Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

the_bitch

Predpokladal som že Shrekovo pokračovanie, nedosiahne úrovne Shreka prvého, a to sa mi aj potvrdilo. U mňa to rozhodne nemá na jednotku, a vôbec ma to tak nepobavilo ako na prvýkrát. Preto o hviezdičku menej ako v jednotke. ()

Yomega

Bohužel druhý díl Shreka nastartoval sestupnou tendenci zeleného sympaťáka. Dvojka se mě ještě celkem líbila a to hlavně proto, že jsem netušil co mě čeká v díle následujícím. Na jedničku to však nemá – bohužel nápady docházejí. ()

Kingjiri

Minimálně stejná zábava jako jednička. Opět skvělej soundtrack, povedenej originální dabing a slušnej příběh obsahující spousty narážek a odkazů (Mission Impossible rulez). Ale stále se nejedná o ultimátní pětihvězdičkovej zážitek. ()

Plechpetr

Druhý výlet do bažiny za zlobrem má jednu silnou nevýhodu a to sice pana prince Krasoňe. Jinak to je celé geniální stejně jako jednička a rychle jsem si oba díly zamiloval. ()

KafuR

Dvojka, která netrpí neduhy klasických pokračování, ale naopak plně dokázala využít již načrtnutého příběhu z jedničky. Vtipná, nápaditá podívaná, obohacená navíc o nové postavy, které pobaví, aniž by nějaký prostor kradly postavám již známým. Jen škoda, že v dalších dílech přesně toto už Shrekovi nevydrželo. ()

geek.ondra

Ještě více nápadů a narážek než v jedničce. Geniální animovaná zábava na kterou se nezapomíná. Nejlepší animák od DreamWorks a jeden z těch nejlepších animáků historie. 10/10 ()

FeriusParfax

Trošičku slabší díl než jednička. Ale i tady jsou chytlavé skladby, skryté dvojsmysly a parodie na kultovní filmy. Nejvíc me dostal pepřový sprej ala pepř a celá zatýkací scéna.Jinak je tu už ale větší nálož klišé a rádoby emočních výlevů. Andělsky krásný Shrek nebyl andělsky krásný, ale Oslík se vyvedl. Taky se tu poprve ukazuje postava Kocoura v botách, která pouť hezky okoření. ()

Menja

Po druhýkrát v živote som zažila potlesk pri skončení filmu. Shrek 2 bol naozaj výborný a kto si nešiel film pozrieť v originálnom znení, tak je somár. Pardón, nechcela som uraziť somára (osla), ktorého zas geniálne nadaboval Eddie Murphy. Tie jeho "mutant babies" na konci filmu ma teda fakt dostali. Moja obľúbená postavička z dvojky? Jednoznačne Puss in Boots. Pretože: 1.) som mačkofil, 2.) s dabingom Antonia Banderasa mal neskutočný espaňol šmrnc, 3.) ten jeho neviniatkovský výraz ala "ja som len taký malý úbohý kocúrik" bol úplne odzbrojujúci, 4.) na moje milé prekvapenie použil Garfieldovu citáciu "I hate Mondays" a vzápätí som vybuchla smiechom. Celý film bol tak nabitý gagmi a odkazmi na všetky možné aj nemožné filmy, že som ich ani nestihla registrovať. Už sa teším na DVD a na trojku! ()

VerteX

I když je nový Shrek moc povedený vtip, pro mě je to jen další "dvojka", kterých se točí desítky a desítky. Smůla je v tom, že originalita byla v prvním díle vyčerpaná a zde zbývá jen nový a už trochu ohraný příběh (král, královna, princezna, kmotra, krásný princ, prostý Shrek...). Přesto se mi film docela líbil. Když vynechám grafickou stránku, o které už v dnešní době v podstatě není třeba mluvit, tak musím ocenit především skvělá dabing (samozřejmě původní v podání Myerse, Murphyho, Camreon Diaz a Antonia Banderase) a dobrý výběr hudby. Bohužel už jsem se nesmál tolik jako u jedničky. Zasloužené 4 hvězdy. ()

HawkeyP

Stejně dobré jako jednička. Je tu mnoho odkazů na slavné trháky i méně známé filmy, příjemný a až na pár momentů neurážející humor a plno skvělých nápadů. Sice nechápu, proč byl zrovna tento film už do kin nadabován a byl tak přístupnější dětem, když děti asi tak 50 % humoru nepochopí, ale v tomto případě mi to nijak zvlášť nevadilo. Při srovnání otitulkované a nadabované verze jsem si žádného zvláštní rozdílu nevšiml a vůbec jsem neměl pocit, že jsem předabováním o něco důležitého přišel. Kdyby takto vypadaly všechny dabingy v televizi (že, páni překladatelé na Nově) a na DVD, tak by bylo mnohem lépe na světě.:-) ()

chlebos

Moc jsem nezasmál a děj mi přišel děsně nudný. Nevím asi stárnu. Mimochodem vtip s drátama alá M:I jsem viděl už několikrát.... ()

lickerman

Prostě fantazie. Shrekovi 2 nechybí vůbec nic. A musím říct, že v tomto případě opravdu neplatí, že pokračování bývá horší. Dvojka je totiž minimálně skvělá jako jednička. A druhá polovina filmu, to je tedy opravdu něco. Fantastické animace, skvělé vtipné scény. Jasných 5 hvězdiček. ()

Trixi

Bývám ke druhým dílům dost skeptická a tak tomu bylo i v tomto případě..... a to byla chyba. Povedlo se nemožné a tak kreslená pohádka dostala stejně vtipné a záživné pokračování. Jen s českým dabingem mám u dvojky problém ( doporučuji jí vidět v originále - hlas Banderase v roli kocoura v botách ........ hmmmm :-D ). ()

Dan

Má nejoblíbenější animovaná "pohádka" poslední doby, kde opravdu ulítávám na propracovanosti pohádkového světa do posledních detailů ;-) ()

LordMysti

Opět vynikající se všemi aspekty jako díl první, ovšem už to bohužel není tak originální a inovativní jako díl první. Proto pouze 4*, ale to nic nemění na tom, že se jedná opravdu o perfektní animovanou komedii, u které se nudit nebudete. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz