Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

SeBig

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale jak se tam objevily samurajové a všelijaké ty stvůry, tak mě to hned chytlo. Parádní dobrodružství s Kurtem Russelem. ()

dopitak

Hodně, ale hodně dobře udělaná blbost, kde se plete kung-fu s komedií a mysterióznem. Padouši jsou tak trapně napsaní a poskládaní, že akčňákům prostě nemáte co fandit. Ve své době ale asi kultovní záležitost. ()

Chrustyn

Neskutečné akční béčko, kterému bych před 20 lety dal plný kotel. Překvapivě i dnes dokáže zabavit a i když se tentokrát nejedná o horor, po Věci to je možná jedna z mých nejoblíbenějších Carpenterovek. ()

sharky

Oblíbený film mého útlého dětství, skvělé béčko, které ovšem vedle dnešních popcornových trháků zoufale blede. Ty čtyři hvězdičky jsou spíš z nostalgie. ()

anais

Skvělá parodie. Carpenter baví, ale dokáže i vyděsit – ač to je možná můj malý přežitek z dětství, kdy jsem se u „velkých nesnází“ bál poměrně dost. Kurt Russel si tu utahuje v podstatě ze svých vlastních filmů (mj. i hlavně s Carpenterem). Tvář a hlášky tvrdého řidiče kamionu jsou (mírně řečeno) shazovány jeho nepoužitelností v jakékoliv dramatické chvíli. Skvělý (nemrtvý) záporák a jeho tři poskoci ovládající asijská bojová umění, typická Carpenterova elektronická hudba, atmosféra 80.let! Must see! ()

Ivoshek

Tak nevim. Mám to hodnotit podle pocitu, když jsem to viděl poprvé a výborně jsem se bavil směsicí akce, exotiky a výbornejch gagů, kde vrcholem je Kurt Russell s UZI v ruce a létající čínský záporák v rýžovém klobouku. A taky zelenooká krasavice. Nebo podle pocitu, když jsem to viděl loni? Fuck it, budu hodnotit očima dvanáctiletého filmového nadšence. 5* ()

honajz

V rámci žánru je to vysoký nadprůměr. Viděl jsem film po letech znovu a pořád drží v napětí, má své kouzlo, skvělé hlášky (některé řečené dokonce jen tak mimochodem nebo bokem, že si jich hned člověk nevšimne, dvě hezké herečky, dostatek magie i soubojů (pravda, ty nejsou na běžné hongkongské úrovni, ale ujdou), a hezké je, jak se nebere vážně. Třeba drsný hlavní hrdina zjistíme, že až tak drsný není a občas dělá chyby a jeho drsňácké hlášky s rtěnkou na puse jsou příjemně a přirozeně komické. Navíc celá ta parta působí neuvěřitelně přirozeně a sehraně, o čemž se některým současným buddie filmům mže jen zdát. ()

GigaPudding

Klasika osmdesátkových béčkových filmů, která od první scény a prvních slov Kurta Russella jasně vymezuje jak moc vážným směrem se asi tak v tomto příběhu Kurt vydá. Hlavní hrdina Jack Burton je až do extrému dotažený řidič kamionu, který je úplně mocným způsobem drsnej, nebo přinejmenším si to myslí alespoň on sám, a hází jednu tvrďáckou macho hlášku za druhou a samozřejmě s drsňáckým výrazem ve tváři, akorát vždycky když dojde na nějakou akci, tak je obvykle ten poslední kdo se do ní jakýmkoli způsobem zapojí ať už záměrně nebo nechtěně (když mu třeba padne kámen na hlavu, kvůli vlastní hlouposti). A taky celý příběh si dělá legraci z drsňáckého a hrdinského patosu ve všech těch rozmáchlých gestech a dialozích, které působí vesele samy o sobě, ale většinou je ještě dotváří charaktery jednotlivých postav ať už jde o děsně angažovanou a neústupnou právnici s příléhavým jménem Grace Law snažící se vtipně hrdým způsobem domoci se práv obyčejných obyvatel čínské čtvrti utlačovaných zlým Lo Panem a jeho gangem, nebo samotný mocný černokněžník Lo Pan obávaný po celé čínské čtvrti, co sice hází kouzla na všechny strany, ale jinak se chová velmi dětinsky poťouchle. Každá postava v tomto filmu paroduje nějaký známý stereotyp v příběhu, který obsahuje asi tak všechno, co osmdesátkové filmy obsahovaly a namixované tak bláznivě, že scéna v Lo Panově chrámu s neonovou výzdobou a eskalátorem asi nemůže už nikoho nechat na pochybách jestli je to nějak seriózně míněná akční komedie, nebo úplný úlet do sympaticky brakového vesmíru. :) A navíc jsem to viděla milionkrát jako mrňavá, takže stejně musím dát pětku. :) ()

