Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Little_Sawy

Pokračování zeleného zlobra který se šel ženit se svou zelenou zlobriní, koupat se v bažině a doufat v slibně slizkou a nechutně nádhernou budoucnosti. Fione dojde pozvánka od jejich rodičů ať jim představí svou podivnou rodinu. Jen co sotva vystoupí ich pohledy na královských rodičů nedělají dobry dojem. Ovšem je tady zas spousta zábavy a střelných nápadů a nových postav. ()

Tomas.Abi

Bohužel jsem viděl Shreka poprvé s dabingem a na anglický originál si nemohu zvyknout. Proto mě trochu trápilo, když jsem zjistil, že ústřední trojice byla nadabována jinými herci, kteří sice odvedli skvělou práci, královsky se při filmu vždy bavím, ale nikdy jsem si pořádně nezvykl hlavně na to, že oslík má jiný hlas, než měl v původním dabingu prvního dílu, což mi zážitek o něco málo snižuje. Jinak co se příběhu týče, vše krásně navazuje a otevírá nám to náš oblíbený pohádkový svět, který je nablýskanější, plný nových postav a je také více Hollywoodským. Komornost prvního filmu se vytratila a vše je více hlasité a akčnější. Ale co, laťku to drží stále  hodně vysoko. ()

Feacher

Joo, taky to je dobrý. Jednička je jednička, tenhle typ intrikářského příběhu strašně nemám rád, ale je to sranda... a skončí to dobře. ;) ()

ado7

Rozprávkovejšia rozprávka :o)) Tento film má veľkú smolu, že bola predním natočená/vyrendrovaná jednička :o)) ()

Dinoo

Super Super Super ! Celá sága Shreka je skvelá a nadupaná od začiatku až do konca. Pri sledovaní si vôbec neuvedomujem ,že pozerám animovaný film pre deti :) Je to krásne a harmonické od začiatku až do konca. Krásne gagy má ako aj v jednotke somár ktorého opät dabuje Eddie Murphy. To je môj najobľúbenejší somár z filmového sveta :) ()

String

Poslední dobou vzniká hodně animovaných filmů, ale na Shreka 2 se hrabou jen ztěží! Pokud se na film dívají rodiče s dětmi, všichni se smějí, ale každý v jiných momentech, jelikož děti nepochopí určité narážky a parodie na filmy... Proto bych film vřele doporučoval všem věkový kategoriím! (Z novějších animovaných filmů jsem se snad víc zasmál jen u DOBY LEDOVÉ - abych byl objektivní) ()

r3musko

Shrek 2 sa riadi heslom: keď je prvý diel úspešný - natočíme trilógiu. Tento diel je modernejší, parodickejší a možno zábavnejší. Čo sa dá očakávať od pokračovania dejovo uzatvoreného prvého dielu? Ako som predpokladal, Shrek 2 nadlepuje na prvý príbeh a vytvára zápletku, ktorá umožní nakopírovať vo filme v hojnom počte pasáže, podobné tým, ktoré sa páčili v jednotke. Animácia sa zasa zlepšila (voda a oheň vyzerajúlepšie a Shrek je "ľudskejší". V skratke, zvykol som si na jednotku, dvojku som nejak zkonzumoval a teším sa na trojku;-) ()

rytířZAKO

Podle mě nadhodnocovaný snímek. Pvní polovina nestála za nic, druhá byla naopak místy bombová a strhující...Animace na vynikající úrovni. Tak i tak svým dětem jednou Shreka jako pohádku rozhodně pouštět nebudu...:P ***1/2 ()

Thorian

Dvěma slovy, perfektní zábava. Naprostý výsměch všem těm zaběhlým pohádkovým stereotypům, zelený zlobr je všechny boří a celých těch 92 minut jsem se královsky bavil. Úžasné mi přišlo finále, kdy se Shrek dobývá do hradu za znění písničky Holding out for a hero, kterou si zazpívala sama Jennifer Saunders a její verze mi přišla jen o tenoučký vlásek horší než originál od Bonnie Tylor. Role Oslíka a Kocoura v botách jsou zvládnuté více než na jedničku - Murphy s Banderesem byli výteční a jejich duet na konci jen podtrhl perfektní filmovou hudbu (Funkytown, Accidentally in love a další skvělé písničky). ()

JAzzeURo

Druhý Shrek udržel standart a v některých vtipných momentech jedničku i překonal. Scéna v mučírně a kocourova hláška. "Musím být silný nebo mi tady z toho přeskočí," se mi v hlavě přehrávala pořád dokola. ()

Cristiena

Je až kupodivu, že existují i nějaké kvalitní druhé díly, které lze ohodnotit pěti hvězdičkami.Myslím, že Shrek dvě splňuje parametry právě pro toto ohodnocení - vtipu neubývá, naopak, děj je pořád zajímavý a plný neotřelých překvapení, Shrek stejně roztomilý, a nezapomenutelný je ani kocourův sladký pohled. ()

sapito

V hodnocení pohádek mi velmi pomáhá 4 letá dcera. Pokud je pro ni příběh srozumitelný a žádá si opakované přehrávání, je pohádka jednoznačně správně vypracována. Pokračování Shreka absolutně propadla. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz