Cunk on Earth

Veľká Británia, 2022, 2 h 24 min (Minutáž: 28–29 min)

Vtipný fiktivní dokument o historii naší civilizace, ve kterém vám Philomena Cunk ukáže, jestli lidstvo za dlouhá staletí udělalo nějaký pokrok. (Netflix)

verbal

Ač je Karlík Potočník manipulativní neomarxistická mrdka a prvotřídní pandement v žoldu BBC (British Bolshevik Cunts), pokud se na chvíli oprostí od zpívání písně svého zaměstnavatele a šíření patomorální kokotporátní agendy probuzněnců, dokáže být místy až třeskutě vtipný. Pikča na Zemi se vzhledem k tématu přeqapivě vyhýbá největšímu současnému ternu inkluzní a diversitní demagogie, tedy zkreslování historie z pohledu agresivní garnitury mocichtivých levičáckých sviní, a zkresluje ji pouze z pohledu prvotřídně vymaštěně kunkdy, která s odzbrojující, nonšalantní blahoslaveností přivádí do rozfucků různé megavážně se beroucí anglosaské vědce i pseudovědce a s až roztomilou tupostí chrlí přehršle rozkokošně dementních teorií. Pár trapkám se sice nevyhnula, nicméně jako celek se jedná o vkusně chichotavý průřez alterretardivním dějepisem, plný hravých, místy až montypajtních dvoj a trojsyslů. ()

DaViD´82

Cunk on XY po dvacáté. Stále mrtě vtipné, o tom žádná. Brooker z jím samým stokrát vymláceného konceptu spolehlivě něco "vyhláškuje" i tentokrát a Diane to opětovně náležitě prodá lépe než Baťa cvičky, ale... Chtělo by to po všech těch letech oživení. Na druhou stranu, když i nadále každá epizoda obsahuje nejeden obrat, frk a fór, který se zaryje do paměti, tak na co si vlastně stěžuji, když dobře vím, že ani u příští Philomeny nebudu chybět. ()

xxmartinxx

Fajn mockument, který sice odmítne udělat ten jeden krůček navíc k ostřejší satiře, i jako povedená kupa chytlavých vtipů ale dokáže pobavit. ()

Dadel

Ono se to nezdá, ale i když je to velmi vtipné, je to zároveň i velmi chytré. Ty zdánlivě dětsky hloupé dotazy úplně hloupé nejsou:) Musím si sehnat ty předchozí seriály a filmy s Cunk. Nejlepší moment - dotaz na atomové zbraně a následující dotaz na nejoblíbenější písničku od ABBA. A samozřejmě Jam up the Pump! ()

JitkaCardova

Formát je brilantní nápad, samotné vtipy už tolik ne, myslím, že se do těch konfrontací naivní mysli s mainstreamovým pohledem na příběh lidstva vzhledem ke stavu dnešní společnosti a planety, dalo propašovat mnohem víc krutých point, ale zvládla jsem jenom dva díly, tak nevím, jestli je to dál stejně málo výtěžné. ()

dr.horrible

Najlepšia je tretia epizóda a úplne najlepší záver štvrtej (ABBA). S Cohenom by som to neporovnával, ten je úplne iná váha. 70% a zaokrúhlujem dohora, že to celé dala s vážnou tvárou. ()

Flego

Philomena Cunk ako fiktívna reportérka (Diane Morgan) mapuje históriu sveta. Berme to ako zábavný cyklus, lebo takto je to mienené a treba uznať, že humor je niekedy odzbrojujúci. ()

TheEvilTwin

Mé první setkání s žánrem "mockumentary" a hned jasný pětkový zářez. Extrémně vtipný suchý britský humor, zábavná vypravěčka a někdy až nelítostný humor. Naprostá pecka pro všechny trolly a meme lovers. ()

Necrotongue

Po zhlédnutí této minisérie se mě zmocnil pocit, že když nechybí chuť, umí Britové ještě stále přijít i s kvalitním humorem. V tomto konkrétním případě sice nejde o něco tak dokonalého jako Monty Pythonův létající cirkus (ano, jsem skalní fanoušek, nikomu nenutím), ale i tak jsem se po celou dobu velmi slušně bavil, a jak jsem už psal v komentářích / recenzích k jednotlivým epizodám, oba závěrečné díly mě místy dokázaly dostat i mimo mou komfortní zónu (to není kritika, to je pochvala). Philomena Cunk je opravdu svéráznou figurkou a Diane Morgan byla pro její ztvárnění dokonalou volbou. / Poučení: Opravdu si nedokážu představit, že by mě bavila případná dabovaná verze. ()

zdepapepa

Nejsem co se týče Philomeny Cunk žádný nováček, už jsem viděl Cunk on Shakespeare a nakousl i Cunk on Britain. Skvěle jsem se bavil, podobně jako u předchozích dílů. Diane Morgan přivádí stoický výraz na tváři k dokonalosti. To by normálně nebylo asi tolik hodno obdivu, ale vzhledem k tomu, jaké otázky vybraným expertům pokládá je to skutečně umění. Uměním je rozhodně i scénář. A největším uměním je nenuceně přivést řeč na Pump Up The Jam od skupiny Technotronic. Vřele doporučuji komukoliv, kdo ve své práci dělá s lidmi, snad se stejně jako já zasměje nad kreativitou vyřídilky a otázek lidí jako je Philomena Cunk. Připomíná mi to takovou tu anekdotu: "Pracovník QA vejde do baru. Objedná si pivo. Objedná si 0 piv. Objedná si 99999999999 piv. Objedná si ještěrku. Objedná si -1 pivo. Objedná si ueicbksjdhd. Poté přijde první skutečný zákazník a zeptá se, kde je záchod. Bar vzplane, čímž všechny zabije." ()

Krt.Ek

Tuto rozprav(k)u o dějích minulých beru všemi deseti, bez humoru a nadhledu by se ostatně souhrnné dějiny lidstva (tj. od pravěku do současnosti) beztak proměnily v pouhou historií (sebe)vyvražďování, (sebe)zotročování a rabování přírodních zdrojů, takhle má člověk (po uklidnění bránice) šanci se nadechnout, a v tomto nadechnutí mu lidstvo už nemusí přijít jako prvotřídní omyl. Dianě Morgan a.k.a. Philomeně Cunk ve vedení rozhovorů může konkurovat pouze Mikýř. 80 % ()

CarnTheNunya

Stačily mi dvě epizody a už vím, že tohle mě nebude bavit. Občas se tam objeví nějaký dobrý fórek, ale jinak je to spíš dobrý nástroj na uspávání. Přitom samotný koncept zní vlastně dost dobře. ()

grogodil

Každá druhá hláška je len trapná a prejdete ju akurát tak s pozdvihnutým obočím, no tá druhá polovica Philomeniných myšlienkových pochodov pobaví aspoň tým, ako nekomfortne sa hmýria na stoličke dotazovaní odborníci so zamrznutým a zaskočeným výrazom v xichte. A v tejto lepšej polovici sa tak raz za desať minút objaví taký záder, že člověk vyprskne od smiechu. A na týchto pár highligtov sa oplatí si počkať. ()

M.i.k.e

Cunk On Earth pro mě byla premiéra v rámci mockumentů Diane Morgan a i když sem čekal možná ještě trošku víc a drsnější satiru, nakonec sem se u tohoto "Borata v sukních" bavil velmi slušně. Některé momenty jsou sice slabší, ale Diane/Philomena je dokáže bohatě vyvážit jinde. A když jí divák vidí, jak se bezelstně (hranice mezi naivitou a debilitou je fakt tenká) ptá odborníků na úplné hovadiny, nejde se nesmát. Musím si konečně obstarat Cunk On Britain...70% ()

C0r0ner

Hvězdička dolů za kopírku Ali G, ten formát rozhovorů je identický, ale jako dějepisáře mě to bavilo, fóry se taky povedly a délka dílů i celého seriálu byla navržena bezvadně, takže dohromady milá a příjemná jednohubka, kterých bych klidně mohlo vznikat víc. 75% ()

PavelVanekArt

Diane Morgan je skvělá všude, ale tady jede na 110% a její odporná britská angličtina zážitek jen umocňuje. Když dokument o hovně, jedině tohle. 5* a.k.a 85% ()

jedna_vrana

„Kedy bol prvý let dostatočne dlhý na to, aby sme potrebovali toaletu?" Philomena Cunk si teda neberie servítku pred ústa. Kladie nekorektné otázky korektným vedcom, čo spôsobuje, že na jej otázky väčšinou zostávajú ich ústa otvorené. Neskôr už vyzerali, že pochopili zámer jej cielene stupídnych otázok a pristúpili na jej sarkastický humor. Niektorí. Výborné, asi si túto minisériu pozriem ešte raz a možno jej navýšim hodnotenie a pravdepodobne si pohľadám aj k ďalšie jej „psie kúsky“. Vyzerá to tak, že spoluprácou s Rickym Gervaisom dostala skvelú školu. ()