Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

kocik1

Jsem si vědoma toho, že jsem k tomuhle filmu trošku nespravedlivá, ale nemohu si pomoci. Dívala jsem se na něj jen jednou asi před deseti lety, po čase jsem se začala nudit, cítila se přeslazeně jako kdybych při jeho sledování slupla půl kila čokolády a ten čas se tak vlekl a vlekl... Zkrátka a dobře, nikdy jsem neviděla konec. A nebylo to proto, že bych usnula. Prostě jsem jen telku přepla. :-) I když je ten film udělaný precizně, to se mu upřít nedá, pro mě je to jen luxusní kopec cukrové vaty.:-( ()

Radiq

Obdivuju faktickou a dokumentární stránku filmu - s tím se Cameron opravdu předvedl a jeho snaha držet se detailů prošla na výbornou. Zpracování úchvatné, kvalitní a poctivá filmařina a digitálno nijak nerozesíralo atmosféru. Pak je tu ta kritizovaná romantická linka - v podstatě proti ní nic nemám, ale DiCaprio je tady ještě bohužel pořád takovej klouček a v kontrastu s vyspělou Kate Winslet je to velká rána do očí. Jeho herectví mi tady taky poněkud vadilo, ale přesto si pamatuju, že když jsme na tom byli se školou, u zmrzlé scény mi vjelo do očí vlhko a musel jsem se kontrolovat, aby se mi ostatní nesmáli. Jinak ta sračka od Celine Dion je ještě větší katastrofa, než potopení Titanicu. Co dodat? Asi že lepší je sedět doma, v teple... ()

drexik

Námořní katastrofa mixnutá s romantikou - že je to klišé nebo kýč? U Titaniku ani náhodou. Že Vám DiCaprio nesedí? No to je jen Váš problém, protože je to pan herec, a to dokázal nejen jako Jack Dawson. ()

Triple H

Včera (23.04.2012) som bol v kine na 3D a som úplne, poviem to sprosto, vykokotený z toho aká je Titanic aj po rokoch pecka. Za prvé: 3D konverzia je spravená výborne. Neviem či si Avatara zle pamätám, ale toto mi prišlo lepšie. Krásne, sýte farby, vysoký jas a dobrá ostrosť. Veľmi šmakovné na oko a rozhodne neľutujem vynaložených peňazí. Za druhé: Mladučký DiCaprio a mladučká Kate Winslet obstarali to čo by starší herci nemohli - - silný, zapálený a riadne iskrivý romantický náboj. Aj najotrlejšieho cynika film hádam musí aspoň trošku chytiť. DiCaprio mimochodom exceluje a je obrovským dôvodom prečo celý film funguje. Je až zarážajúco krásny (ako obrázok a to prosím nie som gay :-)), tzn. ideálne padnúci do nablýskaného veľkofilmu, ale zároveň je dostatočne úprimný, normálny, aby si diváka získal. Pri výbere hercov mal Cameron celkovo mimoriadne šťastnú ruku - všetci do puntíku naplnili presne čo ich postavy potrebovali (napr. Billy Zane je tak ukážkový slizák, že by mohol na podobné figúry fungovať ako blueprint). Za tretie: Takto má vyzerať archetypálny storytelling! Nie ako šablonovitý Avatar. V Titanicu sú síce tiež použité overené schémy, ale sú dostatočne detailne rozohraté, aby naozaj fungovali (a hrajú ich živí herci, čo tiež robí svoje). Skrátka videl som to už neviemkoľký krát a zase som postavám držal palce, preklínal zloduchov, bol na správnych miestach napätý ako struna a v konečnom dôsledku mi bolo opäť ľúto, že sa tá loď musela potopiť (čo je úspech samo o sebe - pri väčšine katastrofických filmov mi sú také veci ukradnuté). Za štvrté: Technická dokonalosť filmu vyráža dych aj po rokoch a zároveň aj kvôli nim. Je to síce fráza, ale takéto filmy sa skutočne už netočia. Gigantická výprava, kde takmer všetky zobrazované predmety boli skutočne fyzicky zhotovené - tzn. efekty sú použité len účelne, nie prvoplánovo. V záplave digitálnych miš-mašov posledných rokov (Transformers, Piráti z Karibiku, atď.) sa Titanic týči ako majestátny a poctivý vrchol. Bez srandy z neho padá čeľusť a to obzvlášť v kine. Takýto dojem som zo žiadneho filmu posledných kľudne aj päť či viac rokov nemal. Za piate a posledné: Celý film je ukážkovo vyvážený do úplnej filmárskej dokonalosti (ako obsahovej, tak aj formálnej). 194 minút a ja som sa vôbec nenudil a to som bol unavený po pracovnom dni a predstavenie bolo do jedenástej večer. Jediný problém môže niekto mať naozaj len s romantikou, pričom si nie som istý či tým ľudia neopovrhujú najmä v honbe za posilnením vlastného imidžu človeka, ktorý je ťažko nad vecou. Titanic je Cameronov opus magnum a jeho suverénne vrcholné dielo, na ktoré roky zbieral skúsenosti a potom to jednoducho odpálil. Sorry, Avatar sa na svojho staršieho bračeka nechytá a ani nemôže. IMHO by sa jednalo o kolosálny úspech aj v dnešnej dobe, pretože 15 rokov od premiéry nezostarol film ani o piaď. Obrovský, ohromujúci a úžasne precízne spravený, zároveň však stále dýchajúci a nie iba chladne profesionálny. Na Titanic skutočne sadne slovo "epic", a nie je to len nostalgický výkrik. Vraví sa, že dokonalý film neexistuje. Ak zoberieme do úvahy všetky premenné (žáner, cieľ tvorcov, rozpočet, atď.), Titanic má k tomuto titulu bližšie ako čokoľvek iné. Suma sumárum a úplne seriózne vážne: jeden z najvybrúsenejších klenotov svetovej kinematografie. () (menej) (viac)

Doudis19

Cameronův velkofilm šikovně kříží červenou knihovnu s katastrofickým žánrem. Tříhodinová podívaná tak vypráví jak o bouřlivém vztahu chuďase a aristokratky, tak o zkáze luxusní zaoceánské lodi. ()

kjakob

Precizní režie, tady vládla tvrdá ruka. Je to cítit z každého okamžiku. Vše je sladěné v dokonalé harmonii, herci v titulních rolích přímo dýchají emocemi. Příběh je vlastně velmi jednoduchý, každý ví jak dopadne, ale řekněme si že o to tu v první řadě nejde. Přiznám se, že v době premiéry jsem upřímně nesnášel fanatismus DiCapriových fanynek, které s deníčky v kapsách a kapesníkem v ruce zaútočily na česká kina. S odstupem času tahle pachuť vymizela, a zůstal pouze film a dojem z něj. Titanic je film na velké plátno, jedině tak vás může dostatečně vtáhnout do děje, za tím si stojím. A neříkejte že ne, pokud jste ho na velké projekci ještě neviděli. ()

chelseaman22

Film, který dostane snad každého. Každý ho zná, každý ví, jak skončí, každý se na něj rád podívá znovu. Hudba dodává filmu na váze, herecký výkon DiCapria je jako obvykle bezchybný. 90% ()

filmmovier

Ohromný biják o osudové lásce, kterou rozdělí katastrofa obřích rozměrů. Digitální Titanic se povedl. Nádherné katastrofické drama a společně s Avatarem Cameronův přelomový film. ()

Estrellita

Titanic je dle mého názoru jeden z nejlepších filmů vůbec. Dřív jsem proti němu brojila z principu - jít proti masovému šílenství pištících puberťaček zamilovaných do "Lea" a proti citovému vydírání a ždímání slziček. To ale jen do té doby, než jsem Titanic s odstupem času viděla znovu. Je to ten nejlépe natočený katastrofický film (klaním se panu Cameronovi) se skvělými herci (půvabná Kate Winsletová a - ať si kdo chce co chce říká - fenomenální Leonardo DiCaprio, kterého coby herce uznávám čím dál tím víc), výbornou hudbou (!!!) a velice, velice silným koncem. Nemůžu si pomoct, ale slzy tečou po většinu filmu. 100%!!! ()

trojúhelník

Velkolepý zážitek ve 3D v den 100 let od uplynutí památné katastrofy. Ač mě příběh až tak nezasáhl, před velkolepostí tvůrců se sklonit musím. ()

