Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

Wallis3

"PROČ CVIČÍTE TY KLIKY, KDYŽ POTOM ANI NEUZVEDNETE HLOUPÝ TRÁM!?" Batman begins je zdařilé dílko, které se snaží Batmana vyobrazit kako obyčejného člověka. A mě se to líbilo. Ale koukám, že ty rádoby vtipný hlášky už byly i tenkrát a za to strhávám jednu hvězdu, páč tady působily opravdu suchoprdně a už jsem na ně opravdu alergický be všech těch komiksových kravinkách. ()

Azurovydrak

Je to dozajista dobrý batmanův origin, ale spousta věcí je mi proti srsti. Christian Bale je v roli přesvědčivý ale jako herce ho nemám nijak zvlášť v oblibě. Katie Holmes neumí hrát, víc není třeba dodávat. A celkově je zápletka taková fádní – kriminální podsvětí Gothamu je až politováníhodně neschopné, naštěstí je na scéně jen v první třetině filmu. Pak přebírá štafetu Liga stínů, typická zlounská organizace, která che kdovíproč zničit ze všech měst zrovna Gotham. Líbí se mi obsazení vedlejších rolí, od parádního Liama Neesona přes chápavého Michaela Caina až po bystrého Morgana Freemana. Potřebnou spojku mezi Batmanem a policií pak tvoří komisař Gordon Garyho Oldmana. V obsazení nejde nic vytknout. Dialogy taky na úrovni (to by nebyl Nolan, kdyby ne), ale celkově je téma takové tuctové, ničím moc neohromí – na rozdíl od legendárních pokračování. 75%  ()

panvasik

Nejlepší, nejepičtější a zdaleka nepřekonatelný Batman. Film jsem už viděl mnohokrát a pořád nenacházím slov, jedním slovem krása. 9.5/10 ()

domirovec

Typickej Nolan, typická mistrovská lahůdka, naservírovaná nám všem přímo pod rypák. Nelituju toho, že jsem jako první viděl Temného rytíře, ale zároveň jsem lehce smutný, že zjišťuju jak moc je tento snímek vynikající až teď. No co už, nicméně se jedná o do posledního detailu vyšperkovanou akci s Netopýřím mužem v hlavní roli. Ať žije mužný Christian Bale! 5/5 ()

skleboun

no jo, dobrý :) docela jsem se bavila u komických scén, kterým kraluje M. caine a M. Freeman (plus všechna po domácká výroba kostýmu, která připomínala chystání se na maškarní :o) LIam Neeson je standartně skvělý, navíc se mu povedlo mě překvapit - jen ta Liga stínů mi přišla trochu uhozená...:) Christian Bale se své role zhostil docela dobře, se svým neproniknutelně drsňáckým výrazem, který od něj znám už z Equilibria - jen mi to trochu vadilo, jelikož ho začínám podezřívat, že ani jiný výraz zahrát neumí...ale líbilo se mi, jak si přes den užívá jako klasický zbohatlík, co kupuje hotely ve velkém a těší se ze společnosti spoře oděných dam :) když už je řeč o dámách, nezbývá než se zmínit o Katie Holmes...jakkoli mám Baleovi co vyčítat, K. Holmes zůstává nejslabším článkem filmu, prototypem krásné, milé, odhodlané hrdinky, připravené postarat se o zbloudilé dítě...huh :( navíc to mezi ní a Balem vůbec nejiskří a já se nemohla ubránit dojmu, že se k sobě absolutně nehodí...plus ten konec, kdy si všechno vyříkají :) v tomhle mě třeba hrozně potěšil Constantine, kde se oba představitelé viditelně přitahují a přitom to neskončí klasickým happyendovským polibkem :) ale tak celkově se mi Batman nakonec líbil, hlavně noční scény v masce - Batman je symbolem a takovým by měl i zůstat...no, jsem zvědavá, jak se Nolan zhostí pokračování a kdo si zahraje Jokera :) ()

levente

Nevidím jediný důvod, proč nedat plné hodnocení. Temný batman povstal. Myslím, že je to společně s Válkou světů král letošního léta a dost možná, že kdyby na to přišlo a marťani opravdu něco ukuli, tak by jim Batman pěšinky pěkně rozčísnul. Obsazení je bezvadné, Bale vypadá v masce suveréně nejlíp ze všech doposavadnách batmanů.Michael Caine co by Alfred je také skvělý.Neeson, Freeman, Hauer, Oldman, co chtít víc? Nic!!! Pozastavím se nad Katie Dawson Holmes, nehodila se mi tam moc, ale nepokazila nic, z čehož vyplývá, že scény s ní, na to že fakt neumí hrát se dají přežít. Ta závěrečná po resuscitaci určitě taky. Závěr filmů, to je vůbec často hrana, z níž mnoho filmu padá, tady se Batman držel zuby nehty, byť mu Katie po nich tancovala mazurku, možná spíš step. Kdyby tam nebyla, dokážete si to představit?, byl by to snad až příliš dokonalé.... ()

martiňák

Mrzi me, ze coby batmanovsky fanousek musim prohlasit, ze Batman zacina je pro me zrejme nejvetsim letosnim filmovym zklamanim. Prvni polovina, pres veskere presvedcovani sebe samotneho, ze az zase tak spatne to prece neni, me hodne nudila, druha polovina je pak podprumernym akcnim filmem, kde obzvlast souboje jsou mimoradne slabe, neprehledne a nepresvedcive. Na tomhle filmu neni nic, co by me uchvatilo a utkvelo mi v pameti, ani atmosfera, ani herecke vykony, ani zadna scena. Presto stale doufam, ze me zklamani je z velke casti dano vysokym ocekavanim a ze po dalsim shlednuti (pokud se k nemu ale vubec odhodlam) bude me hodnoceni priznivejsi. ()

Empire

Jednoznačně nejlepší Batman (samozřejmě po Temném rytíři), nemá nic společného s původní sérií, která jse propadla do dějin propadáků. Skvělé herecké výkony, casting by zasloužil medaili. Bale, Caine, Oldman, Hauer, Freeman, Watanabe, Holmes dokonce i Neeson předvádí naprosto úžasné herecké výkony. Strhující! Osvěžující! Nové! Nezávazné! Prostě bomba, tyto herecké výkony doplňuje už jen skvělá hudba, efekty a režie Nolana, který je už po Mementu zárukou kvality. ()

Redbee

Velké překvapení!!! Krásně ponurý film s výbornými hereckými výkony (Bale, Caine), dějem, který vás nepustí a špetkou milého humoru. Klobouk dolů a doufám, že se skutečně jedná o začátek, jak název napovídá, a budou následovat další kvalitní zpracování příběhů netopýřího muže, který si tolik potřebuje napravit reputaci!! ()

valheru

Pět celých hvězdiček za bezvadně předvedeného Bat(e)mana Christianem Balem. Děj má dobrý zvrat, první z filmů o netopýřím hrdinovi, tak jak ho ještě neznáme. Hrdina není jen bezduchý liqidátor všech zloduchů. Je to člověk. A Nolan nám ho ukázal v tom pravém světle (/tmě). žádná přehršle akčních scén, sic je to Ten Akční komixový hrdina. Hudba je taková že doplňuje atmosféru, nebere si vše na triko a nechává film aby se prosadil. Pro mně film srpvnatelný s Burtonovým Batmanem ()

Cruchot

Batman se vrátil a to ve velkém stylu. Chris Nolan pojal látku zcela jinak než jeho předchůdci a dopadlo to na výbornou. Comicsovost předchozích verzí nahradilo takové realističtější vykreslení hlavních postav a motivů a vůbec celkově realističtěji se tvářící prostředí včetně Gothamu. A konečně se dozvíme jak se z Bruce Wayna stal Batman, co vše ho k tomu vedlo jak to všechno vlastně začalo (což údajně ani v původních komiksech není úplně postiženo). Scénaristicky vyrovnané (první půlka filmu taková rozehřívaná, druhá mnohem akčnější), přesto některé pasáže a scény mohly být svižnější. Vizuální efekty a vůbec celkově technicky je film zvládnut na výbornou, podkreslen výtečnou hudbou dua Zimmer, Howard. Casting se povedl. Christian Bale mi sedl jako Bruce Wayne i Batman, skvostný je Michael Caine (se svým "Never") i Liam Neeson a také Gary Oldman znovu dokázal, že je skvělým hercem (když člověk srovná jeho sympaticky lidského Gordona s plejádou jeho často až ujetých a úchylných záporáků...). Činili se i další, nesedla mi jen Katie Holmesová, která je sice velice půvabná, ale herecky nic moc, nehledě k tomu, že jako partnerka k Baleovi moc nepásne. Celkově něco mezi **** a ***** a už se těším na pokračování. ()

Yomega

Nevím, asi je to tím, že mě komiksy nikdy moc neříkalya tak i tento film mě nějak zvlášť nenadchnul. A to i přes velice silné herecké obsazení. Na rozdíl od většiny ohlasů co jsem četl se mě líbila spíš první „reálnější“ půlka filmu. Od chvíle kdy Christian Bale navlečený ve svém slušivém, neprůstřelném oblečku a s maskou made in China na hlavě skákal po střechách mě to nějak přestalo bavit. Rozhodně neříkám, že to byl špatný film. Herecké výkony byly vesměs výborné. Christian Bale i Liam Neeson hrají jako obvykle skvěle a Cillian Murphy jim zdatně sekunduje. Kdo mě ovšem moc nesedl byl pro mě překvapivě král záporňáků Gary Oldman. Na roli přihlouplého a dobráckého poldy se fakt nehodil. Jinak fajn film u kterého jsem se snažil vypnout mozek a nakonec se celkem dobře pobavil. Nic víc, nic míň. ()

mutace

Ve srovnání s batmanama Tima Burtona - nic moc, ve srovnání s ostatními díly - vzestupná tendence. Celkově - žádné terno :( ()

Fulham

Tak tento film je jednoznačně nejlepší ze všech filmu o batmanovi co jsem kdy viděl. Christian Bale je prostě famózní. Konecne se tady objevilo jak se k tomu batmanovi Bruce Wayne vlastně dostal. Nemohl jsem jinak než 5 hvězdiček. ()

Dabel.2000

Z cela jednoznačně je tento Batman považován za nejlepší v sérii a já s tím jednoznačně souhlasím. Byl jsem uchvácen, Christian Bale je dokonalý Batman a já se už nemůžu dočkat dalšího dílu. Liam Neeson, o tom je škoda mluvit, v záporné roli ukazuje skvělý výkon. Michael Caine je bezvadný a vlastně kdy není. U filmu se budete bavit a hltat akční scény. Film doporučuji, úžasná podívaná. ()

GIK

Začátek je pomalejší a dost dlouho trvá, než se děj přesune do města (přeci jen Batman na vesnici nebo někde v pustině je dost o ničem). Pak ale následuje skvělá akce, nelítostný Batmanův boj se zločinem, výborné triky. Co se rozhodně povedlo je scénář. Kdo mě ale zklamal a to poprvé ve své kariéře, je představitel hlavní role C. Bale. Podle mně nebyl dobrou volbou. Skvěle mu jdou všeljací blázni, umí se perfektě a až na hranici sebeobětování fyzicky připravit na svou roli, ale jako superkladný hrdina zachraňující celé město a ještě k tomu na place s hereckými esy jako např. M. Freemanem ale i třeba K. Holmes, to nebylo ono. Zdálo se mi, že jim prostě nestačí. Třeba na konci s K. Holmes mi ho bylo až líto. Docela mě udivuje, jak jsou z něj všichni na větvi. Ale v Batmanovském obleku pod maskou zcela bez výhrad! Film se s přibývajícím časem zlepšuje, výkon hlavního hrdiny bohužel naopak. A co hlavní záporák? Nic moc. Tom Wilkinson mi do role vůbec nepasoval, ale třeba C. Murphy naopak výborný! Suma sumárum: zkrátit, prostříhat, lepší casting a výkony některých jedinců a mohlo to být na pěkné 4*. ()

OlaJ

Očekávala jsem úplně jiný film, tak proto jen ty tři hvězdičky. První hodina hodně nudná, druhá skvělá. Výsledek je poněkud zvláštní. Ale možná to bude chtít další zhlédnutí, a možná v jiné náladě. To samé se mi stalo u Xmenů, první díl jsem poprvé sotva dokoukala, a po druhém shlédnutí jsem byla úplně nadšena. Takže jaké je ponaučení - když nám film zrovna nepadne do noty, ještě ho neodsuzujme a dejme mu druhou šanci. Protože jsme jen lidé, a naše nálady nás ovlivňují, ani nevíme jak. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)