Cunk on Earth

Veľká Británia, 2022, 2 h 24 min (Minutáž: 28–29 min)

Vtipný fiktivní dokument o historii naší civilizace, ve kterém vám Philomena Cunk ukáže, jestli lidstvo za dlouhá staletí udělalo nějaký pokrok. (Netflix)

soviczka

What the actual fuck? Toto nemůžu hodnotit... Miluju téměř vše britské, hlavně jejich smysl pro humor. Ale nemůžu se dívat na nic, u čeho se cítím trapně za hlavní postavu. Vážně to někomu připadá vtipné? Jediný, kdy si zaslouží uznání, jsou ti experti a vědci a znalci, kteří se prostě nezvedli a neodešli. Nebo jí rovnou jednu neflákli ;D ()

Mistr_Moon

Provedení je super, Cunk háže jednu hlášku za druhou. Humor spíše úsměvný, než že byste se řehtali od začátku do konce. Jen škoda, že si nevybrali nějaké méně profláklé téma. Přecejen historii lidstva tak nějak všichni známe už od základky. ()

iz67

Dost únavná záležitost, kterou příval vtipných a méně vtipných hlášek nahoře neudrží. Vlastně je to naopak, ten základní koncept mě otravil po půli prvního dílu. ()

RigorMortis

What was the Soviet Onion? Konská dávka suchého britského humoru so sympatickou protagonistkou a na prvý pohľad blbými a naivnými otázkami, ktoré však na druhý pohľad tak blbé a naivné rozhodne nie sú. Je zaujímavé sledovať aj reakcie odborníkov na Philomenine otázky - niektorí zostanú zaskočení, iní sa pousmejú, iní bez mihnutia oka naviažu a vrátia jej to rovnako vtipne. Jeden z tých lepších a naozaj vtipných dokumentov od Shitflixu. ()

caMen

Úplně k ničemu, ale občas fakt zábavný. Koncept komolení jmen je teď nějak všude a dělat nechápavou je občas na hraně trapnosti, ale zase to není tak dlouhá stopáž. Některý "teorie" pobavily. ()

rashaverak odpad!

V kazde vete pokus o vtip, vtipny je zhruba 1 z 50ti, skoro kazdy je ovsem trapny, k tomu jako bonus ohyzdna postava pruvodkyne, no neber to. ()

koza3

U prvních epizod jsme se váleli po zemi se slzami v očích. Pokud trošku znáte anglické reálie a umíte dobře anglicky užijete si to o to víc. Hlášky jsou občas nepřeložitelné a tak je lepší poslouchat co nám Philomena tvrdí než strojově číst titulky. Bylo to krátké, úderné a zase jsme o něco chytřejší :-) ()

Sebule

Velké překvapení! Naprosto skvělý humor, ale na druhou stranu to je opravdu i edukativní, výborně vyváženo. Diane si tam naprosto ze všeho a ze všech dělá totální prdel a sám nevím, jestli reakce odborníků jsou nahrané nebo ne. Musím ale říct, že ty poslední dva díly už byly pro mě slabší, už mi ten humor přišel trochu repetitivní, ale jinak skvělá zábava na cca 2 a půl hodiny. Hodnocení: 7,25/10 ()

Tomas_PO

Brutálny britský mockumentary na témy historické, náboženské, spoločenské a tak trochu politické. Hlavná protagonistka Diane Morgan je skvelá, tak trochu pripomínajúca Katherine Parkinson z The IT Crowd. A to prejavom, aj výzorom. Niečo tak absurdné, miestami trápne, no vtipné a trefné, vedia snáď len Briti. Na 5 hviezd to však nebolo, no možno pre občasné nepochopenie vtipu kvôli jazykovým a kultúrnym rozdielom, prípadne rýchlej dikcii tém. Tejto sérii predchádza ešte iná - Cunk on Britain, no aj ďalšie "cunky", ktoré si nenechám ujsť. ()

PoprockCZ

Cunk jako postava skvělá, série spíš odpočinková než vyloženě zábavná. Místy dobré pointy, ale jako celek to zas takový zázrak není. ()

babuška

musím říct že už první díl mně dostal, humor výbornej, anglickej jak má být, nejsmutnější je, že dnes je spousty rychlokvašek v žurnalistice, většina papouškuje ty ostatní, jo bohužel jim tohle stejně oči neotevře ()

Thalin

Samotná myšlenka je zajímavá a vtipná. A když Diana nějakou tu vtipně hloupou otázku\poznámku prohodí jen tak do větru k divákovi, tak to i pobaví. Ale když se na něco, co člověka napadne leda v partě po šesti pivech kde pak vznikne hloupě vtipná debata, zeptá nějakého odborníka, působí to prostě hrozně pitomě a ani ne tak vtipně, jak bylo asi zamýšleno. (ta hranice mezi vtipným a dětinsky debilním je tu moc tenká) Je to prostě už jen primitivní trolling. Kdyby to zůstalo jen u toho jejího mluvení do kamery a fórů spojených s historickými poznatky, tak asi dobrý. Ale nebylo třeba do té rádoby satiry tahat i vědce a dělat z nich blbce.To ticho, které po mnoha trollících otázkách nastane, je prostě trapné. Místy by i člověk čekal, že se zvednou a půdou do řiti nebo tam pošlou ji. Tohle je spíš humor na stránky internetových fór. A to mám jinak britský humor moc ráda, ale tady to bylo přestřelené. Navíc, ta snaha o vtip prakticky v každé větě působí za chvíli hrozně na sílu a unavuje. Po dvou dílech jsem už zkrátka byla otrávená, protož mi bylo jasné, že se zbytek ponese ve stejně plytkém duchu. Chybí tu nějaké přiměřené dávkování humoru, snaží se ho to chrlit v každé větě a to moc nefunguje. ()

to08.net

Úžasná prča... Diane Morgan jsem zaregistrovala poprvé v seriálu "Po životě", ale když tady dostala prostor, zaplnila jej naprosto perfektně. Ty rozhovory s profesory jsou k popukání... ()

MatoPalkes

Veľmi som sa tešil, výsledok je žiaľ rozpačitý. Trápne momenty striedajú vtipné momenty relatívne pravidelne počas všetkých piatich dielov. Zamrznuté ksichty odborníkov ale bavili veľmi takže nejakému pokračovaniu by som sa nebránil. Alebo keby hodil Netflix do ponuky staršie veci. ()

Dufaq odpad!

82% ??? Jako opravdu? Občas hodnoceni “trochu nesedí”, ale tady začínám pochybovat o důvěryhodnosti místních uživatelů… ()

thoreau

"Je příznačné, že se Ježíš Kristus stal tesařem, zvláště když své jméno dostal podle dvou nejčastějších slov, která vykřiknete, když se praštíte kladivem do palce." Mockumentární klenot. ()

Missfit

Ani nevím, jak jsem se k tomuto dílku dostal, ale nelituju. Právě to tenké trojmezí mezi trapnohumorem, cynismem a dobře mířeným, pro mnoho lidí určitě naprosto nepochopitelným smyslem pro satiru je zde to, na co nejspíš ostatní komentující naráží. Ne, že by se to místy neobjevilo právě na území trapnohumoru či většího než "zdravého cynismu", ale jako celek to funguje. Nevím, do jaké míry je to práce moderátorky a do jaké míry se drží skript (které teď v souvislosti s Islámem musí přečíst slovo od slova, jelikož jde o citlivé téma...frrrrr, a papír je pryč. *Tento obsah není dostupný ve vašem teritoriu*). Netvrdím, že jde o kdovíjaké zlato, ale musím říct, že valná většina vtipů a nemístných poznámek mě královsky pobavila. 85 % ()