LeoH

První hodinu chci jet lodí do Ameriky, druhou bez dechu obdivuju výpravu, triky, muziku (víc tu uvnitř děje – palubní šmidlaly a hlavně podpalubní irské dupálisty – než tu doprovodnou) a trochu se dojímám nad ústřední lovestory a sociálními nerovnostmi, třetí se napůl nudím, neb mě upřímně nebaví vršení neuvěřitelných záchran z beznadějných situací jen proto, aby hrdinové měli co dělat po celé to bombastické potápění v reálném čase. Zlatej Ben-Hur. ()

Motinski

Titanic je zaslúžene legendárnym filmom. Takto civilne a osobne vyrozprávať príbeh veľkej tragédie a ešte k tomu z väčšiny filmu spraviť romantickú dobovú drámu by nedokázal asi nikto iný. Cameron to ale zvladol s prehľadom a ku koncu  dostávame enormnu smršť emócií. Potopenie Titanicu je realistické a zároveň v mnohých záberoch poetické. Pekný film o nepeknej udalosti. ()

Script

Pokaždé, když sjedu tenhle snímek, tak se v závěru rozbulím jak mimino. Funguje to i po tolika letech a ještě bude. Celý film je jedna velká emocionální jízda natočená jak s citem pro detail, tak s úctou k zesnulým. Tomuhle filmu není co vytknout (i když by někteří kritici se mnou nesouhlasili). Cameron si vždy dá na svých projektech záležet a je to z nich opravdu cítit. Ať už jde o emocionální stránku, propracovanost dějové linie, zasazení do prostředí, vizuální stránku, tak důraz s pointou k zamyšlení či k diskuzi. Nevím o filmu, u kterého bych si nelámal hlavu, nebo nevím o filmu, který by se mi nevryl pořádně do paměti. ()

RabbitX

Pjekný romantický film s takovým historickým pozadím mi připadá. Děj je samozřejmě naprosto báječnej!Ale opravdu tolik Oscarů bych mu zase nedal tak 5 hehe. A ještě mě dostalo ta bába s tim diamantem na konci proč ho tam hodila?Měla mi ho poslat já bych si ho klidně nechal:) ()

Sokkk_y

"Jejda, ono už to skončilo?"...tak tuhle otázku jsem si položil po zhlédnutí filmu, když jsem se probudil z polospánku. "Jejda, co to jako mělo být?"...a tuhle otázku jsem si kladl při dlouhé cestě napříč městem, když jsem šel domů od kamaráda, kde se tento přeceňovaný "velkofilm" promítal. Tak tedy: nechci tu psát sprostě, ale musím souhlasit s woodym - "příběh je velká sračka". A to doslova. Nechápu, jak něco takového mohlo dostat 11 Oscarů a ještě k tomu 3 nominace!!! V tý Akademii už to mají ti taťkové nějak pomotaný! A to šmarjá dali nominaci takové náně, jako je Winsletová! (omlouvám se všem milovníkům Kate). No to mě po... Titanic pro mě nebyl vůbec výjimečný, možná maximálně svými efekty a kostýmy, scházela mu zajímavost, nedokázal diváka zaujmout, a hlavně - ta minutáž!!!!! Ach jo, ale je to škoda. Kdyby to mělo trošku více dynamiky a rychlejší spád, tak by to nebyl špatný snímek. Jenže Cameron to tak bohužel neudělal, a proto musím hodnotit tento snímek jako průměrný film a jako podprůměrný velkofilm! ()

PeterNet

Krásný film. Magické veledílo. Ano, přesně takto to někdy vypadá, když se dva lidé do sebe zamilují. Tohle je nejkrásnější film o lásce který kdy byl natočen. Lépe to nejde. Smekám před Cameronem. Já moc nevím jak mám tento film hodnotit. Je v něm tolik krásy, že ji slovy nelze vystihnout. Lásku nelze slovy vystihnout. "Skočíš ty, skočím taky." ()

Sfinkter

Camerone Camerone, ty hovádko jedno. Celý film je prostě parádní. Jasně, že je to sladkobolné, velkolepé, hrané na city a podpořené tou největší reklamou, ale taky je to tak obrovský kus kvalitní práce, že kdo dává nízké hodnocení, protože mu přijde nějaká scéna s Leem trapná, je to jen přízemní hlupáček, co si asi potřebuje vždy rýpnout. Po dnešní projekci na mě působil hlavně fakt, že dát lodi přízvisko nepotopitelná, ještě než kdy plula, je už samo o sobě neuvěřitelné. A podle toho to také dopadlo. Zas jedna událost, kde si chytří lidé nepochopitelně věřili. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)