Milenec lady Chatterleyové

• Veľká Británia Lady Chatterley's Lover (viac)

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství. (Netflix)

POMO

Romanťárna, které nejde moc co vytknout, ani ji nejde za co vychválit. Bezpečná vztahová konstelace, ve které přes mlsání zakázaného ovoce nejde žádnou z postav za cokoliv odsoudit. Absence většího zdramatizování a stoprocentní naplnění žánrové šablony z filmu dělají takřka červenou knihovnu. Potěší ale dávka živočišnosti v erotických scénách. Je zajímavé sledovat, jak se nepřikrášlená podoba sexu díky otevřené internetové době stává přirozenou součástí i mainstreamové filmové zábavy. ()

verbal

Asi tak miliontá audiovizualizace de fuckto laciného červenoknihovního braku o tom, jak těžce nemrdaná degenerátka, provdaná za velkobritského impotenta, podlehne urputnému svrbění a nechá si účelově protáhnout laufy švarným myslivcem, načež zjistí, že kundě holt neporučíš, a stane se z ní emancipovaná komunistka. Braku, který tenkrát proslul výhradně díky tomu, že přinášel na svou dobu skandálně detailní popisy hřebelcování anglických plnokrevníků a vyprašování činčilích kožešin. Braku, jenž až do vynálezu internetového porna sloužil armádám seksuálně frustrovaných hospodyněk jako stimulátor k čechrání zanedbávaných klínů a relaxant karpálních tunelů, nebo jako parabolicky ospravedlňující podnět k opuštění toho jejich současného otylého ňoumy, co akorát tak honí u fotbalu, kvůli jinému, jehož to s nimi taky za chvíli přestane bavit a stane se z něj stejný otylý ňouma, co akorát tak honí u fotbalu. Tudíž dost dobře nechápu, proč má někdo potřebu tuhle praseksem vyhajpovanou pičočalamádu furt dokola zfilmovávat, notabene když téma předchozí adaptace už kompletně vytěžily jak co do píchací explicity, tak co do feministických kundožvástů. Čili poměrně nudná, po milionté omletá zbytečnost, jejíž jediným pozitivem je to, že Netflus tentokrát přeqapivě zkrotil své neomarxistické choutky a hajného „zcela v souladu s historicky revidovanou předlohou a přáním autora“ neprcal velkobritský aristokrat každým coulem, ebenový Eritrejec lord Che Toorlyi. ()

xxmartinxx

Nejpalčivější otázka je, proč to bylo celé tak tyrkysové. Jinak velmi použitelná adaptace s důrazem na romantické aspekty předlohy, asi dle očekávání. ()

Spiker01

Na první pohled klasické tuctové historické drama, navíc od Netflixu, což je už odrazovák sám o sobě. Ovšem překvapilo mě, i když jsem to předem věděl, jak moc otevřený velmi otevřeným erotickým scénám a kolik jich vlastně ve filmu je. Na druhou stranu u mě možná paradoxně Emma Corrin klesla, po tom co jsem si ji zamiloval ve čtvrté řady Koruny, čimž přispěly i její, mně ne příliš sympatické výroky, a měla by rozhodně více jíst. Jinak průměr. ()

Disk

Z téhle britsko-francouzské adaptace v produkci Netflixu sálá život. Možná by i samotný David Herbert Lawrence měl docela radost, že o jeho román projevuje kinematografie zájem i po bezmála sto letech od prvního italského vydání. Scénář je Lawrencově předloze poměrně věrný, vynechává jen pár sekvencí. Potěší zmínka o Jamesi Joyceovi a vykořisťování chudých lidí. Samotné zpracování je výborné. Kamera je výborná, hraje si s různými odstíny osvětlení, hodně pomáhá přesná hudba a samotná režie je natolik svižná, že vás snímek doslova pohltí. Chemie mezi Emmou Corrin a Jackem O'Connellem v hlavních rolích je fantastická a oba aktéři své role přesvědčivě prožívají, o poeticky laděných milostných scénách nemluvě. Jack O'Connell je vynikající herec, nikdy se nebál ukázat vše a i zde je nádherný. Stejně jako celý snímek. ()

nascendi

Kedysi veľmi dávno som prečítal knižnú predlohu k filmu a o niečo neskôr som videl jednu z viacerých filmových adaptácií. Aj keď sa množstvo kritikov snaží presvedčiť, že obsah knihy nemá erotický, tobôž nie pornografický charakter, ale spoločensko-kritický, filmové adaptácie súťažia o to, ktorá explicitnejšie ukáže tú erotiku z knihy. Prvé adaptácie boli cudnejšie a napriek tomu vyvolávali škandály a zákazy. Táto je takmer na hrane a nevyvoláva nič.  Aspoň je vidno, ktorým smerom sa spoločnosť vybrala a ako ďaleko už došla. Nemal som sa prečo na film naštvať, dočkal som sa očakávaného, takže vcelku som rád, že existujú širokorozchodné tri hviezdičky. ()

Jirka_Šč

Knihu jsem neznal, film jsem registroval, ale vidět neplánoval, nicméně pak Vitalia Bella napsala, že se jedná pravděpodobně o nejsilnější filmový milostný příběh roku a to podnítilo moji zvědavost. ■ Takže: Film není v mých očích primárně romantický nebo erotický, nýbrž primárně intimní. Hlavní hrdinku sleduje kamera doopravdy zblízka, vnímáme její pocity a prožitky. Podobné je to často v asijské kinematografii ve které není sex zobrazován explicitně jako u nás, přesto však dovede šokovat svojí intimností a přímostí - Milenec lady Chatterleyové není až tak šokující jako asijská kinematografie, přesto je však jiný, než na co jsme zvyklí a upřímně - připadlo mi, že to k filmu naprosto patří. Současně je vše snímáno velmi krásnou kamerou, která tvoří obrazy s nekontrastními barvami, často v pozadí zamlžené nebo rozptýlené prachem či protisvětlem. Tato rozostřenost pozadí je velmi častá a docela se těším, až si film pustím znova, bez titulků a budu sledovat jen barvy - působí to trochu, jako sto let staré barevné fotografie. V některých scénách zhruba v polovině filmu jsem navíc ve sluchátkách registroval nezřetelné dunění, které znělo jako vzdálená dělostřelba - nenápadný prvek, který logicky není součástí děje, ale má zřejmě podprahově budovat atmosféru. Zajímavé. ■ K ději: Obraz do 100 let starého světa. Někteří s odpuštěním idioti, kteří zde dali méně než 3 hvězdičky, kritizují v komentáři vzhled hlavní hrdinky. Že se jim nelíbila. Hloupost. Lady Chatterlyová má být anglická lady víc, než krásná žena na první pohled. Ano, ani mě nezaujala na první pohled jako žena - o tom však filmařina často je. Pokud sledujeme hlavní hrdinku, která se nám v prvních desítkách minut fyzicky nelíbí, ale přesto s ní vnímáme její pocity a touhy a na konci filmu jí fandíme a považujeme za atraktivní - není to důkaz síly dobrého filmu? ■ Pocity: Původní kniha byla velmi odvážný počin, který šokoval ve své době sexem a slovy k sexu náležícími. Dnes už tolik nešokuje, nicméně stále je překvapivá a silná v zobrazení ženské touhy a ženských potřeb. Milenec Lady Chatterlyové ukazuje hrdinku, která dokáže být moderní i dnes. Za což mu patří velký respekt! ()

Chrustyn

Povedená adaptace známého románu, která nepřináší nic nového ale dané téma zpracovává po všech směrech kvalitně a odvážně. ()

Marze

Mozna nejlepsi adaptace teto tradicni pohadky, slavneho romanu. Osvezujici a otevrene. Povalecne trauma, postup industrializace. Milostny pribeh s prehrsli sexu, pomalu plynouci vasen. Nahota neni samoucelna, ale slouzi pro rozvijeni popisu sexualniho probuzeni mlade tempetamentni slecny z umelecke rodiny a jeji touhy po svobode. ()

marhoul

Adaptace, která mě příjemně překvapila. Výborně obsazené, chemie fungovala, což je v současné filmařině nevídané, natočeno solidním způsobem, který bych od Netflixu nečekala a kterým se už dnes, bohužel, netočí. Možná si to pustí i komiksoví haranti (14-40 let), kteří se nechají nalákat na erotické scény, ale dobře, aspoň si čichnou k něčemu jinému. Obsazení Joely, tentokrát do role vedlejší, je mi sympatické. Za mě vydařená verze. ()

Padme_Anakin

Nový film pro mladé diváky současnosti, z tohoto úhlu pohledu chápu, proč se tvůrci věnují látce, která již byla několikrát zpracována.. Kdo nezná předchozí verze, zřejmě bude víc spokojen než ten, kdo má nakoukáno.. U mě to dopadlo dobře, nemám žádné zásadní výhrady, nicméně ani nepociťuji nadšení, známý příběh lady Chatterleyové nepřináší krom nahoty nic objevného či strhujícího.. ()

M.i.k.e

trocha té červené knihovny jednou do roka neuškodí a tohle je rozhodně jedno z těch lepších zpracování dnes už notoricky známé látky. Emma Corrin opětovně dokazuje, že je dobrá herečka a navíc se nebojí ukázat prakticky vše. Co mi dost vadilo bylo barevné ladění filmu, které bylo nejspíš záměrem, nicméně díky němu vypádá netflixácká novinka vyblitě. Problémem je i opětovně přetažená stopáž. Víc jak dvě hodiny na podobný druh bylo, je a bude extrémně moc...60% ()

Aljak

Predlohu som nečítal, ani som nevidel žiadne z predchádzajúcich spracovaní tohto diela, takže to bol pre mňa "skok do neznáma". Príbeh to bol v podstate jednoduchý a priamočiary, no napriek tomu sa na to pozeralo veľmi dobre. To predovšetkým vďaka krásnemu dobovému vizuálu a vydarenej výprave. Hoci, po dejovej stránke som dúfal v niečo dramatickejšie a zamotanejšie. Dialógy tiež neohúrili. Takže v konečnom výsledku taký lepší priemer. 3* ()

Pavlínka9

Krásně odhalený přííběh, který, kdo nezná, tak podle mě do poslední vteřiny neví, jak skončí...Je to milostný příběh jako blázen, který byl za mě krásně natočen. Atmosféra, herci, prostředí - za mě vše na jedničku ()

Eleanor05

Předlohu od D. H. Lawrence jsem četla, takže s ní mohu nejnovější filmové zpracování porovnat. Snímek není kdovíjak strhující, ale knize je v příběhu velmi věrný. S obsazením se to má tak, že Jack O'Connell je typově vybrán dobře, Emma Corrin už méně. Daleko vhodnější na roli Connie by byla třeba taková Florence Pugh, která lépe odpovídá knižnímu popisu a navíc je to výraznější herečka... Milostné scény, které jsou u tohoto díla stěžejní, se vyvedly velmi - jsou odvážné, realistické a nepřikrášlené. Některé dialogy jsou vyňaty přímo z knihy a jako bonus zde hraje jedna z bývalých představitelek Connie Chatterleyové - Joely Richardson, jen tentorkát v roli paní Boltonové. Nejnovější Milenec lady Chatterleyové by samozřejmě mohl být lepší, více strhující, (zvlášť ve své druhé, nudnější polovině), rozervanější, umělecky promyšlenější, novátorštější a tak dále, pak by se ovšem ale více vzdaloval od své předlohy. Takhle je to "pouze" důstojná a vcelku věrná adaptace, ale já jsem i tak spokojená. 3*. ()

fabecc1222

Předlohu neznám, ale lze určit, že jde o klasickou dobovou kostýmovku, které se v VB produkují ve velkém stylu a velkém počtu. Milenec...z tohohle seznamu nijak nevyčnívá, a řekl bych, že i velmi rychle zapadne. Příběh se poměrně vleče, a trvá docela dlouho, než dojde k rozjetí nějakého toho milostného trojúhelníku. Charaktery nejsou bohužel načrtnuty nějak zajímavě, aby dokázali zaujmout, a tak jediné, co může zaujmout, je docela četná přítomnost dámských (i pánských) odhalení všeho druhu. Ale ani kostnatá Emma Corrin není něco, co by mě úplně vtáhlo. Kostýmy, výprava, to všechno fajn, to k těm dobovkám patří, ale příběh bohužel selhává. ()

Skeksis odpad!

Škaredá kostlivka, ktorej mrte trčia kľúčne kosti a rebá, s mužským zadkom a akože prsiami, sa hrá na sexuchtivú pani nepríčetnú. Manžel má problém skôr s invalidným vozíkom ako s jeho vtákom, tak si čúza vyhliadne jeho hájnika. Tak hájnik samozrejme omrdá všetko ľudské, čo sa mu do chatrče vôjde. Stále lepšie ako ovce, kozy, srnky, psy... Alebo vlastne neviem. Ak by mala taký zadok... No a potom tehotná. Chápete? Na počudovanie... Alebo vlastne nebola tehotná. No a potom v Benátkach neviem čo chcela. A nakoniec happy end. A ja som sa nevyzvracala do záchodu, ale do ružového Superkýbla Daniely Pilcherovej, ktorá ho predáva za 10€. ()

sedm.1

Jak mám remaky všeobecně upřímně rád, tak u některých z nich vážně vůbec nechápu, proč vlastně vznikly, a právě Lady Chatterleyová je toho ukázkovým příkladem. Pokud už se totiž nějaký ten film dočká předělávky, tak by to mělo být především z důvodu, že na onu látku má buď její tvůrce nový pohled, a nebo v případě určitých žánrů pokročila technika natolik dopředu, že v nové verzi poslouží k zvýraznění efektních stránky oproti té původní. Ani jedno z tohoto výše zmíněného ovšem pro tento film neplatí, hlavně tedy co se těch efektů týče, že 8D, ale popravdě, hlavně ani to milostné dobrodružství Lady Chatterleyové nejde zpracovat nějakým zásadně jiným způsobem, aby zůstalo věrné podstatě a významu knižní předlohy. Za mě se tudíž jedná jen o další kopii, která skutečně nepřináší vůbec nic nového, celé je to tak předvídatelné, nenápadité, prostě zbytečné. Navíc nedokázali tvůrci film ani v žádném ohledu zvýraznit, ani po stylové či atmosférické stránce, ani zajímavostí postav, ani působivějšími, silnějšími emocemi, no a pokud mělo být tím nejzásadnějším rozdílem otevřenější sexuální zpracování, tak to pardon, to mi ale jako fakt nestačí k tomu říct si, tak to je fajn, že tato nová verze vznikla, že se u ní může pár zoufalců více pohonit. Jinak pozastavit bych se chtěl ale ještě u castingu, kde pánské osazenstvo bylo ok, ovšem obsazení Lady Chatterleyové, to z mého pohledu nedopadlo nejlépe, Emma Corrin totiž nenabízí nic, čím by dokázala zaujmout a mě tedy v této roli ani trochu nepřesvědčila. Já tudíž tuto podívanou musím označit za zcela zbytečný filmový zážitek, který má možná význam pro někoho, kdo nečetl knihu, či neviděl žádnou jinou starší verzi, jinak ale důvod se seznámit konkrétně s tímto zpracováním opravdu nenacházím. ()

aquiver

Výtečná režie i herci, skutečně nádherná kamera. Asi nejlepší adaptace tohoto románu. Síla lásky a erotické touhy proti síle peněz a moci, osobitý milostný trojúhelník... rozhodně velmi povedený! 80 % ()