Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

LdaVinci

Dostal jsem po velmi dlouhé době chuť na Shreka a jelikož jedničku mám z dětství zapamatovanou velmi živě, rozhodl jsem si zpříjemnit večer dvojkou, která je taková organičtější a dynamičtější. A resumé? Tohle je absolutně geniální, brilantní a epickej animák s totálně vyspělou myšlenkou. To jsem ani tak hluboce, jako dnes, v dětství nevnímal, přestože jsem to už tehdy miloval. Skvělá animace a skvělá hudba! ()

Frix

Bez výhrad! Tvrdit, že pokračování postrádá originalitu a nápaditost prvního Shreka je zjevný omyl. Pokračuje v nastolené cestě a žádných překvapení se nedočkáme, zato exceluje dvojka přesně v tom, na co se každý těšil: tuny vtípů, referencí na trháky i obskurní filmové kousky a obecně scénáristická zručnost. Dabing je také bezchybný, zvlášť Antonio Banderas v roli Kocoura v botách nemá chybu. Shreka 2 si užije každý, ale nejlepší dojem z něj budou mít fanoušci prvního dílu, kteří jsou navíc zběhlí ve filmové historii a hláškách, kterých Shrek 2 paroduje nespočet. ()

Squib

Dvojka mi příjde mnohem parodičtější a možná i satyričtější, než předchozí Shrek, který se trefoval především do poháddkových klišé. Tady si humor bere na mušku daleko širší záběr. A funguje to velice dobře. ()

forrest11

Shrek 2 je minimalne rovnako kvalitny ako jeho predchodca. Humorne v nicom nezaostava a co sa tyka animacii je dokonca lepsi. Zeleny sympatak a jeho genialne humorny osol sa vracaju, aby opat pobavili divakov a rozhodne sa im to dari! ()

ZajoMajo

Ako vzdy dobry a povedal by som ze este lepsi ako prvy diel. Hlavne somarik nema chybu. Uz tam budem?! NEEE!!! Uz tam budem?! Neeeeee!!! Uz sme tam?!!!!! Neeeeeee!!! :-)))) ()

axik

Bál jsem se, že pokračování SHREKa bude jen kopírovat zažité situace z populární jedničky a že se animovaná pohádka od Dreamworks nepohne... ale OMYL. SHREK 2 dosahuje kvalit jedničky a posouvá je dalším směrem. I když Fiona stejně možná měla zůstat člověčicí. Skvělá hudba, výborná animace, dobrý děj a moc hezké postavičky. ()

SirGawain

Film podle mě oproti jedničce nepřináší nic nového. Oproti jedničce mi příjde i mnohem méně vtipný a mnohem dětinštější. Ty hrozné scény snažící se diváka rozplakat ale bohužel zůstali. Pár výborných vtipů zůstalo, ale pro mě je to málo. Jó animace je pěkná, ale o moc lepší než v jedničce taky není. Mě už to prostě přijde jako typická hollywoodská pohádka ničím zajímavá, která by bez jedničky prošla s mnohem menším nadšením, jež jí provází teď. ()

Chladek

Jsem velmi rád, že mě animák A. Admasona nezklamal ani podruhé. Po grafické stránce snad není co dodat. Po obsaení dabérů také ne. Děj je absolutně bezchybný a zábavný. Akční scény doprovázené chytlavou hudbou dělají z filmu unikát. ()

boqvai.

Ano ano je to vtipne a hezke, ale je kolem toho az moc velkem humbuk a jakmile je kolem filmu takhle velke "halo" tak se mi film zprotivy a vetsinou jdu do opozice. 4* s hodne odrenyma oslima usima. ()

Weirdman

6/10... Prečo je tak populárne neustále citovanie slávnych filmov? Dobre. Dochádzajú nápady na fóriky. Ale prečo krucinál práve v Shrekovi musia tie mizerné citácie vyvolávať pocit, že oni sú ústredným pilierom celého filmu a nie len jeho okrasou?! ()

Předseda

Tak nějak mi u animáků začíná vadit parodování scén z jiných filmů. Už se to nedaří tak jakoby mimochodem, už je to jen vo tom. ()

Miloško

No dvojka sa mi zdala omnoho, lepšia humornejšia ako úvodná časť. Je tu plno vtipov, narážok,gagov,a paródií na iné filmy. Takisto super je aj skvelý mix soundtrack. tento Shrek sa fakt vydaril. Som zvedavý na tretiu časť ()

(fjw)

Já jsem jako nikdy nepochopil co je na Shrekovi tak úžásného. Vždyť je to jen smrdutý zlobr, ne:) Ale tento film mě rozesmál - má vtip, šmrnc, výbornou animaci, hudbu... Ale stejně za čtyři, není to zas tak vyjímečné:) ()

moviepill

Veeeľmi solídne pokračovanie, to sa často nestáva. Nové postavičky príjemne oživujú dej. Grafika je opäť úchvatná. Osobne som si nadmieru obľúbil postavu kocúra, pripadá mi ako šitá do tejto rozprávky. :-) A s parodovaním sa to taktiež vydarilo. "Ono to žijeee!" ()

x_ander

Pořád je to zábava, pořád jsou tu staré známé postavy, i některé nové, které se povedly (kocour) i ty, které se povedly už méně (Krasoň a víla mi lezli na nervy neskutečně), jen to celé jedničce sahá asi tak po pás. ()

George.Camel

Druhý Shrek je výborný. Oceňuji zejména vtipné dialogy v českém dabingu, jež jsou mnohdy lepší, než originál. V paměti mi utkvěla zejména hláška "Nejsme Srstka s Kubišovou ... " ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz