Brzy po svatbě je žena Felixe Leitera (David Hedison) zavražděna a Felix je znetvořen svým úhlavním nepřítelem, narkobaronem Franzem Sanchezem (Robert Davi). James Bond se vydává pomstít svého starého přítele a dokonce ignoruje příkaz od M, který mu odejímá "licenci na zabíjení". Za pomoci agentky CIA Pam Bouvierové (Carey Lowell) se pouští do boje proti Sanchezovi a jím korumpovaným vládám v Jižní Americe. (oficiálny text distribútora)

JohnSmith

Dalton je skvělý,opět. Akce velmi vydařená,ale ten scénář trochu pokulhává a hlavní záporák je bez charizma a nemá co nabídnout ()

Mishqo

veľmi dobrá bondovka...vyznieva trochu osobnejšie vďaka motívu vendetty...a aj akcie bolo dosť a hudba bola dobrá...občasná nelogickosť a prehnanosť sa tu vyskytujú...a škoda že mladučký Benicio del Toro tu nedostal viacej priestoru aby sa mohol ukázať ako veľmi pokrivený záporák...75-80% ()

Sany33

Dáko veľa sa tu kecá nie? Neviem teda ako vy ale ja som od starých Bondoviek očakával vždy strhujúcu akciu. Je možno pravda, že niekedy až priam na hrane reálnosti ale predsa akciu. Táto časť v ktorej sa hlavnej úlohy zhostil Timothy Dalton je síce prepracovaná ale nesedí mi to na Bonda. Robert Davi je vynikajúci slizák a vynikajúco mu sadala táto úloha. Carey Lowell je asi najkrajšia Bondgirl akú som zatiaľ videl a je mi neuveriteľne sympatická. Ostatne tieto dva aspekty zdvíhajú moje hodnotenie. Čo sa týka filmu samotného vždy sa tam rozpráva aby bol príbeh bohatší a pravá akcia nastáva až 15-20 minút pred koncom čo je ale žalostne málo. Škoda!!! Snáď ďalší diel napraví Bondovi reputáciu. 43% ()

haj

LTK je po OHMSS příběhově teprve druhá více osobní a poněkud drsnější bondovka, ve které Bond odchází ze služby a jeho cílem je pomsta. Daltonovo podání Bonda se do příběhu hodí a i když nemá charisma Conneryho či Moorea, tak odvedl slušnou práci a v roli nezklamal. I zbylé herecké obsazení je skvělé, ať už jde o dvě hlavní představitelky, záporáka a jeho henchmana a samozřejmě potěší i větší zapojení Q. Jinak se vše nese v tradičním bondovském duchu, výprava je nádherná s řadou krásných lokací, akce je dostatek, je pestrá a natočená poctivě v reálu, humoru je tentokrát poněkud míň vzhledem k vážnějšímu pojetí filmu, ale díky tomu má příběh tentokrát svůj smysl a nedává jen záminku k cestě do další exotické lokace. Slabší stránkou je jen soundtrack, který je míň melodický a samostatně je kromě zpívaných písní špatně poslouchatelný. Škoda, že se Dalton nevrátil ještě jednou a nezkrátil tak čekání na dalšího představitele, po dvou skvělých bondovkách si ještě jeden díl určitě zasloužil. 8/10 ()

lykan9

Jsem až udiven, že je toto poslední bondovkou Timothy Daltona. I když byl již Dech života výborným filmem, tak Povolení zabíjet je ještě o několik stupňů lepší, zábavnější a akčnější. Dalton zároveň ztvárnil Bonda tak úžasně, že si zasloužil, aby si mohl tuto roli zopakovat ještě několikrát. Příběh je sice odlišný od klasických bondovek, ale v tomto případě to ničemu neškodí. Ba naopak. Skvělá podívaná. ()

fabecc1222

Jestliže první Daltonova Bondovka měla výbornou první polovinu, tak tady je to bohužel jen cca první čtvrtina. Linka okolo Leitera a drogového kartelu vypadá ze začátku hodně slibně, a nabídne na Bondovské poměry poměrně tvrdé K.O. pro několik kladných postav, což vyvodí důsledky pro celý zbytek filmu. Právě ten už se ale táhne ve formě klasické kriminálky, kdy se Bond pohybuje na Bondovské poměry v poměrně nezáživném a nezajímavém drogovém kartelu, bez motivací na něco většího, jako mají jiní Bondovští záporáci. Vytáhne se to pak až v závěru v dobré kamionové honičce, a vyřízení hlavního záporáka je taktéž poměrně dost drsné, a netypické...Každopádně jako celek oproti jiným Bondovkám docela výrazná změna, kdy se nedívím, že na to diváci nebyli moc připraveni, a nedívím se ani těm, co na tom nejsou připraveni ani po letech. ()

J-o-k-e-r

Licence to kill není typickou bondovkou. Namísto pověřeného úkolu zde Bond prahne po osobní mstě, je mu odebráno povolení zabíjet a není pod ochranou britské služby. Rozhodně jde o slabší počin než Dech života, ovšem o propadák se určitě nejedná. O akci je postaráno, vychytávek od Q se také dočkáme, a narozdíl od minulého setkání se zde vyskytují hned dvě krásky (C. Lowell, T. Soto). V jedné záporné roli se zde objeví i mladičký B. Del Toro. Sumasumárum T. Dalton mě v roli tajného agenta po dvou setkáních v žádném případě nezklamal, docela mi seděl a filmy s ním byly pro mě milým překvapením. Možná škoda, že svoji sbírku nerozšířil, ale nemíním na něj pohlížet jako na "špatného Bonda" . Teď začíná etapa asi nejznámějšího agenta 007 - P. Brosnana. ()

R1CH1E

Nechápu, proč byla tahle bondovka tak pomlouvána jako špatná, protože pro mě je naopak jednou z nejlepších. Dalton je tu úžasný, Bondgirl byly radost ke koukání, Q tu měl dokonce trochu víc prostoru než obvykle a Bond jakožto mstitel si užil pomalu víc akce než na oficiálních misích. Škoda, že Dalton odešel, nebýt jeho nástupce pro mě nejlepší Bond alias Brosnan, asi bych to těžce nesl. ()

vyfuk

Timothy Dalton byl spíše takový Bond na jednu noc. Pouze dvě Bondovky mu zařídili role v docela úspěšně neúspěšných filmech. U tohoto nového typu Bonda jsem se rozhodně bavil více než u Vyhlídky na vraždu. Nicméně... Dalton tu roli nezvládl dokonale a popravdě - bylo to i na hranice dobrého a ne moc dobrého. Originálnější příběh pojmutý jako Bond utržený ze řetězů, aby pomstil smrt svého přítele a málem kvůli tomu sám zemře. Originální příběh, který se ale dostal do rukou neprofesionála a tím z toho vyšlo toto. Tedy, špatný Bond to není, ale nařadím ho mezi ty nej... spíše k těm průměrným. ()

Autogram

Bond sa dal definitívne na drogy a likviduje ich výrobcov jedna radosť. Smiešne sci-fi prvky sú nenávratne preč a to je len dobre, treba ich ponechať tam, kde patria a kde ich tvorcovia vedia príjemne zrealizovať. Až do poslednej minúty filmu agent váha medzi dvoma skutočne sexi kráskami, ja by som si vybral asi opačne. Novým štýlom reálneho hrdinu (so zatiaľ nereálnymi schopnosťami) sa tu bondovky posúvajú do inej kategórie filmu, ako boli doteraz, ale nemôžem hýriť spokojnosťou, pretože v mnohom som si užil aj nudu. –––– A prý, že hlavou zeď neprorazíš. ()

Pecival

Bohužel řádově slabší než předešlý kousek a tak se Dalton odebral na Bondovské smetiště, aby mohl na scénu příjit princ z fešákova - Peirce :) Bodnovky určitě mají i výrazně slabší kousky, ale tohle s ohledem na dobu vzniku je slabší než by mohlo a mělo být. ()

venca163

Viděl jsem sice jen asi třičtvrtě hoďku, ale za díru ve zdi o průměru 1 metr po výstřelu s brokovnice dávam 4 hvězdy! Je to taková oldschoolovka. Nebo jak vysázel z jednoho kufru 3 hromady bankovek a každá jednotlivá z nich dvakrát větší jak samotnej kufr... Paráda!! (80%) ()

ZkuKol

Naprosto otřesná úvodní píseň, nebondovský příběh, málo humoru i lokací a nepříliš nápaditá akce. Přesto Dalton dělá co může, ale Glenovu dřevnatou režii už nerozjede (jako kdyby Dech života točil někdo jiný a Glen se vrátil k Mooreovým krokovým variacím). škoda čekal jsem víc já, 80. léta i Dalton, nedivil jsem se mu, že raději skončil. 007 se mstí za smrt přítele Leitera jihoamerickému narkobaronovi... 70% ()

kenkaku

Myslím že se nebudu plést když napíšu že tohle je "nejnormálnější" Bondovka. Nejsou tam žádná "neviditelná auta" ani "lety do vesmíru". Prostě James je agent v terénu co méně třepe-míchá a více jedná. Vzhledem k tomu že opět s tváří Timothy Daltona (tedy vše v pořádku). Opět z jedna z lepších podívaných. ()

PALINO

Timothy Dalton sa vracia, no zároveň sa touto, v poradí už 16. bondovkou aj lúči. A to je podľa mňa škoda, pretože Dalton by si zaslúžil obliecť sako Jamesa Bonda aj viac ako dvakrát a fuga, ktorá vznikla medzi Licence To Kill a Zlatým okom mohla byť na vznik jeho tretej bondovky ideálnou príležitosťou. Ale Licence To Kill nepriniesla do kasičky toľko peniažkov, ako by si producenti želali a tak bondovská séria na 6 rokov uľahla na zimný spánok. Licence To Kill je ale celkom vydarená bondovka alebo lepšie povedané vydarený akčný film, pretože typická bondovská atmosféra sa tu trošku vytratila, čo platí aj pre hudbu Michaela Kamena. Veľmi sa mi ale páčilo, že James sa vykašle na svojho zamestnávateľa a ide do akcie na vlastnú päsť a celé jeho dobrodružstvo je z tohto pohľadu drsnejšie, ako sme zvyknutí. ()