Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

ekomo

Oproti mému očekávání, že film bude jen ubohým opakováním slavného originálu, mě dost překvapil. Nejenže film hýří směsicí humoru a pestré hudby, ale je v něm možná i více originality jak v prvním díle. Dokonce těžko soudit, který že Shrek je lepší. V prvním díle jsme se dočkali různých parodíí na české i cizí pohádky, v díle druhém nás čekalo již více parodíí na téma moderní rodinný život, čili manželství. Např. scéna jak Shrek vstává ospale z postele a upravuje si trencle je jak vystřižená z dnešního života. Nebo parodie na slavný "Hollywood" , jak přijíždí Shrek, Fiona a Oslík do království "za sedmero horami". A takových scén je ve filmu celá spousta, tak snad i proto je Shrek po celém světě tak oblíbený a populární, není se co divit, vždyt ukazuje modernímu člověku, jak sám žije. Sám doufám, že filmů jež si dělají srandu z lidských "tutovek" bude stále přibývat a to nejen v hraném filmu. ()

Yardie

Už to není tak dobré jako jednička, ale stále je to silný nadprůměr. Spousta vtipných hlášek, situací, narážek, parodování a nápadů. Člověk se u toho baví, i když to vidí po několikáté. Co více říci... Howgh! ()

mazadlo

Nástupce Shreka prvního se povedl. Mnohem více si zde užijete srandy - trochu poodstoupila ta pohádkovost i když ke konci se samozřejmě vrací. Perníček je frajer a do toho všeho přibyl Kocour v botách u kterého se prostě nedá dělat nic jiného než slzet smíchy. A ty jeho oči....si budu pamatovat do smrti. :D ()

Ollie235

Druhý díl o zeleném kresleném zlobrovi kvalitou o moc nezaostává, ale chybí tam originalita a překvapení. Uvítal bych kdyby raději DreamWorks přišli s něčím novým. ()

Movie Gourmet

Druhý Shrek je snad stejně tak dobrý, ne-li lepší jako ten první. Je to vtipné a pokračuje to úspěšně v již zavedené a dobře přijaté nové značce. Verdikt: 5* a 80 - 85 %. ()

H4ku11

Pokračovania úspešných jednotiek to majú vždy poriadne ťažké a asi každý z nás sa trochu obáva ako to s nimi dopadne. Shrekove pokračovanie našťastie patrí k tým čo sa jednotke minimálne vyrovnali, v mojom prípade by som povedal, že je dokonca lepšia ako prvý diel. Ostal humor a staré postavičky plus pribudli nové, ktoré perfektne zapadli, hlavne kocúr a jeho kukuč. Navyše hneď na začiatku perfektné intro k zamilovaným zlobrom v pozadí s úžasnou Accidentally In Love. ()

mira007

První Shrek byl pro mne ve své době první animák srovnatelný s plnohodnotnou zábavou celovečerního filmu - děj, vtipy, hudba, obsazení. Druhý Shrek je pro mne už okoukaná záležitost, která už není tak překvapivě originální, s horším příběhem, ikdyž džouk s mořskou pannou hned na začátku byl exkluzivní takže tři hvězdy dám za to a za to, že to má parádní titulní song - accidentally in love ooooho. ()

maty39

Svělý film, není to sice taková sranda jako jednička, ale je to neodolatelné. Jedničce se téměř vyrovná, ale třeba takového Nema strčí do kapsy i s celým oceánem. ()

Jacek

Smršť fórů a parodických otoček nabrala na síle - a bita je tím, bohužel, dějová složka, která je poměrně slabší než u prvního dílu. Vyprávění je rozbito do řetězce skečů, což je škoda... ()

Oxymoron

Dvojka, která je podle mého názoru přeceňovaná, až to není hezké. Fandové se na pokračování těšili tak vehementně, že se jim mohlo podstrčit cokoliv k jejich uspokojení. Všechno se to provalilo ve trojce, kdy byli naopak fanouškové přemlsaní až příliš (a to nejen Shrekem, ale prostě všemi animáky) a dali to tvůrcům pěkně sežrat. Rozhodně neříkám, že Shrek 2 je nějaká hrůza - je to pořád ten vtipný, originální, skvěle parodující animák - ale rozhodně nesouhlasím s tím, že je jeho druhé pokračování srovnatelné nebo dokonce lepší než jednička. To ani náhodou. ()

hell_boy

O třídu lepší než první díl, vedle výborného osla exceluje kocour v botách, který je snad nejlepší kreslenou filmovou postavou, co jsem kdy viděl. Shrek zůstává opět spíše jako vedlejší postava (navíc v českém znění strašně nadabavoná). Ať tak či onak máme tu jeden z nejlepších kreslených filmů poslední doby. ()

Kingpin

Asi zase pozbydu objektivnosti, ale jak mohu dat 5* filmu, ktery neprinasi zadne prevapeni a vtipy jsou o dost horsi nez v prvnim dile...3* proto davam Pixaru a daberum ;) ()

Chulimanga

Pokračování, za které se opravdu autoři nemusí stydět. Opět výtečné zpracování, sjandy kopec a naše zelená potvůrka je zpátky s novým, ale stejně dobrým příběhem jako v jedničce ()

FunThomas

Druhý díl mě mile překvapil, protože podle mého názoru neupadá jako většina druhých dílů... Vtipně navazuje na první díl už skvělou úvodní skladbou. hudba je fajn a dobře celý film doplňuje... Nechybí ani původní vedlejší postavy jako je Pinochio, tři prasátka, slepé myšky,... Je to fajn:) ()

thunnus

Skvělá komedie a dokonalá parodie na všechny americké kultovní kraviny. Skvěle jsem se bavil, i když jednička byla přece jen o fous lepší. Pinocchio a Kocour v botách jsou machři. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz