Osm unesených žen. Všechny jsou krásné, mají talent a hrozí jim smrtelné nebezpečí. Tři už byly brutálně zavražděny, ostatní může ještě zachránit detektiv Alex Cross, s pomocí lékařky Kate McTiernanové. Jí jediné se totiž podařilo maskovanému psychopatovi, který si říká Casanova, uniknout. Mezi unesenými dívkami je také Alexova neteř Naomi a čas utíká. V sázce je úplně vše, protože "sběratel" je mimořádně nebezpečný protivník. (oficiálny text distribútora)

doriana.g odpad!

Viděn začátek v tv, odpad jde na vrub idiotům z dabingu. Úvodní slovo Rous, v masce Rous a za dvě minuty policajt Rous. Hmmm, to mě asi nebude bavit, když od začátku vím, kdo je veš v kožichu. ()

Kozlowski8

V daném žánru jeden z lepších (možná nejlepších) počinů. Film má spád, napětí i nečekané momenty, přestože finále celé zápletky a hlavní padouch se dá odvodit již v průběhu vyšetřování. Dvojice Morgan Freeman - Ashley Judd celkový dojem jenom posiluje. 80%. ()

Ace.A.T.L.

Další super "kriminálka", kde to odsejpá, obsazení super, jen ten dabing to hnojí, ale to v tu dobu nebylo nic neobvyklýho. Ale to neni chyba filmu. Za mě pěkný 4* a DOPORUČUJU ()

Dvojirakri

Velmi povedený thriller, který trochu kazil dabingem prozrazený pachatel, a rozuzlení, trochu "na sílu". Tedy spíš na mokro. Jinak ale jde o napínavý snímek který si určitě někdy pustím znovu. Nejen kvůli vynikajícímu Morganu Freemanovi, ale také díky rozkošné Ashley Judd! ()

veverysiak

Hlavná dvojka patrí k mojim favoritom a keď sa upíšu vcelku podarenej akčnej krimoške, nemám problém privrieť oko nad nejakými nedorobkami, takže 75%. ()

PTuranyi

Skvele natočený kriminálny thriller. Výborné budovanie atmosféry za ktorým nezaostávajú herecké výkony. Režisér šponuje nervy až na hranicu únosnosti, ale žiaľ osoby jednajú trochu skratovite čo sa dá v danej situácii chápať. ()

Canniosh

Další z řady kriminálek o masovém vrahovi, bavící se týráním (ať už psychickým či fyzickým) svých obětí, řadící se mezi filmy jako Sedm, Vraždy podle Jidáše a další. Osobně se mi film velmi líbil, patří určitě mezi špičku filmů s tímto žánrem. Zajímavá byla hlavně zápleta a pak rozuzlení ve smyslu několika vrahů, to byl fakt nářez. Morgan Freeman zde odvedl výbornou hereckou práci jako vždy, dokonce se mi líbil i výkon Ashley Judd, která sice nepatří mezi mé oblíbence, ale tady mi to jaksi nevadilo. Thriller jaký má být, temný, děsivý, lekavý, mysteriózní. Pokud se chcete bát, určitě se koukněte. A pokud ne, tak taky, protože to stojí za to! 85% ()

Vital

Freeman je kliďas v každém filmu,takže role Psychiatra mu byla jako vyšitá,téma čerpá i z jiných snímků,ale i tak je to srozumitelně natočené. ()

zurivymlok

No, nevím zda je dobré, když člověk uprostřed filmu podle hlasu pozná, kdo bude vrah (v českém dabingu, nevím jak to bylo v originále). Jinak průměrný film, u kterého jsem se spíše nudil. ()

Spike86

Velmi kvalitní thriller. Bohužel určité slabiny ve scénáři jsou patrné, ale atmosféra je dobrá a Morgan Freeman to táhne, Ashley Judd také dobrá. 80% ()

cocaine

Jakoby Morgan Freeman byl vždy předzvěstí kvalitního thrilleru. Napětí by se dalo na jistých místech krájet, obvlášť se mi líbily honičky po lese a vyloženě autentická kamera, kdy asi chudák kameraman musel běhat při natáčení s kamerou po lese. Jediné, co mě trochu zklamalo byl konec, kde už se dalo vše předvídat a bylo jasné, že vše dobře skončí. Proto na rozdíl od Sedm jen 4*. ()

TBS

Aj napriek predvídateľnosti deju som bol stále v napätí čo sa zomelie a to je hlavnou podstatou thrilleru, vyvolal napätie aj emóciu a tým pádom vo svojom žánri splnil podstatu. Skvelý Freeman (4+ ) ()

nevergiveup

Bohužel i můj nejoblíbenější herec se někdy musí objevit ve filmu, který mě nesedne a u mistra Morgana je to tenhle. Osobně mi přišly nesmyslné reakce okolí na jeho vyšetřování. /////SPOILER//// Zejména jeho 'zásah', když vypátrají onu chatu, ve které je vrah. Detektiv Alex nikomu nedá vědět o pozici vraha, nepřivolá posily, nic, jde pouze se svým týmem(z nichž jeden je bývalá oběť, což je snad ještě nesmyslnější, vzhledem k okolnostem)Výsledek? Vrah uteče, zabije jednoho policistu a nikdo Alexovi neřekne půl slova! To nikomu nevadilo, že se tohle stalo? Nikomu nevadilo, že detektiv(který ani není detektiv, ale policejní psycholog) přejede půl USA a udělá tohle? To je snad vtip. ///SPOILER no. 2/// V USA je uneseno asi 10 žen, jedna to přežije (přecházím fakt, že to jedna přežije a lidé ji klidně nechají odejít s 'detektivem' Alexem) a ví se, že spadla do řeky z vodopádu, proč nikdo neřeší, že jí přinesl proud, vždyť míst odkud skočila do vody není nekonečno a vody ji asi nenesla 20 dní, že ano, nevěřím, že by policie nepostupovala takhle. Slabých 40% za úctu k Morganu Freemanovi. ()

joslin246

Největší zklamání pro mě, Jamese Pattersona mám ráda jako oddechového spisovatele, který si svoji postavu detektiva Alexe Crosse vypaplal excelentně, bohuže filmový tvůrci to celé podělali. Knížka je o moc děsivější, napínavější a taky víc sexy. Alex má být energický člověk s dokonalým myšlením a podobou známeho amíkovského boxera. I záporák Casanova v knize je prohnanější sviňka, která dokáže nemálo zatopit. Doprčic, jen jsem si dramticky odfnukla a zapsala si do deníčku další zkaženou snahu dostat Alexe do života. Sorry Freemane, ale tohle nebyla role pro Tebe :/ a Patterson, by si měl více rozmyslet komu prodá práva k filmu a přestat hledět na prachy. Blb, i když je to luxusní pisálek. Chjo ()

flouny8

Docela mě překvapilo, že tu není komentář od POMA. Já se tak těšil na jeho blablabla předvídatelné, blablabla jednoduché... Mezi thrillery určitě jeden z nejlepších. ()

Mark1983

No jo, taky si na tuto kriminálku pamatuji a uznávám, že má svou specifickou atmosféru. Avšak nejvíc mě to zaujalo jen napoprvé, po čemž mi to přišlo již okoukané a místy tak nepatrně seriálové, i když ne úplně. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)