Han22

Co napsat ke klasice? Snad jen absolutní military sci-fi nářez, který našel důstojného nástupce až možná ve Hvězdné pěchotě o 11 let později, jeden ze dvou nejlepších Vetřeců (těžko říct, jestli je lepší tohle nebo jednička), potoky krve, slizu, kyseliny, mraky vystřílených nábojů a mezi tím někde zoufalý mateřský cit Ripleyové, která mezi vší tou smrtí a zmarem se snaží najít a zachránit malou holčičku. Pro mě sci-fi roku 86 a jestli jste to ještě neudělali sežeňte si Director´s Cut, stojí to za to!! ()

killjezor

Důstojné pokračování Vetřelce.Proti prvnímu dílu prakticky akční věc.Cameronovi se povedlo neustrnout v hororové atmosféře a rozhodl se představit alieny v plné kráse.Už se neděsíte neznámého jedince,ale obrovského množství.Výborné drsňáské dialogy a některé scény jsou nezapomenutelné! + doporučuju bonusy na divku a sledovat zásadně v původním znění. ()

bari68

Nedá sa povedať nedôstojné pokračovanie ,ale skorej ,,horšie,,.Je pravda,že Cameron natočil Votrelcov z trochu iného uhla pohľadu ako Scott.Jednotka dbala viacej na atmosféru ,dusno ,dvojka nám servíruje zasa scény nabité akciou .Pre niekoho je práve toto pokračovanie navýšením pomyselnej laťky ,pre mňa konštatovaním ,že to čo zdobilo Ridleyovu verziu mi tu proste chýbalo. ()

iXtr3m3

Cameron je režisérsky diabol akčných filmov, pretože dokáže svoje diela dotiahnuť do pekelnej dokonalosti. Z pôvodného survival hororu odstránil na prvý pohľad tú najzákladnejšiu časť a to hororovú zložku, ktorú však nahradil toľkou porciou akcie a napätia, že redefinoval pôvodnú podstate od dokonalého survival hororu k dokonalej akcii na ktorú sa nezabúda. Povinnosť vidieť v režisérskej verzii, ktorá predsa len pridáva momenty, ktoré vo finálnom zostrihu nie sú, ale kniha ich obsahuje... Poznámka na záver, zvuky dvoch najpoužívanejších strelných zbraní z tohoto skvostu budem poznať navždy aj so zatvorenými očami a určite nie som sám... :) P.S. Zhliadnutie pri remasterovanej obnovenej projekcii v Cinemaxe, to bol aj po tých XY rokoch zážitok. ()

bruceman7

Všech pět (hvězdiček) pohromadě je pro skalního příznivce sci-fi povinnost. A pokud k tomu přičtu, že v celém filmu jsem si povšiml jedné jedinné americké vlaječky, tak je to na 120% ()

Testament

Vzpomenu si na jednbu starou reklamu s citátem: "Kdo to neviděl, ten, jakoby nebyl":). Nemá to obdoby, prostě klasika v tom nejlepším slova smyslu, jež dává na frak AVP i AVP2. ()

Spike23

Ta drsná Vasquezová ne a ne chcípnout :). Ne, teď vážně. Tohle je ten pravý Alien, kterým se všechno možné inspiruje. I když kvůli docela velké změně žánru se Aliens stali nesrovnávatelní s předchůdcem, stejně mi po tomhle najednou jednička připadá jako nějaké ''hororové béčko'' (jak by mnozí uživatelé označili 90% hororů, které se kdy natočily). Dokonce jsem u toho málem umřel, jak jsem zapomněl dýchat při scéně s matriarchou. Úžasné zpracování, rozvoj příběhu od jedničky, postavy, prostě všechno. Obrovský pokrok. ()

SkyLukey

Většina lidí považuje druhý díl Alienů za lepší, ovšem já patřím do té menšiny. Jak již bývá zvykem, pokračovací díly nikdy nedosahují kvalit prvního dílu. Takové pokračovací filmy chápu jak nutné ždímání peněz ze slávy jiného filmu. ()

see_sawandrew

(I když) S obrovskou profesionalitou a filmařskou nadšeností, Cameron narozdíl od Scotta pojal vetřelce značně militaristicky, čímž z něj udělal spíše akční než hororové sci-fi. Příznivci hororu trochu zapláčou, akčňáci zajásají. Řadím se do první skupiny. 85% ()

Wally

Pro mne nejlepší film z 'alienovské' řady...nejstrašidelnější, nejakčnější, nejnapínavější. Skvělá záležitost! ()

MilkyA

hviezda dole: sigourney zavesena na okraji priepasti, na jej nohe zavesena big mama votrelec, pod nimi holy vesmir a hop! votrelec drbne, hura happy end ! ...nejake napady ako k tomu mohlo dojst? XD (aspon myslim ze to bolo v tejto casti, kukala som to po sebe a celkom sa mi to zlieva) ()

Benedygtus

Velice dobre navazujici pokracovani a presto, alespon pro me, velice jine. V "jednicce" jsem si ze strachu jen tak tak nenadelal do textilu, musim priznat, ze i tady jsem se odsouval od obrazovky tak daleko, jak mi sedacka dovolila, presto to nebyl tak zivy strach jako v prvnim dile. Libilo se mi odpovezeni na nektere otazky, ze to nenechali autori filmu vyhnit. Shrnuti je nasledujici: Jestlize Vetrelec(1) byl uchvatny a grandiozni kousek ve svem "oboru", pak Vetrelci(2) je to same jen v jinem havu s vetsi davkou akce, humoru na ukor predesleho (na hranici unosnosti meho zdravi) napeti. ()

Dánek

nenenne. Prave mi dobehly titulky a jsem zhnusen. Musim sice filmu priznat uzasnou atmosferu a spoustu akce, ale to je tak vsechno. Cameron si asi myslel ze divaci nechali mozek doma, jinak netusim. Takovejch hovadin a nelogicnosti, nakonci jsem Sigourney pral at tam chcipne, pac by si to za svoje chovani zaslouzila. Nechapu, proc! Byl by to uzasnej film, kdyby skoncil tak o 25 minut driv a dal bych mu zaslouzenejch pet, ale takhle lepsi tri hvezdy a Cameron at se jde se vsema jeho emocema vycpat. A at si poridi mozek, protoze tohle fakt ne. ()

Ragdoll

Vetřelec ve vrcholné formě, na špici svého úspěšného putování vesmírem. James Cameron ubral trochu strašidelné atmosféry a přidal hollywoodské střílecí akční scény a bitvy, stejně jako přidal nějaké to monstrum navíc. Jediným reálným konkurentem by s přimhouřenýma očima mohla být hororová jednička, ale pro mě jsou prdele-kopající mariňáci mnohem lepší sousto než hrstka vystrašených civilních trosečníků. Už od první chvíle, kdy se akce zjeví na plátně a my vidíme toho prvního prťavýho ítýho vyrvat se z lidských útrob, je to jedna brutální přestřelka za druhou a jednotlivá úmrtí těchto nemilosrdných válečníků nás prostě nenechávají usnout na vavřínech. Všichni herci patří do mých oblíbených a já naprosto žeru každý jejich hlasový či pohybový projev (nechtěl bych nasrat Vasquezovou :) a znovu mě nějaký film pohltil natolik, že se stal jeden z těch vyvolených, které mají to privilegium zařadit se do mé osobní Top15. 100%. ()

Mistickzz

Pokračovanie kultového Votrelca režiséra Ridleya Scotta natočil ďalší z popredných režisérov James Cameron. A od začiatku je to cítiť. Iný štýl točenia, kým Scott jednotku spravil viac tajomnú a hororovú, Cameronova dvojka mala viacej akcie. Sedem rokov spravilo veľa aj vo filmovom priemysle, čo je ozaj patrične vidieť. Sigourney Weaver bola opäť stará dobrá Ripleyová, aj keď už troška staršia a potešil aj Biehn z Terminátora, či hudba Jamesa Hornera. Neviem povedať, či je lepší Alien alebo Aliens. Oba filmy sú kultové záležitosti a oba sú výnimočné, preto dávam rovnaké hodnotenie. 87% ()

Indy

James Cameron pristúpil k pokračovaniu kultového filmu vlastným spôsobom, pridal akciu, "premnožil" Votrelcov a čo je hlavné, vyrovnal sa kvalitou originálu. Určite sa však film nezmenil na bezduchú akciu, skľučujúca atmosféra a hrôza zostali. Po zhliadnutí celej Alien ságy na blu-ray musím povedať, že medzi prvým a druhým Vorelcom nastala vzácna remíza, oba filmy sú skvelé, každý trochu iným spôsobom. Ripleyová v podaní Sigourney Weaver je top hrdinkou žánru a je potešujúce, že akadémia ocenila jej výkon nomináciou na Oscara. Režisérka verzia z roku 1990 je niečo pre fanúšikov, ponúka takmer 20 nových minút, a tak sa napr. dozvieme, že Ripleyová mala dcéru a uvidíme kolóniu LV421 ešte pred jej vyhladením. 10/10 ()

Chipsonator

Vyšla hra Aliens: Colonial Marines ( o jejich kvalitách tu psát nebudu to by mohlo být na dlouho) a já při jejím hraní dostal chuť na filmové vetřelce. Zatímco Scottuv vetřelec byl spíše komornější a sázel na strach z neznámého, tak Cameronuv vetřelec je sci-fi akční nářez. Cameron vyzbrojil mariňáky od hlavy až k patě, přidal k nim Ripleyovou a vyslal je do boje, s nejděsivějším monstrem ve vesmíru. Akce je výborná, hudba taktéž, mariňáci jsou sympaťáci stejně jako vetřelci. A navíc si nemohu odpustit mou již zažitou frázi, a to že Sigourney Weaver se pro roli Ellen Ripleyové narodila, stejně jako se Michelle Rodriguez narodila pro roli Vasquezové (né že by ji Jenette Goldstein neztvárnila dobře, to né, ale celou dobu jsem si musel říkat že to je role přímo pro Michelle, bohužel v té době to bylo jaksi nereálné, a tak může zůstat jen mým přáním aby se Michelle někdy potkala s vetřelcem, a nakopala mu prdel). James Cameron stvořil akční sci-fi klasiku. 87% ()

Lexion69

Akční klasika, ve které musíte čekat na první náznak akce hodinu a čtvrt... Načež se během půl minuty navzájem zmasakruje většina "elitní" jednotky, přičemž ta debilní kráva s čelenkou tam bude dál oxidovat ještě další hodinu! Výkvět armády s disciplínou pětiletých dětí co má na sobě jakési plastové brnění a helmy velký, že s nima div neprojdou dveřma! Co čekaly že najdou!? Dělostřelecký pluk Korejský armády!? Jinak Cameron tradičně neví kdy přestat. Přepísklé, natažené, nudné. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015