Ajťáci

Ukážka z filmu 1
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 1

sepp

Vyborny "ajtacky" serial se dvema luzry muzskeho, jednim zenskeho pohlavi, jednim Gothem za dvermi a excentrickym sefem v poslednim patre londynskeho vezaku. Spousta eskapad, vyborneho situacniho i absurdniho humoru, ale take hlucha a nevtipna mista a leckdy mozna malo "opravdoveho IT" humoru. I tak ale nadstandard a prijemna zmena do zabehlych sitcomu. ()

Radek99

Bylo jen otázkou času, kdy tak nosné téma, jakým je svět IT a lidí okolo něj, oplodní doba a někdo k tomu povolaný pomůže na světlo světa scénáři podobného díla. Už tu byly celovečerní filmy, teď je tu tedy aktuálně sitcom. A to ne sitcom ledajaký, nýbrž sitcom britský, tedy britcom... Už samo tohle spojení (a následný neologismus) sofistikovanému čtenáři napoví mnohé o žánrovém zasazení a stylu humoru tohoto dílka. Něco z Monty Pythonů, něco z Hotýlku, něco z Mladých v partě, něco z antikvariátu z Black Books... Inspiračních vlivů je jistě hodně, ale shodneme se určitě na tom, že britský humor má svá významná specifika:-) Stejně jako humor světa informačních technologií, tedy IT, a lidí pohybujících se v něm. Tato kombinace pak vytváří zcela specifické kouzlo, kterému jistě lehko podlehnete (,,Tady IT oddělení. Zkoušel jste to zapnout a vypnout?")... Podobné seriály: Big Bang Theory ()

lesumir

Britský humor je mým hodně oblíbeným, ale nic se nesmí přehánět. Tahle směsice Beana, Red Dwarfu a Pythonů mi zachutnala hodně hořce, takže drogová záležitost se z toho nestane. Už jenom šest dílů a prý jsou o hodně horší, takže půjdu s hodnocením trošku níže. Možná. Chris Morris je trochu trapný, Parkinson sama o sobě dost fekální a nechutná, když ještě začne řvát, beru si sáček. O'Dowd je borec a všechno kolem něj má šlehu, ale jinak přečovitě vyvolané rádoby směsné scény tomuhle vůbec nesluší, příběhově utopické a určitě s enebudu připojovat k tomu, že chci poznat nějaký "ajťáky", protože takhle se nechová ani to největší hovado. Shrnuto, hvězdičku za Mosse, hvězdičku za znělku a ta poslední je proto, abych ji mohl po druhé serii ubrat. ()

Eddard

Zatím dle mého názoru nejvypilovanější dílko irského humoristy Grahama Linehana. Výborný ústřední trojlístek magorů (buranský Ir Roy, mimozemšťan Moss a potrefená husa Jen) je doplňován naprosto božským Christopherem Morrisem alias bosem Denholmem Reynholmem, jehož výstupy a interakce s ostatními členy týmu (team!) patří k tomu nejvtipnějšímu co jsem kdy na obrazovce viděl. Klasický černý/suchý humor, hora nadsázky a na začínající herce skoro neuvěřitelné výkony. První série je téměř bez chyby, druhá se bohužel tak nepovedla.... 80% ()

Frajer42 odpad!

Takže další seriál, na který jsem šel cestou 3× a dost, i když tady jsem si byl takřka jistý už po díle prvním, že Ajťáci a já nenajdeme společnou řeč. Za tři díly jsem se zasmál jednou, a to je na seriál, který se snaží být neustále vtipný trošku málo. Chris O'Dowd je jako ajťák věrohodný, ale Richard Ayoade je naprostý dement, který mi neuvěřitelným způsobem vadí. O něco více mi leze na na nervy ještě Katherine Parkinson, která mi způsobuje neuvěřitelné stresy, které by se ani nevešly do měřícího rozsaha stresoměru z tuším že druhého dílu. Je zarážející, jak smích v pozadí dokáže mnohé ovlivnit. Na druhou stranu jsem rád, že tam je, protože bez něj by bylo pro mě opravdu těžké poznat, když se vůbec po mne vyžadovalo zasmát se. Další ze seriálů, pro které nenacházím jiná slova než odpad! ()

• Roy (Chris O'Dowd) je jediná hlavní postava, jejíž příjmení není divákům odhaleno po téměř celé čtyři řady. Režisér Graham Linehan postavu pojmenoval Roy Tenneman a později jméno změnil na Roy Trenneman, jelikož se lépe vyslovuje. Poprvé a naposledy Royovo celé jméno zazní až ve 4. řadě v epizodě Něco se stalo. (Alfréda)
  • Roy (Chris O'Dowd) má na sobě tričko s písmeny "RTFM", což znamená "Read the fucking manual". Jde o narážku na dotazy, které mohou být zodpovězeny přečtením návodu. Dále je na triku čínský propagandistický plakát s mužem držícím rudou knihu. (Cheeter)
  • Když Jen (Katherine Parkinson) nastupuje poprvé do práce, jede výtahem ze 34. patra až dolů do suterénu, kde sídlí IT. Ve výtahu je ale vidět panel s tlačítky 0-31, čili budova 34. patro nemá. (Alfréda)

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake