Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Hanys_

Když to smrdí nudou, hoďte to do šeda, bude to pak vypadat jako art. Bernal je miláček ve všem, tady tu hoďku ale úplně utáhnout nedokázal. 5/10 ()

janesX

Nechcel by som vyzerať ako nejaký hejter, čo si omylom pustil svoj neobľúbený žáner (fantasy) a teraz len píše zle. No omylom to nebolo, skôr preto, že je to krátke a bol som si istý, že to zvládnem aj ja. Ale ak by ten film mal mať dve hodiny, isto by som ho ne(do)pozeral. Obsahuje aj pár podarených momentov (ale fakt že iba momentov) a v dvadsiatej minúte jeden sympatický zvrat. Inak, tak ako je to v rozprávkach, už dopredu sa vie, kto na konci dostane čarovný prútik a kto teda vyhrá. To mi asi bude na marvelovkách vadiť stále. Potom ten stroboskop pri súbojoch, ten tam asi musel byť. Ale len ako zakrývačka nedokonalostí. No a že mimoriadny hudobný skladateľ? Tak to som si už vôbec nevšimol, tá hudba ma obišla úplne, takže aj na tom asi niečo bude. ()

Klajnik

Když 100 kilovej chlap chytne ženskou za vlasy a začne ji hlavou být o betonovej roh, zbývá jí jen umřít. Tady se z toho ženská oklepe za svě vteřiny a pak toho 100kg chlápka položí na lopatky. Obsahově je to teda docela mrdka. Je to však natočený docela pěkně a má to jen hoďku. Nechalo mě to však úplně chladnym. Jo a ten vlkodlak je nakonec docela trapnej. ()

Zombi

Nakonec lepší 3 hvězdy, ale celkově se mi to líbilo, je to správně odlišné od jiné Marvel produkce, ale mohlo to být brutálnější, když už se do toho pustili a to "vlkodlačí skoro kung fu" mi tam moc nesedělo. Klidně bych si dal další podobný experiment. ()

Spacecore

Stáhli jsme to bez ponětí, že jde o Marvelovku. Ale vůbec nevadilo, je to něco jinýho, je to zajímavý a hlavně krátký! Možná by takové jednoduché jednohubky zachránili celý MCU. Má to super staromódní atmošku, ta černobílá sedí i celé výpravě a designu. Zároveň je z toho cítit Marvelovka, což nevím, jestli je dobře nebo špatně, možná dobře, protože člověk ví, na čem je. Takže první marvelovský pořádný horror je docela ok! ()

Cartmof

Tak, tady je přesně to, co mi v novém MCU chybí. Špetka originality a hlavně přízemní příběh. Vsadím se, že nejsem sám, když řeknu, že mě ty sračky, které teď MCU dělá nebaví. Kosmické zápletky jsou o hovně. Tady dostáváme drama horror, kde se přítel snaží zachránit přítele. To je vše a Marvelu se Werewolf by Night fakt sakra povedl. Tenhle černobílí kraťas má atmosféru, která by se dala krájet. Mysteriózní příběh o lovcích monster, které terorizují svět mě vtáhl. Postavy, přesto, že se děj zaměřuje převážně jen na dvě, jsou až perfektně napsané. Půvabný vizuál labyrintu se mi dost zalíbil. Jediné, co mi nesedlo, bylo CGI, se kterým má Marvel kvůli kvantitě filmů a seriálů zkrátka problém. Design samotného Vlkodlaka mi taktéž přišel divný. Avšak když pominu tyhle drobnosti se jedná o pecku! Jen tak dál, pane Feige. ()

Flopik

Nebolo to zlé, ale ani ničím neohúrilo. Má to dĺžku seriálovej epizódy čo je len dobre, bohužiaľ aj tak miestami nudilo. Marvel sa nebál použiť troška krvi, bohužiaľ na horor to teda nestačilo. Atmosféra starých hororov ako tak sa dala, ale nič svetoborné. Súboje fajn a najviac mi sadol asi humor a prekvapivo hlavná ženská postava. U mňa za 3*. ()

Warhorr

Už vím, proč se vyhýbám vesměs všemu, kde je ve spojitosti slovo Marvel. Ještě že tahle zbytečná a nicneříkající nudná ptákovina trvala necelou hodinu, to na tom bylo to nejlepší, plus trošku ucházející konec. A Giacchino ať raději zůstane u hudby, kde je mistrem ve svém oboru a nepokouší se o další takový chujoviny. Nemám slov. ()

MatyM

Snaha o něco fresh se určitě cení, navzdory vypiplanému vizuálu a režijním nápadům je ale výsledek jedno velké pěkné nic. ()

petikacka

Ačkoliv absolutně nemusím ani marvelovky ani DCčka, protože mě to vůbec neba, tak jsem tomu dala 5 minut než to zhnuseně vypnu. A ono Jejda,  se z toho nakonec vyklubalo vtipné minidílko. Film noir, styl 50.ek a vtipná monstrózní dvojka byl chutný zákusek s třešničkou v podobě závěrečné písně a scény... Za mě naprosto překvapených 85% ()

TheHofi

Jediné, co bych filmu vytkl, je maska vlkodlaka. Trochu jsem doufal, že bude vypadat líp, ale jinak je to skvělý komiksový experiment, kterých chci od Marvelu víc. Za mě výborných 85%, s hromadou odkazů na staré hororové klasiky, prosím ať v tomhle Marvel pokračuje tohle fakt vyšlo. ()

