Každé město má svou historii, ale Tombstone se stalo legendou. Do arizonského města Tombstone, útočiště těch největších desperátů Divokého západu, přichází soudce Wyatt Earp, aby zde spolu se svými dvěma bratry a jejich rodinami začal nový život. Earp nechce zasahovat do záležitostí města, ale vlivem okolností je vtažen do krvavé přestřelky se zločinci v OK Corral. Když v boji zahyne jeden z jeho bratrů, Earp složí šerifskou přísahu a rozhodne se vyčistit město jednou pro vždycky. Podaří se mu zneškodnit mnohé zločince, ale jejich vůdce, nejrychlejší pistolník v celém okolí - Johny Ringo, pořád uniká. Earp ví, že Ringa ve střelbě nikdy nepřekoná, ale navzdory tomu bez váhání souhlasí s jeho výzvou na souboj ve dvojici. Zdá se, že o Earpově životě, jakož i osudu města Tombstone je rozhodnuto. Předem jasný průběh událostí však dostává trochu jiný směr, když do rozhodujícího duelu vstoupí Earpův přítel, hazardní hráč Doc Holliday (oficiálny text distribútora)

viperblade

O Wyattu Earpovi jsem toho opravdu moc nevěděl (dokonce jsem neměl tušení, že někdo takový opravdu existoval, vždycky jsem si myslel, že to je jen fiktivní postava) a opravdu jsem netušil, že Tombstone je film o něm (myslel jsem si, že to je "jen" další western). Byl jsem rád, když jsem po zhlédnutí tohoto filmu zjistil, že tohle není jen další western, ale na dlouhou dobu (z novějších mě napadá pouze snímek 3:10 to Yuma) poslední pravý zástupce svého žánru. Tombstone je film o špinavé době se špinavýma chlapama, kteří se s ničím nepářou, kteří střílí, místo toho, aby mluvili. Je to film s tak skvělou westernovou atmosférou, že byste ji mohli těžit a prodávat do horších westernů. Zkrátka a dobře, do filmu jsem šel naprosto nepřipravený, ale jakmile skončil, tak mi bylo jasné, že tohle byl poctivý western, jaký jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Jednoznačných 100 %. ()

brutale

Westernové kostými a kulisy použité vo filme, ktorý western akurát pripomína vizuálne, no chýba mu atmosferika divokého západu. Neucelený rozťahaný dej, miestami nuda, sem tam mierne dementná réžia a keď už idete zaspať, tak vás preberie scéna ako bič, po ktorej film väčšinou opäť zapácha nudou, čo je škoda. Kurt (ktorého mám veľmi rád) mi pripomínal mrožiu peetchu, nechápem kto mu mohol napariť taký knírek "nenormálne vymakaný" a to ani nehovorím keď som tam zbadal Brandona Walsha ( z BH 90210 ), ktorý vyzerá ako gašpar najväčšieho kalibru... Všetko zachraňuje Val Kilmer, ktorý ostatných zatieňuje a necháva ďaleko za sebou a je jediný dôvod prečo dávam ***, tejto snímke. ()

genetique

O tom, o čom nám dokumentuje film 'Wyatt Earp' polovičku filmu je tu zhrnute behom dvoch minút. Aj preto si Costnerov snímok potrpí viac na dramatickosti a lepšom vykreslení charakterov samotných postáv. Aj keď je to pocitovo celé na rovnakej úrovni, cez to všetko si asi znova radšej pozriem tento snímok, než trojhodinový opus. Je to akčnejšie, zábavnejšie, akurát ten výber hercov mal proste Costner jednoduchší. 75%. ()

Derek

"ja se vratim, a se mnou prijde ZAKON!" tak pravil Limonadovy Joe, v pripade legendarneho westernoveho serifa Wyatta Earpa to je "You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"... v porovnani s Costnerovym skorej zivotopisnym pojatim historie tohto pistolnika reziser Cosmatos (ktory sa po Rambovy 2 producentovy Vajnovy opat osvedcil) vsadza na akcnejsie pojatie divokeho zapadu a pumpuje akcnost i do pasazi kde sa viac menej nic nedeje ale napatia a atmosfera srsi z kazdej sekundy filmu (i ked skoda zbytocnej romantickej linky ktora celkovu stopaz trocha predlzi) a to i vdaka bombastickemu obasadeniu (na strane zakona mena ako russell, kilmer, bill paxton, sam elliot, michael rooker versus powers boothe, michael biehn a jason priestley!) ktoremu napriek russellovy s jeho (udajne skutocnym) knirom kraluje val kilmer hrajuci v zivotnej forme v ulohe Earpovho kamosa Doca Hollidaya... skoda ze finale pride o nieco skorej ako by sa mi pacilo, ale stale ide o nedocenenu westernovu klasiku... ()

lamps

Western, který je postaven výhradně na hereckých projevech titulních představitelů, zkrátka nemůže být výborný. A Michael Biehn, Val Kilmer a především Kurt Russell táhnou neúměrně roztahované dění Tombstone takovým způsobem, který si mdlá režie a velice naivní scénář snad ani nezasloužily. Dá se odpustit, že příběh je slepě předvídatelný již od úvodních minut, ale takhle volný řád vlastního fikčního světa, kde je očividně padouchům dovoleno cokoli, avšak jejich jednání je nepochopitelně nedůsledné a zdlouhavé, se vážně jen tak nevidí. Opravdu se na to nekouká špatně a první polovina slibuje velké věci, ale jedna revenge přestřelka a jediný statický souboj v závěru očekávaní bohužel nenaplňují. Z padouchů navíc fyzicky nejvíce zaujme vedlejšák Stephen Lang, který je ale otloukánek a uplakánek první třídy, ostatní jsou pak lehce zabudnutelní, jak by pravili naši slovenští bratria.. 65% ()

• "I´ll be damned (Budu zatracen)" jsou skutečně poslední slova Doca Hollidaye. Do dneška historici diskutují, proč je řekl. Hlavní teorií je, že se stal pistolníkem v naději, že ho někdo zastřelí a tím ho ušetří od utrpení, které mu tuberkulóza způsobovala, a že nakonec byl překvapen, když zjistil, že je to tuberkulóza, na kterou zemře a ne pití a nebo kulka v přestřelce. (liquido26)
  • Veterán westernových filmů, Glenn Ford, měl mít původně ve filmu nějakou malou roli, ale kvůli špatnému zdraví z natáčení odstoupil. (liquido26)
  • Během filmu nazývá Ike Clanton Earpovy "Pimps" (pasáci). To proto, že jejich ženy byly všechny prostitutky v Dodge City. (liquido26)