Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

TenKratofil

Tento film přišel v době, kdy komiksové filmy ze světa DC mohli konkurovat hrdinům ze světa Marvel. Bruce Wayne je tu vykreslený jako bohatý sirotek, užívající si života, ale zároveň si všímá, čím je město prohnilé a jak se toho zbavit. všechny kulisy města jsou reálné, temné, špinavé drsné. Příběh je hutný a atmosférický. Mám hrdiny, kteří prostě mmusí něco umět a mít nějaké prostředky k tomu aby dělali dobro, i když tomu ani vlastně moc nevěří (Batman, Ironman, ..) Nemám rád hrdiny, kteří k tomu přišli, jak se říká, ´jako slepí k houslím a jsou přehnaně zásadový (Wonderwoman, Cpt. Amerika) Batman začíná a další filmy od Nolana o Batmanovi jsou naprostý skvost. Lepší než-li Deathsquad či teď nová Wonderwoman. Čím víc twisted hrdina tím ho mám radši. A tohodle můžu až do aleluja. ()

Duffman 97

Skvělé.Velkolepé.Epické.Nevím jak to popsat ale celá Nolanova trilogie je dobrá a přinutila mně přejít od marvelu který poslední dobou kromě Avengers mají všechny filmy na jedno kopyto(Iron man,Hulk) k DC Comics a nelituju toho.Celý zrod Batmana je zde znázorněn geniálně. ()

Moira

Po zhliadnutí sa stal Batman jednoznačne mojou obľúbenou superhrdinovkou. Je skrátka vidno že to nie je z produkcie Marvelu, je to niečím iné... Nolan ide viac do hĺbky. Komplikovaný model hrdinu, ktorý bojuje so svojimi vlastnými démonmi a pritom sa snaží žiť podľa svojho morálneho presvedčenia za každú cenu... a to nehovorím o pokračovaniach, ktoré sú jednoznačne ešte lepšie. Jednoducho superhrdina ktorý si prívlastok hrdinu naozaj zaslúži. ()

Vassa91

Batmana jsem měl vždycky raději, než supermana a trochu jsem měl strach, jak to dopadne, protože laťka byla po původním zfilmování docela vysoko. Ale musím říct, že lépe to snaad ani nešlo. Nolan byl zkrátka ten pravý a Christian Bale je podle mě nejlepší Bruce Wayne ze všech. Trochu jsem se bál, že to bude jen tupá akce, ale výborný scénář, ideální hudební doprovod, skvělé herecké výkony dělá z Nolanových batmanů ty nejlepší. ()

Rorkr

Nejsem moc fanda Batmana, ale tohle si nechám líbit. Perfektní atmosféra, příběh, akce, kamera, jen ten záporák by mohl být trochu atraktivnější, ale budiž. Za mě 5* :) I am BATMAN!!(vždy se u toho zasměju, když to řekne)!! ()

Caesarion

Verze se vším odlišným než co jsem doposud viděl. Základ příběhu cesty muže jehož smysl pro spravedlnost se teprve rýsuje dostal ten nejlepší herec který jen mohl. Pro mě tehdy ještě neznámý Bale předvedl ohromující výkon své postavě rovný, s dokonalou fyzickou přípravou nastavil všem dalším zájemcům o netopýra na prsou nepřekonatelnou ladku a Nolan k tomu udělal ,, křoví ", které nepřekoná už Nikdo. ()

dendev

Christpher Nolan to mal s týmto filmom skutočne ťažké, pretože mal za úlohu vdýchnuť postave, ktorú väčšina populácie považovala za mŕtvu, nový dych. On mal totiž z BATMANA opäť spraviť LEGENDU.... A že mu to vyšlo. Skvelý príbeh, ktorý si berie inšpiráciu z tých najlepších komiksov od DC, je veľmi kompexný a má svoju hĺbku, s Temným Rytierom budete naozaj cítiť. Atmosféra je veľmi silná a o nedostatku emócií sa tiež hovoriť nedá. Postavy pôsobia reálne a všetci majú svoje motivácie. Soundtrack je výborný a Track, ktorý zložilo duo Zimmer/Howard pre hlavného protagonistu, je dnes už legendárny. Herci hrajú výborne a z Christiana Balea sa po zhliadnutí tohoto MASTERPIECU stal jeden z mojich najobľúbenejších hercov. 90% + Zaradené do Mojej TOP 10 ()

Hohl

První polovina je na můj vkus až příliš zdlouhavá a celkově ne příliš záživná. Bojové scény a skvělý Christian Bale ale film skvěle vyvažují. Za mě důstojný úvod do trilogie. ()

Prepperka

Na to, že komiksáky obecně moc nemusím, mi tenhle film učaroval. A to jak temnou a tajemnou atmosférou, scénářem, hereckými výkony, tak i hudbou. Ani druhé, ani třetí zhlédnutí ten dojem nezkazilo. Jen houšť takových počinů, a klidně i s kreslenými hrdiny. ()

Rangifer

Drží se to víc reality, není to jako jiná komixová mlátička, kde jsou všichni obdaření téměř až božskými schopnostmi a řežou se hlava ne hlava. Tohle je víc o filozofování, přemýšlení o tom, jak se postavit strachu a bojovat proti zlu. Batmana mám ze všech komixových hrdinů nejradši, protože na rozdíl od jiných hrdinů své dovednosti nezískal jen tak, musel trénovat a na sobě hodně makat, jak fyzicky tak psychicky. Film je temný jako Batmanův plášť, k tomu hraje vynikající Hans Zimmer a jeho hudba dává Gothamu ponurou atmosféru. Co se obsazení týče, všichni účinkující jsou skvělí. ()

Lykos

Přiznám se hned na začátku, že nejsem fanatická fanynka komiksů ani filmů podle nich natočených. Celkem mi vadí, když se tyto filmy berou moc vážně, protože já je prostě vnímám jako celkem dětinskou zábavu a dívám se na ně, když se mi nechce moc přemýšlet. Batman begins je dost zdlouhavý a za mě je to film prostě průměrný. Nemyslím to nijak zle, je prostě dobrý, nic víc. Christopher Bale je uvěřitelný, Maichael Caine potěšil, Gary Oldman je borec, no a ten zbytek...ten se prostě dal odkoukat. ()

evita_

A konečne viem ako sa Batman stal Batmanom. A že tá cesta bola vskutku pecková....Všetky tie skúšky vychytávok z "pivnice", zlý zlý zlý Liam Neeson a množstvo všetkého ostatného čo udržalo moju pozornosť počas celého filmu - proste chuťovečka. Mám rada Batmana. ()

Korra

Když se člověk dívá na Baleova Batmana, je mu o to víc smutno z nových filmů s Benem Affleckem. Liam Neeson se pro role mentorů narodil. Nejlepší film Nolanovi trilogie, protože ještě tolik nepřehání a netlačí na pilu. Film stojí na reálně pojatých charakterech, v tom je jeho síla. V dalších dílech už je to hlavně o vizuálnu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)