Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Brouk

Když jsem tento snímek viděl před mnoha a mnoha lety (skoro 20) viděl poprvé, byl jsem unešen.... po dlouhé době jsem se na něj juknul v TV a ve tváři se mi objevil shovívavý úsměv... :-) a proč taky ne... i s odstupem času je to oddechová podívaná, Kim Cattrall je okouzlující a divák se chce také někdy bavit a ne jen přemýšlet nad složitostí příběhu... :-) Na tomhle snímku je taky vidět jak s odstupem času jak se stávám filmově stále zmlsanějším... :-) a jsou taky Vánoce tak přidám jednu hvězdu navíc... třeba je to ta vánoční :-) ()

genetique

Tolerancia absurdných scén filmu z mojej strany sa vôbec nekonala. Snaží sa byť filmom hustým, no je to príliš rozprávkové. Navyše skoro vôbec nie vtipné. Okrem sexi obetí a dobrých pár akcií nič moc. 55%. ()

kitano

Sialene, mainstreamove becko ktore vas ani na sekundu nenecha na pochybach, ze toto nikto nemyslel vazne (co je dobre samozrejme). Vo filme sa nerozprava, ale len hlaskuje (nie vzdy je to vtipne), potesi par peknych masiek a efektov (ale je ich dost malo), chinatown a Lo Pan je prijemne demonicky (ale len zo zaciatku) a...je to celkom zabava (ale nijak uzasna). Nikdy vsak nepritvrdi a o nejakej krvi si mozete akurat nechat zdat. Ked Carpenter a becko tak radsej Upiri. (6/10) ()

Spiker01

Absolutně jsem nemohl věřit, na co to koukám. Čekal jsem něco rozhodně méně ulítlého a už to asi nikdy neuvidím. Na druhou stranu se vůbec nedivím, že se na Velké nesnáze v Malé Číně v kuloárech filmožroutů stále hojně vzpomíná. Jako ostatně na všechny Carpenterovy klasiky. ()

castor

Zběsilé osmdesátkové tempo, které ovšem paradoxně nejvíc podráží výsledku nohy. Jednoduše je toho až příliš a tahle přitroublá jízda neví, kdy podřadit. Užvaněný kamioňák prostšího ducha Kurt Russell se nestačí divit, když jeho kamarádovi na letišti přímo před očima čmajznou snoubenku, vzápětí on přijde o náklaďák a svou roli v záchraně sehraje dívka se zelenýma očima. Russell jde za svým s buldočí vytrvalostí, tvůrci perou nadsázku do každé třetí scény, přibývají modré blesky a magické umění, mnohé se kupí a zrychluje, což ovšem vede k chaotičnosti a ve změti soubojů ztrácíme přehled o tom, kdo a s kým vlastně bojuje. Nostalgie ano, ale celkově je to hodně nedochucený guláš. Vlastně překvapivě. Slabé tři hvězdy. ()

ClintEastwood

Taková Carpenterova klička od atmosferických hororů a sci-fi snímků, kterými se proslavil. Do hlavní role obsadil svého dvorního herce Kurta Russella, který už předtím zazářil v režisérových starších dílech jako Útěk z New Yorku či Věc (a později ještě v Útěku z L. A.). Akční fantasy komedie, která na přelomu osmé a deváté dekády minulého století, dorazila také v hojném počtu pirátských VHS kopií i k nám do Československa. Je to správně potrhlá podívaná, ve které - i přes žánrovou odbočku - rozhodně naleznete Carpenterův osobitý rukopis. Výkladní skříň osmdesátkových béček. Sakra zábavných béček. Mňam. ()

MM_Ramone

Nemám žiadne problémy si občas pripomenúť "Veľké problémy v Malej Číne". Prvý krát som tento film videl ako príšernú, pirátsku kópiu na VHS s otrasným, amatérskym dabingom. Vtedy bol tento titul horúcou novinkou. Od tej doby už ubehlo mnoho rokov. No keď sa objaví v televízii, tak si ho väčšinou rád znova pozrem. Práca režiséra Johna Carpentera mi bola vždy hodne blízka. Toto je jeden z jeho najzábavnejších snímkov, aj keď sa tu trocha odklonil od svojich klasických, horrorových múz. Tento film je netradičná akčná fantasy komédia, v hlavnej úlohe s Kurtom Russellom, ktorý tu hádže jednu drsnú hlášku za druhou. *** ()

D.Moore

Pitomost pitomostí, které podle mě nejvíce škodí to, jak úporně se snaží být zábavná. Připouštím, že v originálním znění s titulky to asi bude o trochu větší švanda, ovšem pokud chtěl John Carpenter natočit něco jako Flashe Gordona, co by se ale na rozdíl od něj nebralo ani trochu vážně a díky tomu to pak bylo dobré, tak tedy výsledek nic moc. Ne že by Velké nesnáze v Malé Číně neměly to správné brakové kouzlo, rozhodně ho mají, ale mě zkrátka nechaly chladným. Asi to bude i tím, že jsem se k nim dostal poprvé až dnes a ne v dětství. ()

ripo

Zvláštny miš-maš všehochutí, kroý však vyznel celkovo ako pripálená krupicová kaša. Mnoho búchania, činskej mágie či zelených očí bez dobrého strihu spravilo z filmu neuveriteľný guláš. 2,8 * ()

Wacoslav1

Občas se stane, že nějakej film shlédnu po hodně dlouhý době a pak se jenom divím svýmu původnímu hodnocení a to je přesně tenhle případ. Neskutečně zábavná akční fantasy komedie kterou jsem se prosmál od začátku až do konce, ale užil jsem si i akci a starý dobrý praktický triky. Pan Carpenter věděl jak na to a tady dokazuje, že on nebyl pouze ten co vesměs definoval subžánr slasher, ale dokázal bejt neskutečně kreativní i napříč jinými žánry. Mezi ústřední dvojicí je pak dobrá chemie a hlavně to všechno tak nehorázně odsejpá, že není šance se ani na minutu nudit. Co je super, že Carpenter tady dokázal i spoustu mrtvol a fyzického násilí zabalit do hávu takový tý pohádky pro celou rodinu. Zkrátka něco takovýho mohlo vzniknout jenom v osmdesátkách a já jsem nadšen. Ps ten dabing je možná zlo z hlediska překladu a ne úplně padnoucích hlasů, ale je neskutečně nahláškovanej a tak nějak přispívá k tomu celkovýmu zážitku. To je poprvé co jsi někoho zabil? Samozřejmě, že ne!95% ()

Xmilden

Filmy Johna Carpentera jsou vždy jedinečné. Napadá mě bezpočet důvodů proč tento film musí malý kluk, který ve mě dřímá, milovat. Kurt v 80. letech měl veliké štěstí na kultovní role. A tak se k MacReadymu a Snake Plisskenovi přiřadil i hodně namachrovaný řidič kamiónu Jack Burton. PS: Málem bych zapomněl zmínit opět jedinečný hudební doprovod pana Carpentera. 75% ()

Divočák

Viděl jsem to jako malý a všechno jsem to Carpenterovi zobal z ruky. Viděl jsem to po těch letech znovu a líbílo se mi to úplně stejně. Už jen kvůli té nostaligii *****. ()

-bad-mad-wolf-

Řádně střelený žánrový mišmaš, jenž mi v dětství způsobil několik traumat. Dnes už samozřejmě film děsivě nepůsobí (to vlastně ani nikdy nechtěl), zábavný je však pořád stejně. Svoji třetí spolupráci si Carpenter s Russellem evidentně užívali. ()

Phobia

Tři těžce nostalgické hvězdičky pro ulítlou taškařici plnou akce, dobrodružství, magie, všemožných obludek a hláškujícího Kurta Russela. Béčko jako prase, které jsem viděla v kině ještě než Mrtvé moře umřelo. Část toho dítěte ve mně ještě pořád nadšeně tleská ručkama, ale všem dospělým, striktně neinfantilním jedincům nezbývá než sdělit: je to vážně hrozná kktina. 3* a 59% jako kompromis někdejšího a současného dojmu. ()

lesumir

koukal jsem se na to u dedecka, kdyz mel pujcene video a par videokazet tak se mi to libilo. Hodne jsem si stavel na tehle filmem, kde se porad rvou. Dneska me to uz moc nelaka ale byl to vynikajici film a dobre obsazeny a misty i vtipny ()

paascha

Dnes spíš naivně působící, ale přesto stále vtipná pohádka o moderním princi a zakleté princezně. Tedy princích a princeznách:-) ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)