James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Krysa SPK

Má nejoblíbenější Mooreovka. Nádherný Bond Song "For Your Eyes Only", řízně natočená akce, slušná Bond Girl, arijský zabiják alá Red Grand, padouch Julian Glover, který se o pár let později bude rvát s Indiana Jonesem o Svatý grál :-) ()

Sany33

Myslím, že ide o prelomového Jamesa Bonda, ako som dospel k tomuto záveru? To je veľmi jednoduché. Nie len že sa konečne vytratilo pohyblivé plátno pri všetkých scénach a naháňačkách ale dokonca aj osobné súboje, ktorých je teda neúrekom mi pripadali uveriteľné svižné a (na to že nenávidím Moora ako predstaviteľa Bonda) aj celkom dobre zvládnuté. BondGirl je nádherný úkaz ženskej krásy a asi to trvalo dosť dlho ju vybrať. Celkom dobré príbehové zvraty a celkové rozuzlenie tiež nebolo od veci. Aj napriek stareckému prejavu Moora si "For your eyes only" zaslúži plné hodnotenie pretože ho právom pokladám za prelom v Bondovskej kinematografií a teda 90%. ()

lykan9

Zajímavé je, že na CSFD má bondovka Jen pro tvé oči jedno z těch vyšších hodnocení, ale mě u mě neměla ten správný drajf. Sice nemohu být konkrétní, ale něco mi tu chybělo a místy jsem se trochu nudil. ()

fabecc1222

Asi první Bondovka, u které je vidět, že už tehdy byl ten pravý čas na výměnu Moorea za jiného Bonda. Akční scény jsou stále super, ale Mooreovi už prostě nelze věřit, že je absolvoval sám. Úvodní scéna opět potvrzuje teorii, že Mooreův Bond je ten samý člověk, jako u Conneryho a Lazenbyho, ačkoliv jí hned následně dost nabourá výstup s Bloofeldem, který působí jako nějaká nechtěná parodie. Ve zbytku filmu určitě zaujme výborně zpracované zimní prostředí, průřez olympijskými disciplínami je super. Přesun do teplejších krajich film trochu zbrzdí, stejně tak, jako nástup hlavního záporáka, který patří spíše k těm slabším. Naštěstí ho vyvažuje jeho chráněnkyně, hloupoučká naivna Bibi, zamilujícíc se do o několik generací staršího Bonda... ()

KarKulA

Bondovka, ze které 80l. doslova čiší, a to od oulisnejch oblečků, podivnejch týpků, až po tragickej syntetizátorovej hudební doprovod. Obstarožní Moore už rozhodně nebudí dojem žádného "macha" a je vidno, že je vzhledově i fyzicky dávno za svým zenitem. Obdiv náctiletých slečen vůči jeho osobě tak ve filmu působí už jenom velice úsměvně. Je to sice ještě pořád koukatelný kousek s několika dobrejma akčníma scénama a honičkama, který se ale obecně mohl s vtipem a nadsázkou držet krapet při zemi a nedělat z bonda taškařici - to je ale obecně problém více moorovek - vtip a nadsázku mám v bondovkách ráda, v tomto případě to ale někdy hraničí až s lacinou parodií. Slabší 3*. ()

J-o-k-e-r

O proti předchozímu Moonrakerovi návrat k tomu lepšímu. I když na R. Mooreovi už začíná být znát věk, oháněl se velmi slušně :). Akční scény na lyžích, pod vodou i na skále byly hodně povedené a C. Bouqet u mě aspiruje na nejkrásnější Bondgirl. ()

R1CH1E

Parádní bondovka! Z naivní pohádky jsme se přesunuli do svižných 80. let a jde to vidět! Super akce, svižný děj a krásná bondgirl! ()

Autogram

Bond už trochu zostarol nielen ako herec, ale aj na pere spisovateľa, a tak dokázal odmietnuť nahú krásku pripravenú v posteli, pretože sa mu zdala príliš mladá. V tomto gréckom bondovi však niektoré akcie zostali výborné, ako naháňačka na lyžiach kombinovaná s ďalšími zimnými olympijskými športami ako jazda na lyžiach a motorke po sánkarskej dráhe alebo biatlonová streľba na agenta. Automobilové naháňačky ma nikdy nebrali, žraloky v mori vedia, že kladných postáv sa nemajú ani dotknúť, len záverečné štveranie sa na grécky kláštor bolo dosť adrenalínové. Samotná podstata príbehu, snaha vlastniť nejakú krabičku na ovládanie striel, mi bola dosť ukradnutá. ()

vyfuk

No tak já vám nevím. Nové bondovky s Moorem už v podstatě beru tak trochu jako předepsanou rakovinu. Za celou dobu jsem s Moorem zažil snad jenom fakt asi jednu fakt dobrou, ale jinak to bylo instantní HIV. Tohle bylo malinko něco jiného. Sice to nebyl Muž se zlatou zbraní ani Connerovka, ale na rozdíl od Moonrakeru to byla spíše jen občasné nachlazení. Prostě asi už nenajdu skvělou bondovku s Moorem, ale jo dobře, na tohle se dalo v celku koukat. ()

zigíš

Umírněnější a cudnější (!) Bond si dovolí odmítnout holku a místo sexu ji zve na zmrzlinu :D Jinak pořád šílenost v mooreovském stylu tak akorát v mantinelech dobrodružné zábavy, na rozdíl od stupiditou přestřeleného Moonrakera. I když, ten začátek s Bloefeldem je asi ta nejbizarnější záporácká smrt co jsem kdy viděl :) ()

Pit

Toto sú tie Bondovky na ktoré sa všetci tak radi pozeráme a snívame o tom ako by sme chceli byť v ich koži už len kvôli autám a ženám !!! ()

Pecival

Hodně akční bondovka, kde se to mele co chvílu. A že některé scény jsou opravdu povedené. Zbytek je takový standart, Moore je (sic trochu starší) pořád ok, ale drží se při zemi a obtáhne jenom dvě ženské. Nicméně musím ocenit vkus režiséra při výběhu hlavní bond girl. ()

P1tr

Jen pro tvé oči je bohužel jen okolo průměru se pohybujícím dílem, který se po přepáleném Moonrakerovi vrátil zpátky na Zem a snaží se být na Moorovy poměry možná až příliš střídmý, což filmu ubírá na atraktivitě a zábavnosti a díky absenci nějakých výraznějších odlišností působi film celkem tuctově a zaměnitelně. Nabízí zábavné momenty, ale ty jsou utopené v průměrném a nevýrazném zbytku, který neurazí, ale rozhodně nenadchne. ()

ZkuKol

Na Bonda je tu trapný úvod, málo akce, hloupá Cortina a strašně slabý závěr, navíc už značně stárnoucí Moore (měl to ukončit na Moonrakeru a Dalton by nám všem dopřál krásná 80. léta.). Píseň ujde, bond girls jsou super a snímání Řecka nad i pod hladinou je kouzelné, jenže pak je tu Lotus a Money Penny, která vypadá, jak když už deset let pobírá penzi... 60% ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)