JenTR

Asi lepší než jednička, minimálně výpravnější, no je to jiný film...všechno super, trochu mi tam vadí motat do toho dítě a že pak ve trojce zemře, ale OK, něco musíme vydržet. ()

Pengs

Koupil jsem si bluray s prodlouženou verzí a dnes jsem měl tu možnost (žena vzala děti ven :) ) si Aliens opět po hodně letech pustit. Totálně jsem si to užil!!!! Ano pár efektů zestárlo,ale jinak jsem nad efekty žasl. Ten film je pořád naprosto skvělej!!! Skvělej!!! ()

horskejvlk

Můj první film na videu píše se rok 1987 a hledím na něj  e 13 letech se spolužáky když jsme utekli za školu k naší spolužačce, která světě div se vlastnila video SONY taktéž televizi stejné značky, po vysvětlení že tatínek emigroval do Rakouska jsem měl možnost nahlédnout na západní Kinematografii. Po našich klidných televizních inscenací a omezené nabídce ústřední půjčovně Barrandov byl Vetřelci doslova kultůrní šok a tehdy jsem nabyl jistoty, navzdory tvrzení soudružky učitelky občanské nauky, že kapitalistický tábor prohraje, že pokuď kapilastický tábor produkuje takový bomba sci-fi akčnáky tak jednoznačně k zániku směřuje socialistický tábor. Hleděl jsem že dobová kritika tuto 2 strhává a stále ji srovnávala s jedničkou která se skutečně promítala v našich biografech. Na můj názor byla 1 nuda která  nesla jakési poslání bla bla, 2 to je super cool akčnák. Dnes je samozřejmě klasikou byť se již dívám s úsměvem jak jsem obdivoval tvrdý vesmírný mariňáky se supermoderními zbraněmi kteří pak v akci hysterčili a stříleli kolem sebe aniž věděli na co, jako ve Vietnamu, je vidět, že Válka byla ještě moc čerstvá.  Super zbraně, Waskezová tahle ve filmu portoričanka se tam ohání těžkým kulometem MG42 z 2 světové války určeným pro lafetu cha cha, velký um mistrům filmařům. Nutno dodat že další a další pokračování již vymřelo na úbytě. Tohle byl vrchol včetně scény ze souboje ve vysokozdvižném vozíku-chidítku. Poslání sice není krom bacha na gaunery a jejich zisky výrazné jak v 1 ale rozhodně je to koukatelnější než 1. ()

LUIGISde

Dvojka ovela lepšia ako jednotka, už aj efekty stoja za zmienku aj keď dej je od začiatku priehľadný ako plexisklo. Za mňa 60% aj to iba s polahčujúcou okolnosťou že som si to pozrel s tridsaťšesťročným omeškaním. ()

jirikzaboj

Úplně první pokus J. Camerona o pokračování, které posune film na úplně novou úroveň. S jistotou víme, že později mu to vyšlo a ne jednou. V případě Vetřelců není ale tahle otázka na místě a pokud ano, tak je to věc názoru. Výměna režiséra přinesla totiž nejen sebevědomé pokračování, ale zároveň úplně jiný žánr, který nastolil trendy v military sci-fi na následující dekádu a její typicky ověřené aspekty se v některých akčňácích objevují dodnes. Postava Ellen Ripley přinesla do filmového světa obdiv pro ženské hrdinky a díky Sigourney se v budoucnu úspěchu mohla těšit také Linda Hamilton v T2, kterou tímhle směrem svou inspirací na vetřelcích právě Cameron potom vedl a věděl moc dobře, co dělá. Zpětným měřítkem je krásné se na film podívat ve smyslu, že James je sám pro sebe inspirací celý život a aplikuje do svých příběhů již ověřené, ale upgradované stylizace. Tady byl ten zrod a je to povinností každého fanouška sci-fi žánru. ()

Puxina

Ještě lepší než první díl, tentokrát to nebyla jen taková bezmocná naháněčka, teď měli lidé i navrch v podobě mariňáků a stejně dostali na prdel. Pro mě Cameronův nejlepší film. A hlavně musím chválit prodlouženou verzi, která filmu dodává šťávu a je mnohem zajímavější. ()

Aleksia

Neporovnatelné s miestami až smiešnou jednotkou. Cameron sa vie proste vynájsť hlavne čo sa efektov týka a je majstrom vytvárania a udržiavania napätia. Pri tomto som sa konečne aj bála aj keď to vraj nemalo takú hororovú atmosféru ako jednotka. ()

SpaceMoomin

Možná kdyby Promethea a Covenanta točil James Cameron, dopadlo by to lépe. Možná. Tenhle povzdech mi projde hlavou pokaždé, když Aliens dokoukám. To, jakým způsobem Cameron navázal na první zcela excelentní film (a zůstává mi záhadou, kde Scott pro vetřelce ztratil cit), je ukázkou perfektního řemesla a citu pro materiál. Zatímco Vetřelec přináší intimní vesmírný horor, Vetřelci na to jdou skrze akční hororový thriller a perfektně doplňují mozaiku vetřelčího univerzia formou vyprávění, která neskutečně skvěle pasuje a přináší divákovi nezapomenutelný zážitek. Stejně jako u prvního filmu, i tady dostáváme perfektní herecké výkony, práci s kamerou a stříhem, naprosto famózní produkční design, úžasnou práci s tempem a celou řadu ikonických momentů. To vše podepřeno hudebním doprovodem, který už tak hutnou atmosféru ještě zesiluje. Měl bych-li vypíchnout jednoho zástupce žánru sci-fi thriller, byla by volba opravdu jednoduchá, tenhle film má zkrátka všechno. Nezbývá než doufat, že se třeba někdy v budoucnu dočkáme obdobně kvalitního vetřelčího filmu. 10/10 ()

trilobit4

Závěrečná scéna je prostě nesmysl, který to celé torpéduje. Celé to kdysi dávno zazdil můj fyzikáře ze základky, který prohlásil, že by Ripleyová v tom proudícím vzduchu vyhučela dírami, které v ní ani nejsou. Tím to celé zazdil a já to prostě bez záchvatu smíchu nezvládnu. ()

Artyom_SVK

Za mňa menej hororové a viac akčnejšie, ale o to lepšie Sci-fi než jednotka. Je pravda, že samotní votrelci tu nepôsobia až tak hrozivo, keďže ich tu vidíme padať ako muchy, ale zato ich kráľovná to vynahradzuje. Odporúčam pozrieť predĺženú DC verziu. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015