Jello Biafra

Podľa mňa jednoznačne najlepší diel série. Jim Cameron sem vniesol svoj povestný perfekcionizmus a vytvoril nezabudnuteľný akčňák, ktorý je dodnes inšpiráciou pre mnohé akčné sci-fi. Ripleyová, ktorá ako jediná prežila vraždenie votrelca na lodi Nostromo sa zobúdza po 57 rokoch z kryogenického spánku a blúdenia vesmírom, aby nakoniec zistila, že spoločnosť, pre ktorú pracovala ju považuje za blázna. Jej historke o vyvraždení posádky neznámym xenomorfom nikto neverí. Navyše sa jej vracajú nočné mory. Jedného dňa však dostane ponuku vrátiť sa na Lv-426 v ktorej vznikla ľudská kolónia ale zrazu s ňou spoločnosť Weyland-Yutani stratila kontakt. Pridáva sa k týmu po zuby ozbrojených mariňákov, ale netrvá dlho a zasa získávajú votrelci iniciatívu. Pokračovanie Votrelca je mix sci-fi-hororu a nefalšovanej akčnej jazdy. Votrelcov je tu teraz celá armáda a navyše začína byť na planete dusno, pretože hrozí výbuch zariadenia na výrobu dýchateľného vzduchu. Vo filme sa dozvieme viacej o votrelcoch a uvidíme aj ich královnú, ktorá kladie vajíčka, ktoré sme mohli vidieť v jednotke. Samotná Ripleyová s dotyčnou královnou na záver zvedie záverečný súboj, ktorý nemá chybu. Celý film je jedna úžasná adrenalínom napumpovaná akčná jazda. Po dlhých rokoch odkedy som film videl prvýraz som si konečne pozrel o 17 minút dlhšiu režisérsku verziu s mnohými pridanými scénami, ktoré veľa vecí objasňujú. Dokonca je tu aj scéna ako vyzerala kolónia pred útokom a hádajte kto si tu zahral veliteľa kolónie - samotný Mac McDonald, ktorého si fanúšikovia seriálu Red Dwarf pamätajú ako kapitána Hollistera. ()

voleman

Mně se tenhle díl líbil mnohem víc než předchozí. Nevím čím to je, ale asi mám prostě radši Cameronův styl než režii Ridleyho Scotta. Výborné triky, akce, příběh, hlášky i herci dělají z téhle podívané akční jízdu se skvělím tempem, která ani po 25 letech vůbec nenudí. Žádné jiné pokračování se mi asi nelíbilo o tolik víc než první díl, jako právě tohle. A dokonce i atmosféra se mi tady líbila. A hudba byla sice trochu nevýrazná, ale poměrně povedená. Tenhle film si u mně prostě určitě zaslouží plné hodnocení, a vždy si ho rád pustím znovu. ()

venca163

Tenhle díl jsem jako dřív fakt zbožňoval, ale jak už to tak bývá, potom, co jsem ho viděl teď po letech, jsem jednu hvězdu srazil. Film je pořád výborný, jen už nemá to, co dneska na plný počet potřebuju. Každopádně pořád pobaví, spoustu nápadů, je to pořád akční lahůdka. Vetřelci tady padají jako hrušky, ale taky (zase) hodně dobře bodují (kdo chce hádat kdo nakonec přežije?). Pobaví mě i detaily, jako třeba že pilotka někde na cizí planetě v noci a bouřce nosí pilotky =). Každopádně bacha, většinou přicházejí v noci...většinou. (80%) ()

Almásy

Votrelci idú ruka v ruke so Vzkriesením- filmy úplne minuli to, čo na Votrelcovi ostáva zaujímavé- atmosféra, napätie atď... cez to všetko ako popcornový hollywoodsky blockbuster funguje absolute 5*- Cameron si zaslúži A+ za dokonalé postavy a rovnako dlhú expozíciu aby ich vzápätí mohol odkrágľovať ako muchy, je to vynikajúci film ale rozhodne sa nechytá na jednotku. ()

spikey1

každá vteřina má důvod, každý záběr buduje napětí. Hloupost zelených mozků, přehlížení byrokracie, chytrost diváka znalého situace skrze Ripleyovou... to drama, kdo bude ta svině co to podělá všem... skoro po 40. letech od natočení tohohle pokladu je ten film pořád dokonalý v tom že se od něj nelze odtrhnout. Ten nakladač, bože ten nakladač... větší technokratickou lahůdku snad nedokázal dostat ani Del Torro do Pacific Rimu nebo Bay do Transformerů. ()

solskjaer

První třída to bezesporu. Po jedničce asi nejlepší Vetřelec, sice ubylo toho tajemna a tedy i atmosféra byla o něco slabší, ale to je úděl všech "dvojek". Každopádně jde o luxus! ()

vincent

Cameron sa držal jednoduchej matematiky a vyšlo mu to. Načo mať jedného votrelca, keď ich môžeme mať desiatky. Načo mať len zopár obyčajných členov posádky ťažiarskej lode, keď tu môžeme mať elitnú skupinu vojakov. Zlepšiť zbrane (ten guľomet na princípe stedycamu bol vynikajúci nápad), pridať výbuchy a elektrické výboje, a dať väčší priestor akcii. Keď to zmiešame, tak nám vznikne príťažlivé akčné sci-fi. Cameron vcelku ponechal rozmanitosť charakterov, avšak tie hlavne vďaka ich množstvu už nedostali toľko priestoru ako v jednotke. I napriek snahe dať postave Weaverovej väčšiu hĺbku (vzťah k malému dievčatku, vtipkovanie s Biehnovou postavou, plus v DC strata jej dcéry) sa to akosi nedarí. Trošku arogantná a sebavedomá postava z jednotky sa jej hodila viac. Dokonca i taký Bishop je predsa len plytkejší ako Ash z jednotky, ktorý bol viac nejednoznačný. Bol však sympatickejší, čo u niektorých divákov môže fungovať. I napriek mojim malým výhradám si Cameron poradil dobre a dokázal natočiť životaschopné nadupané akčné scfi-fi. Ako majster pokračovania to dokázal aj v T2. ()

nightevan

Jeden z nejlepších filmů všech dob. A těch 22 let od vzniku mu neubralo ani trochu dokonalosti. Závěrečný boj Ripley vs "Královna" je pro mě nejlepší akční scéna jakou znám. Sigourney podala perfektní výkon - pro mě oscarový. (Kdyby řekla ve Vetřelcích, že v Coloradu spadne loď s vetřelcem, predátorem a "něčím mezi", snad bych jí to i věřil a ocenil!). Hold kdo umí - umí (a hraje ve Vetřelci) a kdo neumí - čumí (a hraje v Aliens vs Predator: Requiem). Vetřelci: 5* Sigourney Weaver: 6* ()

Dromed

Zatím žádný film mě nedokázal držet po tak dlouhou dobu v intenzivním napětí, jako právě Vetřelci. Nikdy mě tak nestálo srdce přičemž následně začalo bušit k roztrhnutí, nikdy jsem nepociťoval takovou obavu o aktéry jako při sledování Vetřelců. A to ne jenom při první shlédnutí, ale i při druhém, třetím ,pátém. Až teď kdy jsem Vetřelce viděl nesčetněkrát se tento efekt vytratil. Pro mě rozhodně nejlepší sci-fi kus. ()

vanderbart

Pro mně už to nebylo ono... Jedničkové napětí a atmosféra jsou pryč a nadbytek akce už mi tady tolik neseděl. Přesto stále výborná podívaná. ()

lskala

Cameron nám servíruje hodně hutnou vesmírnou atmosféru, kterou prokládá pořádnou akční jízdou. Původní Vetřelec se mi líbil víc, nicméně nepohrdnu žádnou další možnostní ke shlédnutí. Geniální soundtrack - 91% - 5***** ()

ranp

Zase jeden z filmů, které se špatně komentují.. to se prostě musí vidět. Atmosféra mě vtáhla do děje snad ještě líp než v prvním dílu, a to už je fakt co říct. Sigourney to těm obludám pěkně nandala. Potěšilo mě i to, že autoři nechali přežít Newt, která si získala moje sympatie. ()

Maynard.

