Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

AdaMM

nejenže to není ostuda - ono je to snad ještě lepší než jednička! to jsem teda nečekal. o kocourovi jsem slyšel superlativy, ale po pravdě řečeno - osel je osel :) za brilantní stvárnění "far far away" - potlesk. jen bych si myslel, že titulky v tomhle případě jsou stokrát lepší než dabing, ten jsem naštěstí neslyšel, takže jasný verdikt: plný počet! ()

AGO

Zelení sú zlobry, Shrek 2 to je film!!! Kvalita nad kvantitu. Tak toto heslo si tvorcovia Shreka pozmenili a do dvojky “narvali” aj viac a aj lepších gagov, hlášok a postáv. Oslík je opäť hviezdou celého filmu, ale tentokrát mal na mále. Jeho titul mu skoro vyfúkol zpred nosa “druhoradý zabiják” kocúr v čižmách. Ale skutočné dusivé záchvaty sa dostavovali až pri ich slovných stretoch. O úroveň nižšie sa drží Fionin otec, ktorý, ako-inak, chce pre svoju dcéru len to najlepšie (čo zlobor rozhodne nie je). Kvalita príbehu je približne na úrovni minulého dielu. Svoje si samozrejme nájde aj filmový fanúšik v podobe nespočetných odkazov a paródií známych, či už menej známych filmov. Originálny dabing postáv posúdiť nemôžem, videl som len verziu s českým (mimochodom vynikajúcim) dabingom, ale hlavné obsadenie sa nezmenilo, takže predpokladám rovnakú akosť. Celkovo vzaté, už aby tu bola trojka :)) ()

wendelin9

Tomuhle se říká povedené pokračování. Příběh neztrácí dynamiku a hlavně ani vtip. Film je nabitý hláškami a vtipnými scénami od Perníčka až po Oslíka (oře :D)... jasných 5* ()

vesper001

Nejen animátoři tu odvedli skvělou práci, chválit musím i scénáristy, tvůrce soundtracku a dokonce i dabing. Svěží, vtipné, akční, zelené. ()

Nivenx

O něco slabší jak díl první. Spousta zbytečných dialogů, které nebaví, děj nic moc a hlášky už tak dobré také nejsou. Jen oslík pořád vede. 55% ()

panMartin

Jednička byla první a dvojka je prostě druhá. I v kvalitě. Dvojka je ještě stále zábavná a přenesení děje k rodině Fiony nabídl celou řadu skvělých scén. Opět nechybí parodie na známé filmy a animace jen opět úžasná, stejně tak jako děj. Dabéři postaviček jsou opět výborní plus se k nim přidalo pár dalších v čele s úžasným Antoniem Banderasem alias Kocour v botách. Člověk se u toho baví, i když to vidí po několikáté. ()

fantoci

V poslední době jsem se hodně a často vyhýbal celovečerním americkým animovaným filmům. Mám k této zábavě jistou nedůvěru. Film mně však velice mile překvapil a pobavil. Přinutilo mne to, podívat se následně i na první díl. ()

chelseaman22

Po bombové 1 jsme čekali ještě lepší 2. Bohužel natočil excelentní film, a pak se pokusit natočit něco ještě lepšího se opravdu málokdy povede. Opět skvělá hudba, vznešený oslík chrlíci humor, zápletka poněkud kostrbatá (ale to dětem nevadí) a opět motiv lásky Fiony ke Shrekovi. 70% ()

LeoH

O co víc obecně oblíbených citací, o to menší tah a míň sympatické podvratnosti (macchiavelistická Kmotřička víla a Kocourův španělský přízvuk jsou jenom slabé náplasti na díru zející po někdejší radostné anarchii). Ani se nechce věřit, jak za tu dekádu a něco stihla dvojka oproti jedničce vyčpět a zprůměrnět – jen pro smutné kocouří oči nejdu z původních **** ještě níž. ()

Motinski

Shrek 2 je jedno z tých pokračovaní čo u mňa prekonali prvý diel. Je tu viac humoru, zaujímavejších postáv, pomrktnutí a odkazov na iné filmy a kultúru celkovo, a všetko čo som mal rád minule, ostalo. Hlavne prvotriedny soundtrack, animácia a prostredie. Bavil som sa kráľovský a s istotou viem povedať že ide o najlepší a hlavne najvtipnejši diel série. ()

Honzíno

Během dalších a dalších zhlédnutí jsem byl donucen svým svědomím změnit hodnocení. Pět hvězd je sice jen tak tak, jenže je jich pět a ne čtyři jako na počátku. TO z toho důvodu, že druhý Shrek srší snad ještě více humorem zaměřeným na 'letitější' publikum a opravdu je schopný zaujmout skoro stejně jako díl první. Novými hvězdnými postavami (Banderas, Cleese), více vylepšenou animací, znovu skvěle (ano - místy okatě komerčně (proč ne,že?) jenže též nápaditě) zvolenou hudbou atd. Avšak na druhou stranu mince tvůrci vyrazili slabší tempo a někdy srší až moc prvoplánově a jednoduše vyhlížejícími vtípky, které občas zamrzí, či zanudí. Ále celé to má opět skvělou a kouzelnou atmosféru, vynikající angličtinu a tu správnou formu. Čistých 90%! ()

SG_ever

Pro mě asi jeden z nejlepších animovaných filmů v té "novější" technologii. Všechny vtípky a gegy jsou povedené a autorům se povedlo, aspoň většinou, vyhnout se trapným chvilkám. Jeden z mála filmů, na které se rád podívám i na komerčních televizí s českým dabingem. (95%) ()

DivX

Další zpracování, které se drží na stejné úrovni jako počáteční díl. Zápletka se mění, všechno je jinak až na příběh, který je ještě vtipnější. 85% (DĚJ ***** VTIP **** ROMANTIKA * HUBA *** ANIMACE *****) IMDb.com: 7,4/10 ()

Ryuuhei

Málokdy se povede, že je druhý díl něčeho dobrý, ba dokonce skoro i lepší, než ten první. V případě Shreka to platí dvojnásob. Úchvatné dobrodružství z jedničky se rozšiřuje a přináší další porci solidní zábavy, ale i tématu, které může být pro mladšího diváka poněkud méně pochopitelné. Taky, Shrek je komedií s mnoha vtípky pro dospělé, tudíž je to naprosto v pořádku. Opět hromada parodií, skvělá akce a hlavně staré, ale místy i nové, či více představené postavy. Co si víc přát? Škoda, že zde to v tom nejlepším neskončilo. Dvojka by bývala byla solidní zakončení. 92% ()

Lachtaan

Spousta animovaných sérií neustálým natahováním či i již prvním sequelem pohřbila úžas svého předchůdce, v případě Shreka se ale kdysi jednalo snad o vůbec první velkolepou animovanou sérii, u které celý svět netrpělivě čekal na každé další oznámené pokračování a já za sebe mohu říct, že až na prapodivnou čtyřku jsem si oba první sequely užil stejně výtečně jako kultovní jednotku. Když jsem byl menší, tak pro mě zrovna druhý Shrek byl dílem, kterému jsem se snažil vyhýbat, dneska jej ale chápu jako nepostradatelnou součást historie světové kinematografie. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz