Milenec lady Chatterleyové

• Veľká Británia Lady Chatterley's Lover (viac)

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství. (Netflix)

JB001

Už si nevzpomínám, jakou verzi a kdy jsem vůbec viděl, ale jedno vím jistě. Tu knihu jsem nečetl. Poslední filmovou verzi jsem si pustil jenom proto, že na fotbalovém MS v Kataru byl volný den. A bylo to fajn. Docela jsem hajnému trošku záviděl. Ta lady Diana by stála za hřích ()

Lailath

Mne z toho proste nešla absolútne žiadna romantika. Medzi hlavnými hrdinami nebola ,,tá iskra,, , ktorá bola potrebná... Zbytočne natiahnuté, mdlé rozprávanie o tom, ako si jedna žena našla milenca...pomedzi to pár ,,pornografických,, scén, ktoré mi neprišli vôbec vzrušujúce a to je všetko... A ďalšia vec, mne je proste Emma Corron maximálne nesympatická. Už keď hrala Dianu v seriály Koruna, mi strašne vadila. Tak tu to bolo ešte horšie. ()

mia.com

A me se to libilo jako! Knizni predlohu vlastne neznam, asi jsme se to ucili ve skole, protoze nazev znam. Nicmene zahrane to je krasne, skvele udelane sexualni sceny, ktere tam perfektne zapadaji a jsou natocene prirozene, zadna romanticka umelina. Pribeh je taky moc hezky, i kdyz predvidatelny. ()

Sopholojong

Silne netflixovska (mienene priemerny obsah so stedrym remeslom) "cerveno-knihovna" so slusnou, chladnou vypravou "cottage" Britanie, krajinarskou kamerou "tip-top" a najma zivocisne pritazlivou Emmou Corrin, ktoru pozorne sledujem uz od "Koruny" (uz coskoro verim v nejaku poriadnu oscarovu rolu). "Velice" odvazne a drazdive sexualne sceny ma prijemne prekvapili, najma jej prosikanie o "Fuck Me". A minirolicka Joely Richardson, ktora si prave v povodnom TV filme zahrala ustrednu rolu, farmarom Beanom pichanej panicky, velmi potesila. ()

infotext

Vcelku dobrá adaptácia, na ktorej ma asi najviac zaujal herecký výkon hlavnej hrdinky (slušní sú aj ďalší herci), romantické scény majú zmyselnosť (niektoré viac, iné taký priemer). Oceňujem tiež zobrazenie menej nápadných vrstiev predlohy - kontrast príroda/industriál, triedna nerovnosť. Na druhej strane réžia mohla trochu viac vyťažiť zo zachytenia prostredí, a niektoré scény - napr. štrajk robotníkov to trochu ťahajú do takého slabšieho televízneho štandardu... Neviem sa rozhodnúť, či 3 či 4 * ()

anjan

Velké překvapení! Doporučuji! + výborné (živočišné) sexuální scény, super herci, krásná příroda, celkově pomalé scény a kamera, velmi poetická atmosféra filmu, zpracování aplikovatelné do “moderního světa”, některé konkrétní scény (u te, kdy tančili nazi v dešti, jsem se úplně tetelila), hezky a nenucene zpracovany konec - zelenomodrý filtr ()

angelle

Knihu som nečítala, takže sa vyjadrím k tomuto príbehu len ako k filmovému snímku.  Nádhera. Jedna veľká nádhera. Páčilo sa mi to citlivé, aj živočíšne spracovanie, ktoré ešte zvýrazňovala krásna hudba. Úžasne ukázané, ako sa z cudzích ľudí časom stanú nerozlučné duše. Len mi ku koncu bolo veľmi ľúto pána Chatterleyho. ()

atulur

Po dlouhých sci-fi, fantasy či quasi-historických seriálech a filmech na Netflixu je toto velmi, velmi příjemná změna. Překvapilo mě kvalitní "art" podání, ale když jsem se podíval na filmografii paní režisérky, není to až takové překvapení. Zároveň se mi zamlouval ryze ženský pohled na téma, vnímání očima hlavní hrdinky. Ve stejném duchu jsou podány i erotické scény, které mohou většinu chlapů současnosti, odkojených tvrdými pornofilmy, příjemně nachytat v poznání či uvědomění, že pravý žár lásky může být filmově vystižen i takto decentní formou. V závěru filmu jsem se jako by vrátil do puberty: Tak jsem moc chtěl, aby to dobře dopadlo... A ono to dopadlo. Hlavní hrdinka zaslouží za herecký výkon ocenění. ()

zombiiik

Velmi som sa tesila na tento pocin, no musim povedat, ze dopozeranie filmu bol nuteny. Prva tretina filmu bol kvalitny rozbeh pribehu, charakteru postav, atmosfery. No dalsie dve tretiny uz pre mna stratily ten naboj (paradoxne, i ked tvorcovia naboj urcite pridavat chceli cervenou kniznicou). Vytvaranie vztahu milencov bolo na moj vkus prilis zivocisne, bez citelnejsej nefyzickej pritazlivosti, ktora by ma presvedcila ich vztahu drzat palce. Postava zraneneho ( na tele aj na dusi) manzela bola vykreslena vierohodne. Je mi to luto, ale za mna sa nevytvorila ziadna kultovka v style Pycha a predsudok, Pokanie, Rozum a cit. ()

RhiannonEsme

Jedno z nejhorších zpracování klasiky, kterou jsem samozřejmě četla.  Odpudive vychrtla nymfomanka primo donuti vlažného hajneho k sexu. Smyslne to neni ani trochu, dívat se na koncentracnici Emmu s uzlovitymi rameny a promodralymi pazemi kost a kuze je spis bolestne. Mellors totalne nevyrazny, necha sebou smykat, jak si lady preje. Joely Richardson a Sean Bean to vystihli nejlepe. Roman si rozhodne zaslouzi vicedilne zpracovani, jednotlive filmy vzdy vynechaji spoustu dulezitych momentu. Za me ztrata casu. ()

Libena911

Film mne zaujal především svými scenériemi. Anglický venkov, šumění stromů, všeobjímající zeleň a nádherná kamera. Záběr, kdy hlavní aktérka stojí v krásných dobových šatech a kamera zabírá každý detail od pleti po švy na šatech a v podkresu jemná podmanivá melodie, těch scén je ve filmu více a naprosto právem. Příběh není nikterak zdrcující, jen tak volně plyne a divák má pocit, že za tu lásku, které na světě je stále míň a míň stojí za to bojovat. Scénář velmi pěkně napsaný, oceňuji, že se drží předlohy. Erotické scény tak akorát, Laure de Clermont se úkolu zhostila velmi žensky. Za mne 4 zcela zaslouženě. ()

gapa466

Jak bylo ve filmu řečeno, je to příběh velké lásky. V tomto ohledu jsem dostal více, než jsem čekal. Filmu není prakticky co vytknout. ()