Milenec lady Chatterleyové

• Veľká Británia Lady Chatterley's Lover (viac)

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství. (Netflix)

Hanys_

Historická červená knihovna říznutá slušnou porcí erotiky. Možná tomu chybí trošku větší dramatické napětí, celou dobu je to právě až moc klidná romantika s trochou divokého sexu. Ale to je spíš chyba předlohy. 6.5/10 ()

mira007

Netflixová verze jednoho z nejslavnějších provokativních romantických románů v profi balení po technické stránce, herecké stránce, sympatickým obsazením a dávkou odvážné erotiky, ale mně neuspokojily dvě věci: 1) story, která je buď hrozně známá, nebo pro ostatní hodně předvídatelná, není tam ani ň překvapivého, nečekaného 2) co to bylo za podbarvení obrazu, ta tyrkysová z toho dělá něco víc chladného než je ()

Renfield

Je z toho cítit příliš velký důraz na žánrové setrvání v červené knihovně. Přitom právě této adaptaci by větší zdramatizování několika scén vyloženě slušelo a do velmi příjemného vizuálu zapadlo. Pravdou je, že v této podobě vynikne kontrast mezi barevným tónováním chladnou krajinou a řekněme romanticky žhavým vztahem. Chemie mezi Emmou Corrin a Jackem O'Connellem funguje, ale mají to pocitově příliš snadné. Atmosféra filmu však i díky nim a především kameře rozhodně nechybí, stačí vzpomenout na scénu v dešti. Nádherné jsou statické záběry na krajinu, sexuální scény mají určitou poetiku a v častých detailech kamera jakoby neustále hledala, než najde "ten záběr". Což svým způsobem připomíná Dogme 95 a že tohle odvážné pojetí filmu sedne. 75% ()

BOURQUE

Opätovné spracovanie známeho príbehu od spisovateľa D. H. Lawrence. V porovnaní s predchádzajúcimi filmami, ktoré vznikli na základe knihy D. H. Lawrence, sa jedná o najkratší snímok. Niektoré jeho časti by mohli byť lepšie vypracované (napríklad hlbší rozbor charakterov, vzťahov, prípadne trochu ešte silnejší záver). Na druhej strane, táto verzia (doposiaľ) je najsvižnejšou, najmodernejšou a z určitého pohľadu aj najerotickejšou. Chémia medzi dvojicou Emma Corrin / Jack O'Connell je trochu krehkejšia, ako som čakal. Z hereckej stránky jednoznačne vedie Emma (zároveň je doposiaľ najmladšou predstaviteľkou Lady Chatterleyové). P.S.: Zaujímavá vedľajšia rola pre niekdajšiu Lady Chatterley (Joely Richardson). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rockerman

Myslím, že jsem viděl jen tu českou verzi, ale na její úroveň si nevzpomínám. Tato nová je natočena solidně, erotické scény jsou četné se stupňující se odvahou, ale nadšení se nekoná. ()

mardun

Bezvládný milenec lady Chatterleyové Pro ty z nás, kteří jsou stále v područí smyslné Joely Richardson jako Lady Chatterley a svedeni Seanem Beanem jako Mellorsem ve filmu z roku 1993, je nabídka Netflixu s Emmou Corrinovou a Jackem O'Connellem, slušně řečeno, poněkud liknavá. Přes nepřetržité explicitní sexuální scény to prostě není sexy. Je tu Jack se svým přesvědčivě dřevěným herectvím. A Emma tak bolestivě hubená, že je to stejně erotické jako pozorovat muže milujícího se s žehlicím prknem tělové barvy. V otázce toho, co dělá ženu sexy, se většina z nás podřizuje mrzuté, ale nyní bohužel zesnulé herečce z Cheers Kirstie Alleyové, která řekla: „Mám takovou teorii, že hubené ženy nejsou sexy, být sexy se nerovná vypadat jako kůže. a kosti.“ ()

haWranka

Je škoda, že se tvůrci nezaměřili trochu víc na společnost v tehdejší době, na důsledky určitého chování. Takhle byla většina filmu jen o erotických scénách, které po několikáté už vlastně otravují. Konec je pak velmi uspěchaný. Knihu jsem nečetla, tak nevím, jak moc film odpovídal. Krásné byly kostýmy a hudba. ()

crackonosh

Banální zápletka o nadržené a lehce znuděné mylady, která si narazí švarného myslivce s červeným diplomem z cunnilingu, by vydala spíše na povídku než na román. A jakkoliv se předloha vyznačovala na svou dobu třaskavými popisy milostných scén a napětím pocházejícím ze sociální nekompatibility obou milenců, ani jedno z toho už na dnešního čtenáře a diváka prakticky nijak šokantně nepůsobí. Další z řady filmových a televizních adaptací, která je sice zručně technicky natočená, zároveň ale dokonale zbytečná. Kdyby se miliony dolarů investovaných do filmu věnovaly horníkům trpícím pod knutou baroneta Chatterleyho, mělo by to patrně o dost větší společenský význam. ()

w_laura

Mně se to fakt líbilo. Konečně zase nějaký romantický film, který není úplná slátanina, která by byla příliš ,,sladká" a nerealistická. Líbilo se mi filmové vyprávění, ten subjektivně-expresivní styl. Hlavní herečka mi sedla (i když jsem v ní pořád viděla její předchozí roli Dianu z Koruny anebo mladou Joddie Foster). Kostýmy a prostředí nádherné. Sexuální scény velmi explicitní... Netflix v tom má nějakou zálibu... Každopádně to sedělo k tématu, takže v pohodě. Shrnula bych to jako mix Pýchy a předsudku s 50 odstíny šedi (ale v dobrém!). Určitě doporučuji. ()

RAFT

První film který,sem od režisérky viděl.Obsazení dobré herčka kterou,jsem viděl v seriálu koruna .Natočené pěkně akorát asi tyhle dobové filmy nejsou pro mě .60% ()

SAINTS

Film sleduje neštastne vydatú Lady Chatterleyovu,ktorá si začne vášnivý románik a hlboko sa zamiluje do nádejnika na vidieskom panstve svôjho manžela.Triedny rozdiel medzi milencami je hlavným klúčovým bodom ích vztahu a celého filmu.Chémia medzi hlavnými postavami pôsobí ako magnet,ktorý vás pritahuje k filmu.Príbeh je celkom strhujúci a prostredie filmu nám uplne dodáva klasickú atmosferu.Príbeh filmu je celkom jednoduchý.Milenec lady Chatterleyovej nie je len o intímnom vztahu Olivera a lady Chatterleyovej.Film významne poukazuje na ích triedny rozdiel a na to ako na tom v starých časoch záležalo.Film geniálne spojil všetky prvky a stal sa dobrým odrazom knihy.Samotný film sa pokúsil podať správu o tom,ako može láska zmeniť ludí a film nám ukazuje,ako môžeme ísť za tým čo považujeme za správne,pretože život je krátky a máme len jednu šancu.Celkovo je film skvelou adaptáciu klasického literálneho diela.Výborne su aj herecké výkony,hlavne Emma Corrin sa nebojí ani odvážnych sexuálnych scén,klobuk dole pred nou. ()

shade000

Úprimne sa nečudujem, že to bolo zakázané. Kniha bola skvelá a film bol o hviezdičku horší. Ale zaujímavé spracovanie. Treba avšak pozerať až po 22:00 večer :) Krásna hudba aj vizuál... ()

Felisr

Na téhle verzi Lady Ch. je špatné prostě všechno, od výběru představitele Melorse, který hraje naprosto neslaně nemastně, špatné kamery, střihu a mnoha dalších věcí. Dvě hvězdy pro herečku ztvárňující Connie, která se vážně snažila, jiná pozitiva jsem nenašla. Nechápu, proč znovu natočili film, který nepřináší nic nového než jeho původní, mnohem kvalitnější starší verze. ()

PlysovyMacko

Príbeh v čase vzniku určite šokoval, keďže hlavná hrdinka sa chová tak ako sa ženy kedysi nemohli chovať a je aj do určitej miery oslavou ženskej sexuality (scéna v dazdi). Dnes ale príbeh vyznieva trochu triviálne - ona muža nepodvadza, sam jej povedal nech si nájde milenca, takže nikto by nemal tratit na situácii. Chvíľu mi trvalo kým som uverila, že naozaj im ide o lásku. A so šťastným koncom som mala radosť aj ja. Emma Corrin  mi pripomína výzorom aj herectvom Jodie Foster. ()

rigby

Krásný romantický příběh, který dnešních filmech hodně chybí. Natočeno velmi dobře, podařilo se zachytit sílu vztahu dvou lidí. Jejich živočišná láska je přímo hmatatelná. Rád se někdy podívám znovu. ()

Thalin

Je fajn, že tu přeskočili začátek z knihy, kde ona a její sestra prožívají první románky a všechna ta omáčka kolem, která mě vyloženě nudila a skočilo to rovnou ke svatbě. Ale pořád tomu něco chybělo. Nebo to bylo tím, že mi nesedla hlavní představitelka. A nebo je to zkrátka tím, že i předloha je poměrně nudná romance, kdy znuděná ženuška vymění jednoho nudnýho patrona za druhýho a zažívá pár sexuálních dobrodružství. Tehdy možná skandál, ale dnes je to těžký průměr a tak trošku nuda s plochými charaktery v čele. ()

NikiVai

Aha, už chápu výhody vlastnictví takového panství. To si pak můžete pobíhat nazí v dešti, milovat se uprostřed lesů a luk a nemusíte se bát, že by vás někdo načapal. Na rozdíl od knihy film začíná svatbou Connie a Clifforda, což mi nikterak nevadí. Tenhle film se opravdu povedl. Je natočený hodně romanticky naladěně, přesto v něm nechybí pořádná vášeň. Skvěle zpracováno po všech stránkách. ()

darkchipmunk

Milence Lady Chatterleyové teprve čtu, ještě ke všemu v anglickym originále, vím ale, že jde o román se složitější strukturou a samotný milostný vztah je hlavně metaforou pro vyjádření nadosobních a politických hodnot. Netflix zjevně nemá potenciál ani touhu tvořit filmy, které by byly víc než jednohubkou pro víkendový večer, když už, měnit svět se mu spíš daří v rámci seriálové produkce. Asi jsem si už zvykla a změnila svůj přístup k hodnocení. Líbivé záběry v přírodě, umocňující živočišnou lásku milenců a neskutečné charisma a přitažlivost Emmy Corrin způsobily, že film vnímám lépe než by si možná zasloužil. Samotné mužské postavy na mě bohužel působily spíš jako panáci bez pořádných emocí. Chatterley dostane minimum prostoru a pokud je nešťastný ze své situace mocného (zahořklého) impotenta, nijak to s ním neprocítíte. Ani Mellors ale nezůstane v paměti (krom toho, že zřejmě velmi dobře zvládá lízání, což je důležitý motiv a vlastně by si ho mohl osvojit i manžel, kdyby vyvinul trochu snahy a vřelého citu, ale to by byl jiný příběh). Takže většinu obrazu ovládne Lady Chatterley ztvárněná krásnou Emmou, která vdechla život i Dianě a přijde mi skvělá, jak si představuji Brity - vášeň pod slupkou elegance. Verze s Joelly Richardson, která btw hraje i tady - referenční přesah? - mi asi přišla i lepší a jiný jsem ještě neviděla.___Jo, ten vizuál je zbytečně melancholickej, což vůbec nesouladí. ()