Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

ad

Takže takhle...Shrek dvojka je poněkud jiný film, než jsem čekal...určitě ne horší, než jednička, možná v něčem lepší, ale každopádně trochu jiný, epičtější a rozmáchlejší (což ne pro každého může být dobře) Klady: Daleko více parodických narážek, scény tipu "rodiná večeře" či "příjezd Šípkové Růženky na slavnost", strhují poslední dvacetiminutovka, několik překvapivých odhalení ohledně postavy Pinoccia, Kocour v Botách zářící charismatem vybuchujícího Černobylu a lady Kmotřička, místy tak odporně hnusná, že jsem měj chuť jí ty brejličky rozmáznout po ksichtě (a to se prosím pěkně nevyžívám v mlácení létrajících babiček:)) Zápory: slapší rozjezd, některé nevydařené fóry a tentokráte pouze adekvátní Oslík ("jeho" vtípky bohužel nebavili tolik, jako v jedničce)...Suma sumárum, kladů je jednoznačně víc... ()

Desgenais

Oproti prvnímu dílu dva podstatné mínusy. Mnohem horší hudba a hlavně, filmové a jiné citace z filmu trčí příliš okatě. Prstě to celé nějak nedrží pohromadě, pár nelogických dějových kopanců se taky najde, prostě jenom ***. škoda ()

Crawler-D

Shrek 2 pokračuje ve šlépějích svého předchůdce. Bohužel ta cesta byla už příliš ušlapaná a tak nový díl nic nového a překvapivého nepřináší. Za to je to ale pořád dobrá bžunda. ()

humanbeing

Typický příklad pokračování, které selhává ve více faktorech - 1. v (slabém) příběhu, který není ničím jiným než nastavovanou kaší, 2. v (horším) humoru, jenž se snaží neúspěšně zopakovat úspěch jedničky, 3. v (nevtipných) postavách. Zbytečný a imho nepovedený díl... ()

C0r0ner

Slabší odvar jedničky, nicméně stále pořád dobrý animák. Hospoda, kde si bezhlavý rytíř leje chlast rovnou do krku je samozřejmě nejlepší z filmu. Viditelně ale upadá kvalita scénáře a kadence vtipů + už člověk nezažije ten wow efekt, kdy mu padá brada dolů. Škoda nevyužitého potenciálu, tady se dalo dost ždímat. 80% ()

asinus

Po stránce gagů naprostá špička, ale příběh prostě JE nastavovaná kaše. Shrek krásně fungoval sám o sobě a pokračování vůbec nepotřeboval. Nasmějete se však jako málokdy. ()

lakikaki

Spočiatku rovnako dobré ako prvý diel, asi tak v polovičke filmu dianie naberá na obrátkach až do takej miery, že sa stáva chaotickým a všetko, čo sa vo filme udialo v predchádzajúcich 80 minútach sa na konci vyrieši v priebehu pár minút. Okrem toho je však zhoršenie kvality oproti jednotke minimálne. Je však veľká škoda, že tvorcom po Shrekovi 2 došli nápady a trojku pokazili tak veľmi ako sa len dalo. ()

danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Accidentally In Love" - Hudba a text David Bryson, Adam Duritz, David Immergluck, Matthew Malley, Dan Vickrey ()

gabin(a)

Můj nejoblíbenější Shrek, nejen kvůli kocourovi. Úvodní klipová přehlídka klišé z romantických filmů mě pobavila asi nejvíc. A větu "Už tam budem?" zná véééélmi dobře každý rodič. Ale stejně ten kocour byl nejlepší, hlavně když dělal Vetřelce:-) ()

Sammya

Nejlepší film ze série. Nejlepší hlášky, výborný dabing (oproti prvnímu dílu, kde byl hrozný), Kocour v botách a princ Krasoň, co víc chtít :) ()

pufina

V kolika případech můžete říct, že je druhý díl stejně dobrý (nebo i o chlup) lepší než díl první - a obzvlášť u animovaných filmů! Shrek zase válí, Oslík s Kocourem jsou skvělá dvojka, jen Fiona je pořád stejná (nikdy jsem si jí moc neoblíbila). A Perníček je sladkej (k sežrání)! ()

emo

Super vodvaz! Snáď ešte lepšie ako jednotka. Zatiaľ čo prvý diel sa trošku krotil, mal normálny dej a predstavoval nám všetky postavy dvojka sa na diváka vrhá obrovským tempom, gag strieda gag, jedna popkultúrna narážka druhú... Ak ste zbehlí vo filmoch, rozprávkach a nie ste absolútni ignoranti diania v Hollywoode pobavíte sa priam kráľovsky! ()

Seag

Velmi pekné pokračovanie zeleného zlobra. Plus s poctavičkou kocour v botách, ktorý sa umna zaradzuje na 2. miesto oblúbených postavičiek u shreka. Myslím že v tomto diely však prevyšovali hlášky nad vtipmy. (ale však to je vlastne to isté).Ja dávam ako pri jeničke 5*. ()

WolfR

Skvělé pokračovaní Shreka. Humor je opět nářezový jako v jedničce a dokonale vás odzbrojí. Opět nechybí parodie na známé filmy a animace jen opět úžasná, stejně tak jako děj. Dabéři postaviček jsou opět výborní plus se k nim přidalo pár dalších v čele s úžasným Antoniem Banderasem alias Kocour v botách. Kvality Shreka 2 jsou vysoké, nicméně jednička byla kapánek lepší. Bude to asi tím, že je to prostě jednička, byla tu dřív. Ale i tak si nenechte druhého Shreka ujít, 4 hvězdy. PS: Výborný soundtrack, který se k filmu dokonale hodí. ()

FrankSusta

No tak to je vrchol! Shrek 2 je ještě lepší než geniální jednička! Vtipy jsou lepší, příběh je lepší, soundtrack zhruba nastejno… no, ale rozhodně by to nebylo tak dobrý bez těch geniálních postav, které překypují různými narážkami a hláškami, které fungují geniálně a já si je prostě zamiloval. Vztahy mezi postavami (král x Shrek) jsou geniální a výstižné. No… proč to vůbec rozepisuju? Asi bych měl říct i nějakou kritiku, ale když už jsem třikrát napsal slovo geniální, tak nemohu dáti méně než-li 10/10 ()

otík

Ačkoliv dávám "jen" čtyři hvězdičky, vůbec nejsem zklamaný, ba práve naopak, jsem velmi spokojen, ale přeci jen tam něco chybělo k úplné spokojenosti. Film jsem viděl v anglickém znění a český překlad v titulcích byl naprosto geniální. Skvěle aktualizované hlášky pro naše prostředí a je vidět, že film překládal pražák. Co se týče děje, je nabušený, animace je výborná, až možná i trošku přeplácaná. Jsou zde opět tutové hlášky, ale asi nezlidoví natolik, jako v jedničce. Bohužel už nepřekvapí karate alá Fiona nebo otravný osel, ale velmi povedená je přeměna Shreka ve švarného fešáka alá ruský Ivánek. Za geniální považuji scénu, kdy oslík brání Shreka před kocourem (mužské osazenstvo v kině jen bolestně zasténalo a ženy se samozřejmě smály), pak impossibelovou misi Pinokia a perníčka a pak každou scénu se slepými myškami. Když to vezmu kolem a kolem, možná že po druhém a třetím shlédnutí to bude opět stoprocentní film, zatím pouze velmi, ale opravdu velmi dobrých 80 %. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz