Jirkacek

Když jsem viděl první díl vetřelce z roku 1979 od mého oblíbeného režiséra Ridley Scotta v kině, bál jsem se pak spát sám v pokoji. Tenkrát se zrodil fenomén žánru Sci-Fi, který byl mnohokrát kopírován s menším či větším úspěchem. Byl jsem rád, že jsem se i já tehdy stal svědkem nové éry hororových filmů, odehrávajících se ve vesmíru. Proto jsem byl zvědavý, zda se režisérovi Jamesovi Cameronovi povede v druhém díle s názvem Vetřelci stejný úspěch zopakovat. Měl velkou výhodu v to, že jednička vydělala hodně peněz a tak se na dvojce nemuselo nijak šetřit. Byl jsem spokojen, že vše začalo tam, kde první díl skončil, akorát jsme se v čase posunuli o 57 let do budoucnosti. Po takové době byla totiž objevena záchranná loď důstojnice Ripleyové, ve které unikla v prvním díle z lodi Nostromo. Musela se smířit s tím, že její známí mezitím umřeli, zatímco ona nezestárla skoro vůbec a také s tím, že jejímu vyprávění o vetřelcích nikdo nevěřil. Mimo jiné také proto, že planeta vetřelců LV-426 byla již řadu let obsazena lidmi a a žilo tam několik desítek rodin kolonistů. Rozruch utichl do té doby, než Země ztratila s kolonií na LV-426 jakýkoliv kontakt a tak byla na tuto planetu vyslána loď s americkými vojáky a také s Ripleyovou. Ani v druhém díle nechyběl android Bishop, jenž tentokrát byl ten hodný a lidem pomáhal. Nutný úvod jsme tedy měli za sebou a docela mne překvapilo, že se tvůrcům podařilo velmi dobře navázat na první díl a vytvořit logické pokračování a na to stačilo cca 30 minut z celkových 137. Po příletu na planetu začalo prozkoumávání lidské kolonie, v níž našli živou jen jednu malou holčičku, nicméně to pravé ořechové s pachutí vetřelčích slin začalo o pár minut později, když se vypravili za monstry samotnými. A pak už vlastně až do konce filmu druhý díl nepřestal být nabitý akcemi, strachem a neustále na zem padaly prázdné nábojnice dokud bylo čím střílet a dokud měl kdo vystřelit. Lidí ubývalo, ale vetřelců také, každopádně vše směřovalo do nervy trhajícího finále, kdy bych na přežití zbytku lidí nevsadil ani pětikorunu ze svého milionového konta. Škoda, že žádné nemám, ale zato jsem měl opět stísněný pocit při těch scénách, kdy se vetřelce objevil v celé své hnusnosti. Prostě druhý díl se dokázal své první kolegyni vyrovnat a akcemi ještě přebít, takže jsem byl opravdu spokojený a těšil se na třetí pokračování. Ten druhý díl byl nominován na celkem 7 Oscarů včetně nejlepšího ženského hereckého výkonu pro Sigourney Weaverovou a nakonec zvítězil v kategoriích Nejlepší střih zvukových efektů a Nejlepší vizuální efekty. Nejen proto ani já nemohu dát filmu Vetřelci méně než pět měsíčních hvězd *****. ()

Chuckymaster

Lepší než jednička. Doporučuji protože: + Je to klasika + Je to kult +Skvělá atmosféra +Lekačky +Uditíte královnu *Rypliová je i v tomto díle ()

hmyzovrah

Klenot mezi klenoty. Ano u tohoto snímku jsem poprve mohl říci: to je to pravé scifi! I když postava Ripleyové mne absolutně nezajímá, i tak hodnotím za ***** Jsou tam totiž drsní Mariňáci, ještě drsnější Vetřelci(kterym jsem samozřejmě fandil) tak i postava Bishopa. Děj je skvost, vizuál supr a akční scény taktéž. Cameron podle mého posunul Vetřelčí ságu o několik úrovní výš. ()

tXtX

Arogantný a drzí Cameron schmatol všetko to, čo Scott vybudoval od podlahy a spláchol to celé s úsmevom do hajzlu. Povolal svoj vlastný tím a z atmosferického, strašidelného a klaustrofobického hororu nám spravil akčné scifi. Ale kurva dobré akčné scifi! Milujem tento  film, ale jednotka je skrátka jednotka... ()

