oxiddusny

Nedávno jsem shlédnul director´s cut tohoto kultovního filmu a byl jsem mile i nemile překvapen. Mile ve smyslu, že se člověk dozví spoustu podrobností a detailů, které byly v původní verzi vynechány. Nemile bohužel v tom smyslu, že právě tyto vystřižené scény jsou pro film dost klíčové. Tak například bratr i rodiče malé Newt byli z původní verze zcela odstraněny, ikdyž to byli právě oni, kdo objevili ztroskotanou loď Vetřelců a zavlekli je tak na základnu plnou kolonistů (navíc se v titulkách objeví i jejich jména! ). Další, už ne sice tak klíčová, ale stále výborná scéna je jakým způsobem brání první vlnu útoků Vetřelců na zabarikádovanou laboratoř. Pomocí 4 automatických kulometů na stojanech s detektory pohybu "sundají" hezkou řádku Vetřelců, čímž Ripleyové (a později i divákovi) dojde, že vzhledem k počtu vystřílených nabojů (mariňáci s hrůzou sledují monitory napojené na kulomety, z 2000 zbyde pouhých 10 nábojů), už tolik živých Vetřelců v komplexu nebude a odváží se proto jít ven a Ripleyová později i vrátit pro Newt. Jen pro upřesnění v kolonii žilo něco kolem 70 rodin, takže hrubý odhad alienů je kolem 300 maximálně. Suma sumárum, director´s cut tohoto výborného filmu je prostě pecka, mám ten film ještě radši než kdy předtím, najednou do sebe všechno tak nějak zapadlo. Rozhodně 5 z 5 !!! ()

shinys

Můj nejoblíbenější film, perfektní pokračování ( kdyby takhle vypadaly všechny dvojky, to by byl ráj na zemi), Director´s cut tomu dodává další rozměr. Cameron trochu slevil z atmosféry jedničky, zato přidal akci a božskou královnu. Poklona Pane režisére. ()

RISOvonVODKA

Osobne asi moja najobľúbenejšia časť, ktorá sa stala predlohou aj na herné spracovanie. Je to časť, ktorá oplývala veľmi mocnou atmosférou beznádeje a obkľúčenia. Ruky sa mi potili, aj keď som dopredu vedel, ako sa film skončí. Po Ridleym sa ukázal Cameron. A ukázal sa v plnej kráse, tak ako ho poznáme. S vlastnými pravidlami a vlastným štýlom, ktorý bol pobratý teda úplne inak ako v prvom diely, avšak o nič horšie. A pozrem si ho opäť o pár rokov. ()

VicTime

Jedinečný film, který mě uchvátil svou atmosférou a dokonalým vizuálním zpracováním. Děj sice není nějak strašně jedinečný, ale film patří k mým nejoblíbenějším. Dokonce bych řekl, že se minimálně vyrovnává prvnímu dílu od Scotta. Závěrečný souboj s královnou je jen třešnička na dortu. ()

m62

Veľmi vydarené pokračovanie, trocha iný žáner, ale napriek tomu veľmi dobré. Zo začiatku som sa obával, že to bude obyčajná strieľačka , ale nakoniec som videl strhujúci akčný príbeh. ()

michell2

Jedničku jsem viděl poprvé v kině tuším v roce 1982 a "dvojku" Cameronovu díky VHS kazetě dabované jedním hlasem :-)) pak za "totáče" v roce 1989 a uchvátil mě úplně stejně. Za ca dva roky jsem jej pak viděl pohodlně zase v kině. Jednička byla komorní, děsivá sci fi, dvojka plně akční děj. Myslím, že to Cameron hezky rozvinul. Včera jsem viděl DC (directors cut) a docela mne překvapilo, že z toho vystřihly ty scény, které tolik osvětlují. První ca 5ti minutová ukazuje jak vozítko s rodinkou a s "Newt" na palubě dorazilo k vesmírné lodi s vejci a otec dopadl stejně jako Kane. Tady Newt krásně zapiští...:-) jako potom ještě několikrát. Vidíme i osadníky jak pracují ve stanici. Pak je tu mj. další docela důležitá, leč vystřižená scéna, kdy mariňáci zabarikádovaní v komplexu použijí na dvou přístupových bodech rychlopalné kanóny ráže ca 15-20mm ovládané počítači. Krásná scéna, kde rychlopalky skolí pár desítek vetřelců. Teprve pak se vetřelci přeskupí a zbytek vyrazí již tím známým žebrovaným stropem. Někdo tu v hodnocení psal, že mariňáci jsou po zuby ozbrojení. No možná z pohledu roku 1986, ale ani to ne. Mají v podstatě jen klasické zbraně, útočnou pušku nebo chctele-li samopal s granátometem (docela běžná věc v r.86), plamenomet či ty počítačem ovládané kulomety-malorážové kanóny. Žádné, ale žádné vesmírné zbraně hodné doby, kdy se vydají na LV 158. Tedy třeba zbraně schopné střleby za roh, bomby které při výbuchu vysají ve svém okolí vzduch, malé na dálku ovládané průzkumníky, zbraně které tolik nehltají střelivo nebo laserové zbraně...jj asi to korporace WEYLAND-YUTANI nechtěla, chtěla tu potvůrku zase dovézt na zem. Trošku nad rámec se mi zdá chování Ripley kdy spálí vejce a střílí na matku ač ví, že celá kolonie za pár minut bude zničena nukleárním výbuchem. OK má na ty vetřelce děsnej vztek...Jen mi trochu mrzí, že u Promethea každý viděl mouchu na všem dění a k prvním dvou dílům nikdo -skoro nic ? :-)) KDO JSTE NEVIDĚLI "dc" URČITĚ NA NI MRKNĚTE !!! Je to prostě stále pecka a je málo sci fi filmů, které dosahují kvalit jedničky a dvojky. Spíše jim nesahají ke kotníkům. Přehnal jsem to? Tak dobrá ..po pás :-) U jedničky jsem říkal díky Ridley tady říkám to samé..Jamesi, díky ..! ()

klipers

Málo krát sa stane, že dvojka sa vyrovná jednotke.... akurát že tu tí votrelci vybehnú hneď. Nemusíte na nich čakať. A ja to čakanie tak rád... :) ()

SacRoS

Cameron prostě v režii exceluje, to je bez debat. Weaver je brilantní herečka a samotný Aliens, důstojné pokračování prvního dílu. Kdo neviděl na Blueray, jako by nebyl. Teprve pak toto dílko lze plně docenit. ()

pekkanik

Ale áno. Na jednotku to síce nemá (má na ňu vôbec nejaký film?), avšak tu sa na to ide iným štýlom a je to len dobre. Parádny napínavý akčňák, takmer nezničiteľná Ripleyová, nadupaní mariňáci, zákerný maník zo Spoločnosti, android, malé dievčatko a stovky šialených potvor, proti ktorým sa dá predsa len trošku brániť, čo si viac želať? ()

lenoch

"Už si tě někdo splet s chlapem Vasquezová?" - Ne. A tebe?", "Na člověka dobrý...", "Podívej se na tu holčičku. Přežila tu sama pět týdnů. - Jo? Takže to tady teď bude velet?" Ve svém žánru dokonalé. Lepší sci-fi akci neznám. ()

Shelma

Díky tomu, že jsem viděla prodlouženou verzi Aliens, jsem pochopila mateřskou až nepříčetnou zásadovost Ripleyové, na druhou stranu, která žena by se v rámci svých fyzických možností, nezachovala stejně, pokud jde o dítě, byť cizí. Oproti Alien je tu více akčních scén a méně psycho nátlaku, dá se říct, že každý režisér vtiskne do filmu kus své duše. Někdo má holt zálibu v psychologii a jiný má zas více dobrodružnou náturu. Díky této směsici pak vznikne sci-fi monument, na který se budou s nadšením dívat ještě generace po nás. ()

Ragnar

Líbí se mi ty nádherný, krvelačný stroje na zabíjení (a jen pro upřesnění myslím ty vetřelce, ne mariňáky. Ti teda moc pěkní nejsou), pro změnu sympatický a kladný android a také to, že je to akčnější. Nic proti tísnivé atmosféře jedničky, ale mám raději, když mají obě strany zhruba stejné šance. Nebo aspoň když to vypadá, že mají zhruba stejné šance. Mohl bych si to pouštět stále dokola a dokola a dokola, protože z nějakého důvodu inklinuju k obětavým, charismatickým hlavním hrdinům, tedy pokud to nejsou nezranitelní pošuci, a Michael Biehn tu charisma vyzařuje o síle mnoha megawattů. Scénu z ošetřovny bych si mohl přehrávat každý večer, dokud by mi z toho definitivně nehráblo. A jak bylo už zmíněno - DC verze je L U X U S N Í. :) ()

Mana

Vesmír je nesmrtelný, stejně jako tento snímek. To, co dokázal Ridley Scott ve filmu Vetřelec, dokázal jinak i James Cameron zde. Nepřekonatelné napětí a akce. A scénář je nepopsatelný! ***** ()

Karel.Racek

Taková Sci-fi vyvraždovačka. Ale dokonalá. Ten kdo má rád tento žánr, tak je povinnost tento film vidět. Naprostý skvost Sci-fi a laťka kterou tento film nasadil nebude asi nikdy překonána. Doporučuji zhlédnout Director's cut: 154 min. ()

lahvi

"Sakra vypli proud. " "Jak to myslíte vypli proud?! ." :D Bill Paxton tu má zase skvělou roli, jako třeba v Pravdivejch lžích. I když je to už 27 let !! starej film, tak se mi na to kouká mnohem líp než na ty dnešní počítačový srajdy. Ty modely a kulisy maji mnohem větší autenticitu. Je to celý takový přirozenější a uvěřitelnější. Nemluvě o tom, že to má atmosféru a hlavně - nikam to nespěchá na rozdíl od dnešních braků přeplněných akcí a počítačovejma animacena na úkor všeho, co film dělá filmem. Vetřelec patří k filmům, který nestárnou, což je právě u sci-fi jednoznačně nejtěžší počin. ()

EchoswordCZ

Rovnou řeknu - bez výčitek - že tento díl vetřelčí ságy je můj nejoblíbenější. Proč? James Cameron spojil akční horror a válečný film do jednoho, nutno dodat fungujícího, celku. Už to není jen o bezbranné posádce vesmírné lodi, zde jsou hlavními hrdiny po zuby ozbrojení mariňáci. Ovšem po chvilce nejistoty, zda to nebyl krok vedle, se opět objeví ona beznaděj a strach, což jsou věci, které tak proslavily prvního Vetřelce od Ridley Scotta. V hlavní roli je opět Sigourney Weaver, jakožto důstojnice Ripleyová. A opět je úžasná. Hudba od Jamese Hornera také není špatná a v pravý okamžik dokáže navodit přesně tu atmosféru, jakou Cameron zamýšlel. Pro fanoušky Vetřelce jasná volba, pro ostatní zajímavý akční horor na večer. ()

Balgool

A máme tady další opravdovou nukleární, nadupanou, adrenalinovou bombu plnou nezapomenutelných hlášek. Snad nikdo nemůže zapomenout na legendárního Hudsona v podání Billa Paxtona. ( př. Vypli proud? Jak to myslíte vypli proud?! Jsou to zvířata!!! ) Film Aliens je ne důstojné, ale plnohodnotné pokračování pod taktovkou boha Jamese Camerona. Jíný než Alien? Ano! Je to špatně? V žádném případě. Vsadím se, že ten, kdo v roce 1986 navštívil premiéru tohoto kultovního snímku, čekal pokračování v podobném hororovém survival stylu. Místo toho se dočkal adrenalinové jízdy plné slizu, kyseliny a kulek z legendární M41A Pulse Rifle. V tu chvíli již byla legenda na světě. BRAVO!!! V ()

Dexies

Důstojné pokračování prvního dílu ... jiný režisér, jiné pojetí děje, zápletky a celého filmu ... z komorního dramatu se stalo akční drama a vůbec to neuškodilo ba naopak ... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015