Cunk on Earth

Jason Hazeley

Kamera:

Pete Rowe

Diane Morgan (sprievodca), Martin Kemp

Lidstvo se od dob kolonialismu až po éru Napoleona nemůže nabažit válčení. Renesance ale přinese velké změny a zlaté časy prožije vážná hudba. (Netflix)

Necrotongue

Skleróza je svině. Tato věta nemá žádný vztah k právě viděnému, jen vysvětluje, proč jsem se vrátil k rozdívanému seriálu až po třech měsících. No, ukázalo se, že jsem za tu dobu nezapomněl na nezaměnitelný způsob, jakým Philomena Cunk přemítá nad dějinami lidstva, a znovu jsem se velmi dobře bavil. Je tedy pravdou, že jsem od renesance nečekal tak mocný záběr, ale nestěžuji si:-) I třetí epizodu považuji v mnohém za přínosnou; dozvěděl jsem se například, že se Galileo Galilei nestal nesmrtelným jen proto, že nebyl dostatečně chytrý. Tentokrát mě ale spíše zarazilo, že Netflix dovolil tvůrcům zakomponovat do děje debatu o Botticelliho Zrození Venuše, protože mi bylo jasné, že ve Státech bude epizoda pro svůj pornografický obsah cenzurována, následné zastavení u sochy Davida však zřejmě rozhodlo o naprostém zákazu vysílání tohoto odporného, nečistého a Bohu odporujícího morálního bahna na celém území Spojených států včetně jejich zámořských území a základen. / Poučení: Pokud nepatří mezi tvé koníčky dřina, umírání na mor a utrpení na mučidlech, nebude minulost nic pro tebe. ()