octopuska

Shlédnuto v kině poprvé, ve vyčištěné prodloužené režisérské verzi se super zvukem,úplně jiná dimenze než v televizi, znám to nazpaměť a přesto jsem se bála a měla nervy nadranc, tak moc to fungovalo. Cameron je magor, ale geniální. Rozhodně nejlepší akční horor. Doporučuji zajít do kina. ()

David.Darco

Pre mňa osobne najlepší Alien. Aj keď sa vytratil obraz hrozby Aliena ako jednotlivca, táto vyvražďovačka funguje. Nemal som pocit, že by film nebol dostatočne zachytil atmosféru, ktorá mu patrila a ktorá bola v prvom diely. Každopádne Alien ako jednotlivec stráca na svojej nadpozemskosti a dokonalosti. Tak či onak... Osobne mi tento prístup vyhovoval trochu viac. 95% ()

Motinski

Od pomalého budovania strachu v prvej časti sme prešli k akčnej pecke. Je to iné, ale Cameron je v tomto doma a v technických veciach nikdy nezaváha. Čo sa týka akčných scifi tak ide o ten najväčší masterpiece kde stále fungujú aj prvky hororu, tempo nespomaľuje ani na chvíľu (doslova ani na chvíľu) a napätie by sa dalo krájať. Votrelec je nám, čo sa týka dizajnu, predstavený ešte viac a pocit beznádeje postáv cítiť až do konca. Spolu s T2 Cameronov najlepší film. ()

Remivsremi

Pokračování, které se drží klasického pravidla pro sequely. Všechno musí být větší, víc akce, větší rozměry. A dvojka to plní, ale k tomu přidává i mnohem důležitější věci. Celá mytologie se rozvijí. Máme tady skvělé hláškující bandu mariňáku, ještě drsnější Ripley a děj se stáčí do akčnější polohy, což ničemu neškodí, ba naopak. I dětská postava je výborná a dokáže milé překvapit. Cameron je borec. To, co si osvojil u Aliens, potom použil i u druhého Terminátora. Kdyby všechna pokračování vypadala podobně, budeme šťastní diváci. ()

Magneto

Čistá akcia s atmosférou ako hrom.Skvele napísané postavy,ktoré prirastú k srdcu a v dosledku toho je akcia na obrazovke intenzívnejšia a vtiahne vás do deja.Cameron je majster rozprávač, génius réžie a budovania atmosféry ()

t_gon

Prvni setkani se Scottovym vetrelcem me nijak extra neoslnilo. Byl to proste dobrej sci-fi horor. Dvojka, to je jiz jina kava. Sahodlouze se zde rozepisovat je zbytecne, pac takhle perfektne namichat akci a hustou hororovou atmosferu, se povedlo zopakovat opet az Cameronovi se svym T2. Vetrelci jsou unikatni podivana, vubec nejlepsi dil z cele Vetrelci sagy a jeden z Nej akce/horror filmu vubec, kterej si vychutnate nejlepe jako Director's cut. ()

Honzíno

Dávám pět jako u prvního dílu. Ale první díl mě zaujal více. I když finální scéna je nezapomenutelná a opět se koná plejáda skvělých výkonů ve všech směrech. (Vévodí Rebecca alias po česku ňjůt:) Je to už samozřejmě trochu něco jiného. Cameron zhutnil části filmu do velkolepé akce, což je však režisérův styl, takže to tak asi má být, že. Skvělý akční film s velkou dávkou napětí, avšak s poklesem atmosféry tak charakteristické pro první díl._Naprosto perfektní ultrazhutněná, atmosférická záležitost. Cameron šel jinam, po svém jako vždy a vytvořil unikát jako před ním Scott. Několik skutečně nezapomenutelných scén a opět vynikající Sigourney._Brutální pecka. Cameron si semtam pohrává se Scottovými postupy, ale vytváří vlastní atmosférou, klasicky akčně hutnou. Spolu s The Abyss to nej, co Cameron natočil. Kam se hrabe rodinnej Avatar, slabý kafe, který nakonec stejně vykrádá závěr Vetřelců. Finální scéna je tak neskutečně grandiozní, že mi z toho pokaždý naskočí snad husina. 100% Vygradovaný klenot Vetřelec má sobě skoro se rovnajícího bratra._Vím, že můj komentář už je dlouhý, ale momentálně mám za sebou kinoprojekci rozšířené verze. Film je jednoduše bez chyby a stárne jen velice pomalu - pouze kvůli trikovým scénám letů lodí, kde je zub času nejvíce znát. Perfektní hudba a kamera. Vetřelci jsou diamantem světové kinematografie, ale měli svou cestu zjednodušenou, neboť jim ikonu, svět a atmosféru vyrobil Scott se svou prvotinou. ()

Sfinkter

Cameron s Biehnem si dva roky po precizním Terminátorovi střihli snad ještě větší chuťovku. Kdo z režisérů chce točit úspěšná pokračování, měl by si vzít u Camerona doučování režie. Vetřelci jsou film, který člověk může vidět po kolikáté chce, a vždy se u toho bude ošívat. Stan Winston odvedl bizarní práci a diváci mu budou navěky děkovat. Bonusový a rozšířený zážitek přináší Director´s cut. ()

Wall-E

Z celé ságy o vetřelcích je ten Cameronův nejlepší... Nic proti prvnímu dílu Ridleyho Scotta, ale James ho překonal. Výborné efekty, skvělá akce, scénář a hlavně bezkonkurenční režie. Poprvé jsem "Aliens"viděl na VHS ještě s rychlodabingem asi v roce 92:-) a to mrazení si pamatuju ještě teď. Scéna kdy Ripleyová v nakladači bojuje s královnou je nezapomenutelná. ()

st.jim

Horová klasika, kterou miluju a nikdy se mi neohrála. James Cameron o5 dokazuje svoje kvality a ukazuje, že i popračování může být vynikající. Více akce a více vetřelců je to, co pokračování potřebovalo. ()

JimmyII

Cameron uchopil vetřelce po svém, vzniklo tak akční sci-fi, kde vojáci válčí s haldou dobře viditelných vetřelců. Tenhle odlišný přístup mi nesedne a moc se mi nelíbí, ale Cameron je moc velký profík, abych šel s hodnocením níž, i když následující dvě pokračování mě vlastně bavila víc (a dostala 4*), jenže nejsou ani zdaleka tak konzistentní a jednotné jako Vetřelci. A to je hlavní devíza tohoto filmu, posledního důstojného pokračovatele vetřelčí série. ()

DaUr

Oproti jedničce lehké zklamání. Camerona nemám zrovna v oblibě - režisér je to možná kvalitní, ale chybí mi u něj nějaký prvek, podle kterého bych poznal že je film právě od něj. Navíc, pokud se nepletu, pracoval i na scénáři k Aliens, a právě ten mi přišel jako nejslabší článek snímku. Akce OK, správná adrenalinová jízda, postavy skvělé (škoda, že Carrie Henn v kariéře herečky nepokračovala) a hudba obstojná. Chápu tedy zdejší hodnocení, ale pro mě 80%. ()

Honzek

Když jsem poprvé viděl tento film, byl jsem malý skrček a nějakým nedopatřením mi to pustila známá moji matky (měla za to, že mi to nemůže ublížit). Dva dny jsem nemohl spát, protože jsem měl tak velký strach, jaký jsem snad nikdy nezažil. Ale stálo mi to za to! Všechno na tom snímku mne upoutalo, od příběhu až po skvělé herce a vynikající efekty, které byly na svou dobu opravdu impozantní - avšak i dnes nejsou špatné ba právě naopak. Když jsem to shlédnul pětkrát za týden, říkal jsem si, jo, tohle je legenda - škoda jen, že nevím, jaké to bylo na planetě LV-426, co se kolonistům stalo a tak dále. Directors cut mi však ukázal, že na lidi jako já, se myslí a myslí se na ně hodně. Rozšířenou edici považuji za jednu z nejlepších věcí jaké jsem kdy viděl, minimálně co se týče sci-fi hororu. Pokud jste to neviděli, urychleně to napravte, čeká vás opravdová jízda. ()

Mrkvič

Takřka absolutní vrchol na poli akčních hororů. Tedy po Terminatorovi 2. Úžasné herecké obsazení, kdy hlavně Lance Henriksen má svou životní šklebící se roli. Cameron vystihl požadavky diváka a nabídl vše, co tehdejší animatronické techniky dovolovaly. Ani po 25ti letech to pořád vypadá skvěle. Akce rázná a většina hlášek je slušně načasována. Krom nostalgie ale hodnocení vychází z rozšířené edice, která rozšiřuje mateřský vztah Ripleyové s malou Hwen nebo jak. ()

karlik4801

Brilantní počin Camerona skoro překonal Scottův první díl. Toto pokračování jedničce hodně šlape na paty. Drsní vojáci, vojáci poserové a vojáci bez tváře proti hromadě vetřelců. I přes jejich odvahu to dost prosírají. Mega vetřelec na konci filmu se doopravdy monstrozně povedl a ten souboj s "robotickou" Ripleyovou, to byla opravdu vynikající podívaná. A i když jsem zvyklý na nynější dobu, film jsem si užil. ()

Mirokukii

Ponechal skvělou atmosféru. Přídal výbornou, nervy drásající akci. Cameron Scottova Vetřelce neznásilnil, ale pozvedl na další úroveň a zavedl nás kousek dál do vetřelčího světa. Hrstka mariňáků vs. hordy Vetřelců. Ripleyová vs. královna. Souboje krev na kyselinu slyzovou. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $17,000,000 // Tržby USA $85,160,248 // Tržby celosvetovo $183,316,455 // Otváraci víkend $10,052,042. Skvelý, skvelý, skvelý. Iné slovo pre tento film neexistuje. Ripleyová sa nám vrátila v plnej paráde a spolu so špeciálnou vojenskou jednotkou, idú loviť votrelcov. Najozaj neskutočný zážitok, sledovať, ako vojaci bojujú s votrelcami, strašidelné prostredredie, dej, hudba, herecké výkony. Po všetkých stránkach je tento film dokonalý. ()

skrblik007

James Cameron vystřídal Ridleyho Scotta a napětí nahradila akce. Jedno ale zůstává - Sigourney Weaver coby zabiják vetřelců. Aliens je jeden z nejlepších sequelů všech dob a děkovat za to můžeme především Cameronovi. EDIT: Po zkouknutí režisérského sestřihu na velkém plátně (díky za navracení těchhle klasik!) se dojem jen a jen vylepšuje. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015