Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Člověk by musel být blázen, aby si myslel, že jsme v tomhle Vesmíru sami................. Tak jsem nevěděl, jak to brát. Je to spíš komedie, nebo akční, nebo mysteriozní? Nakonec jsem to pobral jako akční komedii. CITÁT - Má spirituální síly, jako nesmrtelný................ Je to o Číňanech a tak těch jejich lítacích a dalších podivných možnostech je tam dost. Někdy mi to ani hlava nebrala, CITÁT - Spousta lidí se jen potulovala a urážela Bohy............... Čím déle to trvalo, tím méně mě to bavilo. ()

Seabeast

Carpenterova béčková šílenost Velké nesnáze v Malé Číně údajně ovlivnila herní vývojaře z Midway k jejich legendárnímu titulu Mortal Kombat. Slovy herního designera Johna Tobiase se mělo jednat o poctu filmu, protože se tvůrcům líbil mix mezi mytologií východu a racionálnějším západním světem. Z pohledu na snímek je to dost patrné a inspirace je vidět přímo ze všech hlavních postav. Samotný film mě ale upřímně vůbec nebavil. Ač je naprosto jasné, že se nebere vážně a sází na "béčkově" vtipné momentky, tak měl efekt opačný. Nejedná se o nic, co by mi vyloženě utkvělo v paměti nebo přineslo příjemné večerní odreagování. Potěšila mě účast Kim Cattrall, kterou drtivá většina bude znát jako tu blonďatou nymfomanku ze Sexu ve městě a celkový fantasy nádech. Výsledek je ale prostě takový nemastný neslaný. ()

liquido26

Zábavná akční podívaná s prvky béčkovosti se sympaťákem Kurtem Russellem a bábovkou Kim Cattrallovou mě tak úplně nepobavila. Zasmál jsem se, ale ke konci jsem si i zdřímnul. ()

corpsy

Carpenter tu nahádzal všetko čo tento žáner v 80. rokoch definovalo. Fantáziu, kúzla, dobrodružstvo a neohrozeného hláškujúceho hrdinu s krásnymi ženskými spoločníčkami. Parádna a vydarená zábava. ()

ConanVJ

Parádní akční komedie se spousty vtipných scén, skvělými hláškami a nezapomenutelnými efekty 80. let mě k sobě vždy připoutá když se na ní dívám. Je zde spousta akce, která se mi hodně líbí. Fantasy prvky jsou zde pěkně vmíchány a vůbec to neni špatný. Pro mě jeden z nejlepších filmů Kurta Russella. Filmek patří k mému osobnímu fondu 80. a 90. let a vždy se na něj rád podívám. Za mě jasných 100% :) ()

Kryton

Nadherné béčky a jeden z filmu mého mládí. Carpentera mam sakra rád a tady to jinak než z nostalgie nejde. Muj favorit , ale je ten co vypadal jako RAIDEN a metal blesky. ()

mis-ko

Mal som 10 rokov a fascinovali ma dobrodružné príbehy so stáročnými démonmi, chlapmi kutými zo železa, číňanmi metajúcimi blesky a mal som rád trucky. To všetko som pri tomto filme dostal. Dnes ma už nefascinuje, ale stále dokáže pobaviť. ()

Jindros

Pouliční klany, jejichž jména si nikdo nepamatuje; špinavý budižkničemu sypající z rukávu jednu přituplou hlášku za druhou v hlavní roli s ještě špinavějším náklaďákem; černá čínská magie; sada nejrůznějších zbraní (nechybí ani sekáček na maso); světla všech barev; bojové umění; staré legendy; záporáci, kteří chtějí ovládnout celý vesmír; černá krev Země (ropa?); spousta cool čínských keců; zlí démoni; strašlivé příšery; obchod s bílým masem; unesené hlavní hrdinky; chlápci s trochu nepraktickými slamáky; zelené oči;hazardní hry; nádherné rekvizity a přesně padnoucí efekty. To vše a mnohem více v jediném filmu, zabaleno do ultraakčního hávu pod vedením jednoho z největších mistrů filmové zábavy. Kde to jsme, je tohle můj ráj? Je. Jeden z nejvymazlenějších filmů všech dob. ()

Džejkop

Moc dobře nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Nebudu nad tím příliš přemýšlet. Jedná se o slepenec všeho možného, dohromady tvořící funkční systém vtipných scének a hlášek. Taková fajnová bejkárna, jejíž účelem není nic jiného než pobavit. ()

GodComplex

Takhle vypada nefalsovana 80's zabava. Je v tom sice totalni bordel, ale zase zde mate komplet vsechno - akci, spousty mrtvych, vtip, magii, cinske mytologie a bohy, ultra-cool hlavniho hrdinu a samozrejme jako temer vzdy u Carpentera nejlepsi element filmu - excelentni temnou asijsky ladenou elektroniku. Cele to ma neskutecny drive a naslapnute tempo, ktere je konstantne prokladano nezbytnymi one-liner hlaskami vyborneho Kurta Russella. Podle stylizace a nekterych charakteru je take videt kde se velmi silne inspiroval Mortal Kombat. "Son of a bitch must pay!" 7/10 ()

Vojcl

Tahle dobrodružná akční fantasy komedie mě moc neoslovila. Myslím, že byl nevhodně zvolený režisér. John Carpenter se na tento žánr moc nehodí. Také herci jsou neskutečně špatní, Kurt Russell v nejlepších letech se sice snaží, ale toho hláškujícího drsňáka ala Bruce Willis mu prostě nějak nevěříte. Scénář je primitivní a nedotažený, za světlé momenty bych považoval jen několik sebeparodizujících sekvencí, jinak velká bída :-( ()

blackrain

To byly moc pěkné nesnáze. Kurt Russell byl neohrožený sympaťák. Ukradli mi náklaďák a on se zapletl s čínským démonem, který chtěl rozvrátit čínskou čtvrť uprostřed San Francisca. Film má spád od začátku do konce. ()

Bat55

,,Buď připravenej." ,,Narodil sem se připravenej." Hláškovité fantasy dobrodrúžstvo so sympatickým Kurtom Russellom a krásnou Kim Cattrall. Film už dnes skorej na pousmiatie, ktorý ma pobavil. /65%/ ()

Makky

V súčasnosti už veľmi úsmevná a naivne pôsobiaca fantasy komédia plná silno kričiacich a gestikulujúcich Číňanov. Vo svojej dobe určite splnila svoj účel a pamätám si, že ešte ako malý chlapec som Veľké problémy v Malej Číne skutočne žral. Bitky, výbuchy, čary, príšery a vtip, to si každé dieťa musí naplno užiť. ()

kaylin

Já jsem věděl, proč si tenhle film nechávám uležet. John Carpenter mě v něm svým pojetím naprosto dostal Kurt Russell je v jeho filmech prostě pořádný frajer a skvěle mu to v tomhle filmu sedne. Na tohle se prostě hodil a možná pořád hodí. Ale na filmu je nejlepší jeho forma, jeho pojetí. Tohle je parádní ukázka akční imaginace. ()

K.I.N.G.

Dialog; Starý kamioňák o svém voze: "Támhle je můj aut'ák!" ...Po chvíli nastartují, vyjedou a ženská se ptá: "Víš jak tuhle věc řídit? ...'nuff said. 10% ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)