Pápežov exorcista

• Česko Papežův vymítač (viac)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

Litvicek

Když jsem to dokoukal, tak jsem byl překvapený dvěma fakty. Russell dostal neprávem bídu za jeho herecký projev (byl skvělý ve své roli). A tenhle film je takovým Vatikánským Avengers, part I., kde se Russell spojí s jiným knězem a pomrknou nad možností vymítat zloduchy vyšší jakosti. Inu, nebránil bych se tomu. Je to sice blbost ale je to v odlehčeném stylu, doprovod tomu dělá určitá míra humoru - minimálně v tom, že vidíš Crowea brouzdat na filmovém place na miniskůtru. Budu ignorovat nutkání říct, že jsem vlastně chtěl, aby postižena rodina do jednoho vymřela, protože si o to všichni svým způsobem říkali, tak i tak jsem si to v rámci možností užil. ()

perna182

Úvodem je nám představen hlavní protagonista a papežův exorcista Gabriel,při vykonávání jednoho svého případu. Zároveň v prostřihu také hlavní rodina a místo, kde se bude vše odehrávat. Na můj vkus je úvod docela zrychlený. Klidně bych se nebál 10min přidat. Prostřední část vyšetřování a zjišťování "co, proč, jak a s kým máme tu čest patří k tomu nejlepšímu celého snímků. No a pak tu máme poslední část, kde mě potěšilo, že finále nebylo jen o " hlavním vymítání a konec" ale rozdělené na několik etap, kde se v každé etapě odkryla část celku až do úplného konce. Jinak ale lehce nadprůměrný film o exorcismu, kde mu je k dobru jen pár těch zajímavých nápadů a myšlenek, plus rozvíjení historie, která je ale dána hlavním dějem. V součtu tedy mírně zklamání, dle traileru jsem čekal o něco víc. 7/10 ()

Marius_ss

Tak táto rola Russellovi Croweovi neskutočne sadla. Jeho postavu svojského pápežského exorcistu (niečo ako Dr. House) som si obľúbil prakticky hneď, a fandil som jej až do napínavého (a podareného!) finále. V rámci žánru "horor a exorcizmus" jeden z najzábavnejších filmov posledných rokov, čo som videl v kine. Určite lepší ako V zajatí démonov 3. Do vrcholu žánru (V zajatí démonov 1,2) tomu ale ešte čo to chýba. Vôbec by som sa ale nepohneval keby bol tento film len začiatkom dlhej série filmov, kde by otec Gabriel Amorth v Russellovom podaní riešil zo svojím pomocníkom (Daniel Zovatto) rôzne bizarné prípady exorcizmu po celom svete. ()

Strandmon

Papežův vymítač je poměrně adrenalinová a zábavná jednohubka bez jediného hluchého místa se zajímavou skrytou zápletkou, která se ovšem s přibývajícím časem začíná tvářit více a více nevyužitě. Snímek totiž ke konci upadá do poměrně slušného žánrového bordelu a dost schazuje tu fajn výstavbu, která byla nakonec vlastně mnohem zábavnější a více odsýpající než ten zbytečně přehnaný konec. Russell Crowe je sice pro něj v netradiční roli dost možná jedna z zatím nejlepších postav roku, avšak ani to mě nakonec nepřesvědčilo v nadprůměr. Určitě škoda potenciálu. ()

buzzwoody

Jedno creepy podzemí a džoukující Russell Crowe na mopedu bohužel nestačí. Slabé atmosféře na konci ještě totálně podrazí nohy umodlené CGI finále. ()

mclenin

Jediným svetlým momentom filmu je Russell Crowe a jeho postava kňaza rebela. Inak ide o ničím výnimočný, zaujímavý či aspoň niečím sa odlišujúci snímok od iných kúskov žánru, s nulovým napätím, lacne vyzerajúcimi efektami a miestami až smiešnymi scénami. Pre mňa sklamanie. ()

nany2121

Mňa tento film naozaj bavil :) Viem, je to také holywúúúdske, trošku prehnané aj trocha tuctové, ale dej mal graaady a film ma držal celý čas v napätí :) Super zvuk dolby atmos v kine. Za mňa napínavý hororový thriler, kde zahral vynikajúco Russel :) Ta rola mu sedela a aspoň troška nechal zaspomínať na svoje slávnejšie časy. Za mňa 4 hviezdičky ()

bobstock

Husarský kousek Jůlia Averyho s přední tváří filmového světa se nekoná. Jak už bylo řečeno, dosti předvídatelný film o rodince, která se zabydlí v tom nejvíce strašidelném domě v celém Španělsku. Z krabičky vylétne čert, kterému nedělají dobře pravidelné zpívánky o křesťanském nebi a jde se exorcistovat. Lidé mají zarudlé oči a pleť, občas se proletí vzduchem nebo si vylomí kosti z kloubů a rozhodně na to nepomůže ibalgin čtyřstouka. Filmový standart, který neurazí, ale ničím extra nenadchne. Pochvala  pro mladého Petera DeSouzu, který to ukočíroval bez posměšku spolu s pěknou maskou a pochvala za krásné oči Carrie Munroe, která se tam při vší škode mihne na pár vteřin. :) 65% ()

mosnak

Po delší době film o vymítání co mě skutečně bavil. Uznávám, že to není nic nového, ale mě se tohle líbí. Snad přijde brzy i novy Constantine. Russel zahrál svou roli skvěle. 80% ()

E´Tonno

Russel je stále úplne v pohode schopný svojou charizmou a hereckým umom utiahnuť film a jasne to tu potvrdzuje. Navyše efekty sú podarené, masky obstojné a dej má hlavu a pätu. Netvrdím, že by film naháňal zimomriavky ani, že bude šľapať na päty iným kultovým snímkam, ale rozhodne ma neurazil a nesklamal - čo som očakával, to som aj dostal - nadpriemernú zábavu. ()

dan4815

Před patnácti lety, kdy jsem poprvé viděl klasiku ze 70. let, jsem si říkal, že je málo využité téma. Jenže ona stará podívaná nabízí něco, co mi u dnešních hororů chybí - postupnou gradaci, kdy se pomalu více bojíte slov než samotných "lekaček". Režisér, potažmo scénárista, který umí diváka vyděsit tím, že se vyděsí sami svou fantazií, by měl být placen zlatem. Upřímně, oceňuji pomalé tempo Vymítače. Líbí se mi ta naprostá proměna obyčejných dnů v peklo - a ta cesta je to nejlepší. Snad u všech filmů s touto tématikou se jde poměrně rychle na věc, a samotné vymítání je bohužel plné klišé či nuda. Myslím si, že exorcismus má být zlatý hřeb, který má vyvrcholit postupně budovanou napjatou atmosféru. Na druhou stranu, u Papežova vymítače je to tak trochu naopak. Vymítání přichází poměrně rychle, film spíše sází na příběh místa, které "posedlo" jejich obyvatele. Filmu moc nepomáhá skutečnost, že když máte už nějaký ten vymítačský film za sebou, tak nějak očekáváte ta stejná gesta či situace. Grafické ztvárnění také není příliš přesvědčivé. Posedlý chlapec nevypadá nikterak děsivě - myslím si, že ráno v metru najdu děsivější lidi, a samotný dům působí nově, byť se má jednat o historickou stavbu. Ruku na srdce, celý film táhl Russell, bez něj bych si film ani nepustil. Dodává scénám skvělou atmosféru, a kde scénář selhává, tak alespoň trochu napravuje herecký um hlavní postavy. Ve výsledku se jedná jen o další lehce vybočující exorcistický film, který ukáže to samé, co řada filmů s touto tématikou před ním. Očekával jsem větší psychologickou a mocenskou hru během vymítání. Opět musím porovnat s kultovní klasikou, kde bylo "dostávání se do myslí kněží" mnohem uvěřitelnější s různorodými motivy. Zde jsme viděli - "ty jsi šoustal děvku" a u druhého "stejně se zabila, protože jsi nevěřil, že potřebuje pomoc". To je hodně chabé vydírání. Mám obavy, že psychologickým hororům odzvonilo, a dnes se spíše sází na jiné věci. Scénář se snaží o několik témat, ale jen je nakousne a žádné téma se nestává natolik hlubokým, aby se dalo mluvit o úspěchu. ()

bozka10

No nie že by sa hlavný kápo medzi exorcistami nesnažil starostlivo budovať atmosféru,ale nadychoval sa nadychoval,ale nenadýchol.Chýba tomu nejaký výrazný okamih, ktorý by bol zapamätateľný.Gladiátor drží poctivo celé herecké osadenstvo na svojich pleciach, ostatní bohužiaľ, len sekundujú.V hororoch sa už nejakú dobu pohybujem a toto bohužiaľ nestačí.Potešil Franco Nero, ktorého som dlho nevidel.To je všetko.Hororová jednohubka,na ktorú sa veľmi skoro zabudne.Koniec mi dokonca s tími prvkami fantasy prišiel až úsmevný.Tri*s prižmúreními očami. ()

TheSpearCZ

Exorcistický subžánr pro mě z 95% není nijak zvlášť záživný, většinou lehce zklame, protože už se nedá vymyslet něco nového a ani tady to z hlediska příběhu není žádná nadprůměrnost, ale hodně se mi tu líbila sympatická postava Rusella Crowa, který tu hláškuje a svoje herecké kouzlo ještě pořád neztratil. Každopádně začátek navnadil na nevšední exorcismus, ten pak přešel na rutinní záležitost, což je samozřejmě škoda. Čisté 3* ()

petikacka

Když jsem zjistila, že natočili nového Vymítače a ještě k tomu Papežova, tak jsem byla hodně natěšená. Začátek byl jiný, takový vtipně-neuctivý a já se těšila co bude dál. Pak přijela Vrána do Kastilského zděděného opatství a mé radosti byl konec. Zajelo to do kolovrátkového zobrazování scén, které jeden viděl už mockrát, ba co víc, od toho jediného a doposud nepřekonaného, pravého Vymítače ďábla,  prostě v každém filmu, který ho chce snad překonat. Takže ve finále to bylo pro mě velké zklamání a druhou půlku filmu jsem se už jenom nudila. No, tak zase nic...Za mě zklamaných 60% ()

Flopik

Russell Crowe ako exorcista ? No pri tom som nesmel chýbať. Povedal by som, že to je taká modernejšia verzia exorcistu, teda hlavne čo sa efektov týka. Príbeh sa rozbehne riadne rýchlo a to je za mňa aj jeden z najväčších plusov filmu. Na nič sa nečaká, hneď máme rodinu, posadnutého a Crowe, ktorý sa vrhne na vymietanie. Postupne odhaľuje o čo vlastne ide  a že to siaha ďalej ako si myslel. Vizuál pekný, vymietanie nič nové ale to mne teda rozhodne nevadí, skôr by som kritizoval množstvo efektov. V týchto hororoch mám rád skôr tú atmosféru, budovanie napätia a poriadne vyvrcholenie. Tuto mi viac menej chýbalo niečo v každom ohľade. Povedal by som, že je to taký novodobý exorcista, ktorý rozhodne neurazí a na jedno pozretie skvelo baví, no nič viac neponúkne. Za 4*. ()

Cartmof

Horrory nejsou úplně žánr, který bych vyhlédával. Né kvůli tomu, že bych se nerad bál. Spíše kvůli tomu, že si z nich nic neodnesu a většinou sází jen na trapné lekačky. A ne, trapné lekačky 2 hodiny v kuse opravdu nejsou můj ideál dobrého filmu. Když jsme si tedy s rodinou večer sedli v obýváku a vybírali co pustit, nebyl jsem moc na straně Papežova vymítače. Byl avšak demokraticky přehlasován a tak jsem jen čekal, že si po dlouhé době přidám špatné hodnocení, které mi na účtu celkem chybí. A nakonec jsem byl překvapen o tom, že film není úplný odpad. Příběh dokáže zaujmout, styl vyprávění taky není špatný a nudné lekačky jsou vyměněny za děsivou atmosféru, která vás příjemně děsí. Russel Crowe by mohl být pro většinu lidí hlavním tahákem a není divu. Jeho role humorného exorcisty herci sedla a já mu jeho výkony takzvaně "žral". O ostatních postavách nemůžu moc říct. Ani jednu si zpětně nevybavuju a po dokoukání si je nebudete pamatovat. ()

SatyR.film

Vidieť to pred 30 rokmi, tak by to bolo možno aj za plný počet. No v dnešnej dobe by som už zakázal točiť filmy o exorcizme, všetko stokrát videné i keď tentokrát príčina zla mala nejaký pôvod. ()

ROCK,THE

Máme tu po dlouhé době skvělý příběhový horor který nabízí skvělé obsazení v hlavní roli Russel Crowe jako otec Gabriele Amorth a do toho samotná legenda Franco Nero jako Papež. Opravdu dobrý kvalitní příběh zpracovaný do poctivé filmařiny. Ponurý a místy humorný ale baví od začátku do konce a to je hlavní. Ale jak jsem již řekl je to hlavně příběhový snímek ale nebojte se budete se bát jako sám…PAPEŽŮV VYMÍTAČ - Mé hodnocení: 7.5/10 ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (viac)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)