Dámy a pánové, tohle je opravdová filmová lahůdka... Oproti pomalejší a spíše psychologické jedničce je dvojka obrat o 180° směr akce, akce a akce. Vetřelci jsou ihned od startu famózní akční jízdou bez sebemenších průtahů či zbytečností. Opět jen člověk může nechápavě kroutit hlavou, že v roce 86 Cameron dokázal takovýmto způsobem přenést na plátno svoje úžasné představy. Jen si tak říkám, jaký z tohoto kousku musí mít pocit Scott, kterého Cameron prostě převálcoval na plné čáře. A dokázal tím, že je jedním z "nejkoukatelnějších"akčních režisérů, moment, vždyť on je úplně ten nej! Nezapomenutelné okamžiky : společný konec Vasquezové a "velitele", závěrečný fight s nakladačem, rozpůlení Bishopa. Objevuje se zde i mnoho detailů, které James ještě zdokonalil v Avataru... No a ať počítám, jak počítám, vychází mi, že pokud bude natočen AVATAR 2, tak se bude jednat o nejúžasnější akční podívanou, která kdy spatřila světlo Světa :o) ()

femme fatale

Cameron je mistr sequelů a tahle dvojka ( i když pro mě navždy číslo 1) má spád, skvělý děj, Weaver je nezapomenutelná a co se vůbec namáhám, tenhle film jednoduše nemá chybu. ()

mohamedsfinger

Pryč je atmosféra a strach z neznámého z jedničky, zbyla jen akční střílečka. Ta je sice velmi dobře natočená a přidává i několik odlehčení, ale oproti svému předchůdci je dost plytká. Prostě asi nejsem schopen sledovat a náležitě ocenit filmy Jamese Camerona. Jediným elementem, který byl pro mě na tomto filmu opravdu zajímavým, byla postava Newt, jež byla navíc velmi dobře zahrána. Jinak ale věřím, že milovnící akčních počítačových her tohle dílo náležitě ocení... jen může chybět ta možnost střílet po vetřelcích sám. ()

Cejny

Nemám moc rád, když někdo natáčí další a další pokračování úspěšného filmu. V případě Vetřelce to však vůbec neplatí. První díl byl naprosto geniální a ohromující, protože předtím nikdo nic podobného nenatočil. Cameronovo pokračování mi ale přišlo ještě o něco lepší. Nejen, že celý příběh je povedený a není nijak zvlášť překombinovaný. Podle mě druhý díl už není tak hororový, oproti jedničce zde Vetřelci trošku ztrácí, ale jinde zase převyšují svého předchůdce. Úvod do děje a navození nepřátelské, strašidelné atmosféry, pak náhle obrat o 360° a akce, řežba, stříkající kyseliny - paráda. 100 % ()

Sdoom

Nejelpší díl celé série a asi nejlepší Cameronův film. Dokonalá akční jízda, která ovšem neztratila nic ze skvělé atmosféry jedničky. (HD, orig.) Edit 29.8.2017: I na druhé zhlédnutí stále téměř nepřekonatelné akční sci-fi, jehož jediným vážným konkurentem v boji o nejvyšší stupínek v této kategorii zůstává Terminator 2. Fantastické herecké obsazení, které teď po zhlédnutí ostatních dílů docením ještě více. Film, který uvidím ještě mnohokrát (a doufám, že se někdy dočkám i kina). (Blu-ray, orig.) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015