Aurus

6/10. Odvážný krok Marvelu tady všichni říkají a já docela souhlasím. Nevadí mi že to je černobílí ale vadí mi tři věci. 1. Nesympatické postavy kromě toho vlkodlaka a tý typy. 2. Film utíkal do 35 minut sakra hodně pomalu a za 3. Vzhled Vlkodlaka který byl směšný, když sem ho viděl po prvé tak sem měl záchvat smíchu. Nevím proč skoro nikdo neumí udělat pořádný vzhled Vlkodlaka. Viděl jsem jen tři filmy kde Vlkodlak měl dobrý vzhled. Příběh je dobrý, postavy jsou docela nesympatické, hudba je dobrá, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

CJFlip

Po dlouhé době se MCU povedlo vytvořit velmi originální snímek, který byl velmi povedený svým zpracováním. Tady někdo dostal volný ruce a je to vidět. Tohle mě baví a chci podobných počinů více. Zatím mě 4. fáze moc nenadchla. Kromě pár výjimek (Loki, Spider-Man No Way Home, Doctor Stranger 2). Snad se blýská na lepší časy (7/10). ()

HokejovySvaz

6,5/10. Solidní stylová jednohubka na večer. Neurazí a nadchne, akorát ne v nějak velké míře. V Giacchinovi možná něco bude, ale chtělo by to ještě něco dalšího a nezávislejšího, abych řádně posoudil. Ovšem na to, jak mě byl schopný letos odpálit svým soundtrackem pro Batmana, tak co se týče téhle hříčky, s muzikou to tak už nerozjel. A asi je to pochopitelné vzhledem k měřítku a na vykreslení scén to postačilo, ale přesto mě fakt překvapí, že je schopný vydat takové bomby jako u Batmana a pak takové zaměnitelné, ničím vynikající skladby jako u Strange nebo u té letošní Thorovské katastrofy. Who knows man, who knows. Oceňuju, že po dlouhé době tady převládá praktika nad digibordelem. O to líp se mi na to dívalo a když došlo na CGI, tak díky černobílému filtru to působilo i uvěřitelněji. A dokonce ústřední duo postav nebylo na pár facek, což je díky poslední době u MARVELu opravdu plus a to se tu bavíme o filmu, který má ''jenom'' blbých 54 min. Já si dokonce pamatuju jejich jména a to už něco znamená. Každopádně Laura Donnelly byla jako Elsa moje number one, opravdu kouzelná a bavila mě ze všech nejvíc. U titulního hrdiny jsem se taky nikterak nenudil, herecký výkon sympatický a charakter samotný jakbysmet. Zajímalo by mě ale, proč ten Vlkodlak vypadal zase jako přerostlá opice a ne víc jako vlk :D Ale hádám, že to je asi o vkusu nebo chtěli vzdát hold těm filmům z dob minulých. Nicméně pokud si lidi myslí, že díky tomuhle začne MARVEL produkovat osobitější a víc autorské projekty, tak jsou asi stejně naivní, jako hokejoví fanoušci, kteří si myslí, že teď bude národní tým vozit ze světových šampionátů medaile pravidelně, jenom díky tomu, že letos získali bronzovou. Sympatický speciál, ale je čas vrátit se do reality. ()

Ten_Geek

Po tak dobrém hodnocení od všech lidí kolem mě, jsem očekával mnoho, ale mnoho víc než jsem dostal, přesto tento snímek, nepovažuji za nějakou kravinu z nového MCU.  Film dokázal propracovat postavy (minimálně 3) za krátkých 55 minut, není to propracování ve stylu Hra o Trůny, či Daredevil, ale na 55 minutový filmeček je to perfektní. Příběh je trochu slabší a příjde mi o ničem, ale není špatný, jen mi moc neseděl, až moc rychle zpracován. Za to efekty jsou udělány perfektný, černobilý snímek, s občasným ukázáním Krvavě rudé barvy je perfektní pro tento žánr. Nejvíc co mi tedy nesedlo je asi vizuál Vlkodlaka, nebyl špatný, ale hlava mi na něj moc neseděla, byla až moc málo vlkodlaší na můj vkus. Herecké výkony tady nějak extra chválit nemůžu, ale zároveň si na ně nemůžu ani stěžovat. Snímek byl velmi nadprůměrný, ale horší, než jsem čekal, téměř všichni tomu dávají vysoké hodnocení jen pro to že to je originální, což mi příjde jako kravina..... ()

warrenur

Nemozem si pomoct, ale tato uletena haluz si ma celkom ziskala. Zvlast svojou farebnou castou a absurdnou konverzaciou v zavere. Wtf? :) Dovtedy, nebyt bludiska, by to bola byvala iba x-krat videna hrdinska "fantasy". I usmevne casti celkom pobavili. Mal som zrejme chut spravit si naladu po jednom cajickovom seriali a tak som bol pristupny hocicomu. :) Za mna fandim Ted-ovi - "entovi s ohnivymi talapami". 65% Nadnesene stvorhviezdie, ktore vsak berte s rezervou. Myslim si totiz, ze coskoro serial z "cervenych" padne do "modrych". Nad 60% si vsak zrejme udrzi. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)