Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Tsuki003

Já myslím, že se s tím tvůrci poprali velmi statečně a výsledek stojí za to. Znovu můžu jenom opakovat to, co u jedničky - prakticky nevynechám možnost se na Shreka dívat, když někde běží. Oproti jedničce přibylo něco postav, což není na škodu, spíš mě to nutí k zamyšlení, jak si jednička dovedla bravurně vystačit pouze asi s čtyřmi hlavními charaktery. No, ať už tak nebo tak, obojí jim funguje - třeba v podobě úžasného kocoura v botách :) Shrek nás všechny může učit, že být zelený nutně neznamená být zelenáč! ()

had12

Jak jsem se na film těšil, tak mě zklamal. Scénář jako vygenerovaný programem. Hudba převzatá z předchozího dílu, nebo jenom puštěné známé písně. Pár dobrých vtípků tam sice bylo, ale to bohužel film nezachrání. Na to, kolik se pod to podepsalo lidí, tak je mi pro tentokrát z americké tvorby vyloženě zle. ()

Izmo123

Některá studia která mají velice úspěšný díl se jednoho dne rozhodnou že udělají další a ten se poveda a tady se to povedlo, film má nové nápady, nové postavy, nový příběh který je stále pohádkový akorát už se ve filmu objevují takové věci které jsme nikdy neviděli v pohádkách, akorát už příběh není tak akční jak první film ale to nějak nevadí protože se v příběhu stále něco děje k tomu ještě pomáhá i komedie která je tady stejně dobrá jak u prvního dílu, druhý díl je stejně snesitelný jak první protože potom jsou klidné momenty které jsou i emociální jako u prvního dílu, animace a kvalita je o mnohem lepší od prvního dílu je tady velkej rozdíl a to je kvůli rozpočtu a proto podle mě bude druhý díl ten nejlepší díl Shreka který jsem kdy viděl (zatím), jinak hodnotím: Animace 9/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

PanPyzamo

Shrek 2 je můj nejoblíbenější animovaný film vůbec. Perfektní pokračování, které má luxusní příběh. Postavy též pecka a ještě k tomu nám přidali kocoura, který je prostě senzační a není divu, že o něm natočili samostatný film. Shrek 2 zkrátka dělá všechno výborně, jako předešlý díl, akorát to dělá ještě lépe. 10/10 ()

Predator77

100 procent ;) Pro mě se jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů co jsem viděl, a i když mám rád i díl první tak pro mě jednoznačně vede díl druhý. ()

swenyx

Klasika která nikdy nezestárne. Takový to, když víte, že první díl byl boží a pak přijdou s 2. dílem, kterej je ještě lepší. Soundtrack beru jako jednu z nejlepších aspektů, třeba Funkytown je neskutečnej banger. Memes a posměšky na různý filmy či herce nechybí. No prostě je to geniální film. " Už tam budem?" ()

VktrCZ

O trochu horší než jednička, ale pořád, skvělý animák, který krásně a vtipně paroduje klasické pohádky, je to plné skvělého meta humoru doplňen skvělou nadsázkou. ()

Lilith03

Za mě lepší než jednička, ale s tou nevhodností pro děti to je ještě snad horší. Takže to samé co jsem psala, pro náctileté a dospělé fantastická a srandovní podívaná, ale pro děti ne. Já mám teda dvojku jako druhou nejoblíbenější a ten závěr je tady úplně úžasný. ()

PTuranyi

Shrek druhý pokračuje v najlepšom odkaze svojho predchodcu. Príbeh organicky nadväzuje na finálne rozuzlenie jednotky a ďalej rozvíja paralelný príbeh oslobodenia zakliatej princeznej krásnym princom. Perfektná animácia je samozrejmosťou a príbeh, v ktorom musí Shrek podstúpiť premenu a zabojovať o svoju lásku je výborný. Oslík dostal posilu v podobe Kocúra v čižmách, ktorý v hláškovaní za ním nezaostáva. No a celé to organizuje dobrá víla, ktorá nie je až taká dobrá. Film je plný popkultúrnych odkazov (Mission impossible, Ghostbusters), opäť sa tu paroduje kadečo a opäť tu nájdeme zopár dobre zakomponovaných populárnych pesničiek, takže o dobrú zábavu je postarané. 90% ()

rime

Velké zklamání.Po zhlédnutí vtipného traileru jsem čekal kvalitní zábavu, ale moje očekávaní se nenaplnily.Největší slabina je podle mě scénář.V různých rádoby vtipných scénách a zejména v hudebních vložkách je vidět bezradnost scénáristy, kterému došel originální a vtipný materiál.Vyplňovat dějovou linii takovou vatou je zoufalství.Pohádky o princeznách by měli končit svatbou, to co následuje potom už žádná sranda není. ()

Kojak

Výborný, výborný, výborný. Doufam, že se dočkáme i třetího pokračování. Moc jsem se u celého fulmu nasmál. Oslík s koucourem prostě úžasný. Moc se mi líbíla ta závěrečná scéna, jak byla krásně podbarvena hudbou. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz