Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

Fíla

Tady Bale vypustil na svět svůj obrovský potenciál a dopomohla mu k tomu Nolanova režie. Zajímavý příběh, výborná režie a ještě lepší kamera. Byl jsem nadmíru spokojen s veledílem které bylo stvořeno v roce 2005. ()

easaque

nenechal jsem si ujít ani tuto Batmanovskou sérii, která je na těchto stránkách v TOPce. Z komiksových hrdinů jsem už vyrostl, ale tohle zpracování má něco do sebe. Zpočátku mě to moc nebavilo, kdy bylo poněkud sentimentálně natočeno jeho dospívání, ale pak se to rozjelo a bylo to zábavnější. Hlavně mi to nepřišlo hloupé a zpracování mělo působivý styl. Příběhově nepřináší nic nového, ale díky modernímu hávu si ho vážím i na silnější 3*. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Hezký úvod trilogie, který ukazuje, jak se vlastně Bruce stal Batmanem. Viděla jsem až teď poprvé, narozdíl od 2.dílu, který jsem po oblibě zhlédla už dvakrát. Zřejmě zkouknu i zbývající posledni díl. Určitě doporučuji. ()

Petrasuvicka

Jsme jakože někde v Tibetu nebo tak něco, ale všichni moc dobře víme, že štáb se klepe na Islandu u ledovcového jezera. Liam se naučil učit ve Star Wars, takže proč nedělat totéž i tady. A sotva Bale spadne pod led, učešou ho na blbečka jako Evžena Humla. Ačkoli je Kristián pro Bruce nejlepší volbou ze všech předchozích, aktuálních i budoucích... pořád je Batman prostě naivní trubka, když si myslí, že ho ochraptělého nikdo nepozná. ()

honajz2

Kdyby první polovina nebyla tak strašně nudná, dal bych bez váhání 4*, protože ta druhá je zatraceně napínavá. Po mém nadšení z Temného rytíře jsem se bál, že Nolan zbylé filmy o Batmanovi pojme spíš komiksově, ale v případě Batman začíná jsem se bál naprosto zbytečně. Bylo to nekomiksové a založené spíš na atmosféře. Fakt jenom škoda té nudné první poloviny, protože jinak se mi tenhle film líbil a měl dost napínavých scén. Působivé to samozřejmě bylo i efekty a Nolanovou zručnou filmařskou prací, taky hereckými výkony. Prospělo by tomu ještě zkrácení o 20 minut, ale jinak už k tomu nemám co dodat. Fakt škoda té první poloviny, jinak by to byl skvělý film. Lepší 3* ()

kombajn

Šuškalo se, že nový Batman bude bomba. Celkem byla. Sice mi chyběla poetika Burtona, ale zaśe jsem viděl ten příběh bez příkras, dozvěděl se jak to začalo a Batman dostal daleko lidštější tvář. Zatímco předchozí dva díly Batmana byli popcornovou věcí, tenhle film lze zařadit k těm prvním dvěma dobrým Batmanům. Sice je od nich velmi odlišný, ale jsou to výborné filmy s vhodně zvoleným hlavním hrdinou. ()

Meridius

Nejlepší z Batmanů... ***Edit.8.8.2008 -> Po zhlédnutí Temného Rytíře musím konstatovat, že mé dřívější prohlášení již pozbývá platnosti :-)*** ()

Joe321

Uplně něco jiného než původní Burtonovo zpracování, ale sedí mi to k dnešní době. Christian Bale je pro mě trošku oříšek. Vzhledově se hodí na postavu Batmana výborně, ale z jeho hraní mám pocit jako kdyby ho to nebavilo. Zatímco Michael Keaton dával Batmanovi trochu emocí, toho se u Balea nedočkáme. Bál jsem jak se to vyvrbí, ale řekl bych že jsme se dočkali důstojného pokračování. To co se mi nejvíc příčilo na Batman Begins je podle mě hodně slabý scénář. Je takový zmatený, nezáživný a hlavní zápletka je skoro až trapná (ninjas figting justice). Provedení je povedené, ale nejsou to nějaké skvělé čtyři hvězdy. -"A guy dresses up like a bat clearly has issues." ()

balba

Další z dobře natočených Batmanů.Opět se vrací tajemná a temná atmosféra , která dodává kouzlo celému filmu.Už se těším na další pokračování. ()

Nuala

Christopher Nolan pojal batmanovskou tematiku z úplně jiného konce, než tomu bylo u Tima Burtona. Zkaženost a rozpad Gothamu není ztvárněn pomocí groteskních kreatur ani gotických budov. Přestože i Nolanův Batman je hodně temný, je zde temnota něco nehmatatelného, ukrytého uvnitř tlejících srdcí vybrané společnosti, která město ovládá. Není vlastně ani jasné, proti komu se musí bojovat, jde spíše o propojené zlo, než o nějakého konkrétního nepřítele. Sledujeme zrození nového Bruce Wayna, který v sobě najde sílu a touhu nejen pomstít smrt svých rodičů, ale hlavně zabránit tomu, aby trpěli nevinní. Není typickým kladným hrdinou, ale člověkem, který je reálný, má pouze omezené lidské schopnosti, vlastnosti, dobré i špatné stránky. Jde spíše o sílu, kterou našel uvnitř sebe, než o svaly nebo nějaké úžasné bojové umění. Možná že právě tímto krokem-reálností, uvěřitelností a lidskostí-dokázal Batman přinést docela nový pohled na komiksového hrdinu. Herecké obsazení mi bylo velmi sympatické. Christian Bale se zde opět objevuje v trochu jiném světle. Potěšily mě role Cilliana Murphyho, Liama Neesona, Morgana Freemana i Garyho Oldmana. Jediné, co trochu dráždilo mé nervy, byla postava Katie Holmes, která přece jen trochu ubírá na dokonalosti. Není v tom nic osobního, ale ta holka prostě hrát neumí... Ale což, nic nemůže být dokonalé, takže doufám, že se brzy dočkáme stejně dobrého pokračování. ()

HappySmile

Hodně velké zklamání. První půlka jedna velká nuda, pak se to sice rozjelo (tak, aby se tomu daly dát aspoň ty tři hvězdičky...), ale už se to teda nedalo zachránit. ()

lekr

Fascinující snímek!! Christopher Nolan dokonale vystihl batmanovskou temnotu ponurou atmosféru, přidal zajímavou zápletku, vynikající herce, kterým Christian Bale jednoznačně vévodí, nešetřil efekty a akčními scénámi a vytovřil jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob!! Opravdu mistrovský kousek!! ()

SallyZen

Po zkouknutí bych chtěl dodat především, že Batmana nijak nežeru(ale zase víc než Supermana). Bale hraje obdivuhodně, a ostatní vedlejší hvězdné i nehvězdné postavy taky. Občas mě, ale přepadla nuda. Jinak je určitě tento film na vysoké kvalitě, ale tolik mě prostě zase neuchvátil(Temný rytíř lepší). 70% ()

Gee.Rocks

Tenhle film dostartoval něco obrovského a nečekaného. Christopher Nolan stvořil uvěřitelného Batmana, reálného hrdinu. Christian Bale je excelentní volbou pro roli Bruce Waynea, jež se bez pochyb pomalu ale jistě, díky jejich spolupráci, stává legendou. Ra's Al Ghul je ale velmi slabé sousto vzhledem k tomu, co Batmana čeká v nádledujících dvou dílech. Vzestup nejlepšího komixového superhrdiny se udál díky neuvěřitelné fantazii mistra Nolana. Díky mu za všechno, protože to on Batmana vytáhnul až na vrchol. ()

Havaj8

Asi nebylo nejlepší vidět první Temnýho rytíře, aniž bych věděl jak to všechno začalo. Každopádně jsem si to vynahradil a jsem za to ohromně rád. Vysvětlilo se v podstatě všechno, co sem ve dvojce netušil, ať už od stvoření Netopýřího muže, přes inženýra Foxe až po jeho tajemný sklepení. Řikal jsem si, že by asi celkem dlouho trvalo celý to vespod předělat, takle to vzal jedním vrzem i s barákem. Skvěly zavedení do ságy Batmanů, narozdíl od jinejch hrdinů jako třeba SpiderMan je tady od začátku jasný že se jedná o akční film a ne rodinnou komedii. Katie Holmes unikátní, že bych si připomněl hned Rytíře, když už to skončilo tím Jokerem, lákavéé... ()

Martin741

Spider dement isiel dlhodobo mimo mna, a dlho som si myslel, ze sa nestanem fandom komyxov. Chvalabohu, Nolan a jeho Batman ma presvedcili o opaku. Uznavam, ze sa na to dobre pozeralo, vizualna stranka filmu bola proste nadherna, k tomu som si uzil plnym priehrstim akcne sceny. Gotttham je vizualne nadherny, proste pastva pre oci. No a Christian Bale je pan herec. 95 % ()

rakovnik

Ani nevím, jak se mi stalo, že jsem tuto filmovou lahůdku přehlédl, či nesledoval natolik zaujatě, že jsem si nedovolil ji okomentovat a ohodnotit. Zrození Batmana je nádherné filmové dílo. Od počátku, kdy sledujeme zrození hrdiny, jeho motivace a budující se síť vztahů kolem jeho postavy se příběh přelévá do akční podívané, podtržené skvělými hereckými výkony v bezchybném scénáři. Jediné, co mě trochu rušilo, byly nepřehledné bojové scény. První dílek "Batmanovské" skládanky skvěle šlape a láká ke sledování celé série zas a znovu. ()

kaposlav

Konečne som sa dočkal riadnej Batmanovky. Po tých skoro debilných štyroch filmoch niečo kvalitné. Napriek tomu, že je to opäť podla komiksovej predlohy nemal som ten pocit. U predošlých filmov, aj keď to boli 90. roky to dýchalo priam históriou a nelogikou s tým spojenou. Vôbec mi nechýbalo imbecílne ksichtenie Nicholsona, Carreya či Jonesa. ()

Wiikii

Rok 2005 komiksovky se točí každým rokem více a více, ale až Batman ukáže jak se to opravdu dělá. .. Jasně jsou zde nedokonalosti, jako ohramný začátek, který má většina komiksových hrdinů, ale film jako takový zaujme na výbornou z různých úhlů jako hudba, gradace, atmosféra, postavy typu Dr. Jonathan Crane, Alfred, Gordon, Fox i ten Bruce Wayne. ... Dobře se na to dívá a tak i přežiju tu hloupou hlavní zbraň co má odpařit vodu v blízkém okolí, ale živočichy s více jak sedmdesáti procenty vody v těle to nezmění :) . .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)