Zdrogované dievčatá sa stávajú hračkami vplyvných mužov z mafie i najvyšších miest  politike. Vo veľkom biznise sa tu točia peniaze, vydieranie je len iný spôsob obchodu. A moc je ten najlepší spôsob, ako chrániť svojich ľudí pred políciou a súdmi. Ak máš moc, môžeš všetko. V tejto krajine sa niektorí budú mať dobre. Malebnú krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení  politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Závislá tínedžerka zmizne z resocializačného centra, no nikomu nechýba. O nútenom sexe a drogách chce povedať na polícii, ale pošlú ju preč. Vyhľadá novinára, ktorý sa pustí do rozplietania neuveriteľnej chobotnice zločinu, mafie, vydierania. Talentovaný politik sa stane Predsedom a ovládne celú krajinu, pretože kto má moc, má pod palcom aj políciu aj štátne obchody. Z malého veksláka sa stáva veľký vydierač, ktorý s ľuďmi narába ako so šachovými figúrkami. Lenže môže pravda prežiť, medzi ľuďmi, ktorým ide o prachy a moc? Alebo sa Boh peňazí neštíti ani vraždiť? (CinemArt SK)

Tosim

Je mi líto, ale film na mě působil jako otrocké převedení příběhu Jána Kuciaka na plátno. Invence téměř žádná, všude samé klišé a když už tvůrci někde přitlačí ve vyprávění na pilu, působí to kontraproduktivně. Snímek je po technické stránce bez problému, vím, jak Slováci (a nejen oni) kauzou trpěli, ale tenhle počin je celkem zbytečný. ()

verbal

Sa máte, maďarskí bratia. Vaša sviňa už je takmer v klobásach, na tu našu, u vás vyžratú, sa ešte len varí voda. Aj u nás vieme, že tento Arpád Huňády je bulvárne hovado a tendenčne manipuluje fucktami, no na každom šprochu ... Čiže aj pres tu čisto náhodnú podobu Kočnera a Fica, fiktívnu krajinku kdesi medzi Žilinou a Segedínom a lopatistický prstovýcic z veľmi pravdepodobných chýr ide o filmík pekne nakrútený, kulantne zahraný, primerane bulvárne zábavný a pri porovnaniu s našimi pomermi aj ľahko uveriteľný. Po niečom takom by naša sviňa iba na mesiac zmizla z očí, kým by sa to neupokojilo, a potom vyliezla s tým, že ide len o štvavú kampaň a že nikdy neodstúpi, nech sú dôkazy akokoľvek presvedčivé, a aj keď ho 300 000 ľudí pravidelne posiela na demonštráciách do piče. A tak tu zatiaľ len vrúcne dúfame, že naša voda bude čoskoro tiež dostatočne horúca na sparenie ďalšej maďarskej svine. Zo srdca vám prajem, nech je ta vaša nová sviňa menej nenažratá než ta predchádzajúca, a čo najmenej fiktívnych filmov podľa neskutočných udalostí. Ale nabudúce si ten export zmrdov radšej vopchajte do riti, nech ostanú pod Tatrami a honia si tam motýle. ()

Wacoslav1

Sorry bratia Slováci tohle se vám moc nepovedlo. Film smrděl účelovostí na sto honů, ale i tak jsem mu dal šanci. První půlhodinu jsem byl příjemně překvapen, ale s nástupem Mirka Dušína novináře to jde celý do kopru a je to čím dál tím víc předvídatelný. Chválím režisérku aspoň za jasně a konzistentně podaný příběh narozdíl od Únosu, kde jsem se trochu ztrácel, ale to co nám tenhle film chce říct je čitelné až příliš. Konec pobaví nejvíc. Prej tohle se ještě dneska děje ve střední Evropě? Ano děje vy naivky a nejenom ve střední Evropě, dobré ráno. Jenom CIA nechala po celém světě zlikvidovat stovky možná i tisíce lidí, kteří se jí nehodili do krámu. Kuciak nechtěl stříbro, tak dostal olovo, takhle už to prostě chodí a ptám se : Co s tím uděláte?! Třeba mi napište, že jsem cynickej parchant. Já pravidla týhle společnosti nevymyslel. Já se v ní snažím jenom přežít. Navíc mi vadí takhle jednostranný pohled na věc. Já netvrdím, že to takhle nemuselo bejt, ale to nemůže nikdo s určitostí tvrdit. A že by to celý nařídil sám premiér? Tak to už je fakt dost přehnaný a kdyby jo, tak by to nikdy neprovedli takhle zfušovaně, ale najali by si skutečný profíky ze zahraničí, kteří by hned po provedení popravy zmizeli beze stopy v cizí zemi. Pokud to proběhlo opravdu tak jak je tu prezentováno, tak mi nikdo nenamluví, že zadavatelé a zprostředkovatelé toho všeho by byli tak naivní blázni, aby věřili, že v dnešní době jim něco takovýho může projít. To bych spíš věřil tomu, že to bylo celé zosnováno k položení předchozí vlády, což se nakonec i povedlo a kdo ví možná se za pár let dozvíme pravdu. Takto byli zatčeni domnělí viníci a budou exemplárně potrestáni. Aspoň před veřejností, ale já si o tom stejně myslím svoje. Novinář dostal to o co si celej film říkal a byl mi celkem ukradenej. Jeho holky mi bylo líto. Ta se k tomu připletla jako slepej k houslím, ale holt byla na nevhodném místě v nevhodnou dobu a když se kácí les lítají třísky, takže tak. Nepochybuji, že sluníčkáři a kávarna kteří si tuhle frašku objednali z ní budou nadšeni, ale ten kdo umí aspoň občas používat zdravej rozum by se měl minimálně zarazit. Každopádně gratulace na Slovensko. Odstavili jste vládu která stabilizovala zemi, zavedla Euro a dovedla vás do Eu, aby na její místo nastoupil vocas kterej se hned na úvod proslavil tím, že v době korona krize uzavřel a zastavil celou zemi. Teď machruje, jak Slovensko zkrotilo koronu, ale už úzkostlivě zamlčuje ten fakt, že lidi se stali vězni ve své vlastní zemi a div, že je nehlídá armáda. Takže tohle je ta svoboda za kterou se tu v roce 1989 cinkalo klíči?! Z toho se mi chce zvracet. Podobnost čistě náhodná. Hmm, tak určitě... Komu to chcete nakecat?25% ()

Ampi

Poslední čtvrtá hvězda je, podobně jako u Únosu, za téma. Opět chytře natočeno a puštěno před volbami. Není tu Předseda je tu Robert - Bobo. Není tu Chalanisko je Ňuňu. Zajímavý je i citát na začátku filmu: Nebylo muže, ani Peršana, ani Méda, ani v našem rodu nikoho,kdo by mága Gaumátu připravil o moc. Každý se ho bál, protože mnoho lidí nechal zahubit. Nikdo se neodvážil říct slovo o mágovi Gaumátovi. Konec citátu. V demokracii či jinak rozumně fungující společnosti můžete říct proti někomu slovo, ale vždy je lepší, když svoje slovo či názor máte podložený fakty. ()

NinonL

Nejsem extra znalec slovenské politiky, ale pana bývalého premiéra, bývalého ministra vnitra i investigativního novináře s partnerkou, jsem dobře poznala. Dokonce i slečnu Máriu, přítelkyni pana expremiéra. To mi na filmu trochu vadilo, protože dosud nebylo vyšetřeno, kdo skutečně ty vraždy objednal a provedl. Nebo mi něco uniklo? Jinak je to dobrý film a být víc anonymní, dám možná i plný počet hvězd. Aby bratři Slováci věděli, že jim fandím. ()

• Film vznikl na motivy knihy slovenského novináře Arpáda Soltésze. Ten se v ní inspiroval skutečnými událostmi okolo vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. (raikonen16)
  • Scény z domu novinára a jeho snúbenice boli nakrúcané v renesančnom vinohradníckom dome vo Svätom Jure. (Plaque)
  • Film se natáčel v Trenčíně, Bratislavě, Nitře, Šamoríně a v jejich blízkém okolí. (Duoscop)