Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

HennessyVSOP

Komiksová kultovka, Christian Bale jna Batmana nepůsobí příliš drsně a je více uhlazený, nicméně celkové provedení filmu se mi líbilo hodně. Nedokážu u tohoto film vyzdvihnout jen některou jeho část, prostě sedí skvěle jako stavebnice až celek je velmi, velmi pěkný. 90% ()

RoB23

Naučil se bojovat se svým vlastním strachem, aby mohl ochraňovat lidi Gothamu. To je on - Batman. V režii Christophera Nolana nabývá Batman nových a lepších rozměrů. ()

david666

Restart jak má být. Temný, reálný a uvěřitelný film i přes skutečnost, že se jedná o komiks. Nolan ukázal, že umí nejen filmy "na hlavu" ale vypořádá se i s mainstreamem. ()

superzurda

Člověku chvilku trvá než se oprostí od starého příběhu Bruce Wayna a Gothamu. Pak ho však čeká veliká podívaná, kde se v rychlosti ukazuje duševní zrod veliké legendy. Batman je přízrak, jehož charakter se pokoušeli vystihnout ve třech dílech staré série. Tady se to povedlo během jednoho dílu a my víme jaké pohnutky ho táhnou vpřed. ...................... Zločiny nelze promíjet ... zločinci očekávají, že k nim společnost bude shovívavá ()

Ace.A.T.L.

Ani já nebudu psát sáhodlouhý komentáře. Film je perfektně zpracovanej, neni to přitažený za vlasy, jako třeba Batman a Robin, takže je to hodně slušná podívaná. Jediná věc mi vadí a to hodně odlišnej vývoj. Podle mě se tvůrci měli držet toho, jak vzniknul Batman, kdo zabil Waynovi a neměnit to všechno od začátku. Jen díky tomu jsem dal 4*, jinak by to bylo čistě za 5* ()

MrLinhy

Tenhle film si pustím klidně každý týden, prostě jeden z nejlepších filmů co jsme kdy viděl. Neskutečně dobrá výprava, akce i emoce. První hodinka hodně dobrodružná i životopisná = pecka. Druhá hodina plná zvratů, soubojů , a tak dále. Tenhle film má zajímavé charisma. ()

Janie.

Temné, uvěřitelné, promyšlené, se skvěle napsanými i zahranými postavami a výborným hereckým obsazením. Úplný protipól posledních dvou natočených batmanovských filmů a rozhodně krok správným směrem :) Christian Bale je pro mě bez nejmenších pochyb nejlepším představitelem Batmana a za tenhle film by si snad zasloužil i Oscara. Věřila jsem mu každý slovo. ()

Holusacek

Zatím nejlepší filmové zpracování komiksového hrdiny v historii,avšak se dá jemně naznačit,že toto solidní dílo Christophera Nolana,předčil skvělý druhý díl.Pestré obsazení,vynikající hudby Zimmera a Howarda a skvělý představitel hlavního hrdiny.Nolan dokázal plně pobavit a z méně výrázných předchozích dílů udělat filmový trhák.=85% a ještě mě lehce potěšilo,že jako batman byl Bale trochu záporák,na superhrdinu co zahranuje město celkem vydařená pěst na oku a pokud neshlédnu v poslední době lepší film,tak batman začína klopýtá nahranici s mou TOP desítkou. ()

veverysiak

Temnota je späť a nekompromisne odzvonila kdejakým šaškárom a zamrznutcom, Nolan vrátil Batmanovi dôstojnosť a vypudil z jeho okolia prílišnú prečančanú sterilitu a trápny komediálny nádych, zlo je vždy odeté v odtieňoch temnej a takéto spracovanie mu jednoznačne pristane, treba sa len prehrýzť cez vysvetľujúcu prvú polovicu a potom sa len nechať unášať na čiernych krídlach spravodlivosti, po prvom novodobom Wayneovi konečne správne charizmatický predstaviteľ hlavného hrdinu, aj keď sa priznám, že na Christiana som si dlho nevedel zvyknúť, naopak, asi nikdy si nezvyknem na pani Cruiseovú, toto je asi jediná povšimnutiahodná mínuska, takže 85%. ()

dthwinter

Skvělý scénář, herecké obsazení, režie, hudba, ... Ale především se člověk ani na minutu nenudí. Vlastně mi vadí jen jedna věc a to jsou kontaktní souboje. Ty jsou (alespoň pro mě) přehledné asi jako účetnictví ČR. Ale pokud je ta věc jen jedna, to mi vůbec nebrání hodnotit pěti hvězdičkami. 90 % ()

Elvis1994

Dosud byl Batman nuda,blbost a strasny sci-fi , s prichodem Nolana a Balea je to FILM . Batman nabral nove rozmery , myslim si ze uz nikdy nikdo Batmana nenatoci tak fantaticky. Nadherna a nervy drasajici NOIR prostredi , temne jako Batman sam . ()

Mainstage..

