Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

kajas

Černobíle stylizované fantasy dílo s hororovými prvky vyprávějící o setkání několika lovců monster, kteří musí vyrazit na speciální noční lov, aby byl určen jejich nový vůdce. Bohužel mě žádná z postav za 50 minut stopáže nezaujala, temná atmosféra nezapůsobila a vlastně jsem se dost nudila. ()

William_

Nejvíc mě bavila až poslední 20 minutovka, zbytek speciálu se jakoby hledal. Musím však vyzdvihnout cool černobílí styl, mělo to šťávu, ale že bych se z toho posadil na zadek, to teda ne. Jako speciál na říjen dobrý, ale jinak průměr. ()

Lexonka97

Oznámením experimentu Werewolf by Night jsem byl vcelku zaujat. Bylo to něco neokoukaného a originálního, čímž se i výsledný projekt stal. Tento experiment dostal na starost známý skladatel Michael Giacchino, který se ukázal jako zručný režisér a všem dokázal, že na to má. Posledních pár let se Marvel snaží experimentovat čím dál víc, ale vždy to bohužel dopadlo skoro stejně. Vždy to vypadalo, že se Marvel někde v půlce sekl a základní nápad nijak nedokončil. Werewolf by Night je ovšem opakem, který je dokončen až do konce. Malé množství postav a kratší stopáž určitě film nesráží a poukazují, že menší příběhy dokážou mnohdy víc, než veliké tříhodinové blockbustery. Černobílý filtr také ničemu neuškodil a barvy mi po celý film nijak nechyběli. Gael García BernalLaura Donnelly jsou velmi sympatičtí a alespoň pro mě si to dost dávali. Choreografie v soubojím tělo na tělo je perfektně natočená a záběry z dálky, aby diváci měli přehled jsou skvělým nápadem. To vše zakončené jedním praktickým záběrem v menší chodbě. Prostě parádní jednoduchý 50 minutový speciál. 5/5 ()

M.i.k.e

Werewolf by night rozhodně není žádný geniální a novátorský počin, nicméně poměrně těžko se věří, že by něco podobného vzniklo pod hlavičkou Marvelu/Disneyho. Zvlášť potom co Marvel ve své xy fázi nabízí čím dál víc sterilnější filmy, které už zdaleka nemají punc filmové události. Giacchino se v tomhle trošku delším kraťasu inspiroval klasickými horory třicátých let a i když sem nikdy nebyl faoušek Gaela Garcii Bernala, dohromady to tu funguje a ukazuje, že kdyby Marvel přestal sázet na čím dál neoriginálnější a méně a méně záživnou jistotu, pořád by dokázal nabídnout minimálně velmi slušnou zábavu, která by ani nemusela stát stovky milionů...70% ()

BarryLyndon

Nic geniálního, jak by se to rádo vidělo, ale moc fajn cvičení. Příběh triviální. SPíše než forma to táhne dopředu obsazení Bernal, Donnelly a Man-Thing. V podstatě by mne velmi bavilo to viděl v dalším příběhu. Milých 7/10 do_Od_ Jestli jsi do ní zabouchnutý, tak doporučuju Cizinku, má tam vedlejší roli, ale je skvělá :) ()

Lenka.Vilka

Jelikož je to kratší, moje kritéria na oblíbení jsou menší a beru Vlkodlaka jako díl seriálu, kde též nečekám hlubokou sondu do charakteru postav, pokud je každý díl o něčem jiném. Ale celkově to bylo fajn. Obsahově sice jednodušší, ale po vizuální stránce dokonalé. Od černobílého vizuálu, který skvěle fungoval v kombinací s červenou barvou, po samotné natočení akčních scén, kde se nestříhalo jako o život. Skvělá byla rozhodně scéna na jeden záběr s cákanci krve na kameru a práce se stínem během přeměny, což vyděsí víc než pohled na přeměnu samotnou a vynechá se zbytečné CGI. Takže jo, fajn zábava, to uznávám. Bohužel "vtip" s bombou a odpálení zdi ukázal, že je to sice trochu jiný Marvel, ale zároveň v určitých aspektech stále stejný pitomý Marvel, který narve humor kamkoliv, aby si to odškrtli, a je jim jedno kam, tj většinou blbě a tam, kde se nehodí :( taky bych ho vůbec nedávala... ()

C0r0ner

Padesátková stylizace se vším všudy, což znamená pozitivní i negativní věci. Tedy vizuálně nápadité, místy vtipné, ale zároveň taky občas nelogické až hloupé. Jako samostatný pokus připomínající nějakou epizodu Black Mirror ale v pohodě. 65% ()

Martrix

Poslední projekty MCU měly tragickou úroveň. Ať už Fiona ze mlejna, Mrs. Plastelína, nebo Black Windows, či Eternitals. Mě moc nesedl ani Dvojitý egyptský moongent a finále mLokiho...taky ne. Takže Lupus Vedlewolf mohl jen příjemně překvapit. Což se povedlo míň, než jsem tajně doufal. Moderně vyzbrojená stráž vs černobílý look, který měl navodit atmosféru starých hororů...to nefungovalo. Ta černobílost je jen plytká manýra a habaďůra na diváka. Nemusela tam být. Stejně tvůrci splácali hybrida mezi retro a současností....vlkoušův kung-fu styl byl mimo mísu. Scénář vykouzlil pár dobrých momentů, ale i několik stupiďáren...způsob jakým nejlepší lovci, kteří prý pobili 200 monster, bojovali a skončili...haha. Postava báby prudičky byla otřesná....mohla být zlověstná, jedovatá ... cokoliv, jen ne běsná, uječená a stupidní. Aspoň že přeživší postavy jsou fajn. Jožin z Bažin vypadal solidně, vlkouš Jack má charisma a Elsa dublérka Becky Fergusonové má potenciál. Polovina filmu byla velmi slibná, ale pak už to jde do kytek. Naštěstí to bylo krátké, takže se ten pád zastavil na 3*. Pořád je to hold Disney Marvel... . Chybí tomu šťáva, koule...koule ve šťávě... . Blade v tomto duchu....to by bolelo stejně, jako nedávný Morblius. ()

Juto

Pôsobivý režijný debut od hudobného skladateľa Giacchina, ktorý pristupuje k vizuálnemu rozprávaniu príbehu ako k magickej hudbe, ktorú vytvára. Pričom každý záber (nota) je synchronizovaná s emóciami postáv. A to všetko v nádhernej čiernobielej podobe, ktorá mu dodáva hororovú atmosféru 40. rokov. 7/10 ()

Gaaron

Milá blbinka, žel nic víc. Čekal jsem poctivou poctu Universal hororům, dostal víceměně klasickou marvelovskou taškařici za každou cenu. Vizuální stylizace a drobnosti jako „chyby na filmovém pásu” moc fajn, ale ve výsledku se příliš bijí se zcela moderní choreografií, kamerou i vyprávěním. ()

PavelVanekArt

Na pět je to moc, na tři je to málo. Zajimavý projekt MCU, kde sedla stopáž i nápad, taková malá Lovecraftovská povídka jakoby. Rád bych ještě ústřední dvojici viděl pohromadě, hlavně teda Man-Thing. Takovej trochu retardovanej Cthulhu. 4* a.k.a 75% ()

Radiq

Má to pěkně vykreslenou atmosféru jak z počátků hororové filmografie. Jeden malý problém jsem měl s monstrem/mazlíčkem, který byl trochu moc dětsky roztomilý a to mi tam nesedělo. Taky se tam mohlo víc zabíjet a víc hororovat. Ale jinak to byla docela zábavná jednohubka, možná i dvouhubka... a čekám, jestli tomu přibude nějaký bratříček nebo sestřička. ()

sugythesugar

Najnovší (krátkometrážny) projekt od Marvelu ma veľmi potešil. Milujem výtvarnú poetiku hororov prvej polovice 20. storočia a (tentokrát aj režírujúci) Michael Giacchino zo zdrojového materiálu vyťažil maximum. Sympatická atmosféra, zaujímavé postavy a klasický príbeh jednej temnej noci v sídle lovcov príšer. ()

Motinski

Experimentálna jednohubka. Príliš krátka aby sa mi dostala úplne pod kožu a príliš dlhá aby Marvel nemal nutkanie vsunúť do nej náznak humoru miesto toho aby držal líniu ponurého monster filmu. Giacchino už nie je len skladateľ ale aj režisér ktorý dokázal že vie pracovať s jasnou víziou a to dokonca nadštandardne. Hlavne nasvietenie a kompozícia niektorých scén boli famózne. Ako pocta starým filmom od Universalu u mňa Nočný lovec obstál, aspoň na pohľad. Užil som si ho, no úprimne nemôžem povedať že by som padol na riť. Nevtiahol ma tak moc aby som príbeh vnímal viac ako obraz. Marvel ukázal že sa nebojí zmeny no myslím že ide skôr o výnimku ako predzvesť budúcej chutí odlíšiť sa. ()

UhLee

Marvel Halloween Speciál - (7/10). Jsem zastáncem toho, že když někdo chce zkusit experimentovat a vybočit ze zajetých kolejí, tak jsem tomu všemi deseti otevřený. Proto byl pro mě Werewolf by Night příkladem toho, že Marvel chce experimentovat. Ovšem měli jsme tady už i jiné pokusy o experiment (WandaVision, Moon Knight), ale tam to vždycky ztroskotalo na tom, že ztratili počáteční odhodlání a nakonec stáhli ocas. Bylo tedy otázkou, jestli i tento halloweenský speciál stáhne svůj vlčí ocas a sklapne uši, nebo si bude stát za svou původní myšlenkou. Hele můžu konstatovat, že asi ano. Černobílý filtr a filmový šum, pocta hororovým klasikám a praktické efekty. Nepůsobí to jako většina posledních Marvel filmů a jde si to svou vlastní cestou. Cením si toho a je to určitě krok správným směrem. Michael Giacchino je neuvěřitelně talentovaný skladatel a tady nám ukázal, že dokáže i obratně režírovat. Je možná trochu škoda, že je film takhle krátký a skončí dříve než se divák naděje. Klidně bych si dal ještě tak půlhodinku navíc, protože tenhle styl mě neskutečně bavil. Měl jsem u toho prostě pocit originality a něčeho nového. To bych si po posledních Marvel filmech ani za nic nepomyslel. Svěží hororový experiment se mi líbil a získal si mě od prvních minut. Možná by bylo ještě zajímavé, kdyby divák sám mohl hádat, kdo je oním vlkodlakem a nebylo to hned jasné. Ten pocit paranoie by k tomu hrozně sednul a povznesl by to zase o něco výše. ()

DragonnCZ

Že je Giacchino pouze skladatel? Ale kde, že. Tento film jen dokazuje, že je i schopným filmařem. Filmem prosakuje super atmosféra a černobílý filtr tomu jen dopomohl. Gael García Bernal se mi jako Jack Russel tuze líbil. Četl jsem s ním jeden komiks z NHMka kde se prvně objevil Moon Knight. Stylizace filmu a vlastně i takový experiment poukazuje, že by Marvel v tomhle směru měl pokračovat častěji, páč tento projekt se jim vydařil na výbornou. Reálně filmu bych dal i hodinu a půl nebo tři čtvrtě a byl bych naprosto spoko. Pěkný bylo, že konečně MCU má i Rko ve svým výběru. No a já dávám takových hlavně zasloužených 8/10! Pls Marvele jen takhle pokračuj. A ani bych se nebránil na tohle něčím klidně navázat. ()

BROKEN_

Je hrozně fajn vidět, že se Marvel pokouší o jiné věci. Michael Giacchino odvedl super práci a řekl bych, že je před ním světlá budoucnost na režijní židli. Má to skvělou hudbu odpovídající starší doby (Giacchino styl se nezapře), díky černobílé mohl tento speciál ukázat krev, utržený končetiny a bylo to hrozně fajn vidět u Marvelu. Vlkodlak je krásně zpracován prakticky. Za mě velice povedený speciál a doufám, že se u těchto věcí bude Marvel držet v budoucnu častěji. A pokud bude Blade v rukách Giacchina, tak budu velice rád. 7/10 ()

Johnny.ARN

No veď ako dobre, je to niečo iné, dobovejšie a snáď ten, kto pozná komiksy a celý Marvel svet mu to dá zmysel, mne nie. Pokiaľ to bude zakomponované aj do iných filmov alebo keď na to niekde bude nejaký odkaz, tak fajn, ale ako sólo je to fakt len pre ortodoxných. 2 z 5 ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)