Batman: Dead End

Akčný / Krimi / Fantasy / Krátkometrážny
USA, 2003, 8 min

Batman dostáva hlásenie. Joker uteká z väzenia. Batman nahadzuje oblek a vyráža do temných ulíc Gothamu. Jokera zastihne v uličke, ručne stručne mu dá najavo kam patrí. Späť do väzenia Arkham. V daždivej noci však súboj Batmana a Jokera preruší oveľa smrtonosnejší návštevník, ktorý toho moc nenahovorí ale koná. Jeho útoky sú rýchle a smrtiace...

BATMAN: DEAD END je krátky, amatérsky, hraný film od Sandy Collora, tvorcu špeciálnych efektov (PREDATOR 2, THE CROW, MEN IN BLACK a iné). (petero)

Kothy

Na to, že je to fanouškovská tvorba a taky na to, z jakého je to roku, je to docela povedené. Predátor dostane od Batmana pěknou čočku. :) ()

panjosef

No bomba, tohle se fakt povedlo :-) Skvěle vyvážené, efektně natočené, atmosférické a vtipné. Pro fans všech těhle snímků povinnost a velké doporučení i pro všechny ostatní. ()

Yardak

Hodně povedený amatérský filmeček. No ten konec...chudák Batman...ale i tak mu věřím, že ty vesmírný potvory vymlátí:o)). ()

jojinecko

Skvelý nápad, výborné prevedenie...Jediný nedostatok je krátka stopáž, škoda že sme už nevideli ako to Batman všetkým "nandá":) A ešte ma v súvislosti s týmto podareným filmíkom napadla taká predstava- čo keby autori spracovali minipríbeh v ktorom by vystupovali namiesto Batmana, Aliena a Predátora (inak vždy som obdivoval jeho dredy, vyzerá s nimi ako taký zmutovaný rastafarián:))) Sly Stallone, Arnie a Jean-Claude- to by bola bitka:)))) ()

anais

Krátký film o tom, kterak se Batman utkal s Jokerem a následně s vetřelcem a pak s predátorem a nakonec s oběma.... Tak nějak se to dá charakterisovat. Připočíst se musí perfektní atmosféra, perfektní Joker (přímo jako z originálního komixu, žádný Nicholson!) a moc uspěchaný konec. Rozhodně stojí za vidění, jen mohl být delší. ()

Xeelee

Nádhera :-) Úžasnej vypointovanej Cross Over s tou správnou atmosférou. Superhrdinskej kraťas, kde vlastně nikdo nemá nadpřirozený schopnosti. Co se týká Predátora, tak prostě viděl Vetřelce, rvačku a lidi se zbraněmi, tak to šel omrknout. Superhrdinové to holt maj těžký. V manuálu nikde nemaj poznámku o tom, že Predátoři neloví neozbrojený lidi. Jen jsem nepochopil, proč by se ostatní Predátoři měli začít rvát s Batmanem. To by naprosto odporovalo jejich filosofii (nebo pravidlům lovu, chcete-li). Navíc za zmínku stojí dokonalá hudba, smíchaná z hlavních témat Batmana, Vetřelce a Predátora. | ► Batman: Dead End ()

SOLOM.

Jde o slušný akční-scifi short, který určitě přijmou za svůj i fandové hororového žánru. Solidní akční jízda je slušně doprovázena ponurou atmosférou, efekty jsou na hodně dobré úrovni a nudit se u toho rozhodně nebudete. Snad jen ten Alien mohl dostat trochu více prostoru, ale finální souboj byl opravdu luxus. ()

Jenda

Přidejte 80 minut a v Hollywoodu se mohou začít pálit exempláře Predátorů, Vetřelců a Batmanů i s Robinem. Navíc skvěle efektní scény s pláštěnkou. řekl bych, že kostým, i když lehce pyžamoidní byl lepší než kostýmy Batmana například v tom předposledním veledíle ()

Caszidy

Upřímně a uctivě smekám před tímto amatérským filmem, ačkoliv nevím, jestli se dá tvůrce speciálních efektů pro filmy Predátor 2, Muži v černém a další považovat za amatéra. Přesto je Batman: Dead End úctihodným počinem. ()

Silence

Paradoxně je tento 'fanouškovský', přesto naprosto profesionální kraťas lepší než celý Batman Begins a Alien vs. Predator dohromady. (Škoda, že se na to tvůrci obou filmů předem nepodívali, možná by pak jejich filmy měli stejný náboj) ()

BigDeal

Ach, bodaj by tento kraťas videli veľké hollywoodske štúdiá a uvedomili si, že spojenie dvoch odlišných žánrov, ktoré majú podobnú atmosférou môže byť vydarený ťah, zarobiť 2x toľko peňazí ako obyčajný trhák a konečne priniesť aj nejakú originalitu. ()

Terva

Sandy Collora spojil Vetřelce, Predátory a Batmana v jeden krátký, a určitě zajímavý, příběh. Gotham city sice vyslalo k nebi signál z obrysem netopýra, protože městu hrozí nebezpečí, ale Batman se zde setká z něčím více nebezpečným, než je Joker. Joker utekl z blázince a Batman byl povolán k jeho zadržení, ale situace se vyvine úplně jiným směrem. Docela podařený záběr je, když Joker proběhne kaluží vody ve které stojí krysa - pěkné. Batmanovo setkání z Jokerem končí tragicky. Ve filmu se ukáže i Predátor z červeným zbarvením masky i oblečení - efektní. Film končí velice zajímavou situací. Obsazení je následné - ..........BATMAN : CLARK BARTON ..........JOKER : ANDREW KOENIG ..........PREDÁTOR 1 : KURT CARLEY ..........PREDÁTOR 2 : DRAGON DRONET ..........VETŘELEC 1 : JAKE McKINNON ..........ČERVENÝ PREDÁTOR : PATRICK MAGEE Kamera - VINCE TOTO. Hudbu zmiksoval - BOB GREV a krom jiné hudby, použil i klasický song z Predátora. Krátké, ale o to více zajímavé. ()

liquido26

Na to, že to byl amatérský kraťas, tak to bylo hodně dobře udělaný. Do toho momentu než se zjevila dvojka AVP tak jsem z toho byl nadšenej ještě mnohem víc, ale bohužel tuhle dvojici moc nemusím a ve spojení s Batmanem mi to přišlo takový divný. Na druhou stranu ta představa Batmana chránícího zemi před invazí z vesmíru je docela zajímavá. ()

pivo

Toto určite nie je len fanúšikovská záležitosť. Len si pozrite titulky, koľko ľudí na tom pracovalo. Určite to nebolo až také lacné ako sa zdá. Ale treba uznať, že je to natočené dobre a hlavne tie masky sú úplne super. ()