Rozvoj/proměnu osobnosti dík tréninku fyzických zdatností tak i psychických ,jsem měl možnost vidět snad už tisíckrát. Jenže u mojí oblíbené postavy ,je to v tomto vskutku inovátorském provedení něco opravdu jiného. Nollan se svým postojem ke kultu ,kterým Batman bezesporu je ,naprosto bourá míty a hranice ,ve kterých jsme doposud mohli Netopřího muže sledovat.Příběh je sondou do nitra Waynovo přeměny v Batmana a Balle dle mého názoru strčil do kapsy všechny jeho předchůdce a na dlouhou dobu udal trend ,jak by takovej Batman měl vlastně vypadat.Dvojice Zimmer/Howard v situacích , kdy příběh graduje , nahaní husí kůži. Výhrou je i Garry Oldman ,kterému tahle sympatická role hodného strejdy sedne ''jak prdel na hrnec'' . Dík temnému pojetí a příběhu opravdových lidí se Gotham navždy změnil i v mých očích. ()

Maiken Algren

Ja som vedel že od Nolana to nebude zlé, ale aj tak ma to nakoniec dostalo. Vynikajúci scenár, vynikajúco technicky zvládnuté, najkrajšie exteriéry. A prekvapivo takmer bez klišé a samoúčelnej nudy ako to už u podobných filmov býva. ()

Kizermen

Výborný film,dříve jsem si myslel že to je blbost něco jako Superman ale po 10 minutach filmu jsem hned změnil názor, naprosto parádní akční drama ,jakmile jsem se dodíval, hned jsem stahoval dvojku která byla taky parádní určitě bych doporučil.Nemůžu se dočkat na další díl do kina. ()

Marty_cihi

tak první polovina filmu vůbec nevypadá jako žádný z předchozích dílů Batmana. Ale o to je to zajímavější a originální. Druhá polovina je už stará dobrá klasika. A Christian Bale je asi zatím nejlepší jeho představitelem. ()

KeiGe

Co jsem se dočetla z komentářů, tak první polovina -kde se seznamujeme s budoucím Batmanem a posloucháme kecy o psychologii- se mnoha lidem nelíbila. Mě naopak velice chytla a tak tomu bylo až do konce. Když tedy nepočítám konec první poloviny, kde už to na mě začínalo být moc samurajské, což mi se super-moderno-technologicky vybaveným Batmanem moc nejde dohromady. Mimo to jsem já blonďatá první shlédla dvojku a až potom tohle. Naštěstí oba filmy mohou stát o samotě jako dvě epizody, ikdyž je fakt, že ta váha jejich vzájemných vztahů se lehce přitížila :) Dávám takových 90%. Dvojka je přece jenom o kapánek lepší :) ()

O_Peki

Vynikající film. Nejlepší film s netopířím mužem. A to Christiana Balea vlastně vůbec nemám rád. Ale Morgan Freeman a další jsou jiná liga. 99%. -1% za Christiana ()

DansteR

"Well, well. You took my advice about theatricality a bit... literally."...znám starého Batmana ovšem tohle není o krok dál, toto je o 15 let pozděj a o pár světelných let dál. I když podstatná část filmu je ovlivněná jen dobou (efekty a spol.) tak pořád i co do děje, pojetí a výkonu jako takových je co říct. Balovi ta role vyloženě sedne, Neeson jako moudrý Ra´s al Ghul taky patří kam má a dvojka Caine a Freeman s velkou zásobou ať už vtipných hlášek tak životních mouder se taky velmi dobře poslouchá. To celé jestě podtrhne "blázen" Murphy a spravedlivý Oldman. Spokojenost až na půdu. ()

mummie.spy

Konečne Batman ktorý je spracovaný na úrovni. Do detailov prepracovaný scenár a výborná hudba vás vtiahne do deja tak, že sledujete bez dychu. K tomu jemný anglický humor v podaní výborných hercov. Jednoznačne patrí medzi filmy, ktoré si radi pozriete viackrát. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)