Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

OG_Swifty

Spousta pokračování bývá obvykle slabý odvar, jehož jediným účelem je vyvařit prachy ze značky než se utopí v hnoji... v případě Shreka 2 to ale neplatí, sbírka nových postav je originální a zápletka rovněž (přestože na první pohled se mohla zdát jako prázdné mlácení slámy). Antonio Banderas FTW! ()

GILLWANDER

Pokračovanie opäť svižne našľapuje na predošlý úspech prvého dielu. Žiaľ, ale už nedisponuje takou kvalitou. Je to opäť celé dobrodružné, hravé a vtipné ale čo si sa vytratilo. Nejaká ingrediencia, nejaký pohon, čo jednotku povyšovalo do výšin. Neviem presne čo to bude, viem, že maximálny počet hviezd dám aj tomuto filmu, keďže jednotke by som dal aj tých 7*...85% ()

sek

Ačkoliv film poněkud mění žánr a přiklání se k parodii konkrétních filmových titulů, pořád je to velmi dobrá (a hlavně neobyčejně vtipná!) podívaná. ()

maverick10

Sice se rika ze dvojky pokulhavaji za jednickou ale taky se rika ze vyjimka potvrzuje pravidlo. A tohle pravidlo se tedy potvrdilo. A opet nezklamala perfektni muzika!!! ()

iHyik

Animáky nemůžou být jen pro děti. Protože osmiletej prcek, kterej se svíjí na zemi jen kvůli grimasám, nedokáže z filmu mít takovej zážitek jako světaznalej člověk. Narážky na přední světový oděvní značky třeba (a i těch jsem si všimnul asi až napotřetí). Shrek je totiž dost nečekaná postava. Quasimodo zasazenej do pohádkový říše. Vedle něj postává Oslík, kterej je tak inspirativní, že celej kreslenej filmovej průmysl ho kopíruje do všech možných podob. Někoho, jako třeba mě, to nasere, protože originál je originál a žádná blbá zebra nebo jelen ho nemůžou trumfnout, ale lidi jsou zlí, klonovací parchanti. Jestli se u Shreka (2) nedokážete ani jednou zasmát, tak patříte do šrotu, protože jste robot! A věk v tomhle případě nehraje roli. Smát se totiž může každej. ()

easaque

Když Shrek dvojka, tak jen za dvě hvězdy. Jednička mi přišla pohádkovější a tentokrát mi vadilo hodně narážek na jiné filmy (bohužel ne pohádkové) a to jsem ještě určitě všechny nepostřehl. Originalita je už ta tam a animace omšelá. Typická komerční slátanina, která chce ještě ze slávy jedničky vytřískat, co jde. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

kombajn

Kupodivu stejně ne-li o kocouří chlup víc zabavné jako jednička. Sice netuším, o čem bude trojka, ale dvojka byla velmi stravitelná, osel zase ukecaný (Murphy by měl doživotně raděj už jen dabovat), kocour v botách neuvěřitelně vtipný (ten pohled bezbranné kočičky stojí za cenu lupenu a jeho španělštinou infikovaná mluva v podání Antonia Banderrrraaasssse je fakt k popukání. ()

balba

Výborné pokračování , možná ještě lepší než-li jednička.Film obsahuje skvělé scény a spousta dobrých gagů.Velice se těším už na třetí díl a doufám , že bude taky tak dobrý jako předešlý dva díly.Jinak Shrek 2 je propracovanější a zábavnější.Skvělí je hlavně oslík při cestě za Fioniny rodiči. ()

HappySmile

Druhý díl neztratil na vtipu vůbec nic z předchozího, což je mezi pokračováními velmi neobvyklé. Přbyly další postavy jako roztomilý, ale nebezpečný kocour, hodná-zlá kmotřička víla a nabubřelý princ Krasoň. Už z výčtu postav je vidět, že film potěší spíše dospělé než děti, protože odkazuje na lidský svět plný přetvářky, což v tom děti nemůžou vidět :) Ale i tak se jim to rozhodně bude líbit. Opět jako v jedničce scény provází skvělá hudba. Rozhodně vydařený animák. ()

lekr

Pořád dobrá sranda se stejně skvělými hláškami i když místy se už příběh zadrhává a některé scénky jsou vyloženě trapné. Díky Shrekovi a Oslíkovi jsem se ale pořád slušně bavil!!!! ()

rakovnik

Opět skvělé, i když už ne tak skvělý příběh oproti jedničce. Každopádně, kocour v botách je ta nejroztomilejší postavička na světě, a to i v tom pohádkovém :-) ()

SallyZen

Bohužel to jedničku nepředčilo ani zdaleka a dokonce i trojka se mi líbila více než tento díl, ikdyž se nedá říct, že je zkažený. Povedl se, ale ne více jako ostatní. Vůbec se mi tu nelíbila postava obézní víly. Skvělou novinkou se stal kocour s bujaře španělským hlasem "Antonia Banderase". Shrek a Oslík stále vtipné postavy a Fiona moc pěkná zlobryně. Určitě povedenej animák. 75% ()

Martin741

Oproti kultovej jednotke je toto uz slabsie, takze nemozem dat plne hodnotenie. Dejova linia je sice kvalitna, ale film dost utapa prva polka filmu, ktora je miestami az nudna. 90 % ()

William_

10/10. Většinou bývá pravidlem, že "dvojka" je horší než jednička. Existuje jen malé množství filmů, kde to je naopak. Jedním z nich jsou Spider-man 2 a právě i zde Shrek 2. To co se autorům podařilo je něco neuvěřitelného. Dokázali zde vytěžit vše (včetně dokonalých vedlejších postav) co fungovalo v prvním díle a přidat spoustu nových postav a záporáků do filmu, který funguje ještě lépe než ten předešlý a hlavně se neopakuje. Pro mě je jednoznačně dvojka Shreka "peak" animované tvorby Dreamworksu a neodmyslitelná část Vánoc. Škoda že do třetice už to tak moc dobře nevyšlo. ()

vydumnica

O nič horšie ako jednotka, úplne super, akurát možno ten Kocúr v čižmách tam nemusel byť. Stále som žila v tom, že Shrek 2 som určite videla, ale teraz zisťujem, že až dnes! Až sa sama divím :-) a ten "Starbucks" v rozprávkovom svete, to nemalo chyby😁. ()

Streeper

Pokračování u filmů většinou nebývá moc úspěšné, naštěstí pohádky jsou občas i skvělou výjimkou a tou je i právě Shrek 2. Je to originální příběh, stejné postavy plus některé navíc, které jsou stejně dobré jako ty postavy z prvního dílu (možná ještě lepší). Naprosto dokonalý soundtrack, díky kterému ten film ubíhá a šlape jako hodinky. Jednička a dvojka Shreka patří k mým nejoblíbenějším pohádkám, proto si je vždycky ráda pustím. ()

Bláža

Nejak mi to nic nerika. Oproti prvnimu dilu, ktery byl jak blesk z nebe, je tohle jen prdnuti do vody. Par medialnich bublin a trochu smradku na konec. Hlavne scenar docela ztraci, vtipy jsou spis vynucene, pisnicky stupidni, vyplnujici prazdna mista. Jestlize si prvni dil do klasickych pohadek jen tak lehce stouchal a utahoval si z nich, dvojka do nich dost necitlive kope. Velke plus je vsak namluveni - stejne jako prvni dil - Mike Meyers, Cameron Diaz a Eddie Murphy. V roli kocoura v botach Antonio Banderas. Vazne dobry je ten generacni konflikt mezi Shrekem a Fioninym otcem, ale jinak nic moc. Je to bida ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz