Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť. (Cinemart SK)

ZajmonP

NADPRIEMERNE NUDNÉ. Prvá polovica sa zameriava na slabý "development" postavy policajta pána herca LOJA, ktorá eventuálne hrá fasádu "hlavnej" emocionálnej roli - ktorá kvôli svojej slabej a umelo pôsobiacej rozohranosti zohráva obscénne emocionálne slabú (nudnú) rolu = Potom sa objavuje "hlavný záporák" Rytmus. = Ako taký záporák´- ktorý nenesie žiadne vyššie dramaturgické/ filozofické/ dramaturgické poslanie - iba ak také, aké troška rozveselí "moderne" zmýšľajúce publikum a potom ho nechá také, aby túžilo po viac - to sa tvorcom "podarilo"! A aj keď - hneď po režijne, strihovo (ako po celých 150min.) a herecky priemerných výstupoch prichádza ďalší záporák - dokonalý vrah, ktorý je spacifikovaný dákym vychodňarskym (dramaturgicky nevyvinutým hlavným hrdinom) opilcom................. a tam sa príbeh končí. (10 minút ako takej originálnosti filmu je venovaných tomu "dokonalému" vrahovi, ktorý je hneď vášnivo a roztiahnuto popravený - vo vzťahu k zvyšným nudným 140 min..) (Možno táto sekvencia bola myšlienka celého filmu? - ako hej, tak sarkastický aplauz, bežnému divákovi to nedôjde.) Nečítal som predlohu, ale ak to tak malo byť - tak dúfam, že dvojka dokončí všetko, čo prehnane dlhý, 150 minútový film rozohral. Nejdem ani spomínať to, ako Biermann využil hudbu. Katastrofa. + ten nútený (umelý, slovenskom adoptovaný) scenáristický "realizmus" typu "som si spravil tvoj kokot ty geňo" mi už príde trocha nudný. Prepáčte. Ďakujem. ()

ForGump

Zase z mého pohledu dramaturgicky nezvládnuté a po dějové stránce trošku zmatené a nakonec mnohdy i smešné. Opravdu nemám rád, když film nedokáže postavy představit tak, abychom se o ně báli, vžili se do nich, šli s nimi. Ne to tu nelze najít. Je to celkem znatelné v našich končinách a na Slovensku zdá se též. Ono vlastně nelze mít za zlé Biermannův záměr netvořit nic hlubokého, ale jen krajově netradiční žánrovku. Potud vlastně OK a leckterému divákovi francouzských kriminálek nejlépe z produkce Luca Bessona asi přijde Válka policajtů vhod. Mně to ovšem nestačí. Nemůže se stát, že když se s důležitou postavou stane něco závažného, tak to se mnou ani nehne. Jakákoliv absence psychologie postav a zašlapané motivy typu nájemný zabiják Inženýr, který měl potenciál udělat z té postavy něco jako Antona Shigura, se hrubě nevydařil. Ono to bohužel celé působí jako takový podivný skanzen devadesátých let, kdy se spoustu lidí bude bavit nad narážkami na Mečiara a v postavě Rytmuse uvidí lidi jako Kočner. Mno to už jsme si tady u nás odbyli s Mrázkem a Krejčířem před lety, takže zase nic zajímavého. Herci jsou tu vlastně dobří ale špatně použití. Chemie mezi Lojem a Bártou vůbec na mě nefungovala, ale rozhodně to dávám za vinu spíše režie, stejně jako spoustu dalších zmatených motivů a občas za uši tahající dialogy to dost korunují. Válka policajtů alespoň vypadá skvěle, Martin Štrba je brilantní kameraman, ale bohužel osobně jsem s tím filmem bojoval až jsem prostě musel boj vzdát. Asi škoda. 40% ()

JimDeNiro

I přes obávanou 2,5 hodinovou stopáž jsem se pustil do tohoto slovenského krimi, a byl jsem příjemně překvapen. Upřímně, slováckí bratia majú ze žánrovkami thrilleru poměrně slušně našlápnuto (Čiara, Sviňa), to se jim daří velmi dobře. my to prostě neumíme. když pominu mladého Pavla Soukupa (martyisdead, annaismissing, kraťas Lesapán). Rudolf Biermann, který spoustu let fungoval jako poměrně úspěšný producent se po svém debutu Sviňa vrhl na tohle, a pro mě to bylo lepší o trochu než jeho debut. Drsné, syrové, dobře vykreslená atmosféra počátků 90. let. Jo, tady by mi nevadilo, kdyby se natočil sequel, všechny dispozice tam jsou. Jediné, co mě fakt trochu vadí je délka, já osobně bych stříhal, alespoň takových 20 minut. Obsazení na pohodu (Alexander Hájek, Juraj Loj, Anežka Petrová), akorát ten Rytmus, jako hlava galerky, no já ho prostě nemůžu, ale zase se snaží a prostoru nemá tolik, takže cajk. Štáfkova slovenština úsměvná. Tohle nebylo vůbec špatné, připomíná to francouzské krimi thrillery... 70% ()

shade000

Paradoxne som bol veľmi prekvapený, pretože som od tohto filmu veľa nečakal. Začiatok bol všelijaký a ťažko sa v ňom hľadali spojitosti, no nakoniec sa všetko rozuzľuje a človek zostane iba milo prekvapený. Bártu nemám rád, no tu mi prekvapivo sadol. Rytmus detto, nemusím ho, no takáto rola mu sadla a ani to príliš nemusel hrať prípadne sa učiť texty, bolo to ušité akoby priamo naňho. Záver bol zvláštny a akoby si robili prípadné tri bodky, podľa toho ako sa filmu bude dariť v kinách a možno spravia dvojku. Každopádne Biermann začal vynikajúco s jeho Sviňou a rovnako dobre pokračuje s Vojnou policajtov... ()

RAFT

Ještě že, jsem neviděl v kině. Ale, vyšel na netflixu, tak sem zkoukl. Sice film je zbytečně dlouhý, film sem viděl na dvakrát, první a druhou půlku . Hledal jsem nějakou akci a kde byla. 60% ()

Ex_Machina

Sú tu všetci. Lexa ako pán záhadný, riadiaci všetky svinstvá z tematicky ladenej zrúcaniny hradu, jeho námestník Svěchota v podobe skvele slizkého Ady Hajdua, Žemba ako kráľ Popradských lesov a priľahlého okolia, Reichel ako poberač štátnych dotácií s krytím SIS, chladnokrvne kalkulujúci psychopat Potkan a Holub v podaní najznámejšieho slovenského rýmovača vulgárností Rytmusa, ktorý síce výzorom zapadol, ale hereckým prejavom zďaleka nie. Čo dodáva tomuto dielu na nadpriemernosti je skvele stvárnená vtedajšia hnusná doba, niektoré herecké výkony a najmä skvelý Šaňo Bárta, ktorého si začínam obľubovať stále viac. ()

Filmaris

Výborná a napínavá kriminálka, ktorá nerobí slovenskej kinematografií hanbu. Malo to napätie, skvelú kameru, dobré tempo príbehu a skvelé herecké výkony. Vyzdvihnúť musím aj Rytmusa, ktorý si svoju rolu parádne užil a aj keď miestami hral skôr sám seba tak bol výborný. Veľmi prekvapila tiež dvojica Alexander Bárta a Juraj Loj, ktorí mali medzi sebou dobrú chémiu a ich postavy boli pre mňa najzaujímavejšie. Dialógy a scenár je tiež na solídnej úrovni a rovnako aj technická stránka filmu. Trošku to ale s dĺžkou filmu zbytočne natiahli a vytkol by som ešte scénu v ringu, ktorá by sa dala natočiť oveľa lepšie a prehľadnejšie bez zbytočne roztrasenej kamery. Takéto scény by som už nechal na profesionáloch, ktorí sa venujú hlavne akčným scénam. Každopádne ako celok veľmi slušný, pútavý a kvalitný film, ktorý považujem za jeden z najlepších slovenských filmov aké som videl. ()

Mire

Tak som sa vybral do kina aj ja pozrieť, ako sa zadarilo sfilmovať Soltészovu Vojnu policajtov, kriminálny thriller z temných dôb rokov deväťdesiatych. Predloha sľubovala, že pôjde zrejme o nadupanú záležitosť. Ako to teda dopadlo? Ako "domáci" chválim niektoré scenérie (kultový klub Collosseum ruuulz!), je počuť typický košický slang, aj sem-tam vtipné hlášky na zasmiatie, ale napriek tomu nemám pocit, že bude atakovať vrchné priečky v rámci slovenskej kinematografie. Najväčším kameňom úrazu je určite dĺžka a miestami pocit zakrádajúcej sa nudy viac než je zdravé. Alexander Bárta s Jurajom Lojom ako dvojica bola oukej a sprofanovaný Vrbovský síce vyzeral ako mafián veľmi dobre, ale keď rozprával, tak vôbec neznel ako niekto kto pochádza z východu a to sa mi v rámci určitej estetiky filmu nehodilo. Ostatné postavy boli viac menej len príjemnym spestrením (Anežka Petrová ako sestrička/rohypnolová lejdy). Takže finálny verdikt? Plusové body sú za remeselne dobre odvedenú prácu s dobrými hereckými výkonmi, ale pre mňa pánovi Biermannovi za zrealizovanie tohto filmu do štvrtej hviezdičky ešte niečo chýbalo. Ďalšiu projekciu doma pripúšťam, ale až o niekoľko rokov. [Videné v kine Mier, Senec 3.2.2024]. ()

Asdas

Taká soft verzia Košic 90-rokov, pozliepane  scény bez vyraznejsej dramaturgie ale lubivo natočené a zahrané a rychlo to zbehne. ()

Mamlas odpad!

Měl jsem problém u téhle zmatené amatérské slátaniny vydržet 15 minut, takže přes 2 a půl hodiny, to je asi vtip. K tomu tam huhňají, skoro nic jim není rozumět, a ještěk tomu zpomalené záběry, aby ta volovina trvala ještě déle. Ne, děkuji. ⬇️ 2% ()

HEED

Temná kriminálka roztahaná na dvě a půl hodiny.  Prostředí a doba, do které je to zasazené je fajn. Hudba ok, ale  co mi hodně chybělo, tak nějaké napětí. ()

DJ Kritik

Pre mňa jeden z mála slovenských filmov, na ktorý sa dá pozerať. Jakub Štáfek túto úlohu nemal prijať, bohužiaľ spolu s Rytmusom boli to najslabšie v tomto snímku. Ale inak sa nedá snímku nič vytknúť. SIS a aj iné tajné zložky v rôznych štátoch robia najviac zla všade. Presne ako vo filme Šíleně smutná princezna. ()

jokino

S úplne prižmúrenými očami, dávam tie 4*. Na to, že je to SK produkcia a s takou stopážou, je film, podľa mňa, silno v rámci svojich možností, na relatívne slušnej úrovni. Nejdem ho porovnávať vôbec s ničím, je to, aké to je, oceňujem snahu.. ()

smarkus

Za mňa nadmieru podarený film. Nemalo to byť o akcii ako tu niektorí lamentujú, to nie sú ani škandinávske krimička a to je už iný level. Film pekne odsýpal, mal menšie linky, ktoré sa prepojili/ vysvetlili. Tiež jeden zvrat, po ktorom sa film rozbehol. Pochválim aj atmosféru 90tych rokov, úplná paráda - od áut až po to hnusné oblečenie, za zmienku stojí aj lokalita východného Slovenska. Verím, že bude aj pokračovanie. Viac takýchto filmov aby sme sa mali čím pochváliť aj my, keďže CZ filmografia je o niečo ďalej. Zaslúžené 4* ()

j.sorensen

To čo bolo, čobolo? Riadna pojebaná kokotina, né každej umí točit retro, že jo. A potetovaný ženský v devadesátkách? Leda tak ve snu... Zlatý Babie leto. ()

Tomko87

Všetko pomerne oukej, herci, príbeh, vykreslená doba, ale krista to bola riadne prestrelená stopáž. Vďaka čomu to malo až moc hluchých miest. ()

charles3

Tak tohle se "bratrům Slovákům" velice povedlo, jejich velmi autenticky působící thriller bez váhání pasuji za nejlepší slovenský film od rozdělení ČSSR. Dost mě mrzí, že podobnou kriminálku z devadesátek nebyli dosud schopni natočit tvůrci také u nás. Líbilo se mi obsazení méně "provařených" herců, jejich sympatické a vcelku netradičně pojaté postavy, širokoúhlá kamera, zápletka - když ne západního, tak minimálně polského stylu a fakt, že během celé dvouapůlhodinové stopáže jsem se ani vteřinu nenudil. Za mě bez váhání plný počet. A určitě si to dám ještě minimálně jednou. ()

misiaq

vojna policajtov ukazuje snahu tvorcov ukázať obraz našich mocenských zložiek v čase Mečiarizmu čo mi je sympatické. Film má silné momenty, ale chýbalo mi vernejšie vykreslenie udalostí a hlbší charakter postáv. Ak sa mal dej odohrávať na východe, mohli si predstavitelia jednotlivých postáv hodnovernejšie precvičiť  dialekt, kultúru a zvyky na východe. v každom prípade držím tvorcom palce v ďalších projektoch. ()

fafejt001

Inu dobře natočeno . Mělo to spád i napéti . Rytmus překvapil v menší roli a byl dost přesvědčivý . Také  Andy Hajdu  překvapil v nezvyklé roli .  A. Bárta skvělý .  Závěr otevřený , asi bude pokračování . Ale mohlo by to být o něco  kratší . ()