Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Bat55

Tiež som to ako malé decko nesmierne žral a bez váhania by som dal 5*.Lenže,už to u mňa dnes nevyvoláva taký fantastický pocit ako kedysi.Toto bola ale fakt pecka v roku uvedenia.Anderson zvláda akčné scény dobre,ani efekty nie sú zlé a hudba je správne naladená,pre karate film ako stvorená.Zaujimavý film,i keď hra bola kus lepšia(aspoň pre mňa kedysi),dá sa povedať,že medzi béčkami sci-fi akčného žánru je toto nadpriemerné./65%/ ()

esopesokeso

10 ročný - ak máš 10 je to vynikajúci film,ktorý stojí za to si to pozrieť,len to nevrav babke a starším ako 12 rokov 20 ročný - páľ do riti odtiaľto a pozri si radšej niečo iné...a medzi cestu kopni mladýcch mortal kombatistoch ()

kaylin

V dnešní době to prostě není něco, co by mě nadchlo, i když Christopher Lambert je pořád skvělý. Ty triky jsou prostě odpudivé, ale Anderson se to snažil vyvážit humorem, což mu docela vyšlo. Celkově je to moc epické, ale v konečném důsledku velmi malé. Ano, akční to je, ale spíše akční sranda, než skutečně dobrý film o bojovém umění. ()

Makky

Kultovka, ktorá ma nezameniteľné miesto v histórii herných adaptácií. A že ide o dobrú zábavu, dokazuje aj to, že som si k filmu našiel cestu aj po 27 rokoch od premiéry. Ako tu už bolo spomenuté, nič z toho neznamená, že ide aj o dobrý film. ()

YURAyura

Nemuzu si pomoct, ale toto zpracovani me oblibene mlaticky zaslouzi absolutni oceneni, i kdyz je tam Raiden jenom na okrasu, ale ostatni jsou pomerne zdatni protivnici. Je tam akce a squela hudba. ()

Toyotomi

I když některé souboje vypadaly docela nic moc (ty kde figurovala Sonya) musím říct, že to bylo docela vydařené dílo, zejmena se mi líbíli Liu Kang, Sub-Zero a Scorpion, i když poslední dva jsou ve filmu "záporáci" ()

Derek

príjemná, nenáročná zábava a celkom podarená adaptácia hry v ktorej ide iba o jedno, súperovi čo najbrutálnejšie rozbiť hubu. film sa na nič nehrá, dej tu nie je skoro žiadny a celé to má len jeden cieľ a to dobre vás pobaviť. lambert tu je po dlhej dobe opäť znesitelný a všetky baby vo filme sú echt kočky :-) ()

Dont

No žádná intelektuální záležitost to opravdu není a naprosto chápu všechny, kteří dali hodnocení pod dvě hvězdy. Protože po filmařské stránce je film opravdu hodně špatný. Scénář i herecké výkony víc než mizerné, choreografie soubojů je podprůměrná, triky jsou až příliš laciné. A film nezachrání ani Christopher Lambert jako Lord Rayden ani stylová hudba. Jenže i přes všechny nedostatky je to odvaz. :)) Nejen pro milovníky oné počítačové hry (já jsem ji např. nikdy sám nehrál, nicméně ji samozřejmě znám) to má svoje kouzlo. Že se jedná o klasické béčko nikdo nezpochybňuje a film ani neměl jiné ambice. Viděl jsem již několikrát a až budu někdy potřebovat „vypnout“ pustím si to klidně zase. ()

kajas

Uznávám, že jako člověk naprosto nepolíbený herní předlohou asi nejsem úplně cílovka, ale tohle byla moc velká chujovina i na mě. Hvězdička za Lamberta. ()

Petroff

Jedna z prvních filmovejch adaptací počítačový hry... Překvapivě ne tak špatná jako většina těch novějších. Správně trefený postavy, hodně tomu dal Christopher Lambert. Velmi solidní soundtrack, dokonce jsem kdysi měl na kazetce nějakou neoficiální verzi, kde měl každý z bojovníků svojí skladbu - všechny v tanečním duchu, ale nebyly to úplný diskotéky, leccos mělo dost náboj a nápad. Sakra, proč vlastně dávám 3 *, narvu tomu 4, vždyť je to prakticky klasika a svýho času jsem na tom snad byl na chalupě v kině.... ()

Cl3ricK

Tak od tohohle sem teda čekal daleko víc. Nejdřív sem viděl Dvojku, která byla hodně hloupá, takže sem předpokládal, že první díl bude něco jiného. Je to prakticky to samé. Souboje jsou na jedno brdo. Hrdina prohrává, najednou se posere a vše vyhraje. Přišli mi docela nudné. Na druhou stranu jsou zde efekty daleko lepší než ve dvojce. Asi to bude tím, že nejsem fanoušek Mortal Kombat. Hru sem hrál asi jednou na compu tak před 8 lety. Jediný který mi utkvěl v paměti byl Goro. 2 a půl *. ()

BoredSeal

Výborná herní adaptace, pro fanoušky Mortáče vysloveně radost. Funguje humor i obsazení (asi poslední fajn role Christophera Lamberta). Za ten legrační béčkový rozpočet překvapí pestrá výprava věrná vizuálu hry a solidní Goro. I po letech pořád dobrý, až jsem dostal chuť si to zase zahrát. ()

easaque

nostalgické 2* Typické akční béčko, které se snažilo vyždímat co to šlo z popularity počítačové bojové hry, kterou jsem v mládí tak trochu hrál. Možná v době, kdy jsem to viděl, bych dal tomuto dílku tři nebo dokonce i čtyři hvězdičky. Poblouznění však vymizelo a podle vzpomínek by to mělo maximálně na 2 hvězdičky a to jen díky pár dobrým skladbám ze soundtracku, které ladí mému uchu. Navíc i efekty v dnešní době budou připadat poněkud zastaralé. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: - /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] - motto na závěr: Fight! ()

Chen

Snad je to díky sentimentu, ale vzpomínka na to, jak jsme s pubertálními kamarády učurávali v kině, když se z reprobeden ozvalo "MOOOORTAL KOOOMBAT" mě nutí prohlásit, že Mortal Kombat je pro mě stále nejlepší filmovou adaptací počítačové hry. A přestože ve srovnání se záplavou akčních hitů (kde choreografii soubojů vládnou závěsná lana) poslední doby působí zastarale, pořád pro mě má Mortal Kombat své neodolatené kouzlo. ()

Morloth

Béčka mne nikdy nebraly, proto jsem se zhlédnutí tohoto filmu malinko děsil, ale nakonec skončil více než mile překvapen. Nejen, že se na film dalo koukat, ale já se dokonce i bavil. Sice v tom hrálo určitě úlohu i to, že jsem dříve mlátičky a zejména Mortal Kombat miloval, ale i přes to se jedná o poctivou zábavu bez náznaku jakékoli odvádějící myšlenky. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)