Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (142)

mira007 

všetky recenzie používateľa

Alexander Bárta jako mírně prohnilý policajt z devadesátkových Košic, líbilo se mi, že si to nehraje na dokument, na pravdu, na něco na zamyšlenou, ale přímočarou žánrovku, která i při délce 151minut odsýpala parádně. Fajn obsazení, muzika, akce. Můj celoživotní zážitek, protože jsem byl sám v kině. ()

PavelVanekArt 

všetky recenzie používateľa

Použiju cliché, že na Slováky dobrý. Ale jen dobrý. Nevěděl jsem do čeho jdu a žil jsem v tom, že hlavní postavy jsou Štáfek a Rytmus a bude to drama/buddy movie. A ono to bylo úplně jinak a celkem lituju, že ne tak, jak jsem si vysnil. Dobře natočená policejní kriminálka, která mi nic nedala a nijak nevybočuje do podprůměru nebo nadprůměru. Češi mluvící slovensky jsou k smíchu. 3* a.k.a 50% ()

Reklama

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Lepšie ako megatrápna sviňa, ale stále žiadna sláva. Mal som s týmto filmom dva hlavné problémy. Stopáž je extrémne prehnaná, pritom ústredná zápletka je hrozne triviálna. Žiadne väčšie detaily z fungovania celej tej prehnitej hierarchie sa nedozvieme. Všetko je v náznakoch. Proste všetci boli skorumpovaní a basta. Druhý veľký problém som mal s nadužívaním nadávok. V amerických gangsterkách všetky tie fucky pôsobia cool. V slovenských pomeroch všetci tí kokoti a geňovia pôsobia trápne. Namiesto toho, aby gangstri naháňali strach, vďaka tým nadávkam pôsobia ako komická banda totálnych retardov, ktorým sa darí len preto, že retardi sú aj v radoch polície. Takže vo výsledku mi tu v kolónke žáner chýba komédia. Je to celkom obstojná komédia o drsných časoch. Našťastie dnes sa doba zmenila a totálny retardi sú už aj na tých najvyšších priečkach v politike, ktorá je čisto slovenská a žiadna iná. Radosť žiť na Slovensku. 6/10. ()

Flopik 

všetky recenzie používateľa

Vynikajúce zasadenie filmu na východ, nakoľko tá Slovensko- východniarska mluva je na nezaplatenie. Čo sa samotného filmu týka, tak atmosféru trafil, postavy bavili a aj keď som na začiatku nebol nadšený, postupom času sa mi film začal páčiť. Miestami dosť drsné, začo tiež chválim. Zabijak je tá dĺžka, kvôli nej sú tu aj dosť nudné pasáže a podľa mňa by tomu dve hodinky úplne stačili. Finále mohlo byť viac napínavejšie. Po akčnej stránke prakticky nič. Jakab a jeho východniar nemali najmenšiu chybu. Popravde sú to asi čisté 3* ale z nejakého dôvodu sa mi to páčilo na 4*. ()

FilmFan24 

všetky recenzie používateľa

Příjemné překvapení..Kvalitní scénář a velice zdařilá realizace  kriminálního thrilleru odehrávajících se na Slovensku za Mečiarovy vlády. Dlužno dodat, že kvality snímku trochu podkopává dvouhodinová stopáž a stejný distribuční název, který měl před pár lety film francouzský s Jeanem Renem. Alexander Bárta a Juraj Loj svoje postavy nesourodých parťáka zahráli uvěřitelně…P.S. Místo aby mě filmový plakát navnadil spíše mě se svým názvem filmu a Rytmusem v jedné z rolí nodpudil. ()

Galéria (41)

Zaujímavosti (12)

  • Scéna, kde Miky (Alexander Bárta) robí poisťovací podvod na aute značky Škoda Superb a miesto, kde nájdu vybúraný Ďodiho (Denis Guľáš) Volkswagen Golf sa natáčala v lokalite Jahodná pri Košiciach. Scéna, kde Miky (Alexander Bárta) v noci opíja Ďodiho (Denis Guľáš), sa natáčala v lokalite Chata Jahodná. Scény z patológie sa natáčali v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura na Rastislavovej v Košiciach. Scény z nemocnice sa natáčali v Univerzitnej nemocnici sv. Michala, pracovisko Košice (bývalá Letecká vojenská nemocnica). (Dajman)
  • Ve filmovém komparzu si zahrálo přibližně 350 lidí. (Cinemart)
  • Výbuch auta a jeho následné vznícení se natočilo hned napoprvé, ale předcházely tomu dvě zkoušky. Příprava a zkoušky náročného obrazu trvaly 3 hodiny. (Cinemart)

Reklama

Reklama