Kde bolo, tam bolo, v jednom ďalekom močiari žil zelený obor menom Shrek, ktorého drahocenná samota bola náhle otrasená inváziou otravných rozprávkových postavičiek. V jeho jedle sú myši, v jeho posteli veľký zlý vlk, v dome a v jeho okolí tri prasiatka a ďalší, všetci vyhostení zo svojho kráľovstva zlým lordom Farquaadom. Odhodlaný zachrániť ich domov (nehovoriac o svojom) Shrek uzavrie dohodu s Farquaadom a vydá sa zachrániť z pazúrov zlého draka krásnu princeznú Fionu, aby sa stala Farquaadovou nevestou. Na svojej výprave je sprevádzaný vtipkujúcim somárom, ktorý by pre Shreka urobil všetko, ale ktorý v žiadnom prípade nestíchne. Záchrana princeznej sa zdá byť ten najmenší problém, keď je odhalené temné tajomstvo, ktoré ukrývala... (TV JOJ)

Džejkop

Tak tomuhle se říká moderní pohádka. Hlavní hrdinou není žádný krásný princ, ale ošklivý zlobr a princezna taky není jen tak normální princezna....Na poprvé rozhodně velmi překvapí, rozesměje a potěší, myslím si každého, nehledě na to, kolik vám je let. ()

UncleG

Pan F. A. Brabec se nám nedávno v jakémsi podroušení veřejně vyjádřil, že české studentské animáky jsou pro něj lepší než prázdné leč dokonale rozpohybované hollywoodské filmy - například prý "dokonalý pan Shrek". Myslím, že si pro typického představitele hloupých animáků, které jen "hezky hýbou" nemohl vybrat blbější příklad. Uspěch "dokonalého pana Shreka" totiž nespočívá v kvalitě animace, ale v nápadech, vtipu, nadsázce, zábavnosti a neotřelých popkulturních citacích. To si teda piš, Franto. ()

MikO_NR_1909

No neviem neviem, Shrek sa mi skrátka neľúbil. Áno, zábava možno, ale aj tá na mňa extra nezapôsobila. Ale je to aj tou štylizáciou, zeleným "peklom" a obrysmi postáv. Ale sľubujem, že tomu dám ešte šancu! ()

Vojcl

Nejlepší animovaný film všech dob a za tím si stojím!!!!!!! Neskutečná zábava od první do poslední minuty, bravurní dabing, především slovní přestřelky Murphy-Myers jsou dokonalé a parodie na tolik známých filmů... Jenom bych řekl, že je to spíš určeno dospělým než dětem... ()

numi

Animovaná zábava pro dospělé? Prosím. O Shrekovi by se dalo říct, že je zapřísáhlý fanda Monty Pythonova létajícího cirkusu a po večerech sleduje Červeného trpaslíka... ;) Tenhle zlobr je prostě krmený tím nejlepším britským humorem. A není vůbec důležité, že jeho "rodiče" jsou z Ameriky. Úderné gagy a hlášky, výborně napsané dialogy a hádky mezi Shrekem a oslíkem, kterým navíc dodává další rozměr bezchybný dabing Mike Meyerse v roli Shreka a ještě lepší - dá se říct oscarový - výkon Eddieho Murphyho. Pokud by někdo měl dostat Oscara jen za výkon u mikrofonu, pak právě on. Třešinkou na dortu je pak předzávěrečná píseň Rufuse Wainwrighta Hallelujah. Inu, zrodil se kult. [říjen 2006] ()

erased

Shrek je Shrek - milován i nenáviděn. Pro mě to tak platí dvojnásob. Skvělý parodující humor, u kterého jsem se mohl potrhat, ale pořád je to "jenom" Shrek - úplně normální přihlouplý animák. A to rozhodně nemyslím nijak ve zlém, právě naopak, přihloupost mu sluší. ()

gogos

Urcite je to vynikajici film. Ma skvelou hudbu, perfektni animace, vyborny dej, obcas je vtipny. Je to paradni pohodovy snimek na zprijemneni vecera. Jen jsem se porad nemohl ubranit tomu, ze mi tam chybi sceny, u kterych bych se valel smichy. Proste pro me stale zustava nejlepsi animovanou komedii Doba Ledova. ()

blackrain

Pro mě osobně velké překvapení. Nejlepší animovaný film, který jsem kdy viděla. Prostě paráda. Shrekománie mě totálně zasáhla a to nejsem malé dítě. Pouštím si ho vždycky, když mám špatnou náladu. ()

Bat55

Jedna z rozprávok,ktoré nikdy neomrzia. Nedá sa zabudnúť na zeleného Shreka, jeho ukecaného kamaráta oslíka(originál Murphy je faktický masaker) a princeznu Fionu, ktorá sa k Shrekovi hodí viac, než sa zdá. Zaujímavý vzťah medzi dračicou a oslíkom, ešte zaujímavejší bol lord Farquad. Pri sledovaní tohto filmu som sa zabával na jednotku, no to som ešte netušil, že za filmom je úžasná karaoke párty:-) /85%/ ()

ABLABLABLA

Ano, tohle bylo něco. Když jsem ho viděla poprvé bylo to nové, protřelé, troufalé, zajímavé, zábavné. Možná, že bych byla radši kdybych následující 3 pokračování neviděla. Tak by mi to aspoň nemohlo zážitek ze Shreka, toho pravého Shreka pokazit. ()

kaylin

Už ani nevím, jak je možné, že se to stalo, ale kdysi jsem jako první díl viděl druhý. A ten mě dostal. Jednička je super, skvěle si hraje se zažitými motivy, ale přece jen mám raději druhý díl. Postavy jsou ale skvěle a baví mě pořád, i po několikerém zhlédnutí je první díl zábavný a najdu si zde momenty, které mě pobaví a překvapí. ()

Damiel

Jednoznačně nejlepší animák po roce 2000. Skvělé pop-kulturní odkazy, výborná zábava jasně určená pro dospělé, krásná animace a hudba Harryho Gregsona Williamse. Proboha, kdo o tomhle tvrdí, že je to "místy nevtipný, zas taková bomba to není, "hloupý příběh", kýčovité", ať natočí něco sám, protože to pak bude dokonalost sama :) ()

MATADOR

Krásná pohádka, jak má být. V čele se zlobrem a velmi osobitým oslíkem, nebýt Eddieho, který mu dal svůj typický humor, nebylo by to ono. Skvělé nápady, které se velmi pěkně podaly, tak například: tři slepé krysy, hodný - zlý drak (dračice) ad. Až tohle skončí budu potřebovat cvokaře, už teď mám tik v oku! Pěkná pohádka, kterou ocení hlavně nejmenší. Vyliž mi polevu! ()

stration

Ve své době určitě bomba, ale Pixar je Pixar. Některé forky mi tady připadají prvoplánovité, umělé, účelové a některé dokonce hloupé a nechutné. Jedna hvězda navíc za Perníčka. ()

Aiax

Jsem velice tolerantní člověk, ale pokud si někdo nemyslí, že tohle je s přehledem nejlepší celovečerní počítačový animák všech do, tak je bloud. ()

Pátý Shrek má zelenou

09.03.2023

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)