Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Shakers

Béčkový námet ako hrom, ale Carpenter a výborný nahlaškovaný Kurt Russell spravili s Veľkých problémov v malej Číne, ešte lepší film ako bol na papieri. Jeden s tých lepší filmov s dielne od Johna Carpentera. 70% - 3* ()

lamps

Kdybych si býval předem přečetl obsah, asi bych si tuhle béčkovou flákotu odpustil. Od svých temných a hororových začátku se zde Carpenter nemohl více odchýlit, když servíruje bláznivou přímočarou fantasy, jejíž koncept nejvíce připomíná komiksy říznuté Želvami ninja a s hlavním hrdinou, který ležérně hláškuje a hrdinské kousky doplňuje sebeparodickými karamboly. Kurt Russell si však tuhle roli velmi vychutnává a nelze tomu upřít nevinný guilty pleasure náboj, díky němuž příběh umí překvapit a neuspí. Útěk z New Yorku mi ale seděl daleko více.. 55% ()

JohnnyD

Prečo nie? Kopec akcie, efektov, hlášok, synťákov, monštier, drsňákov a krehkých žieňat. Russel&Dun sú bohovská buddy dvojka. Film ale nevystihol dobu. Ak by to bolo Big Trouble in Little Japan, asi by trhol v 80tych rokoch väčšie tržby. ()

sheen

I po letech film neztratil své kouzlo, to si pamatuji ještě za mlada jsem tento film viděl na VHS 3x za sebou a i s odstupem času žeru celou bandu okolo Lo Pana, Russel je tam fakt hustej:) ()

Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +občas zábavné, poslouchatelná hudba, některé efekty -na filmu je znát jeho stáří, občas už nudí, dialogy mě neohromily/// Je to číčovina. Jako děcko jsem to překous, ale divím se, že z toho nemám žádné vedlejší následky. Dnes mě to více nudilo než bavilo ( i když Russell nebyl špatnej) a zdřívějška jsem si pamatoval jsen pár scén, což taky o něčem svědčí./// Celkem 55%/// ()

Ruut

UPGRADE 2018: Právem jedna z béčkových osmdesátkových kultovek, zamrzí pomalejší první půlhodina ---- Kdysi jsem na Velké nesnáze zíral s otevřenou pusou. Teď po letech se mi až tak nelíbili. I tak jsou slušnou oddechovkou. Chvílemi moc ukecanou a vysvětlující a s trochu moc natahovanými wu-xiu lítačkami. Jack Burton v podání Kurta Russella je hrdinou proti své vůly. Řidič týráku co se stará jen sám o sebe a na cestách baví ostatní šoféry vysáláním svého vysílačkového "Pig Radia" je zatažen do velkolepé bitvy o ovládnutí našeho Světa zlým čínským démonem. Kurt hláškuje o stošest a je opravdu fajn. Z celého filmu na diváka dýchne příjemná atmosféra bezstarostných akčních komedií osmdesátých let. Jen ty digitalní triky jsou už docela omšelé. Pro fanošky Carpentera a jeho dvorního herce Russela povinnost. ()

HAL

Říká se že dostat se v nějakém velkém městě do čínské čtvrti je jako dostat se do jiného světa. Že se to říká asi slyšel i John Carpenter... jenže s vyšinutostí sobě vlastní to vzal tak trochu doslova - a udělal z ní fantasy svět, ve kterém se zběsile mlátí mafiánské gangy s démony, po večerech obětují zelenooké pany temným bohům, každý seschlý stařík si tyká s čaroději a i vyjukaný klučík z restaurace umí létat. A k tomu tam mají zhruba 60 různých druhů pekla. Takže se pak nejde moc divit že, když se do tohoto všeho namočí úplně obyčejný, nechápající a trochu buranský řidič náklaďáku, a co hůř mu ten náklaďák ukradnou, tak se trochu naštve a chce všem dát po hubě. Taková přesdžková od Kurta Russela, to je vždycky hezká podívaná - ale i tady film klame tělem, Kurt je za ňoumu co nejen že nic nechápe, ale k tomu je i v boji většinou jen ten hláškující vtipálek vzadu, zatímco drátůplnou akci obstarávání ostatní. Což taky jde, Kurt je sympaťák a táhne tuhle fantasy-komediální frašku dopředu silou vůle i přes zmateně ujetý děj s logickými krátery, i přes haprující zábavnost a mírnou zdlouhavost. Protože ani "WTF?!!" si nikdo nevydrží říkat věčně a když už to neudrží akční scény, tak se pomalu ale jistě vkrádá nuda. 6/10 ()

Goldbeater

John Carpenter režíruje nepřetržitě akční a zábavnou bláznivou komedii, v níž hláškující Kurt Russell proniká do podzemí sanfranciské čínské čtvrti, aby zachránil snoubenku svého parťáka a získal zpátky náklaďák, co mu ukradli. A nechybí v tom ani kouzla, kung-fu, nepřetržitá střelba a vybuchující hlavy. Velké nesnáze v Malé Číně se nesmí brát ani trochu vážně, je to opravdu jen bombastická taškařice ideálně vhodná pro půlnoční promítání a jsem rád, že se mi poštěstilo ji vidět na velkém plátně. [KVIFF 2018] ()

kingik

Docela děs. Děj nekontrolovaně skáče od jednoho k druhému a bylo docela obtížné se v té krávovině orientovat. Carpenter sice nikdy neměl ambice prorazit do vyšší ligy, ale tohle bylo až téměř nedívatelné. Nebýt Kurta Russella, občasné snahy po originalitě, tak bych šel ještě níž. Je to slátanina o ničem. Vůbec se nedivím, že film kdysi komerčně propadl. 30% ()

LION-MR.T

Jsem rád,že kromě prvních 3 fotek jsem zbylou galerii k filmu dělal já. Film je pro mě ten nejakčnější jaký jsem,kdy viděl. Carpenter dokázal,že dokáže nejen vystrašit,ale i pobavit a to je dobře. Je tam všechno co já filmový fanoušek mám tak rád. Příšery,bitky,pěkné staré efekty,přestřelky a nonstop akce. ()

Anderton

Taká hovadinka pre puberťákov, ktorú som hltal keď som mal 13 rokov a chcel som byť cool ako Kurt Russell. Dnes by som si to už nepozrel. VIDENÉ ZNOVA 7/19: Takže klamal som, pozrel som si to znova. A na mojom postoji k filmu sa ani po 25 rokoch nezmenilo vôbec nič. Pozerateľná wtf blbosť, kde občas poteší Russellova hláška a jeho "nadhľad", ale scenár mu predsa len mohol predpísať vtipnejšie bonmoty. ()

Kothy

Naprostá ujetost od Johna Carpentera s Kurtem Russelem v hlavní roli. Odehrává se to v čínské čtvrti v Dan Franciscu a děje se tu jedna podivnost za druhou. Kurt se se svým přítelem snaží najít jeho snoubenku a po cestě naráží na různé magické překážky v podobě čarodějů, duchů, příšer atd. Do 80. let se to celkem hodí, ale dnes si to už moc nedokážu představit. Je tam ale pár světlých momentů, prostě klasika. Na svou dobu to má docela slušné efekty. "Já se narodil připravený." ()

AGAMENON

Film mého dětství, který jsem vyděl, když jsem měl nějakých deset let, dodnes vzpomínám jak jsem měl hubu otevřenou a oči hypnoticky upřené na plátno. To bylo mé prvé letmé seznámení s Johnem Carpenterem, kterého od té doby miluju. Ve filmu je vše: rvačky, čínská kultura (tj. exotika), mafie, magie a samozřejmě ironický Kurt Russell (jinak to oblíbený režisérův spolupracovník). Taky nelze přehlédnou (vlastně přeslechnout) mistrovu skvělou hudby, i když někteří lidé ji nemají v lásce, ale já ji miluju. Vždy když jej opět vidím, tak na mne dýchne kouzlo těch časů, kdy jsem ho vyděl poprvé a je to nádherné. Někdo mě může označit za sentimentálního nostalgika, alespoň se za to nestydím jako někteří. ()

WANDRWALL

V podstatě jde o schéma známé ve starých českých legendách. Duch musí něco udělat, aby nemusel už pobývat mezi reálným naším světem a dostal se do světa, kam patří. A tak se ještě plete do života zde na zemi. Někdy straší, někdy trestá darebáky, zde jde ale o změnu, chce zpátky na zem a potřebuje dívku s zelenýma očima. Chce svět ovládanout. To je samo o sobě komické, neb co je to vláda lidského jedince, třeba nad naším světem. K čemu by mu to bylo? Lidský život je omezený i pro největší boháče na téhle planetě. I pro ně platí základní pravidla lidského života. Ještě že je tam i slůvko komedie, to je potom jiná... ()

Slarque

Tenhle film je opravdu něco neuvěřitelného. Jenže asi kouzlo vyprchalo, takže už se u této divoké šňůry nesmyslů a absurdit nebavím tak, jako kdysi v devadesátkách z pirátské videokazety. Carpenterův akčně komediální úlet je každopádně jeden z natolik svébytných děl, že rozhodně nezapadne. ()

Vitason

On film by to špatný nebyl. Atmosféra 80. let je mi ze všech nejbližší. Pohádkové prvky mám rád a Kurt je sympaťák. Tak v čem je problém? Hlavním důvodem, proč jsem si film neužil byly špatně natočené a sestříhané akční scény, které zkazily potenciální zábavu. ()

Petrucci

What the hell does that mean? China is here, I don't even know what the hell that means, all I know is this "Lo Pan" character comes out of thin air in the middle of a goddamn alley while his buddies are flying around on wires cutting everybody to shreds, and he just stands there waiting for me to drive my truck straight through him, with light coming out of his mouth! ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)