SOLOM.

Skvělá fantasy komedie, kterou mám rád také již od dětství. Carpenter dokázal stvořit film plný úsměvných scén, nezapomenutelných momentů, bojových scén a perfektních hlášek. Sledovat Kurta Russella, nebo Kim Cattrall v komických pozících je prostě good. Na tehdejší dobu zde již byli k vidění i velmi slušné triky a masky. Tomuhle filmu se dá vytknout opravdu jen málo co. ()

eraserhead666

Fantastický (žánrově, ne dojmem) komediální miš maš (magie, komika, kung fu, komická monstra) snad typický pro osmdesátá léta, na který jsem ale dneska už asi moc starý. Není to nic hrozného, Carpenter tenhle styl docela ovládá, ale já mám od něj radši syrové horrory, tohle mě zrovna moc neba. To magično mi připadá trošku moc dětské a vlastně i to komično (zasmál jsem se akorát, když Kim Catrall nakopne čínskou obdobu Žvejka do koulí – jinak mi ten humor připadal místy až trapný). ()

Othello

Etalon chlapeckého dobrodružství 80. let s mentalitou osmi až desetiletého dítěte, kterou nejlépe shrnuje dialog, ve kterém se Jack Burton nedůvěrhodoně snaží přesvědčit své parťáky, že do podzemí Čínské čtvrti se nevrací přece kvůli ženský, ale kvůli svýmu autíčku. Celý zbytek je převedení oldschoolového herního dungeonu do filmového tvaru. Ze zamřížovaného okénka z boční uličky se dostanete do zašpiněného sklepa, z něj skrze světlíky prolezete do zapomenutého skladu. Tam vede výtah jenom dolů, kde je středověká mučírna, staletá kanalizace, kuplířské klece, obří chrám a mezi tím se dá pohybovat skrze všemožné šachty, trubky a tajné chodby. Kdo hrál gamebooky z edice Fightning Fantasy bude za chvíli jako doma. Navíc Russell tady opravdu strašně ruluje jakožto parodie na osmdesátkový macho, který sice má stejný způsob namachrovanýho uvažování jako jiný protagonisté toho typu, nicméně je to po celou dobu matlák, který se několikrát sám vyřadí z boje. O to více jsem vybuchl smíchy při scéně, kdy vyřídil hlavního záporáka. Mimo jiné kvůli tomu, jak je tahle scéna nemilosrdně rychle sestříhaná. Spousta lidí tu koukám píše, že za mlada na tom hodně ujížděli a teď už se za to nějak stydí nebo co. Já jsem zařval hrůzou, když jsem si všiml, že jsem tomu tady někdy před lety dal pouhé tři hvězdy s nějakým přihřátým komentářem zpruzelého filmového kritika. Opraveno. Je suis Jack Burton. ()

MeanWhile

Big Trouble in Little China je film, který buď někoho bude bavit hodně a nebo vůbec, hlavně se budete zamejšlet nad scénářem, kterej snad u tohoto filmu ani není. Je to trošku rozdíl od Carpeterovy Věci nebo Šílenství, ale furt je to Carpenter a zaslouží si ty 4 hvězdy, ikdyž by stačili možná i 3. Kurt Russell byl dobrej a nebejt jeho, tak je u mě hodnocení ještě o něco horší. ()

