Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

danielwanderer

Ak 7 ročný som sa strašne bál tento film pozerať. Ale keď raz bol v telke, tak som si ho nahral a potom pozeral celý pokakaný. Už neviem aké boli moje názory naň, ale potom čo som ho pozrel dnes znova, som milo prekvapený, pretože príbeh pomstychtivého Liu Kanga, "frajerského" Johnyho Cagea a zažratej policajtky Sonyi v boji o budúci osud sveta je úplne super odreagovavačka pred koncom školského roka. Efekty sú tiež až na výnimky stále veľmi pekné a herná atmosféra je citeľná skutočne ako sa patrí... ()

KdG

Celkem slušná řežba, co taky čekat od remejku jedné z nejklasičtější bojovky. A teď (2007) se točí i remejk Tekkenu ! ()

WScully

Dobré Béčko, které je tím, čím chce prostě být - akční zábavou - přehlídkou bojůvek, prezentací příšer, lákadlem na sympatické kladné hrdiny. Na B film je to dobré. ()

Clark_Kent

Dobré filmové zpracování oblíbené počítačové hry.Je tam určitej styl to je fakt a Christopher Lambert v jedné ze svých nejlepších rolí.Musím podoknout, že Bridget Wilson představitelka Sony Blade je velmi sexy. ()

web-dat

Mega ujetá komedie, na kterou se mohu dívat pouze když mám v krvi 4 promile alkoholu. úchylná zábava pro dementy .. ale i já jsem částečně dement !!!! A protože jsem nikdy neměl 4 promile alkoholu v krvy ... a doufám že to nezažiju, se už natento film NIKDY nepodívám. Viva la - IP MAN !!!! ()

IronRocky

Mortal Kombat je hodně dobrá a zábavná videohra, ale škoda, že se to nedá říct o filmu. Herci jsou dost děsný. Jedinej kdo je dobrej, tak to je Ch. Lambert a L. Ashby v roli Cage. Děj je takovej divněj, ale neni to nic hroznýho, ale nejvíc mě sklamali souboje. Souboje jsou celkem o ničem a ničim nezaujmou a jsou hodně odfláknutý. Holt špatná choreografie boje. Ale velký plus tohoto filmu je hudba, která nemá chybu. Jako malýmu se mi tento film hodně líbil, ale když jsem to viděl teď tak jsem se spíš už jenom smál jak je to hloupý. Takže 2 hvězdy za hudbu a z nostalgie. ()

JackDullBoy

Film, ktorý by nikdy nevznikol ak by Ed Boon a John Tobias nevymysleli hru, ktorá sa preslávila po celom svete natoľko, až sa dočkala filmovej verzie. Aj keď som tú hru ako dieťa miloval, film sa mi nikdy nestal veľmi blízky a to som ho videl prvýkrát v dobe kedy som nepodarky tohto typu doslova žral . Skôr naopak, spôsobil mi veľmi veľké sklamanie, pretože verím, že táto hra sa stala natoľko známou, že so zaujímavejším scenárom, skúsenejším režisérom než bol v tej dobe Anderson a samozrejme aj s o trošku lepšími hercami (všetka česť Lambertovi, ktorý to ale sám nedokázal utiahnuť) by sa s kľudom mohol zaradiť medzi špičku. Keďže sa tak ale bohužiaľ nestalo, film sa dá zaradiť len k ďalším nenáročným kúskom pre kohokoľvek, kto nemá záujem pri filme nechať pracovať svoje mozgové bunky a chce si len zaspomínať na úlomky jednej z prvých hier, ktoré im prešli cez ruky. ()

AriAries

Film na námět kultovní počítačové hry. To de facto předurčuje i jeho cílovou skupinu. Dějově sice žádný velký zázrak, ale pro ponechání prostoru fantazii u nespočtu hráčů hry, je to možná nakonec dobře. Za fanouška se osobně nepovažuji a s hrou jsem měl nejvíce co do činění, když mi bylo asi deset let při pobytu v nemocnici. Nelze jí ale upřít originalitu v charakteristice a bojových vlastnostech postav. To dělá ze hry a tím pádem tak trochu i z filmu kultovní záležitost. To vše zpestří spektrum kreatur, charismatický Christopher Lambert, exotická Talisa Soto a nespočet vcelku povedených bojových scén. Souhrnem tedy nic pro náročné filmové kritiky, poněvadž velkých hereckých výkonů ani nadprůměrného scénáře se zde nedočkáte, je ale nostalgií pro jednu generaci hráčů a oslovit může i fanoušky bojových umění. ()

incognito

I po těch letech je to dost možná nejlepší herní adaptace. Dokonale se podařilo přenést do filmu ducha hry. Triky jsou bohužel hodně slabé hlavně když prijde na řadu CGI. Mohl to být dobrý začátek seríe, kdyby druhý díl nebyl tak příšerný. ()

Knor

Je to blbý, je to hloupý, naivní atd. , ale taky zábavný akční béčko, který si nehraje na víc než je. Dej si k tomu pár piv, vypni mozkovnu a zábava je zaručená :-) ()

Yoshik

Kult, asi nejlepší filmová adaptace videohry, která kdy vznikla. Tenhle film je paradox, má všechny předpoklady být naprosto nekoukatelný (což druhý díl dokázal), ale přitom si postavy oblíbíte, má to klipovou dynamiku, má to dnes už legendární soundrack. Bez znalosti předlohy asi nemá pro diváka moc smysl. ()

papadoce

5 krát v kine. Potrebuje toto komentár ? Kto je fanúšikom hry, tomu srdce plesalo, kto nie je, pre toho to bola pičovina. Hádaj kam patrím. Áno, flawless victory. ()

tlesk

Strašně vtipný a jednoduše výborný akční béčko ve všech významech toho slovního spojení. I dneska to až na směšný efekty funguje naprosto skvěle. Škoda že další filmy se nevydaly stejnou cestou... ()

milwaukee

Za mě nejlepší Mortal kombat. Když jsem tu hru mastil, vždycky jsem byl Rayden. A nejlepší byl teleport za záda protivníka. Krásná nostalgie. ()

maeb

Když to člověk (tedy spíše muž) nebere vážně, tak se opravdu skvěle pobaví. Stylová záležitost s dobrou muzikou. Strašně mi to připomíná legendární Komando. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)