Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Cassovian

Dvojka predčila moje očakávania. I keď prvotný Shrek nebol vôbec zlý, toto pokračovanie je ešte lepšie :). Našťastie tvorcom nedošli nápady po úvodnom filme a tak sa môžme tešiť z úžasného Kocúra (Antonio Banderas mu dodal ten správny šmrnc), Zlú sestru a starých známych Shreka, Fionu, Donkeyho a v neposlednom rade i na Perníčka, Pinokia, princa Charminga za doprovodu strhujúcich melódií. Čerešničkou na torte je Far Far Away Idol. A nedá mi nespomenúť od tých čias obľúbenú vetu: Are we there jet? (už tam budeeeem?) :) ()

CrashHP

Moja najobľúbenejšia časť z tejto série, skvelé dialógy, neuveriteľný kocúr v čižmách a Osol. Príbehovo je to tiež dosť dobré, jednoducho film, pri ktorom sa nedá nudiť. ()

Smoldo56

Máloktoré pokračovanie dokáže prekonať originál. Shrekovi 2 sa to podarilo, je vtipnejší, akčnejší, romantickejší a sto-krát lepší ako jednotka. ()

Mirešák

Když jsem to poprvé viděl, nezdálo se mi moc dobré. Jak se podobal konec dvojky konci jedničky, mi přišlo neúnosné, byl jsem zmatený, jak to bylo s tím čajem. Vtipy sice dobré byly, ale tak nějak mimo děj. (srovnejte třeba Pinocchiovy kalhotky z dvojky a "tys nezabil draka" -- "pracuji na tom" z jedničky). Ale musím uznat, že tento film na prvního Shreka bravurně navazuje (že na to snad museli myslet předem) -- velmi chytře odpovídá na otázky (které dívák ani nepokládal s tím, že z něčeho se vyjít musí), proč Fiona ve věži čekala na prince Charmina a jak to vlastně bylo s tím zakletím. A pak dvě nové úžasné postavy: Krutý záporák skvěle padnoucí do myšlenky parodování pohádek a kocour v botách s nepřekonatelným kukučem (co je proti němu Wall-e). ()

WendyWindy96

I když jsem se na něj těšila, měla jsem strach ze zklamání. Ale nestalo se!! ''Dvojka'' mně dostávala od prvních scén propracovanější animací, lepším soundtrackem a úplně nejvíc již tolikrát zmiňovaný Kocour v Botách - pro ten jeho pohled bych klidně i vraždila :-)) A navíc ty oslíkovy hlášky. . . Po miliontém a prvním shlédnutí se bavím pořád stejně jako poprvé, takže jednoznačně 5*. ()

el.bee

Trochu jsem se bál toho vystřízlivění z úchvatného prvního filmu.Jenže já se až do konce udržel v té samé opilosti :D Skvělá práce.Znovu! ()

vojtazz

Poprvé jsem viděl Shreka v originále a říkal jsem si, že dabing se mi asi líbil více. Osel ještě otravnější než v češtině, Shrek takový zvláštní... Jenže pak se na scéně objeví Puss in the Boots, což už je sama o sobě výborná a nejlepší postava ze Shreka, v podání fenomenálního hlasového projevu Antonia "kam jsem se to vytratil" Banderase a souboj mezi originálem a češtinou končí knockoutem. ()

bratr_jezek

Pokračování příběhů Shreka a Fiony neztrácí humor, navíc je oživeno o skvělou postavu (kocour v botách s charismatem originálního dabéra Banderase je prostě "cool"). Ve filmu zase i starší najdou spoustu parodií a známých postav v nečekaných rolích. ()

knedliiicek

shrek pohádka, jedna z velice podařených vtipných kousků. Zlobr, mluvíci osel a kocour v botách.. co víc si přát než spojitost mezi nevídaném prostřední a plno potvůrek s pěknou příběhovou dějivostí. prostě velice líbivé ;) ()

padlar

Vizuálně je to stále super, ale oproti původnímu Shrekovi mě už toto vůbec nechytlo. A nezachránil to ani kocour v botách ani kmotřička víla. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz