Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť. (Cinemart SK)

DJ Kritik

Pre mňa jeden z mála slovenských filmov, na ktorý sa dá pozerať. Jakub Štáfek túto úlohu nemal prijať, bohužiaľ spolu s Rytmusom boli to najslabšie v tomto snímku. Ale inak sa nedá snímku nič vytknúť. SIS a aj iné tajné zložky v rôznych štátoch robia najviac zla všade. Presne ako vo filme Šíleně smutná princezna. ()

jokino

S úplne prižmúrenými očami, dávam tie 4*. Na to, že je to SK produkcia a s takou stopážou, je film, podľa mňa, silno v rámci svojich možností, na relatívne slušnej úrovni. Nejdem ho porovnávať vôbec s ničím, je to, aké to je, oceňujem snahu.. ()

smarkus

Za mňa nadmieru podarený film. Nemalo to byť o akcii ako tu niektorí lamentujú, to nie sú ani škandinávske krimička a to je už iný level. Film pekne odsýpal, mal menšie linky, ktoré sa prepojili/ vysvetlili. Tiež jeden zvrat, po ktorom sa film rozbehol. Pochválim aj atmosféru 90tych rokov, úplná paráda - od áut až po to hnusné oblečenie, za zmienku stojí aj lokalita východného Slovenska. Verím, že bude aj pokračovanie. Viac takýchto filmov aby sme sa mali čím pochváliť aj my, keďže CZ filmografia je o niečo ďalej. Zaslúžené 4* ()

j.sorensen

To čo bolo, čobolo? Riadna pojebaná kokotina, né každej umí točit retro, že jo. A potetovaný ženský v devadesátkách? Leda tak ve snu... Zlatý Babie leto. ()

Tomko87

Všetko pomerne oukej, herci, príbeh, vykreslená doba, ale krista to bola riadne prestrelená stopáž. Vďaka čomu to malo až moc hluchých miest. ()

misiaq

vojna policajtov ukazuje snahu tvorcov ukázať obraz našich mocenských zložiek v čase Mečiarizmu čo mi je sympatické. Film má silné momenty, ale chýbalo mi vernejšie vykreslenie udalostí a hlbší charakter postáv. Ak sa mal dej odohrávať na východe, mohli si predstavitelia jednotlivých postáv hodnovernejšie precvičiť  dialekt, kultúru a zvyky na východe. v každom prípade držím tvorcom palce v ďalších projektoch. ()

fafejt001

Inu dobře natočeno . Mělo to spád i napéti . Rytmus překvapil v menší roli a byl dost přesvědčivý . Také  Andy Hajdu  překvapil v nezvyklé roli .  A. Bárta skvělý .  Závěr otevřený , asi bude pokračování . Ale mohlo by to být o něco  kratší . ()

taibrek

Ako klobúk dole. Nepovedal by som, že takýto film s takouto kvalitou dokážu natočiť na Slovensku. Dokonca lepšie, ako niektoré zahraničné filmy s oveľa väčším rozpočtom. Mňa bavil aj herecky a aj vizuálne. ()

veverysiak

Pokiaľ vás bavia akože drsné krimošky s divnými dialógmi typu "Čo tu dorábaš, dokelu! Ty magor, mám ti jednu prisúkať?", namiesto "Čo sa tu j*beš, do p*če! Ty k*kot, takú ti prij*bem!", radšej sa tomuto kúsku na hony vyhnite, ľudová slovenčina je pekne korenistá a na rozdiel od češtiny, ktorá disponuje ohromnou zásobou pomerne slušných pejoratív, my si vystačíme dvomi hrubými podstatnými menami a jedným škaredým slovesom, ktoré dokážeme ohnúť na dvadsať spôsobov, no a presne o tom je náš nespisovný a nepublikovateľný slang, konečne sa niekto nebál ho použiť do  príbehu z prostredia, kde by akékoľvek zjemňovanie pre politických mravokárcov a útlocitné diváctvo vyznelo absolútne smiešne, divoká doba s divokými ľuďmi a divokými spôsobmi si jednoducho vyžaduje aj divoké výrazy, ale film vonkoncom nie je len o tom, je to zrkadlo nás všetkých, ktorí sme to žili a dovolili sme, aby tí najhorší udávali rytmus a smer, takže 80%. ()

mannheim

Výborné. Na začiatku treba dať filmu šancu, prvú polhodinku sa príbeh len rozbieha. Okrem absolútne nepochopiteľne obsadeného Rytmusa, ktorého výkon je doslova to najhoršie, čo sa dá na nehereckom hraní v sk produkciách vidieť, má film veľmi pekne napísaný scenár, nehrá sa na nejaké zbytočné vymýšľanie nového a vyždíma z Bártu a spol. maximum. Koniec ako v tomto filme mám ako pozitívny človek rád. Aspoň vo filmoch by dobro malo seknúť zlo. Výborné. ()

Slepejsek

Trvá relativně dlouho, než se v postavách a prostředí zorientujete. A když se vám to konečně podaří, přijde zlom a najednou je všechno zase jinak. Vlk, který až doposud bez skrupulí vyl se smečkou, se najednou stává samotářem, který toho má dost a chce tomu udělat přítrž. To, co dosud bylo neotřesitelné, se najednou začíná třást ve svých základech a ocitá se na okraji zkázy, protože vlk je natolik naštvaný, že je schopen celému systému nakopat prdel nejen v ringu (podle pravidel) ale i mimo něj (bez nich)... (jenom kdesi v šerém pozadí přešlapují dvě neodbytné myšlenky: 1. Vážně to nešlo dřív? 2. Je takový svět jenom na plátně nebo v něm i žijem?) ()

gogo77

5/10 ... mesto na východe, .... , teda tam kde "nič" nie je ...., 90te roky, privatizácia, Mečiarizmus .... to všetko spájalo čiernu stránku tejto doby a hlavné postavy tohto slovenskeho krimi thrilleru .... hlavny hrdina policajt Miki Miko je drsnak na pohladanie ... slope jak duha, snazi sa hutoric, no nejde mu to, sedi u Patkana a snazi sa v tomto svete urobit nieco dobre aj pre ludi, hoc sam ma svoje biznisy, ktore su na hony daleko od ozajstneho policajneho "pomahat a chranit" ... no ked sa ludom deje nepravost je tu, aby pomohol, zasiahol a dokonca aj pomstil .... cele sa to odohrava v smutnej dobe a realite podtatrasnkeho regionu, kde si vdaka Meciarovi niektori ludia mysleli, ze su viac ako Boh a podla toho sa spravali .... ten, kto nepozna realne postavy za prezyvkami sa straca a to je skoda, pevne verim, ze sa chysta aj dvojka pretoze dodnes nezvestny novinar Pali Schlessinger je tiez jednou z postav tohto filmu.... co sa tyka hereckych vykonov, skoda Rytmusa (uplna katastrofa) a ani Alexander Barta sa za drsneho policajta absolutne nehodil.... ()

JB001

O filmu jsem nic nevěděl a kvůli stopáži se mi do toho ani moc nechtělo jít. Nicméně uteklo to jako voda. Nedovedu si představit, že by se u nás v Česku odvážil někdo něco takového natočit. Výborná gangsterka z východního Slovenska. Pobavilo mne i obsazení Rytmuse a Jakuba Štáfka ()

Tak.normal

Ten Štáfek kopal jako Lavi :-) Dobrý to bylo, dlouhý to bylo, ale bylo to svižný. Žádný zbytečný sraní se s inženýrem, kterej by mě zajímal o dost víc. A tak to je ze současnosti, ne? Žádné devadesátky. ()

charles3

Tak tohle se "bratrům Slovákům" velice povedlo, jejich velmi autenticky působící thriller bez váhání pasuji za nejlepší slovenský film od rozdělení ČSSR. Dost mě mrzí, že podobnou kriminálku z devadesátek nebyli dosud schopni natočit tvůrci také u nás. Líbilo se mi obsazení méně "provařených" herců, jejich sympatické a vcelku netradičně pojaté postavy, širokoúhlá kamera, zápletka - když ne západního, tak minimálně polského stylu a fakt, že během celé dvouapůlhodinové stopáže jsem se ani vteřinu nenudil. Za mě bez váhání plný počet. A určitě si to dám ještě minimálně jednou. ()

varg

Jedna hviezda dole za chyby ako 90tky a auto z roku 2020 a za zbytočný marketingový ťah s obsadením Vŕby, lebo ozaj bol ako poleno nedokázal by zahrať ani betónový obrubník. Inak na naše pomery dobrý film, nevadilo ani tých 151 minút malo to spád príbeh a pre mňa rodeného Popradčana momentálne žijúceho v Trebišove bol aj ten humor prudko OK. Bárta, ktorého som nikdy nemal za herca milo prekvapil, rovnako obe baby zahrali fajnovo. Loj je aj ostane Lojom no až tak nevadil. O deji nič neprezradím treba pozrieť a názov Vojna Policajtov by som zmenil na Vojna Patkaňov hodilo by sa viac. Pekný počin uvidíme čo nám prinesie Miki. ()