Duffman 97

Je to jiné než jednička,je to příběhově tupější než jednička ale je to stejná pecka jako jednička.Zatímco Scott nás dusil v tísnivé atmosféře na Nostromu,Cameron se utrhnul ze řetězu a servíruje nám tu akční pecku ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co teď kurva budeme dělat? Co budeme dělat?" - "Co kdybychom si udělali ohníček a zazpívalyi pár písniček? Co vy na to?" Sigourney Weaver jako Ellen Ripleyová, byla po dlouhých letech nalezena v záchranné lodi a dopravena zpět na Zemi, leč netrvá to dlouho a musí znovu na onu planetu, kde tehdy se svými kolegy našla vetřelčí vajíčka. Planeta totiž byla kolonizována avšak nyní s ní byl přerušen veškerý kontakt a Ripleyová větří návrat slintající vesmírná bestie, tak se tedy vydává na smrtelně nebezpečnou misi: zjistit, co se děje a případně zachránit ty, kteří jsou v nebezpečí. Ridleyho Scotta vystřídal režisér James Cameron, který dokázal své kvality Terminátorem. Na svou dobu tedy úžasné a dokonalé triky. James Cameron si z Terminátora vzal i herce Michaela Biehna, který je zde téměř ve stejné roli jako v Terminátorovi. Ustoupila tady hororová atmosféra, ale přibilo akce, krve, obětí, napětí, hlášek a ve filmu se nám taky prvně ukáže vetřelčí královna. Těžko dnes říct co je lepší, jestli Vetřelec nebo Vetřelci, neboť oba filmy považuji za velice zdařilá díla a netroufám si je porovnávat. - 80%. ()

ferina02

Na druhý díl jsem se těšila, protože recenze z internetu říkali, že jde o neméně perfektní dílo. Navíc všechno, kde hraje Sigourney Weaver, musí být skvělý. Dokonce jsem si i udělala popcorn, jak jsem si myslela, že mě nemůže nic překvapit a mě čeká podobná podívaná jako Alien. No jenže takhle to dopadne, když se nasadí laťka až příliš vysoko. Začátek byl více jak skvělý, dobrý úvod do děje a pěkný pomalý rozjezd. Nevím, jestli to bylo tím tragickým dabingem, ale jakmile se objevila nová posádka, prostě to šlo z kopce. Já mám opravdu ráda akční filmy a sakra, sci-fi bych si mohla nechat vytetovat na hlavu, ale proč to pro mě bylo tak trochu zklamání? Občas jsem si připadala jak v béčkovym filmu. Možná to opravdu všechno bylo tim hroznym dabingem, kde postavy furt tak nepřirozeně hekali a Aliens ve mně prostě nedokázal probudit to, co první díl. Ovšem scéna v "hnízdu" s královnou...to bylo jiný rodeo. Asi nejlepší moment celého filmu. A i malý souboj s facehuggerem mě trochu zamrazil. Atmosféra tam sice nějaká byla, jako například při prvním průzkumu kolonie nebo při čekání v modulu na vetřelce. Ale na samotnou Ripleyovou vs vetřelec uprostřed vesmíru v jedné nákladní lodi s celou posádkou mrtvou to nikdy mít nebude. Mohla bych na to jít do kina o půlnoci a stejně by mě víc dostal první díl doma u televize. Finále bylo aspoň pořádně vypjatý a přežilo to více osob, tak to nebylo tak strašně depresivní. ()

drkaldj

Toto pokračování se řídí heslem že větší je lepší. Takže je tady víc vetřelců a taky akce. Rozšířená verze filmu dost pomáhá. Ale opět stejně jako u prvního dílu mi něco chybí. Nebo možná zbytečně přebývá. Nemůžu se zbavit pocitu že akce je taková mírně nezáživná. ()

Jad

Tak tento film mal takú úžasnú atmosféru, že ešte aj po 2 hodinách od dopozerania mám stiahnutý žalúdok. Výborne napísané, zrežírované a zostrihané. Pán Cameron sa s tým "nebabral" a na rozdiel od Scotta stavil na rýchlejší a svižnejší dej, čo bolo obrovské plus. Tento diel možno nemá až takú veľkú umeleckú hodnotu ako jednotka, ale vo všetkom ostatnom ju predčuje. Poslednú trištvrťhodinu som ani nemohol dýchať, tak som sa bál o Ripleyovú a Newt. Určite film hoden zhliadnutia a takisto svojho mena. 90% ()

Maslo133

Pro mě osobně nejlepší akční scifi/horor/thriller co jsem kdy viděl. Použité kulisy, praktické efekty a hudba vytvářejí naprosto nezapomenutelnou atmosféru, kterou se už žádnému novému scifi nepodařilo napodobit. Do konce života si budu pamatovat hlášky Hudsona, který ze začátku machruje pak panikaří a nakonec se smíří s tím že jsou všichni v hajzlu... Nejlepší military sci-fi všech dob.   . ()

Mike_Doe

Na počiatku bol Votrelec a Votrelec bol u R. Scotta a ten Scott bol filmový boh. On bol na počiatku u R. Scotta. Votrelec povstal skrze neho a bez neho by nepovstalo nič z toho, čo povstalo. No prišiel iný filmový boh a volal sa J. Cameron. Prišiel vydať nové svedectvo o Votrelcovi, aby skrze neho všetci uverili že urobí niečo prevratné. On sám prekonal neprekonateľné, a staré svedectvo o Votrelcovi bolo prekonané. Film Votrelci prišiel na svet a diváci povstali skrze neho. Amen ()

BStone

Absolutně kultovní film, pro mne pak jednoznačně a navždy kinoverze. Speciální verze skvělá pro fanoušky a určitě ne dříve, než kinoverze. Každopádně srdeční záležitost, kterou si dávám minimálně jednou ročně. 100% ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015