Sawy

Suverénně nejdynamičtější Carpenterův film, který hlavně v první polovině neskutečným tempem uhání kupředu, nezastavuje a jeho narativní intenzita nedává vydechnout. Skvost. Druhá půlka je čirá fantasmagorie, která se v tom béčkovém přelivu už tak trochu utápí a neví, co by ještě vymyslela. I tak ale tahle tvář osmdesátých let dokáže stále vykouzlit mnoho divácké radosti a úsměv na tváři. Minimálně opravdu funkčním humorem a bravurní chemií mezi Kurtem a Kimmy Cattrallovou. Vlastně dost radost. 80 % ()

ScarPoul

Akože je to blbosť a riadna ale viem si predstaviť, že kedysi by ma to bavilo. Problém je scenár. Je príšerný. Túžil by som to vidieť na vážno. S riadnou dávkou mysticizmu. Kedy postavy nielenže nekonajú hlúpo ale zároveň nemajú potrebu hláškovať a vysvetľovať veci, ktoré sú v zásade pre príbeh nepotrebné. Niektoré veci pobavia a Russell je sympaťák. Ale v zásade je to od Carpentera strašné béčko. Slabé 3* ()

5150

Příjemná oddechovka nebo chcete-li "Carpenterův kung-fu film". Potěší zejména hláškující Kurt Russell, množství speciálních efektů a hudba (Carpenter). Nejvymazlenější věcí je však titulka "Big Trouble In Little China" v podání formace The Coupe De Villes (složení John Carpenter, Nick Castle a Tommy Lee Wallace).. Po druhém zkouknutí zvedám své hodnocení ze 2 na 3*. ()

Lacike

Zabavny fantasy akcny film s neskutocne roztomilym Russellom, ktory tu je za totalneho vola. Hlavnym hrdinom tu je skôr neznamy a mimo akciu nevyrazny Dennis Dun, ktory vsetkym nakope prdel. Skoda, ze nevyslo obsadenie pôvodne zvazovaneho Jackie Chana. S Russellom by boli dobra dvojka. Cela ta cinska carodejnicka mytologia ma na jednej strane bavila, ale na druhej o nej az prilis kecaju a vysvetluju ju, co sa mi zdalo trochu otravne. Velkym plusom su na americky film nezvycajne spickove bitky, so skvelou choreografiou, ktore pôsobia dostatocne kontaktne. Velku radost mi znova spravil Al Leong ako jeden z poskokov, ktory tu ma dost bitiek v ktorych sa neskutocne predvedie. Tentokrat ho picne James Lew. Dalsi to povedomy azijsky xicht. Medzi zaporakmi nemôze chybat ani Okamura alebo v jednej scene aj Tagawa. Z obsadenia este musim vyzdvihnut sexicu Kim Cattrall, ktora ale prekvapivo vynimocne neukaze svoje vnady. Po trikovej stranke to vyzera stale pôsobivo a bavilo ma to ovela viac ako sucasny standardny digibordel. Jedine, co mi pripadalo smiesne su masky dvoch priser. Tie boli trapne. Hlavny hudobny motiv sa uz tradicne Carpenterovi vydaril. Vysledkom je stale velmi zabavny film, ktoremu by neuskodilo vystrihnut niektore zbytocne kecy, cim by ziskal na tempe a bola by z neho bezchybna pecka. Ale aj tak som dost spokojny a je to jeden zo styroch Carpenterovych filmov, ktore ma bavia. CZ dabing je zlo. 7/10. ()

BoPo

V čase keď som to videl, ZŠ, tak to malo všetky predpoklady byť tým, po čo moja nedospelá duša túžila. Akčný film? Áno. Kráska (Kim Cattrall) o ktorej môžem snívať? Áno. Divoká zápletka? Áno. A napriek tomu všetkému, ma tento film moc nebavil. Kurt Russell bol pre mňa neznámy ksicht. Nebol to proste Stallone či Arnold. Ázijské súboje/prostredie som mal v tom čase už za sebou, a to prostredníctvom všetkých tých kung-fu, ninja a šaolinských filmov. Blbina, ktorá tak nejako podivne trčí v rámci filmografie Carpentera. ()

erl

Další film mého dětství Dobrodružství o kterým se každému klukovy zdá. Chtěl jsem být jako Kurt a pořád chci:) P.S. Carpenter je bůh... ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)