Klasické spracovanie príbehu šerifa Wyatta Earpa, jeho priateľa Doca Hollidaya a ich legendárnej prestrelky s gangom Clantonovcov v meste Tombstone. Wyatt Earp (Burt Lancaster) je zástupca zákona, Doc Holliday (Kirk Douglas) je bývalý zubár, teraz hazardný hráč s povesťou zabijaka. Napriek tomu sú priatelia, ktorí si navzájom v minulosti zachránili životy. Jedného dňa dostane Wyatt telegram od svojho brata Virgila, ktorý je šerifom v meste Tombstone. Má veľké problémy s rančerom Ikeom Clantonom, zlodejom dobytka, ktorý si však dokáže zaplatiť, aby bol zákon na jeho strane. Ale nie všetci muži zákona sa dajú kúpiť a tak všetko speje k situácii, kedy sa proti sebe postavia na jednej strane bratia Earpovci a Doc Holliday a na druhej strane Clantonovský gang. Ich legendárna prestrelka bola predobrazom mnohých filmov, medzi nimi napríklad Wyatt Earp s Kevinom Costnerom v hlavne úlohe, či Tombstone, kde ústrednú dvojicu stvárnili Kurt Russell a Val Kilmer. (STV)

Tony.cs

Každý film o legendě jménem Wyatt Earp si příběh poupravil, ale tento nejvíc a to se mi moc nelíbilo. Jamese Earpa zabili a využili jako spouštěč k přestřelce u O.K. Corral, a tam to také definitivně vyřešili. Ale po O.K. Corralu toho bylo ještě moc a rozhodně to tím neskončilo, takže je ta přestřelka vlastně totálně fiktivní stejně jako smrt Jamese Earpa. ()

kaylin

Wyatt Earp a Doc Holliday jsou skvělé postavy, ale přece jen jim ještě pomohlo, když se Earpa ujal Lancaster a Doca si střihnul Kirk Douglas, který je zase jednou naprosto neodolatelný. Jejich společné, i když dost rozdílné tažení je napínavé, je plné emocí a nakonec dojde i na to pořádné střílení. ()

Makky

Špičkový chlapácky western stojaci predovšetkým na skvelej chémii medzi Lancasterom a Douglasom. Hlavne Kirk Douglas si pre seba bral každú jednu scénu. Je len škoda, že dynamika z úvodu postupne vyprchala. 3/4* ()

Skip

Jedna z mnoha verzí příběhu o Wyattu Earpovi a legendární přestřelce. Místy možná poněkud zdlouhavé a samotná přestřelka neměla moc grády, nicméně zachraňuje to dějová linka věnující se Docu Hollidayovi, kterého hrál velmi dobře Kirk Douglas. ()

Dont

Burt Lancaster a Kirk Douglas excelují v rolích známých osobností Divokého západu, jejich dialogy jsou nejlepšími momenty filmu. Výborná je ústřední píseň filmu, kterou nazpíval Frankie Laine. Pokud bych nějakou postavu ve filmu mohl vynechat, byla by to otravná Kate Fisher, případně bych do její role vybral někoho vhodnějšího. ()

Trevor

Wyatt Earp a prestrelka pri Tomstone sa rozhodne dočkala aj lepších spracovaní, v každom prípade tento klasický western svoju kvalitu najmä vďaka skvelým hercom ako spomína Arsenal83 má. Predsa len niektoré z pádov po zasiahnutí guľkou dnes vyznievajú smiešne, no v danom období boli povinnosťou každej prestrelky. Rozhodne dobrá voľba Jednotky na sobotnajšie popoludnie. ()

kinderman

Technicky brilantní ztvárnění legendárního spojenectví šerifa Wyatta Earpa (B.Lancaster) a tuberkulózního pistolníka Johna "Doca" Hollidaye (K.Douglas) v boji proti bandě bratrů Clantonových. Těžko říct, kdo z dvojice mužných herců je lepší, k tomu hraje snadno zapamatovatelná melodie westernového specialisty D.Tiomkina, co zbývá dodat? Jen to, že DVD s českými titulky lze sehnat na polských e-shopech. ()

Martin741

Moj prvy film o Wyatt Earp-ovi a zaroven treti film rezisera Johna Sturgesa /Sedm Statecnych/. V tomto filme strhnu vsetku pozornost na seba hlavne Kirk Douglas /Ace in the Hole, Spartacus/ a Burt Lancaster, ktori hraju jako odusu. Vela sa keca, ale to absolutne nevadi, lebo zaverecna prestrelka to bohate vynahradi. 72 % ()

kaposlav

Film som videl prvýkrát na STV začiatkom 90tých rokov a nahral som si ho na VHSku a z nej ešte videl minimálne dvakrát. Moc si z toho filmu ale nepamätám, keďže od posledného pozretia je to približne 25 rokov. ()

pakobylka

Něco málo o opravdových mužích, z nichž jeden hledá lásku - a druhý smrt, byť to není úplně jeho volba ... v příběhu, který si cení šerifských hvězd stejně jako chlapského přátelství. Sice tak docela nechápu, kam se poděla proklatě přesná muška všech protagonistů v závěrečné přestřelce, ale takový už bývá jejich úděl ... závěrečných přestřelek. ()

sator

..........A mexikánský hranice a indiánská čest a na každý, každý bezpráví výstřel nebo pěst........ To bylo tenkrát jednoduchý.Dobří-špatní... Dobrej film který za těch 50 let nic neztratil,nebo dokonce získal ? ()

andrii

Pro některé z vás bude znamenat K.O. životu, osiření klobouků. Pánové, připravte hlavy, ruce, nohy, zbraně k hodině úderu. ()

hans500

Kvalitní western 50. let, hodně dobré obsazení, i režie dobrá, zajímavý scénář. Trochu lepší než pozdější Sturgesova "Earpovka" Hodina pušek. ()

LeoH

Solidní klasický western – začíná mě na nich hodně bavit, jak jsou navzdory uniformnímu kovbojskému koloritu a opakujícím se tématům i motivům náladou každý podstatně jinde a každý má jiné přednosti. Tentokrát nejvíc potěšily herecké výkony, na prvním místě Douglasův pragmatický desperát Doc a zdaleka ne na posledním to, jak suverénně svého citlivého hocha na špatné straně zákona odehrál teprve dvacetiletý Dennis Hopper, tehdy ještě hezounek model James Dean. Jen tři hvězdičky dávám hlavně proto, že mi z daného žánru, země a dekády přece jen o stupínek víc sedlo hravější Rio Bravo, vrstevnatější Shane nebo rozmáchlejší Velká země. ()

Mirokukii

Příběh obeznamující diváka událostmi, jež zapříčinily vzniku asi nejpodivnějšího přátelství Divokého západu. Zubaře zabijáka se slavným šerifem. Vyustící až k nejslavněvnější přestřelce té doby. Jenže pozvolné budování hutnější atmosféry a napětí tu neplatí. Přesto film nenudí. U samotné přestřelky jsem jen čekal více podobností se známými fakty. Western táhne hlavně skvělé, ústřední, herecké duo Lancaster a Douglas. ()

senor

Divné, divné. Lancaster ani Douglas nebyli vůbec vhodní do svých rolí westernových velikánů. Největší radost mi udělali v malých rolích Hopper, Elam a Lee van Cleef. My Darling Clementine byl sice daleko lepší film ale spíše romantizující, Wyatt Earp zase příliš nabubřelý a rozmáchlý. Čekám na kvalitní demýtizující a realistickou adaptaci. ()

PavelR

Divoký západ popsaný jakožto boj dobra se zlem. Když jsem si na tenhle styl a zidealizované postavy zvyknul, musím uznat, že šlo o nadprůměrný western. ()

Zemřela herečka Rhonda Fleming

Zemřela herečka Rhonda Fleming

17.10.2020

Ve věku 97 let zemřela v kalifornské Santa Monice herečka Rhonda Fleming. Zprávu médiím předala její asistentka Carla Sapon. Hvězda Hollywoodu 40. a 50. let, později filantropka a výrazná tvář boje… (viac)