Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

PavelVanekArt

,,Víš, co vždycky říká starej dobrej Jack Burton?" ,,Kdo?" ,,Jack Burton, já! Starej Jack vždycky říká... vždyť je to jedno..." Klasika od Johna Carpentera mě oslovila asi kolem třináctého roku mého života. Skvělá atmosféra plná černé magie, skvostného humoru a s razantním nadhledem. Ale proč jsme zase u Asiatů? Ti totiž umí! Znáte to. Řídíte si svůj milovaný tahač a chcete pomoct příteli. Nakonec to dopadne tak, že musíte zachránit svět, zničit starodávného čínského černokněžníka, zmrskat pár oblud a vypít lektvar nadlidskosti. Pro Jacka Burtona je to ale procházka peklem, doslova. Pro jeho přítele Wanga je to jen cesta za záchranou čínské přítelkyně se zelenýma očima. Kurt Russell v roli Jacka je neskutečně perfektní. Střílí hlášku za hláškou a neustále se do někoho naváží. I do nesmrtelného poloboha z dávné Číny. Nenchte se zmást, film se neodehrává v Číně ale v Čínské čtvrti. Po celou stopáž to ale vypadá jinak. V době vzniku se jednalo o nadprůměrný oddechový flák netradičního masa, který za ty roky tak zlidověl, že se může řadit mezi klasiky akčně/komediálního žánru. V dnešní době je to, hlavně u nás v Česku, jen průměrný film a celkem přehlížený. Mně ale baví a baví hodně, nedám na něj dopustit! 5* a.k.a 95% ()

mortak

Co se týče porovnání s originály - asijskými akčními kung-fu komediemi - nevychází z toho toto béčko špatně. Jenže Jackie Chan a jemu podobní prostě tu akci uměli. A tak i když humor v jejich filmech je povětšinou dětinský až dementní, na jejich bojové scény a akci se můžete dívat do nekonečna. Carpenter má Russella, který občas solidně hláškuje, ale akce za nic moc nestojí. Takže když Chanovým komediím dávám tři, tak tady musím s hvězdičkou dolů. ()

otík

Pěkná blbost, která se může měřit např. s Mortal Kombatem. Kurt Russell hraje pěkně ujetého američana, který se mlátit neumí, ale vždy to za něj udělá někdo jiný (se šikmýma očima). Příšera je zcela trapná, protivníci trapně vyzbrojení a film občas těžce nudí. A stejně jako se občas neorientuje v ději podle vlastních slov Kurt Russell, neorientuje se ani divák. ()

Mylouch

Režijně mistrovsky stylotvorně zvládnuté oddechové béčko, které je tak s odstupem let neurážejícím dokumentem dobové akčnosti. ()

andrii

"Rambo" Jack vs. nindža gangy s nunčaky, létající draci s Excalibury, neprůstřelný kalibr "Highlander," prahnoucí po energii, elixíru mládí, jako hraběnka Bathory. Lo Pan, který zasluhoval lepana mezi oči. Eliášovy výboje vše fantasmagorické zničí, věci magické dimenze vrátí do reálné podoby. ()

Triple H

Keď som bol malý, videl som to snáď 300 krát. Skutočne totálne béčko so všetkým čo k tomu patrí, ale vôbec sa pritom neberie vážne. Kurt Russell tu je jednoducho na posratie dobrý. To macho vystupovanie a následné zlyhanie v každej akcii, tie hlášky ("vy jste blázen? to je váš problém?") - dokonalá postava! Doteraz sa pri tom filme viem kráľovsky pobaviť. "Henry Swanson je mé jméno a rozruch to je moje krédo." ()

trojtmberk

Nesmrtelná záležitost, můj první film v dětství na kterym jsem byl v letňáku a dodnes se při každý repríze v tv nezapomenu kouknout a Lo Pana. Mimochodem, hledám dívku se zelenýma očima, jelikož by se mi hodilo nový tělo, takže jestli o něčem víte, tak sem s tim :) ()

Cedr

Hongkongské fantasy/wuxia/kung-fu po americku je velkolepým dobrodružstvím odehrávajícím se v jedné čtvrti ve zběsilém tempu, která nenechá diváka ani na vteřinu vydechnout. Šílené tempo a téměř indianajonesovská epičnost stojí opravdu za pozornost i přesto, že jako celek veškerý ty "B" kvality nejsou tak kouzelné jak by se mohlo zdát. 7/10 zejména za povedený závěr ()

Tomasso001

První z akčních filmů co sem viděl v kině. Blázinec, ale pobavil sem se. Nečekat nic perfektně zfilmovaného, žádné herecké výkony, přesto se v tom filmu dá najít spousty zajímavých věcí a nápadů. S určitým nadhledem je to dobrá akčníkomedie ()

noriaki

Název tohohle filmu mě kdysi dávno fascinoval na obalu videokazety v půjčovně u nás na sídlišti, ale přestože jsem v té době viděl spoustu nejrůznějších béček, kolem Velkých nesnází v malé Číně jsem pořád jenom kroužil a odkládal je na později. Dneska jsem se k nim konečně dostal a výsledkem je zklamání. Můj filmový vkus se vytříbil, béčka mám sice pořád rád a Carpenter se postupem času stal jedním z mých nejoblíbenějších režisérů, jenže to co bych si jako kluk užil, už na mě nefunguje. Těžko říct co je na filmu špatně. Chybějící atmosféra, kterou režisér jindy vykouzili prakticky z ničeho, je kompenzována zajímavým dějem a perfektní nadsázkou. Vtipy jsou povedené, zápletka zajímavá, ale já jsem přesto hodinu a půl jenom seděl, a sledoval jak se bortí jedna iluze. Některé sny mají raději zůstat jen sny. ()

Compadre

John Carpenter je a vždycky byl prostě borec a Velké nesnáze v Malé Číně to jenom potvrzují. Parádní mystická atmosféra, zajímavej příběh, ninjové, monstra (a na těch si dal Carpenter fakt hodně záležet), rvačky...a hlavně Kurt Russell. Ten je tady dokonalej. Celý film pronáší drsňácký hlášky a pere se takovým srandovním hospodským způsobem, který vypadá v přítomnosti cvičených ninjů vyloženě zábavně...prostě hrdina jak má být. Skvělá zábava! ()

lykan9

Typická konina, která mě nikdy nepřestane bavit. Velké nesnáze v Malé Čině se dá označit jako totální blbost, na kterou se skvěle kouká. Film je i přes svou trapnost vtipný a vůbec nejlepší jsou masky a kulisy. Všichni herci jsou přes divné dialogy sympatičtí. Určitě se nebudu divit pokud někdo bude tento film hodnotit negativně, ale my, co jsme na tomto filmu vyrůstali nemůžeme jinak než všechny očividné chyby filmu přehlédnout a jen nostalgicky vzpomínat na dětství, kdy jsme filmy tohoto typu hltali. ()

VanTom

Tradiční "kung fu wuxia fantasy" se přece nemusí odehrávat jen v daleké Číně, když její malou verzi máme v New Yorku, řekli si asi sjetí scénáristé. Čistokrevné akčně-komediální béčko bezelstně roubuje asijské legendy (nakoukané z hongkongských céček) do západního prostředí a přidává neustále další a další zmatky a vylomeniny, až k naprosté přeplácanosti (a kultovnímu statusu). Chvílemi jsem se ošíval i trochu nudil, ale pro roztomilý tvůrčí nadhled či Kurtovy hlášky se na něj nemůžu zlobit. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)