Klasické spracovanie príbehu šerifa Wyatta Earpa, jeho priateľa Doca Hollidaya a ich legendárnej prestrelky s gangom Clantonovcov v meste Tombstone. Wyatt Earp (Burt Lancaster) je zástupca zákona, Doc Holliday (Kirk Douglas) je bývalý zubár, teraz hazardný hráč s povesťou zabijaka. Napriek tomu sú priatelia, ktorí si navzájom v minulosti zachránili životy. Jedného dňa dostane Wyatt telegram od svojho brata Virgila, ktorý je šerifom v meste Tombstone. Má veľké problémy s rančerom Ikeom Clantonom, zlodejom dobytka, ktorý si však dokáže zaplatiť, aby bol zákon na jeho strane. Ale nie všetci muži zákona sa dajú kúpiť a tak všetko speje k situácii, kedy sa proti sebe postavia na jednej strane bratia Earpovci a Doc Holliday a na druhej strane Clantonovský gang. Ich legendárna prestrelka bola predobrazom mnohých filmov, medzi nimi napríklad Wyatt Earp s Kevinom Costnerom v hlavne úlohe, či Tombstone, kde ústrednú dvojicu stvárnili Kurt Russell a Val Kilmer. (STV)

Autogram

Western, kde sa takmer nestrieľa, by som ani neoznačil za western. Toto je skôr kostýmová konverzačka množstva chlapov a troch žien. Asi som odchovanec Winnetoua a od westernu očakávam jasný príbeh a súboje aspoň každých 15 minút. Tu som sa dočkal prestrelky až na úplnom konci a za veľa nestála. Zrovnoprávnenie žien v období filmu asi ešte nebolo ani na pláne, keď bola žena zatknutá za hranie hazardných hier s mužmi, to bola tiež jedna z divných scén filmu. Oceňujem pre tak starý film mimoriadnu kvalitu obrazu od reštaurátorov filmu, keď je toto pre Amíkov klasika, tak nech si ju majú, u mňa slabý priemer. –––– Jediné, čoho sa obávam, je, že zomriem v posteli. –––– Želám si zomrieť s priateľom, jediným ktorého som kedy mal. ()

zigíš

Propracovaností charakterů, daleko od znamenité Kasdanovi verze, více méně týž událostí -ani Tombstone, se jí nepřiblížil- co zůstává (?) tempo, titulní gunfight a Kirk Douglas jako Doc Holliday ()

Aqualung

Nemá smysl se zde obírat fabulí filmu. Velice na mne zapůsobily vynikající výkony obou hrdinů v podání pánů Lancastera a Douglase.Je to parádní western. ()

Arkanoid

K legendárnemu Wyattovi Earpovi v podaní Burta Lancastera som si v tomto filme nevytvoril žiadny vzťah. Kevin Costner ho zahral podstatne lepšie. Napätie a westernovú atmosféru filmu prerušovali limonádkové scény Wyatta a jeho hazardnej hráčky. Záverečná prestrelka, ku ktorej sa viaže názov filmu, nie je nijak výnimočná. Tak prečo 4 hviezdy? Doc Holliday! V tomto filme kultová postava, jedna z najlepších vôbec. Práve pre jeho charakter, hlášky, imidž a samozrejme výkon Kirka Douglasa sa na tento film nedá zabudnúť. ()

HiddenDragon

Sturges umi, ale "Sedm statecnych" (1960) to holt neni :) Ustredni linku tvori trochu zvlastni pratelstvi marshala (policejni hodnost) Wyatta Earpa (Lancaster) a problemoveho hazardniho hrace a pistolnika Doca Hollidaye (Douglas). Na tom vlastne stoji cely film, protoze samotna prestrelka dle histor. udaju zabrala 30 vterin a zemreli pri ni jen tri kovbojove z peti. Tohle je ale hollywoodska fikce, takze tu nakonec umre lidi o neco vic a souboj je samozrejme delsi :) Ale asi to tolik nevadi. Ono kdyz se clovek zacte do wikipedie, hl. te anglicke (zde je ceska zkracena verze https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99est%C5%99elka_u_O._K._Corralu), zjisti tam, jak moc se vsechno ohledne Divokeho zapadu prikraslovalo a ze ono to s tou "slavou" Wyatta Earpa asi v realu tak horke nebylo :) Kazdopadne pro potreby filmu to Lancaster hraje solidne. Takovy trochu dobromyslny chladny skaut, ktery umi v potrebne chvili tasit zbran. Douglas je o neco "lidstejsi" - jako byvaly zubar a nyni opily kaslajici karbanik Holliday (pry pozdeji zemrel na TBC) je nevyzpytatelna postava, ktera pritahuje problemy jak mucholapka :) Vice ci mene se pak tito dva potkavaji a jeden druhemu zachranuji zivot az ke slavne (a jak uz bylo receno strasne "vyhajpovane") prestrelce. Na dnesni dobu uz je to misty hodne studiove a vlastne i malo dramaticke - napr. pri soubojich vubec nikdo nevykrikne, coz je ale mozna zpusobeno zprznenym ceskym dabingem. Take tvruci pocitaji s tim, ze clovek vi, kdo byli Earpove nebo kdy se to vlastne odehrava (mimochodem 1881). Osobne jsem trochu tapal, jak je to s tou jurisdikci - nekdo je serif, nekdo marshal, Wyatt pak dokonce U.S. Marshal... Aspon ze ta jmena zucastnenych jsou spravne a to, ze zde postrili vice kovboju nez ve skutecnosti, to tak proste byva ;) Pro me tak 3,5*. Hlavne proto, ze jsem mel pocit takoveho "zadrzovaneho" potencialu. Ze by se do toho herci mohli vic vlozit, byt drsnejsi, emotivnejsi a ja nevim co. Ale holt takhle se to tehdy tocilo, tak to musime zkousnout. ()

Han22

Největší, nejznámější a také nejdelší western roku 1957. I nejlepší? Těžko hodnotit. Přestřelka u O.K. Corralu vypráví notoricky známý příběh Wyatta Earpa, Doca Holidaye a jeho bratrů. Dvouhodinová záležitost směřuje k legendární přestřelce, která je natočena naprosto famozně a dokonce se tu objeví i nějaká krev. Zbytek před tím je více než slušný. Burt Lancaster stvárnil klasického zaťatého, kladného šerifa, ale film si krade Kirk Douglas v roli gamblerského, nezodpovědného Doca Holidaye, který umírá na tuberu, kašle na svoji lásku, neváhá zabíjet, ale přesto se staví na správnou stranu. Ti dva jsou největšími plusy filmu, ale našly by se i výtky. Je to trošku utahané, zbytečně zahlcené romantickým balastem a další bratři Earpové či Clantonové nejsou v podstatě představeni. Ve vedlejší rolích se přestaví mladičký Hopper a také DeForest Kelly (dr. McCoy ze Star Treku). I přes výtky o fous western roku 1957. ()

Ripley

Lehce nadprůměrný western,který zaujme především postavou Doca Hollidaye a výkonem Kirka Douglase.Burt Lancaster mě v roli Wyatta Earpa neseděl. ()

Francek72

Nie som žiaden presvedčený fanúšik westernov, dokonca ani tých klasických.To však nesmie prísť reč na Johna Sturgessa a jeho Výstrely v O.K.CorralJe to skoro také isté, ako keď niekto nemá rád romantické filmy, ale vždy si rád pozrie Prázdniny v Ríme,pretože proste nemôže inak.Ja som na tom podobne s Výstrelmi v O.K.Corral.Na jednej strane skvelý rejžo, na druhej Kirk Douglas, ktorého si od malička podvedome spájam s typickým prototypom filmového hrdinu,bez ohľadu na to,či ide o kladnú alebo zápornú rolu.K tomu ako čerešnička na torte skvelý Burt Lancaster,ktorého mám tiež maximálne rád,a to od doby, ako som prvý krát videl tento film.Z pochopiteľných príčin neuznávam žiadne iné filmy na tému Wyatt Earp,Tombstone a všetkého,čo s tým súvisí. ()

prezdivaka

Nebýt scénář trochu pohádkový a některé věci přehnané a nereálné, bylo by to za pět hvězd. Pistole byla tehdy velmi cenná a drahá a nikdo takový Colt Peacemaker jen tak nezahazoval. Také v přesile nedošlo k tomu, že na jedné straně všichni desperáti padli a hrdinům se nic nestalo. Billovi a Ikeovi se nic nestalo. Také zbraně a jejich ráže podléhají ustáleným klišé. Puška na 100 metrů prostřelila strom, natož prkna, za kterými se útočník schovává. Mýtů je mnoho a asi by diváci nepřijali skutečnost, že většina soubojů se odehrála z bezprostřední blízkosti. Většinu mýtů vyvrací Clint Eastwood ve filmu Nesmiřitelní. ()

Rozjimatel

Veľmi príjemné prekvapenie, keďže veľa dobrých klasických westernov som nevidel. Ale toto je predsa John Sturges, takže to, že natočil technický vycibrený film s prepracovanými postavami, nemôže prekvapiť. Najviac na filme oceňujem, že je podstatne realistickejší než iné žánrové kúsky, čo sa týka psychológie postáv, ale aj akčných scén. A práve táto vysoká miera autenticity robí film nadčasovým, čo ho výrazne od odlišuje od súdobých naivných westernov s Johnom Wayneom, ktoré už dnes pôsobia smiešne. Kvalite filmu výrazne napomáhajú viacerí výborní herci, najmä Kirk Douglas (v tejto roli mi sedel neporovnateľne viac ako v roli Spartaka), Burt Lancaster, ale trebárs aj pôvabná Rhonda Fleming. No a strašne sa mi páčila hudba Dimitriho Tiomkina, hlavne ústredná pieseň. Konečne viem, kde Morricone čerpal inšpiráciu pre hudbu k dolárovej trilógii. Hold, aj taký geniálny majster ako Morricone sa potreboval niekde inšpirovať. ()

aLPaC

Není to špatné, ale Tombstone mě bavil víc. A jelikož jsem ho viděl dřív, tak jsem už dopředu věděl, jak bude děj probíhat, což asi hodnocení moc nepřidá. ()

waits

Film samozrejme trochu zestarnul, ale na Kirka Douglase i Burta Lancastera je porad radost pohledet. Vzhledem skutecnym postavam je bliz Douglas jako Doc Holiday (vypada tady trochu jako Sean Penn), Lancaster je oproti Wyattu Earpovi prece jen vetsi fesak. Samotna prestrelka j zrejme trochu delsi a dobrodruznejsi nez tomu bylo v realu,a le to zas dvakrat nevadi. Solidni podivana na nedelni dopoledne. ()

Zemřela herečka Rhonda Fleming

Zemřela herečka Rhonda Fleming

17.10.2020

Ve věku 97 let zemřela v kalifornské Santa Monice herečka Rhonda Fleming. Zprávu médiím předala její asistentka Carla Sapon. Hvězda Hollywoodu 40. a 50. let, později filantropka a výrazná tvář boje… (viac)