Carnifex

V době, kdy se Austrálie vzpamatovává z nebývalých požárů, se Bailey (Alexandra Park), začínající dokumentarista, připojí k ochráncům přírody Grace (Sisi Stringer) a Benovi (Harry Greenwood), kteří cestují hluboko do australského vnitrozemí, aby sledovali zvířata. Když se setmí, objeví tato trojice nový děsivý druh. (JasonCZ)

Morholt

Natočené je to celkem slušně a herci jsou sympatičtí, ale v zásadě se jedná o další z filmů, ve kterém se čeká na to, až se objeví příšera. Ta o sobě dává vědět občasným vrčením a blbnutím za keři, ale v plné kráse se objeví až v závěru. Do té doby je to procházka australskou buší, během které ústřední trojice plácá páté přes deváté. No a že by mě vizuál monstra nějak uzemnil, to se také říct nedá. Spíš mě rozesmál, byť nápad celkem chválím. Nic moc. 40% ()

ricci.s

Ochrancovia prírody sa vybrali do lesov monitorovať ohrozené druhy, narazili však na jeden úplne nový, no nadšenie z nového objavu ich veľmi rýchlo prešlo. Austrálsky lesný kúsok, v ktorom si tvorcovia povedali, že čím neskôr niečo ukážu, tým lepšie. Horory v peknej prírode obľubujem a nakrútené je to solídne. Vizáž predátora taktiež ušla, našťastie sa nejedná o žiadnu digitálnu potvoru televíznej úrovne. Preto je trochu škoda, že tvorcovia nezariskovali viac, uhýbali kamerou pri každej krvavej príležitosti a vyše polovicu filmu neobohatili ničím zaujímavým. Aspoň sa to dobre pozerá, postavy nie sú otravné a koncovka je aj celkom napínavá. ()

Marceloo

V uplynulých hodinách zverejnil internetový ''pirát'' BobDobbs viac ako 30 nových hororových snímkov zväčša mizernej kvality. Carnifex ma ako jediný zaujal a som rád, že som si ho pozrel. Ide o s prehladom zvládnutý režijný debut, na ktorom je vidieť, že sa Sean Lahiff pri natáčaní druhého Wolf Creeku a niekolkých ďalších celkom slušných austrálskych hororov niečomu priučil. Postavy majú medzi sebou príjemnú chémiu, austrálskou divočinou nikdy nepohrdnem a aj to prekvapenie skrývajúce sa v lesoch sa mi dosť páčilo. Režisér dokáže pri svojom debute celkom zručne narábať s atmoférou, a aj keď je tu obrovská kopa vecí, ktoré by sa dali doladiť, neprekvapilo by ma, keby po ňom siahlo niektoré zo známejších štúdií a ponúklo by mu prácu na nejakom ambicióznejšom projekte. Za mňa velká spokojnosť, aj keď všeobecne zrejme nepôjde o film s pozitívnymi reakciami. ()

Gilmour93

Krvelačná koala z pleistocénu je kvůli australským lesním požárům donucena změnit teritorium. A Mick Dundee se svým uspávacím manévrem nikde.. Přenést „vačnatého lva“ Thylacoleo carnifex do současnosti byl od tvůrců dobrý nápad, stejně jako odkládání zveřejnění jeho fyzické CGI podoby. Do toho rozmanitá fauna a flóra, snesitelné postavy, které postupně vyměňují vědeckou ctižádost za pud sebezáchovy a potutelné poselství od fandy dinosaurů, že si život najde cestu. Za mě OK. Na poli animal hororu se vždycky dá víc věcí zkazit, než udělat dobře.. ()

darkrobyk

Lesní survival, ve kterém je úplně nejlepší intro zachycující přírodu Austrálie. Jinak Australané mají už v tomto žánru takovou tradici - neopomenout ekologické téma, protože je očividně tíží. Tentokrát jsou na pořadu požáry vyhánějící živočichy ze svých odlehlých území směrem k člověku...i když je to trochu nadsazené vzhledem k obrovské rozloze Austrálie, co je neobydlená. Bailey, Grace a Ben se vydávají do lesů, aby zjistili, jak to s tamější faunou je. A neobjeví nový druh, jak by si přáli, nýbrž druh prastarý, co má být už padesát tisíc let vymřelý...setkání s ním si jistě nepřáli. Film využívá náznaků tak, jak s tím přišly už Čelisti a do důsledku je rozvinul Vetřelec. Co nevidíme, nechává rozpoutat naši fantazii nevídané obrazy. I když je část filmu v noci, tak pokud se nedíváte do starého mobilu, nýbrž sledujete film na velkém monitoru či obrazovce, pak vidíte vše, co je třeba. Více jak dvě třetiny snímku jsou dokumentem o pěkné přírodě, kde bych býval uvítal ještě více živočichů, ale budiž. Zejména poslední čtvrtina je čistý survival, kde sice zaúřadovala i fantazie (uvízlé auto), ale napětí nepostrádá. A asi nejen mě napadnul, při tom sledování stromů a scéně s dutým kmenem, Predátor. Nakonec je dobře, že tvor je vidět minimálně, jelikož odhalení vždycky přinese zmírnění napětí a konec očekávání. ()

pornogrind

Viděl jsem, že na film vylezli český titulky tak jsem to prubl aniž bych věděl o co půjde. Navnadil mě už samotnej název. Znám totiž Deathcorovou kapelu Carnifex a to je dobrá sypačka. Mimochodem Carnifex lze taky přeložit jako řezník. Ale to je jen tak mimo řeč. Teď už k filmu. Nakonec se z toho vyklubal horor řízlej Animal Attackem. Tenhle subžánr sice nepatří vyloženě k mým oblíbeným ale tohle mi celkem sedlo. Mnozí sice budou namítat, že se tam toho až tak moc neděje, akce je pomálu a šetří se i s krví. Nevím proč mě ale film udržoval v napětí až do samotnýho konce. Líbil se mi výběr lokace. Celej film se odehrává v přírodě takže nabízí spoustu záběrů fauny a flóry a sedli mi i samotní herci. Bacha menší spoiler. Plusem je i to, že přežije chlupatej čtyřnohej kamarád. ()

Omnibus

Leze, mručí, šustí, ze stromu se spustí. Na koho dopadne, do drápů popadne!“ Nečekaně tísnivý dokument o zásadní změně v  australském potravním řetězci, s pár zajímavými informacemi. Např. jak vypadá wombat, který umí bojovat zadkem (!), když jím v noře rozdrtí psovi Dingo hlavu o strop, nebo že mou techniku lovu holek (prostě na ni padnu) si osvojil i prehistorický druh vačnatce, který v pravěku zapomněl vyhynout. OKÉNKO DŽÍPU: [][] Co mají společného koutkem úst sykající Mick Taylor z Wolf Creeku a mručící chlupáč Carnifex? Vražedné charisma. Nepozornost. Jsou-li hladoví, pletou si turisty s chutnými klokany. Šikovnost. Oba ovládají techniku „hlava na špejli“ čili znehybnění oběti přerušením míchy. [][] Pochvala za uvěřitelnost děje a za fakt, že prakticky celý film u protinožců strávíme v exotickém lese, takové výlety mám rád. Poživatelným ekologickým aktivistům i obřím masožravým koalám třikrát zdar! ()

kingik

V hlavní roli australská buše. A to natolik v hlavní roli, až se hororové setkání s masožravým vačnatcem odsouvá do pozadí.  Takže více než hororem je film přírodopisným pojednáním. Přírodovědný tým v počtu třech lidí, Alexandra Park, Sisi Stringer a Harry Greenwood, se vydá do srdce divočiny, aby zkoumal a mapoval ohrožené živočišné druhy. A najednou se objeví Carnifex, dávno vyhynulý masožravý vačnatec, který vyruší jejich poklidné kruhy. Bylo by to fajn, kdyby zaútočil hned a bez okolků. Jenže těch okolků je přehršel, takže se musíme proklestit velkým povídáním o přírodě i osobních zážitcích trojice, tu a tam zahlédneme klokana, koalu i jinou zvířenu. A film nemá žádnou velkou přednost. Vlastně ano, tou je rozvleklost. Nezbedný vačnatec nakonec přece jen přijde, v noci a ukořistí si nějakou tu oběť, ale každý si řekne, že čekání bylo na něj horší než na Godota. A když už byl na scéně, tak film dostal náboj. Závěr ovšem opět takový nezajímavý. Vlastně divák ani pořádně nezaregistruje, co se s agresivním tvorem stalo. Film je přitom docela solidně natočen. Sean Lahiff je původně střihač, který se rozhodl natočit si poprvé něco svého. A také dokázal, že coby debutant neukázal ochotu zariskovat, nenechal vražednému tvorovi pořádný prostor a horor chytal až na poslední chvíli. Naštěstí do svých řad angažoval sympaťandu Alexandru Park, které to sluší. Stačilo málo. Ubrat z předlouhé expozice spočívající především v chození po lese a podstatně přidat na hororových atributech. Tvor netvor vypadá dobře a naznačený střet s lidmi je natočen v dobré kvalitě. Hororové manévry nastoupily pozdě. Kdo si libuje v přírodovědě, jistě si svoje zvířátko z pestré škály najde. Jako poznávací výlet do australské divočiny film funguje bezvadně. Z hororového hlediska je to nedomrlé a hlavní vražedné řádění obávaného tvora se smrskne do závěrečné noční sekvence, kdy už divák pomalu objednával vstupenky do přírodovědného muzea Emila Holuba, kde by rád pokračoval v rozšiřování svých vědomostí. 6/10 ()

Arsenal83

Namiesto hororu film plný nudných dialógov o ničom a kázania o ekológii. Strach a hrôzu film neprivodil, hoci sa snažil zachrániť situáciu nejakými ľakačkami, ale príšeru poriadne ani nevidno a vlastne smerom k záveru už nevidieť vôbec nič, lebo na tie tmavé scény to chcelo nasadiť ďalekohľad na nočné videnie. Samozrejmosťou je ukázanie silných charakterov žien, čím tmavšia pleť, tým chytrejšia a odvážnejšia, a karikaturizácia mužov, ako bezduchých prizdisráčov. ()

JASON_X

I pouze coby outdoorový polodokument z australské buše by to byl skvělý biják. A natož ještě s jedním prefíkaným prehistorickým predátorem na vrcholu potravního řetězce. A navíc silně nerudným, protože silně teritoriálním. V rámci žánru skvostná oddechovka, fantasy podle mého gusta, Australáci opět bodují. A práce obou dam s navijákem v závěru byla na nominaci na Darwinovu cenu. Jen trochu škoda, že nebylo víc merglí na lepší triky se zvyřátkem, ale zase to aspoň není žádná bezduchá komerčárna. ()

corpsy

Trošku urazím technickú stránku filmu, resp. hlavného lovca tohto natural hororu. Už Steven Spielberg so svojimi ČEĽUSŤAMI kázal, že čo nieje vidieť je strašidelnejšie, ako to čomu čelíme zoči voči ( VOTRELEC to len potvrdil ). Tu sa pracuje s podobným postupom, ale s tým rozdielom že tu nevidieť vôbec nič ( možno na 3 sekundy ). Spomínané filmy nám zvierací teror nakoniec ukázali v plnej poľnej aspoň v záveroch, tu sa to nerieši vôbec. Druh predátora je známi iba z rozprávania. Jeho vizáž je tajomná. Čo je dosť škoda. ()

Astaroth12

Ja si začínam zvykať, že pri pozeraní Austrálskeho filmu sa vždy rieši aj environmentálna otázka našej planéty. Krajinné prostredie nádherné a zas s ubúdajúcim svetlom je silno atmosférické a tej divočiny tu bolo neúrekom. Poslednej dobe sa mi potvrdzuje fakt, že tvorcovia hororov nechcú tie potvory odhaliť skôr, ale nechávajú to najprv na fantázii diváka a až pri konci odhalia identitu zaškodníka. Niečo podobné bolo aj v Gialloch, len toho ľudského killera vystriedal zvierací, ale pointa zostala rovnaká. Pri tak super nasnímanom prostredí sa vytváral priestor pre ponurosť a tej tu bolo tiež výdatne. Postavy celkom sympatické a ich správanie nebolo iritujúce a to tiež chválim. A ten zvierací killer, ktorý pripomínal agresívny druh vačkovca sa vydaril, len škoda, že tam nemal viacej priestoru a aj jeho krvavé chúťky sa diali mimo záber alebo v tme. Som prekvapený, že tento animal horror bol celkom stráviteľný a keby sa odstránili nejaké nedostatky, film by vo svojej kategórii mal oveľa vyššie ciele, ako je skutočnosť. Tak za silné 3*. ()

Sludger

Veľmi súčasný námet – klimatická zmena, ktorá donútila zvieratá emigrovať, až sa jedno bájne zviera dostalo z hlbokého lesa bližšie k človeku. Škoda, že prvých 50min je to strašná nuda a doslova sa tam nič nedeje, až na krásne zábery prírody a doslova sa čaká, kedy vedci objavia foto pascu a s ňou aj tajomný útok zvieraťa. Potom sa dej rozbehne, napätie stúpa, no keď sa odhalí „monštrum“, tak mi nepríde desivé, také bežné, niečo ako dravejšia opica. Viac to fungovalo, keď zviera nebolo odhalené. Samotný záver sa mi páčil, keď bolo vidno na tvárach vedcov, že musia obetovať „úžasné“ zviera, ktoré za to ani nemohlo, aby sa zachránili. Tá finálna dilema bola veľmi pekná. ()

Deyw

Vpohode, bavila me ta priroda a pribeh, je to pomalejsi - ale proste ta priroda a zviratka me bavili...priserak je cgi, ale je furt ve tme takze vypada "vpohode" 😊 ()

oveckaoa

Dvě ženské a jeden chlápek jsou ochránci zvířat tak jdou do australské divočiny kontrolovat fotopasti a natáčet si zvířátka. Pak vlezou do teritoria obří koaly co žere lidi a vyhynula před 50 miliony let a ta jich zabíjí. Většinu filmu se nic neděje a tu koalu tam neuvidíte dohromady ani blbých 5 minut gore je zde pouze podrápaná ruka jinak nic jsou zde 3 smrti, al z nich nic nemáte  a konec je rychle utnutý a nedává smysl. 40 procent ()

Skeksis

V hlavnej role BATERKA. Pôjdem monitorovať zvieratá v austrálskom buši po požiaroch s baterkami, kamerami a stanmi. Nik by ma z auta nedostal. Zvieratká boli pekné, až na tú mäsožravú koalu, ktorá skôr vyzerala ako zubatá vagína počas menštruácie. Celý čas som čakala, že spoza stromu vyletí nejaká píča, a keď sa to stalo, tak ma fakt trochu myklo. ()

Adramelech

Film se hrozně vleče, zachraňují to jen záběry na australskou přírodu a sem tam nějaké to zvířátko. Dravé monstrum není skoro vůbec vidět, neboť před divákovýma očima je skrývá černá obrazovka. Dialogy jsou vesměs o ekologii, ale o něčem se tam mluvit muselo a co mají ti scénáristé pořád vymýšlet? Celkově působí toto filmové dílo dost amatérským dojmem. Jedna mrňavá hvězdička se vzpomínkou na dobu, kdy se v Praze v řeznictví dal koupit mražený klokaní guláš. ()

Flopik

Natočené je to pekne, tá prerastená koala nevyzerá najhoršie ale to je tak všetko. Inak je to neskutočne nudné, prvú hodinu sa nič ale skutočne nič zaujímavé nedeje. Koniec je troška lepší, napínavejší ale žeby niečo svetoborné to rozhodne nie. Pri krvavých scénach sa uhýba s kamerou, to sa odpustiť nedá. Finále mi už bolo v podstate jedno. Dajme tomu že 2*, za mňa skôr nie. ()